trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 246062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 05, 2016, 10:37:18 pm »
Te cztery. Więcej Wheadon nie napisał. A jeśli to prawda, to już nie będę molestował Muchy o wydanie tego w formie omnibusa :smile:

100% robiłem to samo z konta żony na facebooku :D

Głupi byłem, że nie kupiłem tomów 3 i 4 jak były ze 2-3 lata temu na Allegro w korzystnych cenach. Teraz jakby Mucha to wznowiła, to pewnie bym kupił. Ale po pierwsze pewnie już nie mogą, bo im licencja wygasła. Po drugie - do dziś nie kupiłem Wolverine -Wróg Publiczny i tych New Avengers 2-5 (tyle że te części słabsze są niż jedynka). Problemem jest to, ze Egmont tyle teraz niezłego stuffu wydaje co miesiąc, że pieniądze lecą z kieszeni jak oczko w pończosze i na archiwalia nie starcza.

Gdybym miał 4 tomy Astonishing X-men od muchy to i tak kupił bym to w Omnibusie... po prostu dla mnie ten run wymaga umieszczenia na półce w "jak najlepszym wydaniu". To mój kamień milowy Omnibusów !

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 05, 2016, 11:09:32 pm »
Mieć to po polsku jest dla mnie ważniejsze niż jakiś omniak w obwolucie.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 06, 2016, 08:15:46 am »
Mieć to po polsku jest dla mnie ważniejsze niż jakiś omniak w obwolucie.

No widzisz a ja wolę oryginały :smile:

Dodatkowo po co tutaj piszesz skoro to jest temat stricte o Omnibusach a język pl jest dla ciebie ważniejszy niż jakiś Omniak w obwolucie ? Pisz sobie w WKKM, DC Deluxe, DCGNC.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2016, 08:54:57 am wysłana przez Nick Jackolson »

Offline adro

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #318 dnia: Luty 06, 2016, 09:47:32 am »
 mam nadzieje, ze dc ruszy wreszcie makowka i ponownie wprowadzi do sprzedazy omnibusa infinite crisis, na to cudenko czekam najbardziej no i te zachwyty na amazonie hmmm, a obecna cena tego grubasa jest dla mnie zaporowa. :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #319 dnia: Luty 06, 2016, 11:05:56 am »
mam nadzieje, ze dc ruszy wreszcie makowka i ponownie wprowadzi do sprzedazy omnibusa infinite crisis, na to cudenko czekam najbardziej no i te zachwyty na amazonie hmmm, a obecna cena tego grubasa jest dla mnie zaporowa. :biggrin:
pzdr

Najprawdopodobniej wystawiam go w przyszłym tygodniu od zeta na aukcję :)

Offline adro

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #320 dnia: Luty 06, 2016, 04:57:13 pm »
no to ladnie sie oblowisz... :biggrin: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #321 dnia: Luty 06, 2016, 08:49:51 pm »
Pieknie a wlasnie udalo mi sie skompletowac  astonishing w OHC ;/
w sumie super - trzeba sie bedzie ich pozbyc i kupic omniaka :D

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #322 dnia: Luty 06, 2016, 09:49:18 pm »
Pieknie a wlasnie udalo mi sie skompletowac  astonishing w OHC ;/
w sumie super - trzeba sie bedzie ich pozbyc i kupic omniaka :biggrin:

Ja bym poczekał na oficjalny katalog Marvela będzie za jakiś czas i powinien objąć Listopad - zobaczymy :smile:

no to ladnie sie oblowisz... :biggrin: :razz:
pzdr

Niekoniecznie... jest jakiś zastój.. przed chwilą śledziłem Omnibusa Spidera Lee vol. 2 i poszedł za około 640 PLN - to nie jest jakiś kosmos.. swój egz. kupiłem za 500 PLN i myślałem, że zrobiłem super deal :) tym niemniej IC omnibus to chyba najrzadszy komiks DC...
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2016, 09:55:23 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #323 dnia: Luty 07, 2016, 11:36:52 pm »
Powinien ladnie pojsc ten omniak IC
Inna rzecz ze ostatnio Marvel zaczal dodruki to tez spada wartosc bialych kruków.

