trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 25, 2014, 08:35:58 am »
Powers w omnibusie ? awesome !

Offline Archie

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 25, 2014, 10:38:39 am »
I to cała pierwsza seria wydana w Image. Ten omnibus to będzie niezła cegła.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline dagobert

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 25, 2014, 11:36:19 am »
Łał, bajecznie! Z interesujących rzeczy jeszcze Ms. Marvel dostaje pierwszy OHC, co również jest miłe. :smile:
Super! Dobrze, że wstrzymałem się z zakupem SC.
Mam tylko nadzieję, że dolar przestanie drożeć w nowym roku...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 25, 2014, 12:09:12 pm »
I to cała pierwsza seria wydana w Image. Ten omnibus to będzie niezła cegła.


Ten omnibus dla mnie wychodzi o jakieś 6 lat za późno  :lol:
perły przed wieprze

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 18, 2015, 08:39:18 am »
Hej mam pytanko. Czy jest na forum ktoś kto ma może tego omnibusa? Nie chcę go kupić, tylko mam 2 prośby... :

1. Czy może mi ktoś podesłać zdjęcie jak ten omniak wygląda bez Dust Jacket,
2. I czy ktoś jest w stanie przesłać mi na pm skan Dust Jacket?

Pozdro !


Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 27, 2015, 05:36:04 am »
Sory za post pod postem ale tamto jest nadal aktualne jak ktoś ma...

Widzieliście to -> Ultimate Marvel Omnibus vol. 1

Premiera 5 Sierpnia 2015


Publisher: MARVEL COMICS     (W) Brian Michael Bendis,   Various (A/CA)   Various          Witness the birth of a new world, in which the heroes you know are reinvented for the modern era! The bite of a genetically engineered spider gives Peter Parker great power, but a harsh lesson will teach him responsibility. To prevent war, Charles Xavier recruits his X-Men - but Magneto's Brotherhood reaches Wolverine first. Captain America, Iron Man, Thor, Giant-Man, Wasp and the Hulk - these are not the Avengers. They're Nick Fury's Ultimates. Young genius Reed Richards' efforts to reach the N-Zone will forever change the lives of his fantastic friends. In a single volume, watch the Ultimate Universe - which helped make superstars of its architects, Brian Michael Bendis and Mark Millar - take shape through the opening acts of its core titles. Collecting ULTIMATE SPIDER-MAN (2000) #1-7, ULTIMATE X-MEN (2001) #1-6, ULTIMATES (2002) #1-6 and ULTIMATE FANTASTIC FOUR #1-6.

Jak dla mnie pomysł kaszana... jest tyle fajnych możliwości to biorą się za coś takiego... Od bólu wolał bym Ultimate Spider-Man Omnibus vol 2... Najfajniej jednak gdyby zrobili dodruki....

Znalazłem jeszcze coś takiego:

Marvel Firsts : The 1990s Omnibus

Premiera 5 Sierpnia 2015



 Revisit comics’ most divisive decade with a giant-sized compendium of daring debuts! All your favourites are here: Deadpool! Nomad! X-Force! Scarlet Spider! Quicksilver! ClanDestine! Venom! Nightwatch! Gambit! Vengeance! Spider-Man 2099! The Thunderbolts! Plus: Ghost Rider and Deathlok, reinvented for the ’90s! Guns! Swords! Leather! Clones! Pouches! Don’t dis the ’90s, they’re totally dope!
 
Collecting Ghost Rider (1990) #1, Deathlok (1990) #1, New Warriors (1990) #1, Foolkiller (1990) #1, Darkhawk #1, Sleepwalker #1, X-Force (1991) #1, X-Factor (1986) #71, Warlock And The Infinity Watch #2, Death’s Head II (1992A) #1, Silver Sable And The Wild Pack #1, Terror Inc. (1992) #1, Night Thrasher: Four Control #1, Darkhold: Pages From The Book Of Sins #1, Nightstalkers #1, Spider-Man 2099 (1992) #1, Venom: Lethal Protector #1, Cable (1993) #1, Deadpool: The Circle Chase #1, Thunderstrike (1993) #1, Gambit (1993) #1, War Machine (1994) #1, Blackwulf #1, Force Works #1, Blade The Vampire-Hunter (1994) #1, Generation X San Diego Preview, Fantastic Force (1994) #1, Web Of Spider-Man (1985) #118, Bishop #1, X-Man #1, Elektra: Root Of Evil #1, Green Goblin #1, Captain Marvel (1995) #1, Heroes For Hire (1997) #1, Maverick #1, Quicksilver #1, Spider-Girl (1998) #1, Slingers #0, Spider-Woman (1999) #1, Deathlok (1999) #1 and Warlock (1999) #1; and material from Captain America Annual #9, Web Of Spider-Man (1985) #100, Marvel Comics Presents (1988) #147 and #158, and Tales Of The Marvel Universe.
 
Written by Howard MacKie, Gregory Wright, Fabian Nicieza, Peter David, Dan Abnett, DG Chichester, Christian Cooper, Tom DeFalco, John Ostrander, Jorge Gonzales, Tom Peyer and others, pencilled by Javier Saltares, Jackson Guice, Mark Bagley, Angel Medina, Steven Butler, Richard Case, Ron Garney, Art Thibert, Ron Frenz, Gabriel Gecko, Tom Tenney, Scott McDaniel, Pasqual Ferry, Jim Cheung and others, with cover artwork by various.
 
