trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline angelscorpion

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #405 dnia: Luty 27, 2016, 08:18:01 am »

Mam prośbę - czy mógłbyś rozłożyć dokładnie w połowie omnibusa Death and return of Superman i zrobić fotkę ? Ciekawi mnie jakie ma szycie ten omnibus.
Czy chodziło o coś takiego?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #406 dnia: Luty 27, 2016, 08:42:24 am »
Tak, dzięki - szycie daje radę, w 1st printing chyba było gorsze. Tylko taka uwaga jak rozkładasz patrz na grzbiet okładki żeby nie odginał się do strony wewnętrznej bo twój ma taką tendencję.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 11:08:33 am wysłana przez Gr8responsibility »

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #407 dnia: Luty 27, 2016, 11:25:41 am »
Tylko taka uwaga jak rozkładasz patrz na grzbiet okładki żeby nie odginał się do strony wewnętrznej bo twój ma taką tendencję.

Ej. faktycznie. Moje "grubasy" też mają taka tendencję. Można temu jakoś przeciwdziałać, leczyć, wytłumaczyć, żeby nie...? Przecież, jak już przeczytam, to to będzie w koszmarnym stanie...

(Kadr na całą stronę, perspektywa ptasia, heros na kolanach, trzyma umierającą Księgę na podołku i drze się romantycznie ku niebu: "Nieeeeeeeeeeee...eee.....")

....e!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #408 dnia: Luty 27, 2016, 11:40:33 am »
Można temu jakoś przeciwdziałać, leczyć, wytłumaczyć,


Wiesz ja jestem wyjątkowo wyczulony na takie detale, ta wgięta linia wzdłuż środka grzbietu potem słabo wygląda po zdjęciu Dusk Jacketa ( z dużych liter bo to przecież najważniejsza część składowa takich wydań  :wink:  )

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #409 dnia: Luty 27, 2016, 12:47:40 pm »
Internet spieszy z pomocą, film instruktażowy:  :smile:
https://www.youtube.com/watch?v=_heAUHx5TR8
Nie no, naprawde swietny sposob czytania omniaków! Az sie dziwię samemu sobie, że sam na to nie wpadłem. Nie dość, że spine is saved from creases and other damaging effects, to jeszcze na dodatek czyta sie dwa razy szybciej dzieki oczywistemu wykorzystaniu faktu, ze ma sie dwoje oczu i kazde z nich jest podłączone do jednej z półkul mózgowych. Nie mówiac juz nawet o tym, ze ile nerwów człowiek moze zaoszczedzic dzieki prawemu oku, wiedzac juz na samym poczatku lektury, ze wszystko dobrze sie skonczy, przy jednoczesnym zachowaniu emocji i czytelniczej ciekawości jak fakty z srodkowej czesci historii doprowadziły do tak szczesliwego zakończenia. Normalnie wyglada na to, ze przed nastepnym wzieciem omniaka do rąk nie bede juz musial brac psychotropów. Dzieki 2rcfrt!!!

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #410 dnia: Luty 27, 2016, 12:57:01 pm »
@UP
Ale ty masz zdecydowanie lepiej, bo dwiema rękami możesz trzymać strony omniaka a jeszcze dwiema trzymać jego grzbiety by się nie wygięły. :biggrin:


« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 01:01:18 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #411 dnia: Luty 29, 2016, 02:20:59 pm »
hmmm nie wiem skad to napalenie na okladke smitha - w usa wszyscy sie na nai czaja :)
imho opny jest duzo lepsza - choc oczywiscie mniej spojna ze starymi :)
Plus ktos mi tutaj pisal ze mvm sie na mnie wypnie z przedsprzedaza UXM 3 - chcialbym potwierdzic ze (co wydaje sie oczywiste) jak zamowilem kilka miechow temu w przedsprzedazy ponizej 300 zl tak dostalem.

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #412 dnia: Luty 29, 2016, 02:25:22 pm »
Już dostałeś paczkę z mvm? Ja wciąż czekam!

mgnesium

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #413 dnia: Luty 29, 2016, 03:49:27 pm »
chcialbym potwierdzic ze (co wydaje sie oczywiste) jak zamowilem kilka miechow temu w przedsprzedazy ponizej 300 zl tak dostalem.

to chyba tylko ja mam jakiś beef z rafałem. od momentu kiedy dwa i pół roku temu łaskawie "pozwolił" mi zrezygnować z zamówienia w którym był ff by hickman omnibus (gdybym się nie zgodził na dopłatę 25$ o które marvel podniósł cenę okładkową ; sytuacja podobna jak z x-men) zakupy w multiversum zrobiłem tylko raz i taką czestotliwość raczej utrzymam.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 03:54:46 pm wysłana przez mgnesium »

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #414 dnia: Marzec 01, 2016, 02:00:32 pm »
Już dostałeś paczkę z mvm? Ja wciąż czekam!
tak dostalem w zeszlym tygodniu - napisz do nich bo pytanie jest czy masz oplacona jakas przesylke
to chyba tylko ja mam jakiś beef z rafałem. od momentu kiedy dwa i pół roku temu łaskawie "pozwolił" mi zrezygnować z zamówienia w którym był ff by hickman omnibus (gdybym się nie zgodził na dopłatę 25$ o które marvel podniósł cenę okładkową ; sytuacja podobna jak z x-men) zakupy w multiversum zrobiłem tylko raz i taką czestotliwość raczej utrzymam.
no to u ciebie bylo slabe zachowanie - albo miales pecha albo podniesli standard - bo u mnie obylo sie bez problemow przy identycznej sytuacji :)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #415 dnia: Marzec 22, 2016, 09:55:55 pm »
Pełne zapowiedzi Marvela na czerwiec 2016, a wśród nich:

SPIDER-MAN: CLONE SAGA OMNIBUS VOL. 1 HC
INHUMANS/X-MEN: WAR OF KINGS OMNIBUS HC
UNCANNY X-MEN OMNIBUS VOL. 2 HC (NEW PRINTING)
MARVEL MASTERWORKS: THE BLACK PANTHER VOL. 2 HC
DAREDEVIL EPIC COLLECTION: THE MAN WITHOUT FEAR

http://www.comicbookresources.com/article/civil-war-ii-erupts-deadpool-v-gambit-han-solo-marvel-june-2016-solicitations

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #416 dnia: Marzec 22, 2016, 10:43:48 pm »
Dwie pierwsze pozycje do październik 2016.

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #417 dnia: Marzec 22, 2016, 11:15:11 pm »
Same dobre rzeczy a do tego HAWKEYE VOL. 3 HC i Ultimates TBP. Jak zwykle dzięki Anionorodnik za przypomnienie o zbliżających się premierach.

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #418 dnia: Marzec 23, 2016, 04:46:15 am »
A ile z zawartości 1 części Omnibusa Clone Sagi wyszło po polsku? Z chęcią poczytałbym od miejsca gdzie TM - Semic się skończyło - o tym jak Ben Rayley był jakiś czas Spider-Manem.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #419 dnia: Marzec 23, 2016, 07:21:52 pm »
Z pierwszego omnibusa wyszło wszystko oprócz zeszytów Funeral for Octopus, Clone Journal, Spider-Man Unlimited i Collectors Preview, a korespondujące polskie wydania Spider-Mana to numery od 1/1997 do 5/1998.

 

anything