trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 26, 2016, 04:39:47 pm »
Nie doczytałeś do końca zawartości, bo s tam jeszcze chyba trzy miniserie. A Claremontowskiego materiału jest jeszcze na dwa omnibusy.

Offline FloreK9

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 26, 2016, 04:41:22 pm »
Vol.1 - X-MEN #94-131 and ANNUAL #3, and GIANT-SIZE X-MEN #1.
Vol.2 - THE X-MEN 132-141, ANNUAL 4-5, THE UNCANNY X-MEN 142-153, THE AVENGERS ANNUAL 10, MARVEL FANFARE 1-4, MARVEL TREASURY EDITION 26-27, MARVEL TEAM-UP 100, BIZARRE ADVENTURES 27 & PHOENIX: THE UNTOLD STORY 1
Vol.3 - UNCANNY X-MEN (1981) #154-175, X-MEN ANNUAL (1970) #6-7, MARVEL GRAPHIC NOVEL #5, WOLVERINE (1982) #1-4, SPECIAL EDITION X-MEN #1 and MAGIK (1983) #1-4.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 26, 2016, 06:16:54 pm »
Spodziewałbym się, że po vol. 2 pójdą chronologicznie i wydadzą omnibusa z numerami pow. 280... A tu taka niemiła niespodzianka... No cóż, przynajmniej nie wydam 400-paru złotych. Ale kiedyś pewnie mnie będzie męczyła ta luka, gdy wydadzą vol. 4 :wink:

Feldkurat padł, podejrzewam, ofiarą niejednoznaczności terminologiczno-alter-ego-natywnej wynikłej z rozbicia runu Claremonta na dwie (lub trzy) serie omnibusów (trzecią, domniemaną, jest linia OHC złożona z "Fall of the Mutants" i trójpaku "Inferno" (chyba, ze powtórzą te rzeczy w Omnibusach "UXM", w co jakoś tam trudno mi uwierzyć, ale za tych parę lat - kto wie?)). Ten drugi segment (Claremont&Lee Omnibus) jest zdecydowanie i ostatecznie dwutomowy, bo po #280 to już nie Claremont pisze i żadne wydatki już Ci, Feldkuracie, nie grożą. To ten pierwszy segment, zbierający zeszyty od Giant Size X-Men #1 do UXM #219 (?) właśnie doczekał się kolejnego tomu. (Hurra!)
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Feldkurat

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 26, 2016, 06:31:39 pm »
Vol.1 - X-MEN #94-131 and ANNUAL #3, and GIANT-SIZE X-MEN #1.
Vol.2 - THE X-MEN 132-141, ANNUAL 4-5, THE UNCANNY X-MEN 142-153, THE AVENGERS ANNUAL 10, MARVEL FANFARE 1-4, MARVEL TREASURY EDITION 26-27, MARVEL TEAM-UP 100, BIZARRE ADVENTURES 27 & PHOENIX: THE UNTOLD STORY 1
Vol.3 - UNCANNY X-MEN (1981) #154-175, X-MEN ANNUAL (1970) #6-7, MARVEL GRAPHIC NOVEL #5, WOLVERINE (1982) #1-4, SPECIAL EDITION X-MEN #1 and MAGIK (1983) #1-4.


Zaraz, zaraz... Co to jest? Vol. 3 zgadza się z tym, co jest napisane w opisie w Internecie. Ale co do vol. 1 i 2 sięgam na półkę i widzę:
vol. 1 - Uncanny X-Men 244-269
vol. 2 - Uncanny X-Men 273-280
plus oczywiście inne serie, które dla uproszczenia pomijam. Chyba że mówimy tu o różnych omnibusach?


EDIT: tak, mówimy o różnych rzeczach. Ja miałem na myśli to:
http://www.amazon.com/X-Men-Chris-Claremont-Jim-Omnibus/dp/0785158227
i drugi tom. W takim razie tematu nie było, mnie interesuje tylko Claremont+Lee. Ufff.... :)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 06:35:43 pm wysłana przez Feldkurat »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 26, 2016, 06:58:17 pm »
Winckler, żadne "Hurra!", bo nigdzie juz nie ma UXM vol. 3 z coverem Smitha, co to go chcialem kupic, a jest tylko cover by Opena. Normalnie, kolejny dzien spartolony - o co tu chodzi? Chyba ze jakos zle widze, a wlasciwie - zle nie widze.

Offline starcek

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 26, 2016, 07:23:42 pm »
Winckler, żadne "Hurra!", bo nigdzie juz nie ma UXM vol. 3 z coverem Smitha, co to go chcialem kupic, a jest tylko cover by Opena. Normalnie, kolejny dzien spartolony - o co tu chodzi? Chyba ze jakos zle widze, a wlasciwie - zle nie widze.