Marvel, hardback, 1288 pages,

Też mnie nie porywa...


« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2015, 05:41:57 am wysłana przez Nick Jackolson »

Offline eskos

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 27, 2015, 06:30:30 am »
Poprzednie Deluxe Editions były koszmarnie klejone a wiadomo, że Bendis = splash pages  :eek:
Czy masz na myśli DEFINITIVE COLLECTION? Jeśli tak to nie zauważyłem słabego klejenia.

Omnibus, według zapowiedzi, ma mieć 1296 stron czyli będzie ca 150 stron chudszy niż DEFINITIVE COLLECTION vol. 01-03, które są dostępne na rynku i tańsze (o około 130 PLN - obecna oferta MVM) jako komplet niż ten omni. Osobiście nie widzę sensu w nabywaniu go.

Offline Bogumil

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 21, 2015, 09:05:38 am »
Mam do Was pytanie. Chciałem ostatnio kupić omnibus Acts of Vengeance, ale jego ceny na Amazonie są ogromne, ponad 700 dolarów. Czy omnibus ten stał się może nagle jakimś białym krukiem? Chyba niedawno był nawet na multiversum w normalnej cenie, ale nie mogłem go wtedy zamówić.


Czy są w ogóle jakieś dodruki omnibusów?


Dzięki z góry za pomoc

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 21, 2015, 10:52:36 am »
Mam do Was pytanie. Chciałem ostatnio kupić omnibus Acts of Vengeance, ale jego ceny na Amazonie są ogromne, ponad 700 dolarów. Czy omnibus ten stał się może nagle jakimś białym krukiem? Chyba niedawno był nawet na multiversum w normalnej cenie, ale nie mogłem go wtedy zamówić.

Czy są w ogóle jakieś dodruki omnibusów?

Dzięki z góry za pomoc
Dodruki są, ale co gdzie i kiedy będzie dodrukowane, to loteria.

Offline Dembol_

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 21, 2015, 11:21:44 am »
Mam do Was pytanie. Chciałem ostatnio kupić omnibus Acts of Vengeance, ale jego ceny na Amazonie są ogromne, ponad 700 dolarów. Czy omnibus ten stał się może nagle jakimś białym krukiem? Chyba niedawno był nawet na multiversum w normalnej cenie, ale nie mogłem go wtedy zamówić.
Przecież dalej jest na Multiversum za trochę ponad 300 zł.

Offline Bogumil

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 21, 2015, 11:42:28 am »
Ano tak, nie chodziło mi o Acts of Vengeance Crossovers, które rzeczywiście jeszcze są dostępne w różnych miejscach.

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 21, 2015, 09:56:22 pm »
Obecnie każdy omnibus oop automatycznie podnosi swohą cenę.

Offline Itachi

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 29, 2015, 06:40:09 pm »
Co jaki czas Marvel zapowiada swoje omnibusy? Nie siedzę na zagranicznych forach, więc nie mam pojęcia jak to wygląda. Podają jakiś plan na najbliższe miesiące? Nie pytam tutaj o pre-ordery, bo te można łatwo sprawdzić i zweryfikować. Raczej mam na myśli planowane w dalszym terminie, albo wznowienia. Staram się uzbierać całą serię Amazing Spider-Man, a jedynym wyjściem jest łączenie omnibusów i wydań epic collection...co zbytnio nie napawa mnie optymizmem.

mgnesium

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 29, 2015, 07:24:28 pm »
Co jaki czas Marvel zapowiada swoje omnibusy? Nie siedzę na zagranicznych forach, więc nie mam pojęcia jak to wygląda. Podają jakiś plan na najbliższe miesiące? Nie pytam tutaj o pre-ordery, bo te można łatwo sprawdzić i zweryfikować. Raczej mam na myśli planowane w dalszym terminie, albo wznowienia. Staram się uzbierać całą serię Amazing Spider-Man, a jedynym wyjściem jest łączenie omnibusów i wydań epic collection...co zbytnio nie napawa mnie optymizmem.

w tempie w jakim obecnie marvel je wydaje nie doczekasz się za życia. może do 2110 roku uda im się skompletować przynajmniej pierwsze 700 zeszytów asm (nie wspominam tutaj nawet o seriach pobocznych, jak sensational spider-man, peter parker spider-man lub spectacular spider-man, które często przenikały się z główną serią).

takie łączenie to na chwilę obecną jedyna możliwość uzbierania wszystkiego.
przy okazji, polecam stronę omnibuscollector.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2015, 07:35:00 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Garf

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 29, 2015, 07:31:53 pm »
Mniej więcej co miesiąc pojawiają się tzw. "solicitations," zapowiadające, jakie zeszyty i wydania zbiorcze Marvel wyda w najbliższym czasie. Obecnie sięgają do sierpnia 2015 (nawiasem mówiąc, wtedy ukaże się 17 tom "Marvel Masterworks: The Amazing Spider-Man"). Można je sprawdzić na witrynach poświęconych komiksom, np. comicbookresources.com - wystarczy zerknąć na newsy od czasu do czasu.

Z tego, co mi wiadomo, "solicitations" to pierwsze źródło wiadomości o ofercie i delikatnych spojlerów, jakie jest dostępne, ale może ktoś bardziej otrzaskany w temacie wykaże, że się mylę :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything