Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 13, 2014, 10:03:37 pm »
Ta tasiemka to się chyba nazywa "kapitałka".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 13, 2014, 10:15:25 pm »
Blaskowitz napisał dokładnie to, co miałem na myśli Panowie :biggrin:
Teraz mi się przypomniało, przecież już o tym na forum rozmawialiśmy. Dosyć rzadka wada i równocześnie pech do kwadratu. Na cbr ktoś ratował się vikolem, a tu na forum peta18(?) próbował kleić na klej introligatorski. I o ile dobrze pamiętam efekty nie były specjalnie zadowalające. :neutral: Jakby mi się coś takiego trafiło, to pewnie też ostrożnie podchodziłbym do kolejnych omnibusów...
Ta tasiemka to się chyba nazywa "kapitałka".
Danke, i już jestem mądrzejszy o jedno trudne słówko! :smile:

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 17, 2014, 01:25:11 pm »
posiadam epiki spidera- i no nie oszukujmy sie - mimo tego ze to niezla rzecz na uzupelnienie kolekcji (500 stron) to:
1) jakosc wydania jest raczej slaba, sredni papier, miekka okladka i ogolnie szalu nie ma
2) Omnibusy jednak sa oversize i jak dla mnie jakosciowo nie ma startu.
Do tego szczerze mowiac czesto omnibusy mozna kupic po calkiem fajnych cenach - wiec jesli ktos planuje kupowac epici po cenach okladkowych to jest to na pewno zly pomysl.

Offline maximumcarnage

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 17, 2014, 01:30:49 pm »
Do tego szczerze mowiac czesto omnibusy mozna kupic po calkiem fajnych cenach - wiec jesli ktos planuje kupowac epici po cenach okladkowych to jest to na pewno zly pomysl.

Kłopot polega na tym, że większość historii nie jest wydanych w omnibusach.

Mógłbyś wrzucić na forum jakieś zdjęcie wybranego Epica? Chcę kupić tylko zastanawiam się czy zbierać wszystko czy też część zostawiać sobie w omnibusach.
A jeśli chodzi o rozmiar to jest duża różnica między omnibusem a Epiciem?

Offline brzon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 17, 2014, 02:19:37 pm »
Kłopot polega na tym, że większość historii nie jest wydanych w omnibusach.

Mógłbyś wrzucić na forum jakieś zdjęcie wybranego Epica? Chcę kupić tylko zastanawiam się czy zbierać wszystko czy też część zostawiać sobie w omnibusach.
A jeśli chodzi o rozmiar to jest duża różnica między omnibusem a Epiciem?
Jest nawet porównanie z Omnibusami:

Offline wilk_stepowy

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 17, 2014, 02:57:02 pm »

1) jakosc wydania jest raczej slaba, sredni papier, miekka okladka i ogolnie szalu nie ma



Dla mnie średniej jakości papier to raczej zaleta. Nie podobają mi się "stare" komiksy wydawane na kredzie (i myślę tu o komiksach których kolorystyka dopasowana była do papieru o wiele gorszej jakości).


Noo, a w środę wychodzi Epic Silver Surfer.

Offline maximumcarnage

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 17, 2014, 03:02:21 pm »
Jest nawet porównanie z Omnibusami: http://www.youtube.com/watch?v=Bv1ETDTj5yw

Ten filmik akurat znam bo sam go wcześniej linkowałem. Chodziło mi jednak o kadr porównujący wysokość a nie grubość. Ciekawi mnie jak jest różnica między omnibusem a epiciem stojącymi na półce.


Noo, a w środę wychodzi Epic Silver Surfer.

Z tego co czytałem i słyszałem to najciekawszym z tych wydanych epiców jest "Moon Knight". Podobno bardzo dobre historie i ciężko dostępne.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 17, 2014, 03:24:42 pm »
Ten filmik akurat znam bo sam go wcześniej linkowałem. Chodziło mi jednak o kadr porównujący wysokość a nie grubość. Ciekawi mnie jak jest różnica między omnibusem a epiciem stojącymi na półce.


