Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 23, 2014, 07:06:56 pm »
Nie czytam Deadpoola, ale tu doradzają, od czego zacząć:

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=55657
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 23, 2014, 07:11:19 pm »
Deadpool Kelly'ego > Deadpool Niciezy

Od zawsze na zawsze. I nie obchodzi mnie, że Nicieza jest jednym z twórców tej postaci. Jest gorszy i kropka.

Offline adro

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 23, 2014, 08:20:21 pm »
Kurcze szkoda, ze ten Deadpool Cable jest taki se, planowalem zakup tego grubasa w ramach prezentu dla kuzyna, hmmm szkoda :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 23, 2014, 08:41:14 pm »
To nie jest do końca tak. Run ten jest bardzo dobrze przyjęty - ja po prostu kompletnie nie rozumiem dlaczego. :smile: Z plusów mogę przyznać, że Run Niciezy jest lekki w odbiorze. I jest w nim dużo Cable'a, jak ktoś lubi. Graficznie było w Deadpoolu Kelly'ego momentami gorzej. Ogólnie jest to też rzecz bardziej nowoczesna, więc jak kuzyn młody, to może mu się spodobać.

Offline laf

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 24, 2014, 07:40:14 am »
A propos Deadpoola, czy ten trailer oznacza, że będzie z nim film?

Offline misiokles

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 24, 2014, 07:43:01 am »

Offline laf

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 24, 2014, 08:17:38 am »
To ewidentnie oznacza, że odpowiedź na moje pytanie brzmi TAK. Super, dzięki.
Sorry za OT.

Offline misiokles

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 24, 2014, 08:25:26 am »
Szczególnie ostatnie zdanie artykułu:
"Deadpool" zadebiutuje 12 lutego 2016 roku.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 16, 2014, 05:40:22 pm »
Dzięki ostatniej mega promocji (związanej z mistrzostwami w siatkówce i naszej wygranej) na Multiversum, kupiłem szeroko omijany wcześniej przeze mnie .

Swego czasu był w ww. sklepie w promocyjnej cenie chyba ze 2 lata. Jako laik (pasja odżyła wraz ze startem WKKM) nie zwracałem na tego kloca żadnej uwagi (X-statix jakaś podróba x-men). Do czasu aż użytkownik max powiedział, że kupił go bo jest super. Zachęcony sprawdziłem.

Od startu WKKM nabyłem, już sporo rzeczy... w zasadzie nie spodziewałem się, że przeczytam tyle.

Stwierdzam bez bicia, że to najlepsze co do tej pory przeczytałem z Marvela. Rysunki, dialogi, bohaterowie, zakończenie ! kur.. można wymieniać i wymieniać. Takiego podejścia do komiksu superbohaterskiego się nie spodziewałem jestem po prostu oczarowany...
Ktoś kiedyś wspominał, żeby puścić któreś tam numery w jakimś vol w drugiej części WKKM - bez sensu. Omnibus zawiera cały kompletny run X-statix'ów i tak to należy przeczytać. Zresztą z tego co mi wiadomo jak kogoś naszła by chęć na dokończenie historii po ew. wydaniu w WKKM vol 2 to raczej jest bez szans bo nie ma tpb może jakieś zeszyty na ebayu.

Omnibus jest nie doceniony. Powinien już dawno chodzić jako biały kruk... Ja kupiłem za 150zł i czuję, że dostałem o wiele więcej niż za to zapłaciłem.

Ktoś w końcu powinien to wydać w Polsce bo to jedna z najlepszych pozycji Marvela.

"bo w rezultacie widzowie chcą widzieć ciebie u szczytu formy, żeby później mieć satysfakcję z tego jak się stoczyłeś i napawać się twoją porażką usprawiedliwiając siebie"

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2015, 08:12:15 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline maximumcarnage

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 16, 2014, 05:53:53 pm »
Mnie z kolei zachęcił Blaskowitz :smile: Jak zobaczyłem, że autorem scenariusza jest "ten" Milligan, to wiedziałem że trzeba kupić.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 16, 2014, 06:02:25 pm »
Mnie z kolei zachęcił Blaskowitz :smile: Jak zobaczyłem, że autorem scenariusza jest "ten" Milligan, to wiedziałem że trzeba kupić.
I super! A ja się sam zachęciłem i był to najlepszy zakup od czasu rowerka na komunię. :smile:
Ktoś kiedyś wspominał, żeby puścić któreś tam numery w jakimś vol w drugiej części WKKM - bez sensu. Omnibus zawiera cały kompletny run S-statix'ów i tak to należy przeczytać.
Zgadzam się i nie zgadzam jednocześnie. Z jednej strony ten run czytany jako całość ma moc. Początek jest mistrzowski. Eddie jest mistrzowska. Orphan jeszcze bardziej. Doop najbardziej. Zakończenie (teatr, gasnące światła) jest - tu brak zaskoczenia - mistrzowskie. Każdemu polecam zapoznanie się z tym runem od początku do końca.
Ale. Wydanie początkowych kilku zeszytów w ramach WKKM to jest jedyny sposób, żeby komiks ten trafił do szerszego grona polskich czytelników. Na chwile obecną sporo osób boi się kupić całego omnibusa z kompletnie nieznanymi postaciami i z taką, nie każdemu jak widać odpowiadającą, oprawą graficzną. Mogę to zrozumieć. Dla takich czytelników jeden tom WKKM będzie rewelacyjnym trailerem.


Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 16, 2014, 07:02:38 pm »
Mnie z kolei zachęcił Blaskowitz :smile: Jak zobaczyłem, że autorem scenariusza jest "ten" Milligan, to wiedziałem że trzeba kupić.

I chwała wam za to

I super! A ja się sam zachęciłem i był to najlepszy zakup od czasu rowerka na komunię. :smile: Zgadzam się i nie zgadzam jednocześnie. Z jednej strony ten run czytany jako całość ma moc. Początek jest mistrzowski. Eddie jest mistrzowska. Orphan jeszcze bardziej. Doop najbardziej. Zakończenie (NJ: WYWALIŁEM BO WIDAĆ NIBY SPOILER JAK CYTUJESZ :) )jest - tu brak zaskoczenia - mistrzowskie. Każdemu polecam zapoznanie się z tym runem od początku do końca.
Ale. Wydanie początkowych kilku zeszytów w ramach WKKM to jest jedyny sposób, żeby komiks ten trafił do szerszego grona polskich czytelników. Na chwile obecną sporo osób boi się kupić całego omnibusa z kompletnie nieznanymi postaciami i z taką, nie każdemu jak widać odpowiadającą, oprawą graficzną. Mogę to zrozumieć. Dla takich czytelników jeden tom WKKM będzie rewelacyjnym trailerem.



Właśnie dlatego, żeby ew. przekonać napisałem swoje 3 słowa... w sumie może i masz rację traktować tom WKKM jako trailer - ok. Natomiast w omnibusie mamy całą zamkniętą historię.
- Zresztą w dodatkach sam Milligan o tym pisze... uśmiechnąłem się czytając jego reakcję jak zaproponowano mu pisanie scenariusza do komiksu mającego X w tytule :)

Mi się chyba najbardziej podobało w tym komiksie Marvela jak bardzo on nie jest Marvelowski... Rysunki baardzo mi przypadły do gustu, ale Allreda nie powiem czułem lekki spadek jakości jak nie rysował. Chociaż nie był to, aż tak maksymalny regres.

I mam pytanie do was:
- jak zrozumieliście koniec Wolverine X Doop? -> "But you might have been wondering who i am" " Heven't You Guessed Yet?"
- i koniec ostatniego: Annuala, czyj to był sen? tej laski? czy po prosu Wolverina jako, że to jego łapy zamieniają się w ręce Doopa?

Offline misiokles

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 16, 2014, 07:22:59 pm »
Omnibus jest nie doceniony. Powinien już dawno chodzić jako biały kruk... Ja kupiłem za 150zł i czuję, że dostałem o wiele więcej niż za to zapłaciłem.
Według autorów strony Crushing Krisis, pierwsze wydanie omnibusa z 2011 roku "It went out-of-print within a month of release.".

A ja nie chciałbym, żeby to ukazało się z WKKM. Ja widziałbym tego grubasa w katalogu Tomofa bądź Kultury Gniewu. Tylko i wyłącznie.

Offline AvengerGT

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 16, 2014, 07:36:26 pm »
I pomyśleć, że biłem się w myślach "brać X-Statix, nie brać...". Na półce dwa nieprzeczytane omnibusy, więc nie kupiłem. Cena rzeczywiście była rewelacyjna i coś czuję, że ciężko będzie się do niej chociaż zbliżyć.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 16, 2014, 08:22:55 pm »
Według autorów strony Crushing Krisis, pierwsze wydanie omnibusa z 2011 roku "It went out-of-print within a month of release.".

A ja nie chciałbym, żeby to ukazało się z WKKM. Ja widziałbym tego grubasa w katalogu Tomofa bądź Kultury Gniewu. Tylko i wyłącznie.

Hehh nie wiem może rozbite na jakieś 4 - 6 tomów w takim razie bo to 1200 stron:)

Słuchaj może i tak, ale swego czasu ten omnibus był/jest naprawdę do zdobycia... Nie można oczywiście porównywać rynku naszego i np. USA bo z Multiversum taki Omnibus Capa Brubakera zniknął jakoś pół roku temu? a w stanach od 2-3 lat jest out of print. No i X -Statix ma tam też swoje przełożenie, ale:

U nas Statix wisiał na MM od 2 lat w cenie 170 - 180 i spadł do 150zł - w ramach promocji (teraz się wyprzedał i pewnie dlatego jest za 400 zł z lekkim hakiem) . Zapewne nie bez powodu ludzie tego nie chcieli ( qrwa co tu dużo mówić sam nie chciałem) - jak jest x to dodajemy do tego men - taka jest zależność :smile: wielki błąd.
W stanach komiks ten też miał niezłe promocje, widziałem nawet jakieś promo na youtube, że sprzedawali do po 30 coś $? zresztą na ebayu dalej można znaleźć dobre deal:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR2.TRC1.A0.H0.Xx-statix+omnibus&_nkw=x-statix+omnibus&_sacat=0

Zresztą tak czy siak ja mam za sobą i polecam bezgranicznie. Na 100% podejdę sobie jeszcze raz do tego bo to świetna, świeża i sama w sobie "nie trykociarska historia  trykociarzy opowiedziana w nie marvelowski sposób wydawnictwa marvela" :smile:

ok kończę wywody lecę oglądać najnowszy odcinek south park - czas na rycie czachy :) http://southpark.cc.com/full-episodes/s18e04-handicar
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2014, 08:43:48 pm wysłana przez Nick Jackolson »

 

anything