Na anszym rynku tez zastoj- ciezko cos sprzedac - bo ludzie sa pozapychani tym wszystkim co teraz wychodzi :)

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #324 dnia: Luty 08, 2016, 06:45:07 am »
Bo po co kupować używkę, skoro za tą samą cenę lub taniej możesz sobie kupić nówkę sztukę? I zarobić można tylko na unikatach/rzadkich egzemplarzach, albo sprzedać ze sporą stratą.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #325 dnia: Luty 08, 2016, 09:05:47 am »
Bo po co kupować używkę, skoro za tą samą cenę lub taniej możesz sobie kupić nówkę sztukę?


To ma swoją nazwę - kolekcjonerstwo.

perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #326 dnia: Luty 08, 2016, 12:26:15 pm »
Bo po co kupować używkę, skoro za tą samą cenę lub taniej możesz sobie kupić nówkę sztukę? I zarobić można tylko na unikatach/rzadkich egzemplarzach, albo sprzedać ze sporą stratą.

Powodzenia z zakupem omniaków w języku polskim ;) A o stracie nie ma mowy, co najwyżej braku zarobku. Co innego ekonomy, którymi tak wszyscy się jarają (np. Now od Egmontu).

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #327 dnia: Luty 08, 2016, 03:36:26 pm »
Wiadomo :)
ale mam troche rzeczy ktore mi zostaly po przejsciu na lepszy format - i sprzedac tego bez straty sie nie da - zwlaszcza anglojezyczne - rynek za maly - a kupe rzeczy wychodzi po Polsku :)
nie narzekam - stwierdzam fakt

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #328 dnia: Luty 08, 2016, 07:23:14 pm »
 
Bo po co kupować używkę, skoro za tą samą cenę lub taniej możesz sobie kupić nówkę sztukę? I zarobić można tylko na unikatach/rzadkich egzemplarzach, albo sprzedać ze sporą stratą.
 

 W całym swoim życiu straciłem na sprzedaży Omnibusa tylko raz - Age Of Apocalypse Omnibus. Na oko mogłem zarobić około 400 zł, jednak Marvel zafundował mi niemiłą niespodziankę. Aukcję wystawiłem na 10 dni – a szóstego zapowiedziano dodruk. Z 43 osób obserwujących aukcję w ciągu 4 dni zostało 3. Straciłem 50 zł i to była jedyna wpadka, która zaliczyłem. A sprzedałem już ich sporo – masy nawet tu nie ogłaszałem (zresztą jak pokazanegu już Punihsera Ennisa).
Stracić na komiksach jeżeli już o tym mówimy możesz tak jak to opisał raskoks lub inwestując w polskie wydania komiksów (w szczególności Marvel/DC), które zostają wydawane po 2013 roku – mniej więcej po starcie WKKM. Wczoraj kupiłem „Człowieka, który się śmieje” za  40 zł z przesyłką dlatego pieniążki o wiele bardziej wolę skierować w wydania Omni, które uwielbiam ale wiem, że przystępne ceny nie będą trzymały się wiecznie. Zapewne wielu z was ma taki swój przykład "odkładania na później". A nie oszukujmy się polski złoty aktualnie może co najwyżej
Spoiler: pokaż
obciągnąć
dolarowi, funtowi i euro.
Nie handluję komiksami, sprzedaję co mam ale jestem typem, który o wiele bardziej woli mieć na półce Animal Mana Morrisona w Omnibusie – około 180 zł jak się poszuka, niż Eternals Omnibus – jakieś 800 zł +. Dodatkowo urodziła mi się córeczka w styczniu dlatego wydatków mam więcej i musze to lepiej planować.
Fajnie, że na świecie „omni – ludzie” tworzą całkiem sympatyczne grono dzięki wymiankom miałem w łapkach już cztery razy Death of CA Omnibus a aktualnie wylądowałem z czymś takim ->

 
"Bo po co kupować używkę, skoro za tą samą cenę lub taniej możesz sobie kupić nówkę sztukę?" - a o czym my wcześniej mówiliśmy? Chyba, każdy wychodzi z takiego założenia. Oczywiście wchodzi jeszcze w grę to co nakreślił kuba g- a tu już liczą się inne rzeczy - pierwsze wydanie itd... zresztą pewnie nie wiesz ale jakosć papieru w pierwszych omniakach jest lepsza niż w nowych - taki przykład.

 
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 09:47:34 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #329 dnia: Luty 08, 2016, 07:25:45 pm »