trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 12, 2014, 03:13:24 pm »
Jako że jest tu pojazd na JR JR, a w pytaniach dot. komiksów amer. trwa dyskusja i boję się że moje pytanie zostanie wchłonięte, więc pytanie zadam w tym wątku. Osobiście nie podoba mi się jak kreska JR JR się zmieniła, ale nie należy zapomnieć że w okresie gdy wykształcił swój styl była rewelacyjna. I mam tu na myśli okres przełomu lat 80/90 a przede wszystkim jego prace nad tytułami Daredevil i Punisher War Zone. I tu właśnie jest lipa, bo jak problemu ze złapaniem Punishera nie ma, to większość zeszytów DD nie została przedrukowana w formie tpb, a te nieliczne wydane przed laty (jak dobrze patrzę Typhoid Mary wydane w 2003r.!), chodzą za kwoty wyższe niż chciałbym na nie przeznaczyć. Orientujecie się czy istnieje szansa że Marvel coś z tym zrobi, w sensie planuje wydanie zbiorcze DD z tamtego okresu, albo jakąś inną formę?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 12, 2014, 03:30:06 pm »
Jako że jest tu pojazd na JR JR, a w pytaniach dot. komiksów amer. trwa dyskusja i boję się że moje pytanie zostanie wchłonięte, więc pytanie zadam w tym wątku. Osobiście nie podoba mi się jak kreska JR JR się zmieniła, ale nie należy zapomnieć że w okresie gdy wykształcił swój styl była rewelacyjna. I mam tu na myśli okres przełomu lat 80/90 a przede wszystkim jego prace nad tytułami Daredevil i Punisher War Zone. I tu właśnie jest lipa, bo jak problemu ze złapaniem Punishera nie ma, to większość zeszytów DD nie została przedrukowana w formie tpb, a te nieliczne wydane przed laty (jak dobrze patrzę Typhoid Mary wydane w 2003r.!), chodzą za kwoty wyższe niż chciałbym na nie przeznaczyć. Orientujecie się czy istnieje szansa że Marvel coś z tym zrobi, w sensie planuje wydanie zbiorcze DD z tamtego okresu, albo jakąś inną formę?


Marvel zaczął wydawać tzw. Epic Collection, na razie Daredevil dostał tylko jeden tom (zawierający wznowienie Fall From Grace + Tree Of Life, które wcześniej nie zostało zebrane nigdy) ale z tego co widać Epic Collection będzie zbierać wszystkie istotne sagi o większości bohaterów Marvela. Więc tak jak kiedyś byłbym sceptyczny na możliwośc wydania pełnego runu Ann Nocenti (gdzie min. rysuje Romita młodszy) to teraz uważam, że szansa jest na to spora (choć nie wiadomo kiedy). Tu pozostaje cierpliwość (ale im większy hajp przez serial tym większa szansa na zalew TPB).


Ale co do Romity Jr. w DD to masz ciągle dostępny też Lone Stranger TPB w cenie okładkowej (który co zabawne jest wydany tak żeby na półce pasował do niegdysiejszego miękkookładkowego wydania DD by Miller & Janson w 3 tomach, coś czego nie podchwycono przy innych wydaniach TPB Daredevila).
perły przed wieprze

Offline wilk_stepowy

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 12, 2014, 03:54:13 pm »

Ale co do Romity Jr. w DD to masz ciągle dostępny też Lone Stranger TPB w cenie okładkowej (który co zabawne jest wydany tak żeby na półce pasował do niegdysiejszego miękkookładkowego wydania DD by Miller & Janson w 3 tomach, coś czego nie podchwycono przy innych wydaniach TPB Daredevila).


Hmmm, akurat to wydanie Miller & Janson posiadam :smile:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 12, 2014, 05:23:02 pm »
Myślę, że jak wystartuje netflixowy serial z Daredevilem to Marvel będzie chciał wykorzystać taką reklamę marki i zarobić wznawiając lub wydając po raz pierwszy najciekawsze historie z DD. Jeśli w serialu pojawi się jakieś nawiązanie do runu Nocenti to może doczekamy się jego pełnego wydania. Sam bardzo chętnie takowe bym zakupił. Tak jest np. teraz z Black Pantherem. Ogłoszono plany produkcji filmu to tak jak Marvel przez kilkanaście lat nie kwapił się do wydania w trejdach cenionego przez fanów runu Christophera Priesta, tak teraz zapowiada na maj przyszłego roku "Black Panther by Christopher Priest: The Complete Collection Volume 1".