Bo Smith jest dla pokornych ośmiorniczek, a buńczuczność zawsze karana jest bólem i cierpieniem. Czasem zawczasu, czyli profilaktycznie. Planujesz być niesforny?
I czemu właścwie kolejny? Wczoraj też coś przeskrobałeś? Czy masz aż tak grzeszne plany na sobotę, ze cię Opatrzność kilka dni z rzędu profilaktycznie tłamsi?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 26, 2016, 07:52:17 pm »
Starcek, dzieki za info, problem tylko w tym, że nie mam zadnych doświaczeń z Archonią.

Winckler, bunczucznosc jest moim zaprzeczeniem, a Opatrznosc sie nade mna znęca od najwcześniejszych lat mego życia, bo juz wtedy wiedziala, iż w przyszłości będę wiedział, że Opatrzność nie jest taka dobra i miłosierna, jak to wielu głosi.


Offline angelscorpion

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 26, 2016, 09:22:05 pm »
Jakoś mi umknęła premiera (a w ogóle plan wydania) Uncanny X-Men vol. 3. Zorientowałem się dopiero, jak ktoś wrzucił go w temacie ze zdjęciami komiksów. W pierwszym momencie strasznie się tym podjarałem, bo nie spodziewałem się kolejnych omnibusów z tej serii. Ale jak zobaczyłem co w nim jest, to witki mi opadły. To jakiś żart, koszmarne nieporozumienie. #154-175? Spodziewałbym się, że po vol. 2 pójdą chronologicznie i wydadzą omnibusa z numerami pow. 280... A tu taka niemiła niespodzianka... No cóż, przynajmniej nie wydam 400-paru złotych. Ale kiedyś pewnie mnie będzie męczyła ta luka, gdy wydadzą vol. 4 :wink:
Ale powyżej nru 280 to jest Fatal Attractions i Phalanx Covenant?

Offline starcek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 26, 2016, 09:22:58 pm »
Starcek, dzieki za info, problem tylko w tym, że nie mam zadnych doświaczeń z Archonią.


Ja też nie, ale Dembol_ twierdzi, że nawet najtańsza paczka - pocztowa - dochodzi bez problemu. Oni walczą cenami z cheap-comics.com, tyle że ci drudzy mają tylko jedną cenę wysyłki 19.90 EU. No, ale w cheap zapakują 30 kg komiksów do jednej przesyłki.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline angelscorpion

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 26, 2016, 10:16:21 pm »

Zaraz, zaraz... Co to jest? Vol. 3 zgadza się z tym, co jest napisane w opisie w Internecie. Ale co do vol. 1 i 2 sięgam na półkę i widzę:
vol. 1 - Uncanny X-Men 244-269
vol. 2 - Uncanny X-Men 273-280
plus oczywiście inne serie, które dla uproszczenia pomijam. Chyba że mówimy tu o różnych omnibusach?


EDIT: tak, mówimy o różnych rzeczach. Ja miałem na myśli to:
http://www.amazon.com/X-Men-Chris-Claremont-Jim-Omnibus/dp/0785158227
i drugi tom. W takim razie tematu nie było, mnie interesuje tylko Claremont+Lee. Ufff.... :smile:
Bo te pierwsze trzy to "Uncanny..." To o czym myślałeś zatytułowali "X-Men"  :wink:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 26, 2016, 10:19:36 pm »
Bo te pierwsze trzy to "Uncanny..." To o czym myślałeś zatytułowali "X-Men"  :wink:



Mam prośbę - czy mógłbyś rozłożyć dokładnie w połowie omnibusa Death and return of Superman i zrobić fotkę ? Ciekawi mnie jakie ma szycie ten omnibus.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 26, 2016, 10:42:26 pm »
Bo te pierwsze trzy to "Uncanny..." To o czym myślałeś zatytułowali "X-Men"  :wink:



No racja, ech tak ich logika... ;)


A w tym "Bishop's crossing" to chyba jest poszukiwana przeze mnie kontynuacja w dużym formacie? Uncanny X-Men #281-293, zgadza się?

Offline angelscorpion

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 27, 2016, 08:15:56 am »

No racja, ech tak ich logika... :wink:


A w tym "Bishop's crossing" to chyba jest poszukiwana przeze mnie kontynuacja w dużym formacie? Uncanny X-Men #281-293, zgadza się?
Zerknij na dane źródłowe  :smile:

 

anything