Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 246542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 05, 2015, 05:20:25 pm »
Blaskowitz - to działa w dwie strony więc bardzo mi miło :smile:

kuba g - przeczytałem to co do tej pory wyszło w PL : Elektra żyje i Ścianę obie Millera - nie podeszło mi to tak jak chociażby The Man Without Fear - i wolę tę historię od Born Again. To F.M mniejszych lotów, no nie postarał się.

Czy może mi ktoś powiedzieć czy słusznie namierzam się na to z językiem na brodzie : http://multiversum.pl/p/1039/63170/werewolf-by-night-omnibus-hc--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2015, 05:32:40 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 05, 2015, 05:27:09 pm »
Blaskowitz - to działa w dwie strony więc bardzo mi miło :smile:

kuba g - przeczytałem to co do tej pory wyszło w PL : Elektra żyje i Ścianę obie Millera - nie podeszło mi to tak jak chociażby The Man Without Fear - i wolę tę historię bardziej niż Born Again. To F.M mniejszych lotów, no nie postarał się.


Ok, tu zaspokajam tylko swoją ciekawość, bo czasem (też na tym forum) trafiam na bardzo krytyczne opinie o Elektra: Assassin, komiks, który ja osobiście uwielbiam i uparcie bronię (jak Love & War, który dla mnie jest jak perła, mimo, że przez ogół czytelników Millera zlany).

No i ja za nic nie postawiłbym TMWF nad BA ale tego już ciągnąć nie chce mi się ;)
perły przed wieprze

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 05, 2015, 05:37:26 pm »

Czy może mi ktoś powiedzieć czy słusznie namierzam się na to z językiem na brodzie : http://multiversum.pl/p/1039/63170/werewolf-by-night-omnibus-hc--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
Z wielkiej trójcy ówczesnych komiksów o potworach: Man Thing, Tomb of Dracula oraz Werewolf też jest najgorszy. Ale tylko ciut. Więc jeśli jesteś fanem dwóch poprzednich - ten powinien ci się spodobać.

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 05, 2015, 06:56:46 pm »
@Nick Jackolson
Imponujesz mi możliwościami finansowymi. :) Mi ciężko wydać 120 zł na "Sprawiedliwość", a ty się szykujesz na 450 zł Z AMERYKI. Oo0 :eek:

Swoją drogą ciekawe, jak w Marvels Horror będzie wyglądał origin Wilkołaka, innych Holowing Commandos i Man Thinga.  :wink:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 05, 2015, 07:10:14 pm »
Nie komiks, ale tematyka komiksowa. W zeszłym roku nakładem Taschen ukazała się cegła (720 stron) pt. "75 Years of Marvel: From Golden Age to Silver Screen". Kupa świetnie wybranego materiału ilustracyjnego z opisami Roya Thomasa (ten od "Zmierzchu Mutantów" i "Narodzin Ultrona"). Piękna i kosztowna rzecz idealnie uzupełniająca lekturę "Niezwykłej historii Marvel Comics" Seana Howe'a.



Tutaj wgląd w dużą porcję książki:
https://www.youtube.com/watch?v=DW_U-Sh5IPs


A tutaj powiązane z premierą książki spotkanie ze Stanem Lee i Royem Thomasem, które poprowadził Kevin Smith. Kupa anegdot:
https://www.youtube.com/watch?v=K3pli74JqBs
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2015, 07:19:25 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 05, 2015, 07:21:28 pm »
@Nick Jackolson
Imponujesz mi możliwościami finansowymi. :smile: Mi ciężko wydać 120 zł na "Sprawiedliwość", a ty się szykujesz na 450 zł Z AMERYKI. Oo0 :eek:

Swoją drogą ciekawe, jak w Marvels Horror będzie wyglądał origin Wilkołaka, innych Holowing Commandos i Man Thinga.  :wink:

Mam około 15 omnibusów (to nie wyczyn i się nie chwalę) - za żaden nie zapłaciłem więcej niż 260 zł - uwielbiam szukać, brać udział w aukcjach i kocham te wydania. (no... ostatnio kupiłem Captain Britain Omnibus za +400 ale to jest jednorazowy wyskok :) )

Ten obrazek podałem tak sobie bo to Multiversum PL :)  dodam też niechlubną uwagę... na Omnibusach można zarobić jak się znudzą - to inwestycja.

Za Inferno OHC zapłaciłem kilka lat temu 300 zł :) miesiąc temu sprzedałem na ebayu za 1002 zł (stąd zero skrupułów do kupna CB :) )

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 05, 2015, 08:24:24 pm »
Imponujesz mi możliwościami finansowymi. :smile: Mi ciężko wydać 120 zł na "Sprawiedliwość", a ty się szykujesz na 450 zł Z AMERYKI. Oo0 :eek: :wink:
Nie bardzo rozumiem - przecież według twojego jedynego słusznego przelicznika "cena za jedną stronę" taki omnibus wychodzi baaardzo tanio.

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 06, 2015, 07:30:02 am »
@UP
A co? To ma 1500 stron? Bo nie znalazłem tej liczby. Jest też coś takiego jak jednostkowe wyłożenie kasy. 400 zł to 400 zł.

AnionorodnikJak ma rysunki i ilustracje, to jest niezła. Tylko w takim razie nie będzie nic, o pisaniu na kwasie. :) Jak tam z opisami czasów po odejściu MacFarlane, których Niezwykła Historia już nie zdążyła omówić, a to przecież istotne ostatnie 20 lat? Jak wyjdzie polska wersja to rozważyłbym zakup.

Offline brzon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 06, 2015, 09:07:00 am »
Nie komiks, ale tematyka komiksowa. W zeszłym roku nakładem Taschen ukazała się cegła (720 stron) pt. "75 Years of Marvel: From Golden Age to Silver Screen". Kupa świetnie wybranego materiału ilustracyjnego z opisami Roya Thomasa (ten od "Zmierzchu Mutantów" i "Narodzin Ultrona"). Piękna i kosztowna rzecz idealnie uzupełniająca lekturę "Niezwykłej historii Marvel Comics" Seana Howe'a.
Kurczę, świetna publikacja. Mam już podobne albumy z wydawnictwa DK (DC Visual History, Marvel Visual History, Batman Visual History, 75 Years of Cover Art), ale to wydanie jest naprawdę genialne. Szkoda, że nie załapałem się na jakiś Preorder. Na Allegro widzę propozycję za niecałe 600 zł. Chyba dobra cena, co?


A skoro temat o Omnibusach, to zapytam w kotekście takich wydawnictw - czy polecacie z tego samego wydawnictwa np. The Golden Age of DC Paula Levitza? Albo jeszcze inne dostępne tego typu publikacje?


Ps. Ehh, szkoda, że niegdzie nie można dostać już "75 Years of DC"  :sad:

Offline peta18

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 06, 2015, 09:13:30 am »
Na Allegro widzę propozycję za niecałe 600 zł. Chyba dobra cena, co?
Jakbys byl przypadkiem w Danii i kupowal na Bookdepository z wysylka do Polski to po redukcji VATu wyszloby Ci ok. 493 zl :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 06, 2015, 09:48:11 am »
Kurczę, świetna publikacja. Mam już podobne albumy z wydawnictwa DK (DC Visual History, Marvel Visual History, Batman Visual History, 75 Years of Cover Art),


Z DK mam 75 Years Of Cover Art i Marvel Chronicle, Year By Year, jak z tego pierwszego jestem bardzo ale to bardzi zadowolony to Chronicles to już taka zapchajdziura, ani ciekawa wizualnie ani z treścią... ale nieważne, nie chwalić się chciałem a zapytać. Poleciłbyś Visual History (DC i Marvela)? Czy to też takie cegły, które oprócz swojej wielkości i jakości nie oferują specjalnie nic nowego (jak z Chronicle)?
perły przed wieprze

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:15:42 am »
@UP
A co? To ma 1500 stron? Bo nie znalazłem tej liczby. Jest też coś takiego jak jednostkowe wyłożenie kasy. 400 zł to 400 zł.
Mam w swojej kolekcji omnibusy, które w przeliczeniu na stronę wyszły mnie dużo, dużo taniej niż WKKM. Ale to nawet nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest, że czytając dany run od początku do końca otrzymujesz kompletnie inną jakość niż wyrwane z kontekstu historie. Masz spokojnie czas na zżycie się z bohaterami, masz czas żeby poznać i zrozumieć wizję danego autora.