Taka jak między każdym innym TPB w miękkim a Omnibusem  :wink:  (no nie licząc Essentiali, one prawie zawsze były o kilka mm niższe).
perły przed wieprze

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 17, 2014, 08:32:42 pm »
Z tego co czytałem i słyszałem to najciekawszym z tych wydanych epiców jest "Moon Knight". Podobno bardzo dobre historie i ciężko dostępne.
Tak z głowy:
Pokrywają się z trudno dostępnym (czyt. drogim w drugim obiegu) Essential vol.1, ale wiadomo - tu mamy kolor, więc plus na rzecz Epica.
W kolorze z rzeczy z Epica ukazał się tylko Countdown to Dark, ale nie zawiera on kilku zeszytów z takimi pierwszymi-pierwszymi historiami o MK.

Jak dla mnie ten Epic to musisz-mieć, mimo że mam Countdown to Dark.

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 16, 2014, 06:11:29 pm »
Czy bawił się ktoś kiedyś stronami typu Mail Forwarding?
Jak sobie kalkuluję koszt forwardingu omnibusa na stronie http://www.shipito.com to nie za bardzo mi się opłaca, ale może ktoś zna jakieś tipsy czy szczególne warunki, w których jednak by się opłacało?

Offline Dembol_

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 16, 2014, 10:58:31 pm »
Ze Stanów nie ma sensu. Kiedyś liczyłem koszty dla zamówień z Japonii. Wychodziło zawsze horrendalnie drogo, ale tam to jeszcze ma jakiś sens bo wiele sklepów i 100% sprzedawców na aukcjach (na Yahoo!) nie wysyła za granicę. Pośrednictwo to czasem jedyny sposób, żeby kupić daną rzecz. Pojedyncze rzeczy raczej się nie kalkulują. Zwłaszcza takich kolosów. Omnibusy dużo ważą, a pośrednicy zazwyczaj od tego uzależniają koszt przesyłki. Tymczasem Amazon czy inna sieć najczęściej ma jedną stawkę niezależnie od tego czy kupujesz malutki tomik mangi czy tom z 1100 stron przygód Conana.

Jedyna opcja oszczędności jaką widzę to kupno wielu drobniejszych rzeczy w kilku różnych sklepach (z darmową wysyłką na terenie USA i ew. promocjami) i połączenie tego w jedną paczkę u pośrednika.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 24, 2014, 11:04:49 pm »
Zapowiedzieli nowe epiki

Do Star Wars: Legends - The Empire w 2015 dołączą:

Star Wars: Legends - The New Republic (Star Wars: Mara Jade - By the Emperor's Hand #0-6; Star Wars: Shadows of the Empire - Evolution #1-5; Star Wars: The Jabba Tape; Star Wars: Boba Fett - Twin Engines of Destruction; And material from: Star Wars Tales #1, 3-5, 10, 14-15, 20, 22)

i

Star Wars: Legends - The Old Republic (Star Wars: Knights of the Old Republic #1-18; And material from: Star Wars: Knights of the Old Republic/Rebellion #0)

do tego

Power Man & Iron Fist - Heroes for Hire (Power Man #48-49; Power Man & Iron Fist #50-70)


A ja mimo zapowiedzi na razie się wstrzymałem z kupnem, któregoś z ''Epików''

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 24, 2014, 11:28:04 pm »
Ja najbardziej z nowego katalogu Hachette zadowolony jestem z poniższej pozycji :





Poprzednie Deluxe Editions były koszmarnie klejone a wiadomo, że Bendis = splash pages  :eek:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 25, 2014, 01:51:05 am »
Łał, bajecznie! Z interesujących rzeczy jeszcze Ms. Marvel dostaje pierwszy OHC, co również jest miłe. :)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 25, 2014, 07:41:55 am »
Nie mogę wchodzić do tego tematu, od razu chcę lecieć na stronę atomcomics...