Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 246507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 04, 2015, 08:59:23 pm »
#UP
Czyli twoim zdaniem dobrze,  że Egmont z Mutantów NOW, wybrał tylko All New X-Men i Wolverine and X-Men a zostawił Unncany Avengers? Nie czytałem tego, to nie powiem nic o jakości, ale połaczenie obu drużyn było wynikiem Av vs X-Men by już nietolerancji wobec śmierdzących mutantów nie było. :)

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 04, 2015, 09:47:00 pm »
A tak w ogóle to coś z zawartości Daredevila Companion wyda Sideca, czy tylko Man Without a Fear? Elektrę trzeba brać, wiadomo, a poza tym trzeba szukać oszczędności gdzie się da.

Offline adro

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 04, 2015, 09:48:16 pm »
no niestety tez czytalem, ze uncanny avengers remendera jest takie se. Do takiego uncanny x-force UA nie ma startu, niestety.  :sad: Szkoda, ze omnibus UXF jest OOP, zostala tylko ultimatowa kolekcja :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 04, 2015, 09:49:48 pm »
Nie czytałem nic z rzeczy, które wybrał Egmont chyba, że ten Wolverine to jest to samo co Wolverine and X-men Omnibus Arona to jest to całkiem przyjemna historia (jak już Blaskowitz pisał: Harry Potter w świecie Marvela) - mi się podobało.

Kupując Uncanny Avengers liczyłem na smaczki oraz mniejszą lub większą kontynuację Uncanny X-Force Remendera - którą ubóstwiam (i dalej przystaję, że to najlepiej obok Kelly'ego napisany Deadpool) no i niestety było tego tyle co kot napłakał.

Historia dzieli się na (powiedzmy) etapy i jeżeli Egmont wydał by ten 1 z Red Skullem, który robi sobie przeszczep mózgu od Charlesa Xaviera i ma jego telepatyczne moce to ja to za przeproszeniem pierdo** i komiks został by zjechany przez recenzentów nie pozostawiając suchej nitki - czytając to popatrzyłem na swoją żonę i pomyślałem... co ty kolego wyprawiasz? nie wstyd ci?

Każdy z nas ma swoich ulubionych rysowników, u mnie to bez wątpienia Cassaday i Coipel i w tej właśnie pierwszej części historii rysuje John i muszę przyznać, że nawet porównując z wydanym u nas Astonishing X-men jest w jakiejś gorszej formie. Dialogi to już naprawdę takie pierdaczenie, bo co nadejdzie jakaś fajniejsza akcja, któryś z bohaterów potrafił walnąć taki suchar, że tego nie ogarnąłem.

Seria miała dobre momenty: Havok sprawdził się jako postać bardziej pierwszoplanowa, bliźniaki Apocalypse były fajnymi czrnymi charakterami, Kang... i generalnie było trochę tych lepszych chwil ale zdecydowanie dalej. Problem w tym, że ja chyba wolę czytać komiksy, które mają "trochę" gorszych momentów niż lepszych. Na zwieńczenie - taki cliffhanger, że aż to nie wybaczalne - tylko, że to problem omnibusa bo jako  TPB po prostu przeszło by się do Marvel Axis w nowym miesiącu - ale ja nie chcę już tego czytać.

Podsumowując: to nie jest Remender z Uncanny X-Force i seria ma więcej słabych momentów niż dobrych. Egmont może to sobie spokojnie odpuścić. Niech wydadzą Hawkeye by Fraction/Aja.
-------------

adro - oby był dodruk tego omnibusa bo jedyne co czujesz po tej dark lekturze to satysfakcja dobrej historii i masz początek, środek, zakończenie.

misiokles - z oszczędnościami święte słowa, Sideca zapowiedziała to:

Daredevil Miller tom 1
(Peter Parker the Spectacular Spider-Man #27 - 28,
Daredevil #158 - 161, 163 - 172)
- Daredevil Miller tom 2
(#173 - 184)
- Daredevil Miller tom 3
(#185 - 191, 219, Daredevil: Love & War, What If? # 28)

Ja to mam w 1 Omnibusie Millera (którego też dodruk zapowiedziano na przyszły rok) więc odpuszczam z miejsca.

Tu masz zawartość Companion:
Daredevil: Love & War, Daredevil: Born Again, Daredevil: The Man Without Fear

Czyli na dobrą sprawę mamy jedno w WKKM, jedno wydał (pocięte "ale") Semic i Love & War - ja to chcę. Z kolei nad Elektrą się baaaardzo zastanowię - kiedyś to czytałem i nie za bardzo przypadło mi do gustu. Zresztą "wyhaczenie" Elektry Omnibus na zagranicznych aukcjach nie jest jakimś wielkim wyzwaniem za rozsądne pieniądze.