Jakiś przykład? Prrroszę: w tym kontekście najlepszym będzie Ultimate Death of Spider-Man, który wyjdzie w ramach WKKM. Czytelnik ni chu chu nie będzie miał z tej lektury takiej przyjemności jak ktoś, kto przeczytał wcześniej cały run i ma w głowie wszystkie wcześniejsze starcia/spotkania/rozmowy danych postaci. :)

Offline brzon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:14:42 am »

Z DK mam 75 Years Of Cover Art i Marvel Chronicle, Year By Year, jak z tego pierwszego jestem bardzo ale to bardzi zadowolony to Chronicles to już taka zapchajdziura, ani ciekawa wizualnie ani z treścią... ale nieważne, nie chwalić się chciałem a zapytać. Poleciłbyś Visual History (DC i Marvela)? Czy to też takie cegły, które oprócz swojej wielkości i jakości nie oferują specjalnie nic nowego (jak z Chronicle)?
Marvel i DC Visual History spełniły moje oczekiwania. Ale pewnie dlatego, że chciałem historię wydawnictwa (a raczej poszczególnych komiksów) w formacie "Year by Year", czyli która postać kiedy powstała, najciekawsze wydarzenia, chronologia itp. Jeżeli więc masz takie oczekiwania, to polecam. Podejrzewam natomiast, że Visual History jest w tym względzie podobna do Chronicle (nie czytałem). Nie ma tak jakiejś szczególowej historii Marvela i DC, często zwykłe ogólniki (że np. w #6 pojawiła się jakaś postać i Iron Man z nią walczył). Ale mi to pasowało. Najlepiej obejrzyj sobie przykładowe strony na youtube.
Porównując Visual z wydaniem Taschen 75 Years no to ta ostatnia cegła to już prawdziwy wypas :biggrin:  Są i duże okładki (do których mam słabość), jak i solidna treść. Muszę to mieć.

[size=78%] [/size]

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:27:10 am »
Marvel i DC Visual History spełniły moje oczekiwania. Ale pewnie dlatego, że chciałem historię wydawnictwa (a raczej poszczególnych komiksów) w formacie "Year by Year", czyli która postać kiedy powstała, najciekawsze wydarzenia, chronologia itp. Jeżeli więc masz takie oczekiwania, to polecam. Podejrzewam natomiast, że Visual History jest w tym względzie podobna do Chronicle (nie czytałem). Nie ma tak jakiejś szczególowej historii Marvela i DC, często zwykłe ogólniki (że np. w #6 pojawiła się jakaś postać i Iron Man z nią walczył). Ale mi to pasowało. Najlepiej obejrzyj sobie przykładowe strony na youtube.


No właśnie wygląda na to, że te wydania to tak jakby 1:1 powtórka z Chronicle tylko pod płaszczykiem jubileuszu, więc w sumie bez sensu brać coś zbytnio podobnego dla mnie.


Jak podczas eskapad trafię gdzieś na 75 Years Of Marvel z Tachena w dobrej cenie to prędzej wydam na to hajs, lub skorzystam z korpo IP na BD  :badgrin:
perły przed wieprze

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:29:48 am »
Jakbys byl przypadkiem w Danii i kupowal na Bookdepository z wysylka do Polski to po redukcji VATu wyszloby Ci ok. 493 zl :smile:

Bardzo dobry tekst, jak ktoś zrozumiał aluzję :) Osobiście polecam autokar OpenVPN GUI :)

 

anything