Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 246568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 13, 2014, 07:46:44 am »
Cytuj
To co ja mam powiedzieć jak na dodruk omnibusa trzeba czekać kilka lat. Jeden kupiłem, to w międzyczasie się drugi wyprzedał. Pewnie decyduje o tym kwestia popularności tych historii. tomy słabsze są przeplatane z lepszymi. Fantagraphics podobnie wydaje kolekcję Carla Barksa czy Dona Rosy, też nie uświadczy się tam chronologicznego wypuszczania poszczególnych tomów.

No tak trzeba uzbroić się w cierpliwość. Dla zapoznanych z tymi historiami pewnie chronologia nie stanowi większego problemu bo albo nie kupią takiego Epica albo kupią sobie na półkę i od czasu do czasu przypomną sobie dane zeszyty ale jak dla mnie, który chce zacząć czytać wszystko od początku chronologia jest jednak ważna. Choć i tak się z tym nic nie zrobi i tak jak wspominałem trzeba być cierpliwym :wink:   

Innym rozwiązaniem są Masterworksy ale są chudsze a w cenie podobnej (pewnie przez twardą oprawę)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 13, 2014, 09:36:36 am »
Przeniosę wieczorkiem, jak wrócę z kolacji.

Połączę z tematem o Omnibusach.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 13, 2014, 09:50:50 am »
Innym rozwiązaniem są Masterworksy ale są chudsze a w cenie podobnej (pewnie przez twardą oprawę)

Z Masterworksami jest ten problem, że zbierają mało materiału i wychodzą bardzo rzadko. Z tego co widziałem to pomiędzy pierwszym Masterworksem Spidera, a tym najnowszym minęło 11 lat. I dopiero doszli do zeszytu nr 168. Aż strach pomyśleć ile by zajęło skompletowanie całości, tym bardziej że większość jest niedostępna i chyba nie ma dodruków.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 13, 2014, 11:12:57 am »
Przeniosę wieczorkiem, jak wrócę z kolacji.
Połączę z tematem o Omnibusach.
Ależ Szefie, takie łączenie, to trochę bez sensu. Kto będzie szukał dyskusji o linii Epic w dziale Omnibusy? A jeśli już łączenie jest konieczne, to może zmienić nazwę na np. "Wydania zbiorcze Marvela" czy cuś.

Żeby nie było kompletnego offtopu: dużo nie do końca pozytywnych słów słyszałem o jakości samych wydań. Ponoć każdy grzbiet ma przesunięcia, papier i klejenie też szału nie robią. Jeśli ktoś posiada i mógłby potwierdzić, to byłoby extra.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 13, 2014, 11:19:46 am »
Pierwszy tom Epic Collection Spidera jest dostępny w empiku i to w bardzo dobrej cenie http://www.empik.com/the-amazing-spider-man-epic-collection-great-power-lee-stan,p1102147833,ksiazka-p
Dodając do tego darmową dostawę do salonu, naprawdę warto.

BTW Ciekawy wydawca  :smile:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 13, 2014, 11:44:03 am »
BTW Ciekawy wydawca  :smile:
E tam, normalny. :razz: U nas H zajmuje się figurkami, szydełkowaniem i innymi cudawiankami, a gdzie indziej jest poważnym wydawcą/dystrybutorem. Większość wczesnych "zapowiedzi" można wyciągnąć z ich katalogów. :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 13, 2014, 12:55:21 pm »
Już zdecydowałem, że przy najbliższej okazji zaopatrzę się w tego Spidera Vol.1 i zobaczymy jak to wygląda i jak będzie mi się czytało komiksy po angielsku (z innym rzeczami idzie spoko więc myślę, że sobie poradzę). Jeżeli zadowoli mnie ta forma to wstępnie planuje zakupić też X-Men Vol. 1 i Avengers Vol. 1 ;)

Offline brzon

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 13, 2014, 01:09:42 pm »
Już zdecydowałem, że przy najbliższej okazji zaopatrzę się w tego Spidera Vol.1 i zobaczymy jak to wygląda i jak będzie mi się czytało komiksy po angielsku (z innym rzeczami idzie spoko więc myślę, że sobie poradzę). Jeżeli zadowoli mnie ta forma to wstępnie planuje zakupić też X-Men Vol. 1 i Avengers Vol. 1 :wink:
bogi1- to ja myślałem, że Ty jesteś weteranem w czytaniu komiksów po angielsku :biggrin:
Ja sam posiadam 1 epica - CA: Society of Serpents i jestem zadowoly w formy i pomysłu na wydanie takiej serii. Co prawda papier jest ciut gorszy niż np. w omnibusach, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Osobiście mam inny dylemat - czy bawić się w zbieranie np. Epic Collection (co uważam za lepszy wydatek niż Omnibus, który się rozklei), czy przejść na czytanie klasyki elektronicznie np. przez Marvel Unlimited.