Moją bolączką jest: czy czekać na ewentualny dodruk Omniaków Bendisa i Brubakera czy lecieć z Sidecą... kiedyś napisalem Maxowi, że sukces serialu wpłynie na Marvela i zobaczymy po iluś tam latach dodruk Companion i mamy :) Teraz tylko czekać na jakiś serial z Wolverinem :) i dodruk Wolverine Omnibus Claremonta :) - moje marzenie :)

« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2015, 05:22:28 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 04, 2015, 10:07:51 pm »
@UP
+1

Jakim cudem? To Red Skull sobie ten mózg z trupa przeszczepiał? Przecież Xawier nie żyje. I kiedy Red Skull odzyskał swoje ciało?? Bo ostatnie co z nim czytałem, to Kapitan Ameryka Reborn, gdzie zostawili go w ciele androida Zoli...

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 04, 2015, 10:40:38 pm »
To już bym poleciał spoilerem za spoilerem tak czy siak (i to nie jest wielka tajemnica, bo jest w opisie komiksu):

Nie wklejam zdjęcia kto chce ten sobie wejdzie na własną odpowiedzialność bo jest, drastyczna :) : http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20130610064045/deadliestfiction/images/7/7d/Red_Skull_Xavier_Brain.jpeg

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 05, 2015, 03:29:16 am »
@Nick Jackolson
Ten wybrany przez Egmont Wolverine and The X-Men to właśnie run Aarona, ale zamierzają go wydać od połowy. Dokładniej od historii z cyrkiem. Bez wstępu, bez przedstawienia nowego Hellfire Club, bez historii Broo, bez zeszytu z rysunkami Allreda.

PS. Lubię czytać twoje opinie, bo w 99% procentach pokrywają się z moimi odczuciami. :D

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 05, 2015, 12:34:13 pm »
Z kolei nad Elektrą się baaaardzo zastanowię - kiedyś to czytałem i nie za bardzo przypadło mi do gustu.


Piszesz dwóch większych historiach (Assasin i Lives Again, nie myślę nawet one-shotach) czy o jednej z nich bardziej?
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 05, 2015, 02:06:27 pm »
Przeczytałem jeszcze raz ten katalog propozycji dla Hachette z zeszłego roku. Wychodzi na to, że to Sideca spełni prośbę autorów i dostaniemy całą "Elektra Saga". Nice. A już w lutym - Marked for Murder.

Offline adam and arluk

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 05, 2015, 02:58:58 pm »
Przeczytałem jeszcze raz ten katalog propozycji dla Hachette z zeszłego roku. Wychodzi na to, że to Sideca spełni prośbę autorów i dostaniemy całą "Elektra Saga". Nice. A już w lutym - Marked for Murder.
Elektra Saga to które numery Daredevila????????
To jest cykl, którego pierwszy numer pt. Ściana wydał w 1989r. AS-Editor ?????

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 05, 2015, 03:18:08 pm »
Autorzy katalogu propozycji do Hachette, chcieli rozpisania Elektra Saga na 3 tomy WKKM. Są to numery #167-191 i What If oryginalnego Daredevila. Te wszystkie zeszyty (i kapkę więcej), ma zamiar wydać Sideka w swoich albumach Daredevila Millera. Tylko, że trzeba z tym będzie poczekać do 2017-2018 roku. To jedyna wada. O dublowaniu tomów WKKM już nie będę pisał, by flejmu nie wywoływać.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 05, 2015, 03:24:02 pm »
Elektra Saga to które numery Daredevila????????
To jest cykl, którego pierwszy numer pt. Ściana wydał w 1989r. AS-Editor ?????
Wątek Elektry ciągnął się z przerwami od Daredevil vol. 1 #167 (czyli pierwszego zeszytu, w którym Frank Miller był nie tylko rysownikiem, ale też scenarzystą serii) aż do #190. Elektra Saga, której początek był wydany u nas przez AS Editor, to była ta sama historia, ale okrojona do liczącej cztery części miniserii.


Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 05, 2015, 03:35:38 pm »
@UP
WOW - Data wydania - 1989. Czasy nawet przed TM-Semic. To naprawdę prehistoria. Dzięki za ciekawostkę.
http://www.kzet.pl/2008_02/m_dawno.htm

Ja pierdziu - jakby nie zapowiedź Sideci, to bym kupił z miejsca. :) Biały kruk normalnie.
http://allegro.pl/db-elektra-1-sciana-i5580397391.html

Offline brzon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 05, 2015, 04:53:05 pm »
Za kolegami z Avalonu:

http://images.abovethetreeline.com/ea/TW/pdfs/MARVEL-CATALOG-JAN-APR2016.pdf

Gdzie można znaleźć poprzednie wydania tego periodyku z zapowiedziami?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 05, 2015, 05:13:57 pm »