trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mawer

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 26, 2016, 02:04:09 pm »
Za 440 stron to nie jest aż tak kusząca propozycja:)
Miałem na myśli Witchblade :)

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 26, 2016, 03:09:37 pm »
Na stronie Multiversum ujrzałem dziś ciekawy preorder
http://multiversum.pl/p/1308/72963/spider-man-by-todd-mcfarlane-omnibus-hc--promocja-nowy-preorder.html


Już chciałem zamawiać bo w pierwszej chwili pomyślałem, że to reprint Omnibusa
http://marvel.com/comics/collection/41736/amazing_spider-man_by_david_michelinie_todd_mcfarlane_omnibus_hc_hardcover


Ktoś planuje zakupić tę pozycję?

Po liczbie stron widać, że to nie ten Omniak. Ktoś wie zatem co to za Omnibus?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 26, 2016, 03:27:03 pm »
Ten nowy omnibus to cały run Todda McFarlane'a w bezprzymiotnikowym Spider-Manie (lata 1990-1991). Historie "Torment" (Lizard), "Masques" (Hobgoblin, Ghost Rider), "Perceptions" (Wendigo, Wolverine), "Sub-city" (Morbius) i "Sabotage" (X-Force, Juggernaut, Black Tom Cassidy). Wszystko było u nas wydane przez TM-Semic, ale dla rysunków Todda na kredzie i w jednym tomie można tego omniaka zaklepać. Ze scenariuszem jest różnie, np. w Tormencie mięsistej fabuły jest niewiele, a zamiast tego jest niemal wyłącznie budowanie klimatu, które prowadzi donikąd. Jakbym miał znów 11 lat, pewnie bym się jarał jak głupi.  :smile:

Obecnego mnie ucieszyłaby zapowiedź THE SPECTATULAR SPIDER-MAN BY J.M. DEMATTEIS & SAL BUSCEMA OMNIBUS. Ewentualnie wydanie w ramach Epic Collection. Niestety jakichkolwiek reprintów tego runu ani widu, ani słychu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 03:39:51 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline perek82

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 26, 2016, 04:57:36 pm »
Ze 3 lata temu kupiłem Torment ze względu na wspomnienie pierwszego MM od Semica. Po latach czyta się to dość szybko, bez większego zainteresowania. Klimat i rysunki może i są fajne, ale na 5 albumów to dzieje się niewiele. Za to dużo bardziej cenię sobie Perceptions. Dość mocna historia, ciekawa intryga, małomiasteczkowy klimat, wszechobecna paranoja. Ten trade wg mnie nie stracił nic przez te ponad 20 lat.
Ten Omnibus dość skromny się wydaje - kilkanaście zeszytów ledwie. Ale pewnie chętni się znajdą.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 26, 2016, 07:11:18 pm »
Buscemy w Spider-manie nie wydadzą bo paskudne rysunki zrobił. Mam np numer o Coronie (6/93) i do dziś się nie mogę nadziwić jego brzydactwem. Albo zepsuta przez niego Clone saga - te części które on rysował, były niemal nieczytelne albo normalnie brzydkie. Kolejny klon wybucha i zamienia się w maszynę śmierci, ale ja nie wiem dokładnie jak on wygląda, bo Sal zrobił z niego kłębowisko kresek i tuszu.

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 26, 2016, 07:27:52 pm »
Dzięki Anionorodnik za wyczerpującą odpowiedź.

A są jakieś plany jeżeli chodzi o reprint tego omniaka Michelinie'a & McFarlane'a? Niestety przegapiłem jak był dostępny..

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 26, 2016, 07:56:25 pm »
Na razie nie ma w planach dodruku. Podobnie jak omniaka ASM vol. 2 Lee/Kirby'ego. I podobno omniak Spiera by Roger Stern robi sie out-of-print.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 26, 2016, 08:34:21 pm »
Kolejny malutki Omniak od Marvela za cenę "normalnego"...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 26, 2016, 10:31:05 pm »
Buscemy w Spider-manie nie wydadzą bo paskudne rysunki zrobił. Mam np numer o Coronie (6/93) i do dziś się nie mogę nadziwić jego brzydactwem. Albo zepsuta przez niego Clone saga - te części które on rysował, były niemal nieczytelne albo normalnie brzydkie. Kolejny klon wybucha i zamienia się w maszynę śmierci, ale ja nie wiem dokładnie jak on wygląda, bo Sal zrobił z niego kłębowisko kresek i tuszu.


Ale sobie dzień wybrałeś, dzisiaj Salowi strzeliła 80  :biggrin:



Kolejny malutki Omniak od Marvela za cenę "normalnego"...


Ten akurat ma okładkową 75$ więc znośnie.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 27, 2016, 07:15:13 pm »

Ale sobie dzień wybrałeś, dzisiaj Salowi strzeliła 80  :biggrin:




Ten akurat ma okładkową 75$ więc znośnie.

Przy aktualnym kursie dolca to "dupy nie urywa" :)

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 05, 2016, 04:15:40 pm »
Sory za post pod postem ale ma wyskoczyć na głównej :)

Zanim zeszczam się w gacie :)

Czy ktoś może potwierdzić tę informację:

http://www.libristo.pl/ksiazka/astonishing-x-men-by-joss-whedon-and-john-cassaday-omnibus.html

Dodruk planowany na: 11.11.2016

Napisałem do nich maila z prośbą o informację jak jest to pewne, nigdzie o tym nie piszą a amazon przoduje zawsze w takich informacjach.

Odpowiedzieli:

"Witam serdecznie,
 
 wszystkie informacje posiadamy od naszych zagranicznych dostawców,
 którzy kupują książki bezpośrednio u wydawców.
 
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia [/size][/color]Jaroslaw Mierzwicki[/font]
 [/size][/color]Specjalista ds. Obsługi Klienta[/font]
 [/size][/color]Pon - Pt 9:00 - 17:00[/font]
 (32) 444 93 66
 [/color]info@libristo.pl  "

Czy Marvel zrobił mi niespodziankę i w końcu !!! w końcu dostanę swojego "białego kruka" za normalne pieniądze !!!!!????

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 05, 2016, 05:19:32 pm »
@UP
Ale ten omniak zawiera tylko te 4 tomy wydane przez Muchę, czy jeszcze dalsze tomy?

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 05, 2016, 05:29:30 pm »
Te cztery. Więcej Wheadon nie napisał. A jeśli to prawda, to już nie będę molestował Muchy o wydanie tego w formie omnibusa :)

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 05, 2016, 06:16:16 pm »
Głupi byłem, że nie kupiłem tomów 3 i 4 jak były ze 2-3 lata temu na Allegro w korzystnych cenach. Teraz jakby Mucha to wznowiła, to pewnie bym kupił. Ale po pierwsze pewnie już nie mogą, bo im licencja wygasła. Po drugie - do dziś nie kupiłem Wolverine -Wróg Publiczny i tych New Avengers 2-5 (tyle że te części słabsze są niż jedynka). Problemem jest to, ze Egmont tyle teraz niezłego stuffu wydaje co miesiąc, że pieniądze lecą z kieszeni jak oczko w pończosze i na archiwalia nie starcza.

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 05, 2016, 07:54:07 pm »
Jeżeli to prawda, to rewelacyjna wiadomość! Z miejsca pozbywam się 2 tomów WKKM i czekam na tego omniaka.

 

anything