trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2014, 07:54:50 pm »
Dzieki NN za info, kurcze to ten omnibus musi zawierac naprawde niezle bajery. Mam jeszcze pytanko o tego puniego Aarona, czy to jest mniej wiecej poziom ennisa czy raczej jest tak sobie. Cena 100 bucksow faktycznie jest spora, ale zauwazylem, ze z czasem ceny omnibusow spadaja.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 27, 2014, 08:09:46 pm »
Mam jeszcze pytanko o tego puniego Aarona, czy to jest mniej wiecej poziom ennisa czy raczej jest tak sobie. Cena 100 bucksow faktycznie jest spora, ale zauwazylem, ze z czasem ceny omnibusow spadaja.
pzdr

To taki elseworld jest. W tej opowieści głównym bohaterem jest Kingpin. Niby ten sam, co w serii podstawowej, ale nie taki sam. No i opowieść ta ma swoje definitywne rozwiązanie, ktore uniemożliwia włączanie jej w ciąg innych opowieści z Ponisherem. Moim zdaniem jest to równie dobre jak historie Ennisa, a może nawet lepsze.

Offline adro

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2014, 09:41:20 pm »
dzieki za odp, brzmi ciekawie  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2014, 11:53:41 am »
To taki elseworld jest. W tej opowieści głównym bohaterem jest Kingpin. Niby ten sam, co w serii podstawowej, ale nie taki sam. No i opowieść ta ma swoje definitywne rozwiązanie, ktore uniemożliwia włączanie jej w ciąg innych opowieści z Ponisherem. Moim zdaniem jest to równie dobre jak historie Ennisa, a może nawet lepsze.
Z perspektywy fanboja Punishera - moim zdaniem jest to bardzo niedoceniona seria, a ja osobiście faktycznie stawiam ją dużo wyżej niż to, co dla Franka zrobił Ennis. Bardzo mocna, zamknięta historia.

Co do ceny - można okazyjnie wyhaczyć wszystkie cztery tpb wchodzące w skład tego omnibusa.

Offline melee

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2014, 01:28:28 pm »
seria Aarona jest świetna, mój ulubiony Punisher - choć akcenty są zupełnie w innym miejscu niż u Ennisa i trudno je porównać

Offline freshmaker

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 28, 2014, 03:58:27 pm »
z dodatków jest tylko scenariusz jednego zeszytu. żadnego wstępu, posłowia, szkiców - lipa. co do historii to jest jej bliżej do punishera ennisa welcome back frank. jest trochę kopiowania - np amisz zabójca. no i oczywiście rysunki dillona które jednoznacznie się kojarzą z punim ennisa w universum marvela. ja wolę jednak punisher max ennisa, to będzie ciężkie do pobicia - klimat, rysunki, koncepcja.


EDIT:


czy ten omnibus captaina america to kontynuacja poprzednich omnibusów brubakera?


EDIT 2:


już znalazłemże tak
The Death of Captain America[/t]Captain America (volume 5) #25-420-7851-3806-82009/11/04464[/color][/size]
Captain America Lives![/t]Captain America (volume 5) #43-50, #600-601; Captain America: Reborn #1-6, Digital Prologue0-7851-4514-12011/02/09560[/color][/size]
Captain America: The Trial of Captain America[/t]Captain America: Who Will Wield the Shield? 1; Captain America (2005) 602-610; Steve Rogers: Super-Soldier 1-4; Captain America (2005) 611-619, 615.1; Captain America (2011) 1-1007851927272014/12/16944[/color][/size]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2014, 04:01:33 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline freshmaker

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 18, 2014, 06:24:15 am »
przeczytałem do końca omnibusa punishermax aarona. faktycznie historia jest niezła. pierwszy tom "kingpin" jest trochę chaotyczny, ale dalej widać że scenarzysta miał pomysł na ten komiks. fajna puenta. w sumie takiego spojrzenia na franka i jego rodzinę jeszcze nie było.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2014, 01:02:28 pm »
Jeśli kogoś interesuje, jakie Marvel ma plany odnośnie omnibusów, a także które z już wydanych są wyprzedane/zbliżają się do wyprzedania, to polecam forum:

http://community.comicbookresources.com/showthread.php?164-Marvel-Collected-Editions/

Na pierwszej stronie znajdziemy wszystkie interesujące nas listy, które są na bieżąco uzupełniane. Ludzie z forum nie raz i nie dwa pokazali że posiadają tajemne moce - informacje na temat tego, co znajdzie się np. w katalogu Hatchette pojawiały się przed samym katalogiem. :wink: Jest więc to idealne miejsce żeby być na bieżąco.

Offline misiokles

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2014, 06:38:36 pm »
Ciekawa jest także lektura tego bloga: http://theomnibuscollector.tumblr.com/

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2014, 07:13:55 pm »
Deadpool & Cable Omnibus*
Hawkeye by Matt Fraction & David Aja Omnibus

To kupuje na bank. Ja bym chciał X-men vol 3 w końcu, New Avengers vol 2, USM vol 2 i masę wznowień :)

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2014, 07:46:27 pm »
Można spytać czemu D&C to taki must have? Ja tego runu bardzo nie lubię, ale ludzie zdają się w nim coś widzieć... Zresztą imho taki run Kelly'ego stoi o jakieś dwie klasy wyżej.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 22, 2014, 08:42:41 pm »
Można spytać czemu D&C to taki must have? Ja tego runu bardzo nie lubię, ale ludzie zdają się w nim coś widzieć... Zresztą imho taki run Kelly'ego stoi o jakieś dwie klasy wyżej.

Wiesz co chyba po prostu bo ciekawi mnie Deadpool i za granicą piszą, że ten omnibus jest w sumie spoko

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 22, 2014, 09:59:06 pm »
Takie buty. Myślałem, że już czytałeś choć część i stąd D&C to dla Ciebie must have.
za granicą piszą, że ten omnibus jest w sumie spoko
Właśnie zwróciłem uwagę, że ten run jest raczej dobrze przyjęty. Cóż... a czytałeś Deadpool Omnibus? :smile:

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 23, 2014, 05:21:43 am »
Takie buty. Myślałem, że już czytałeś choć część i stąd D&C to dla Ciebie must have. Właśnie zwróciłem uwagę, że ten run jest raczej dobrze przyjęty. Cóż... a czytałeś Deadpool Omnibus? :smile:

czytałeś oddzielnie kilka historii. Omnibusa mam w planach :)

Offline raskoks

Odp: Omnibusy Marvela
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 23, 2014, 01:31:17 pm »
hawkeye bedzie strasznie drogi jak na zawartosc :(
a D&C tez chcialbym dorwac. Ale moze faktycznie na razie lepiej zaczac od Deadpool omnibus?

 

anything