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 12, 2014, 11:44:12 pm »

Marvel zaczął wydawać tzw. Epic Collection

Epic Collection ma wypełnić docelowo dziury między omnibusami? Zbieram Spidera i przydałoby się coś takiego.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 12, 2014, 11:50:10 pm »
Epic Collection ma wypełnić docelowo dziury między omnibusami? Zbieram Spidera i przydałoby się coś takiego.


Nie, Epic Collection, podobnie jak Complete Collection i Ultimate Collection po prostu zbiera całe sagi i runy, z tym, że ma własną numerację i na ten moment można zaryzykować stwierdzenie, że EC ma po prostu być kolorową wersją Essentiali (sądząc po tym jak zabiera się za np. Moon Knight można zakładać, że zostanie zebrane w tym wszystko, choć to na tyle świeży produkt, że jak wyjdzie w praniu ciężko ocenić). No ale na ten moment chyba wychodzą tylko rzeczy, które nie dublują się z innymi wydaniami.


Epic Collection też promowano jako te najmasywniejsze wydania w miekkiej okładce ale jak się porówna dowolnego Epica np. z Daredevil Ultimate Collection by Bendis and Maleev widać, że to trochę bzdura  :wink: 
perły przed wieprze

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 12, 2014, 11:55:37 pm »

No ale na ten moment chyba wychodzą tylko rzeczy, które nie dublują się z innymi wydaniami.


Chyba jednak się dublują. "Great Power" z Epic Collection dubluje się z "The Amazing Spider-Man Omnibus vol 1". Ciekawi mnie jednak czy za pomocą omnibusów i Epic Collection da się zebrać całość wydań.


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 13, 2014, 12:05:22 am »
Pewnie masz rację, w przypadku Spider-mana (jak i wszystkich tytułów związanych z BARDZO popularnymi tytułami) w ogóle nie interesowała mnie zawartość Epiców.
perły przed wieprze

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 13, 2014, 12:14:39 am »
Chyba jednak się dublują. "Great Power" z Epic Collection dubluje się z "The Amazing Spider-Man Omnibus vol 1". Ciekawi mnie jednak czy za pomocą omnibusów i Epic Collection da się zebrać całość wydań.
Do dość ciekawych wniosków można dojść poprzez analizę numeracji poszczególnych tomów linii Epic (dodajmy, że każda postać/drużyna ma swoją własną numerację).
I tak Amazing Spider-Man Epic: Robin bound ma być oznaczony jako (według Wiki) tom 22 i ma zawierać zeszyty do 360. Szybciutki dzielenie 360/22 i otrzymujemy 16 zeszytów na tom + jakieś annuale, Web of itd. i wychodzi dokładnie taka objętość, jaką obecnie mają tomy z serii Epic. Podobnie z innymi seriami - wszystkie tomy nr. 1 wydane w linii Epic to właśnie pierwsze historie z daną postacią/drużyną, a np. Fantastic Four #334-346, to tom 20 w serii FF Epic. Wychodzi więc na to, że seria Epic ma pokrywać absolutną całość nie tylko Spider-Mana, ale także i Thora, FF itd. itp. Jak dla mnie brzmi to trochę zbyt ambitnie i nie obstawiałbym dużej kasy na wydanie całości tej linii.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 13, 2014, 12:21:11 am »
To by znaczyło, że można zebrać całość w oparciu o same Epici, bez konieczności zakupu omnibusów. Dopiero teraz zwróciłem uwagę na te numerki na wiki. Wynika z nich że tomy 1 i 2 Epic Collection to będzie cały "The Amazing Spider-Man Omnibus" vol. 1. To może być naprawdę świetna rzecz dla komplecistów, jeśli zostanie wydana do końca.

