Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blackwood

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #510 dnia: Sierpień 01, 2016, 01:54:09 pm »
Szukam pomocy, a raczej porady.
Otóż korzystając z okazji promocji w MV pomyślałem by sprawić sobie jakiegoś omnibusa, ale za bardzo nie wiem jak to ugryźć. Waham się między Daredevilem od Millera, a Age of Apocalypse z racji zamiłowania do X-menów. Z drugiej strony, widziałem w temacie "must have" polecane kilka tytułów jednak raz, że nie znam się na cenach, dwa nie wszystkie są dostępne w MV.

Podkreślam będzie to mój pierwszy zakup omnibusa, więc za każdą poradę - z góry bardzo dziękuje :smile:
Pozdrawiam!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #511 dnia: Sierpień 01, 2016, 02:19:23 pm »
Rozumiem, że to ma być Marvel? Oba tytuły, które wymieniłeś są bardzo dobre i warte zakupu, ale jakbyś tak powiedział jakie komiksy należą do twoich ulubionych, który okres itp. to można by doradzić coś co bardziej Ci podpasuje. :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #512 dnia: Sierpień 01, 2016, 02:47:16 pm »
X-Meny z lat 90. to bardziej taki guilty pleasure. Też lubię, ale bardziej bym ci polecał Daredevila od Millera. Inna sprawa, że Sideca zapowiedziała jego run na okolice roku 2047. Może warto poczekać? :D Ok, idę sobie...

Offline Blackwood

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #513 dnia: Sierpień 01, 2016, 03:25:09 pm »
Rozumiem, że to ma być Marvel? Oba tytuły, które wymieniłeś są bardzo dobre i warte zakupu, ale jakbyś tak powiedział jakie komiksy należą do twoich ulubionych, który okres itp. to można by doradzić coś co bardziej Ci podpasuje. :smile:
Ciężko mi się bardziej określić, bo styczność z Marvelem to u mnie obecnie Marvel NOW, a wcześniej(proszę się nie śmiać)... kreskówki z drugiej połowy lat 90. Dlatego też postanowiłem sięgnąć po omnibusy, by nadrobić, że to tak ujmę "stracony czas" . Dlatego też wspomniałem o Age of Apocalypse, bo zarówno lubię X-menów, jak i również ich przeciwnika. Z drugiej strony jakiś dłuższy ciekawy origin czy to Spiderman'a, Kapitana A., czy jakieś innej postaci również mnie interesuje. Chciałbym po prostu dobrze wejść i połknąć bakcyla :smile:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #514 dnia: Sierpień 01, 2016, 04:11:17 pm »
Ciężko mi się bardziej określić, bo styczność z Marvelem to u mnie obecnie Marvel NOW, a wcześniej(proszę się nie śmiać)... kreskówki z drugiej połowy lat 90. Dlatego też postanowiłem sięgnąć po omnibusy, by nadrobić, że to tak ujmę "stracony czas" . Dlatego też wspomniałem o Age of Apocalypse, bo zarówno lubię X-menów, jak i również ich przeciwnika. Z drugiej strony jakiś dłuższy ciekawy origin czy to Spiderman'a, Kapitana A., czy jakieś innej postaci również mnie interesuje. Chciałbym po prostu dobrze wejść i połknąć bakcyla :smile:


Kreskówki z połowy lat 90, początkująca osoba, omnibus, inne postacie również cię interesują ..... po zsumowaniu tego wszystkiego wyszło mi, że musisz kupić to :


http://multiversum.pl/p/1039/58314/avengers-by-kurt-busiek-and-george-perez-omnibus-vol-01-hc-marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html




Jest tu cała masa superbohaterów i superłotrów w sam raz dla kogoś kto chce zacząć przygodę z marvelem.


Nie wiem tylko jaki papier ma to wydanie i czy wygodnie się to czyta

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #515 dnia: Sierpień 01, 2016, 04:15:20 pm »
Absolutnie nie zgodzę się z Gr8responsibility. :D Moja opinia jest taka - jeżeli to musi być omnibus:

 :arrow: X-Statix Omnibus. Znakomity run, w całości zawarty w jednym tomie. Postacie są mutantami - celebrytami, z X-Men za dużo wspólnego nie mają. Są bardziej interesujący. ALE najpierw musisz sprawdzić na necie rysunki Allreda. Ona naprawdę nie każdemu podchodzą.

albo

 :arrow: Guardians of the Galaxy by Abnett and Lanning Omnibus. Również bardzo dobry run, w całości zawarty w omnibusie. Historia o kosmicznej drużynie, którą (w zbliżonej postaci) znasz być może z filmu. Jest tu pewien problem z podwójnym wydaniem tej historii przez Marvela w innych omnibusach, ale Ciebie on raczej nie dotyczy.

Jeżeli to nie musi być omnibus:

 :arrow: Uncanny X-Force by Rick Remender Complete Collection vol. 1 & 2. Obok X-Statix najlepsza historia z mutantami, jaką czytałem zebrana w dwóch tomach w miękkiej okładce. Masz tam masę znanych postaci, od Wolverine'a, poprzez dobrze pisanego (!!!) Deadpoola, po Kid Apocalypse. To kiedyś było wydane w omnibusie, ale raczej tego szybko nie dodrukują.

Offline Blackwood

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #516 dnia: Sierpień 09, 2016, 09:46:56 pm »
Zrezygnowałem w tym miesiącu z zakupu omnibusów, a postawiłem na kilka skromniejszych wydań - a dokładniej na polecane przez Ciebie  Uncanny X-force, do tego dorzuciłem Punisher MAX vol. 1, no i do uzupełnienia kolejny tom Preachera. Wspomniane omnibusy biorę po przyszłej wypłacie, bo trzeba też gdzieś na wakacje pojechać :wink:
Dzięki za sugestie, od teraz mam przynajmniej swoją listę życzeń.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #517 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:34:34 pm »
Eh. Nic co by mnie interesowało.

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #518 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:29:26 pm »
no to beda te hickmany w omniakach - szkoda ze to juz bedzie double triple i wogole :P - mam jzu tego z double dipami az za duzo :>
ale hulk gut - szkoda ze nie petera davida

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #519 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:36:31 pm »
Jeżeli ten omniak Hickmana będzie zbierał wszystko włacznie z Time runs out to szykuje się niezły kolos. Całkiem niezła alternatywa dla obecnych OHC. Choć w sumie ja nie planuję zakupu, mam to wszystko w różnych wydaniach.

Bardziej by mnie ucieszył nowy Epic Silver Surfera vol.4.

mgnesium

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #520 dnia: Wrzesień 27, 2016, 07:51:53 am »
do usunięcia.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2016, 12:19:49 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Murazor


Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #522 dnia: Październik 03, 2016, 11:03:50 am »
Myślę, że o reprincie TEGO tytułu  byłoby bardzo głośno. Może po prostu znaleźli jakieś nieotwierane wcześniej pudełko, a tam były Annihilationy? Tak jak mi się trafiło z Echo HC? :D

Offline Murazor

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #523 dnia: Październik 03, 2016, 11:06:55 am »
No to daliby, że jest dostępne. A mają pre-order do ostatniego grudnia  :razz:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #524 dnia: Październik 03, 2016, 11:09:52 am »
Fakt, nie zauważyłem. Dziwne. Moje "źródła" pisały mi, że dodruk najprawdopodobniej będzie, ale nie przed 2018.

 

anything