Offline rymski

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 13, 2014, 01:18:06 pm »
Osobiście mam inny dylemat - czy bawić się w zbieranie np. Epic Collection (co uważam za lepszy wydatek niż Omnibus, który się rozklei), czy przejść na czytanie klasyki elektronicznie np. przez Marvel Unlimited.

brzon, może ta oto słynna anegdotka pomoże Ci rozwiązać ten dylemat:
podobno ktoś kiedyś spytał Stana Lee, czy komiks elektroniczny wyprze kiedyś wersje papierowe i jaki on osobiście ma do tego stosunek. Stan odpowiedział, że dla niego z komiksami jest jak z cyckami - fajnie je pooglądać na ekranie komputera, ale zupełnie inna bajka potrzymać je w ręce ;)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 13, 2014, 01:18:26 pm »
Cytuj
bogi1- to ja myślałem, że Ty jesteś weteranem w czytaniu komiksów po angielsku :biggrin:

Nie jestem weteranem w czytaniu komiksów w ogóle :wink: Tylko tyle co w WKKM i Kaczor Donald daawno temu :wink: Szczępki informacji wyłapałem też z gazetek Marvel Kolekcja Figurek także to dopiero moje początki więc takie Epic Collection wydaje się dobrą rzeczą jak dla mnie

Cytuj
Stan odpowiedział, że dla niego z komiksami jest jak z cyckami - fajnie je pooglądać na ekranie komputera, ale zupełnie inna bajka potrzymać je w ręce ;)

Hehe. Wersje fizyczne wszystkiego. Czy to gier czy czasopism i komiksów zawsze > niż wersje elektroniczne jak dla mnie

Offline brzon

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 13, 2014, 01:38:37 pm »

brzon, może ta oto słynna anegdotka pomoże Ci rozwiązać ten dylemat:
podobno ktoś kiedyś spytał Stana Lee, czy komiks elektroniczny wyprze kiedyś wersje papierowe i jaki on osobiście ma do tego stosunek. Stan odpowiedział, że dla niego z komiksami jest jak z cyckami - fajnie je pooglądać na ekranie komputera, ale zupełnie inna bajka potrzymać je w ręce :wink:
Pełna zgoda, pełna zgoda :biggrin:
Generalnie nie czytam obecnie nic elektronicznie, ale mając dobry tablet to może być nawet fajne. Patrząc na moją półkę założyłem sobie, że nie jestem w stanie kupić wszystkiego. Czyli generalnie czytam papierowo, ale rzeczy które chce poznać z ciekawości (np. postacie za którymi nie przepadam, ale przeczytałbym coś z ich przygód albo końcówki runów, których często nie ma) mogę czytać elektronicznie. Trochę szkoda, że Epic Collection nie ma na grzbiecie żadnej grafiki, byłby dodatkowy argument za :cool:

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 13, 2014, 02:21:07 pm »
co uważam za lepszy wydatek niż Omnibus, który się rozklei

Żebyś się nie zdziwił.

Offline brzon

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 13, 2014, 04:00:06 pm »
Żebyś się nie zdziwił.
Epic collection ma szansę się rozkleić? Nie sądzę. Jedynymi komiksami w miękkiej okładce które mi się rozkleiły to Hellblazer i Kaznodzieja Egmontu (ale same się o to prosiły).


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 13, 2014, 04:04:38 pm »
A Omnibusy z Marvela Ci się rozklejały?
perły przed wieprze

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 13, 2014, 04:07:28 pm »
Zaraz, zaraz - że niby klejone tpb są wytrzymalsze od omnibusów? I to od szytych (ew. szyto-klejonych) omnibusów Marvela? Panowie, trochę powagi proszę. :smile:

 

anything