Offline Nick Jackolson

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 13, 2014, 05:36:06 am »
Jako, że omnibus dawno wyprzedany takie coś to fajna sprawa :

http://www.tfaw.com/Profile/X-Men-Epic-Collection-TPB-Children-Of-Atom___465179 :)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 13, 2014, 07:11:38 am »
Cytuj
To by znaczyło, że można zebrać całość w oparciu o same Epici, bez konieczności zakupu omnibusów.

Wow dzięki, że wspomnieliście o tych Epicach. Omnibusy są jednak za drogie jak dla mnie a cena Epiców od 120 do 140 na multiwersum jest chyba spoko. Tylko ta chronologia. Kupiłbym Spider-Man Vol. 1 ale z reszty wydanych jest na razie tylko Vol. 15 i 20 (22 wyjdzie niedługo) więc chcąc przeczytać coś co znajdzie się w Vol. 2 muszę czekać nie wiadomo ile na wydanie takiego tomu

Do tego dochodzi to:
Cytuj
Epic ma pokrywać absolutną całość nie tylko Spider-Mana, ale także i Thora, FF itd. itp. Jak dla mnie brzmi to trochę zbyt ambitnie i nie obstawiałbym dużej kasy na wydanie całości tej linii.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 13, 2014, 07:24:20 am »
Wow dzięki, że wspomnieliście o tych Epicach. Omnibusy są jednak za drogie jak dla mnie a cena Epiców od 120 do 140 na multiwersum jest chyba spoko.

Zależy jak na to spojrzeć. Z tego co słyszałem jest to bowiem opcja niskokosztowa jeśli chodzi o wydanie. Tutaj można zerknąć na Thora z Epic Collection http://www.youtube.com/watch?v=Bv1ETDTj5yw


Tylko ta chronologia. Kupiłbym Spider-Man Vol. 1 ale z reszty wydanych jest na razie tylko Vol. 15 i 20 (22 wyjdzie niedługo) więc chcąc przeczytać coś co znajdzie się w Vol. 2 muszę czekać nie wiadomo ile na wydanie takiego tomu

Ja mam dokładnie odwrotnie bo mam vol 1 omnibusa. Myślę, że jeśli jakaś seria ma szanse na wydanie do końca w Epic Collection to jest nią Spider-Man. W końcu flagowy produkt, wielu fanów itp.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 13, 2014, 07:30:52 am »
Cytuj
Ja mam dokładnie odwrotnie bo mam vol 1 omnibusa. Myślę, że jeśli jakaś seria ma szanse na wydanie do końca w Epic Collection to jest nią Spider-Man. W końcu flagowy produkt, wielu fanów itp.

Ukazać może i się ukaże ale zważywszy na to, że nowy epic wychodzi z różną częstotliwością (nawet co miesiąc) to na całość pajączka przyjdzie nam poczekać dłuuugooo. Jakby chociaż wydawali to chronologicznie a nie pierw Vol.20 a potem 15 i 1 (coś jak Masterworks tylko obszerniejsze i miekką oprawą)


Chyba czas, żeby Emeryt przeniósł dyskusje o Epicach do osobnego wątku :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2014, 07:38:39 am wysłana przez bogi1 »

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 13, 2014, 07:41:14 am »
Ukazać może i się ukaże ale zważywszy na to, że nowy epic wychodzi z różną częstotliwością (nawet co miesiąc) to na całość pajączka przyjdzie nam poczekać dłuuugooo. Jakby chociaż wydawali to chronologicznie a nie pierw Vol.20 a potem 15 i 1

To co ja mam powiedzieć jak na dodruk omnibusa trzeba czekać kilka lat. Jeden kupiłem, to w międzyczasie się drugi wyprzedał. Co do Epic Collection to pewnie decyduje o tym kwestia popularności tych historii. Tomy słabsze są przeplatane z lepszymi. Fantagraphics podobnie wydaje kolekcję Carla Barksa czy Dona Rosy, też nie uświadczy się tam chronologicznego wypuszczania poszczególnych tomów.

Chyba czas, żeby Emeryt przeniósł dyskusje o Epicach do osobnego wątku :wink:

Osobny wątek byłby w porządku, bo myślę, że seria jest tego warta i pewnie będą jeszcze jakieś pytania.