trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #555 dnia: Październik 30, 2016, 11:38:13 am »
Jestem jednak pewny, że i tak kupicie ze względu na wszechobecny, ww. hype :smile:


Nie. Odpowiem za siebie bo jakżeby inaczej. Jeżeli kupię (a właściwie wymienię swoje Knightfall na omnibus) już to dlatego, że numery pisane przez Alana Granta są naprawdę jasnym elementem opowieści i wbrew temu co sugerujesz są napisane naprawdę sensownie (wtrętu o oldschoolowym stylu nie mogę skomentować bo chyba nie umiem się odnieść tak jakbym chciał i jestem ślepy na takie rzeczy, nie ma przede mną i nigdy nie było ściany gdy czytam komiksy mające ledwo 20/30/40 lat).

Batman ssie, ale w kilku jego potężniejszych sagach (i Knightfall i No Man's Land i...) dalej jest sporo dobra do wciągnięcia w trakcie lektury bez tłumaczenia wszystkiego sentymentami.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 11:41:33 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #556 dnia: Październik 30, 2016, 01:26:46 pm »
Też kupiłbym Knightfalla ze względu na sentyment (to samo co ze Spawnami i X-Menami Lee), ale przeglądałem dzisiaj tomiszcza w SC i szczerze mówiąc to odniosłem wrażenie, iż mam do czynienia z taką ramotką, że pewnie nie przebrnąłbym przez 100 stron :P

Offline tabasko21

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #557 dnia: Październik 30, 2016, 06:45:03 pm »
Ale zdajecie sobie sprawę, że ten omni to będzie najprawdopodobniej połowa Knightfalla?

Gdyby ktoś miał to wydać w Polsce to ja jednak poproszę kilka tomów HC, do czytania  :smile:

Jakos na razie sie nie zanosi by ktos to mial wydac w polsce takze byc moze i z samego sentymentu kupilem tego omnibusa zreszta to bedzie pierwszy jaki kupilem i jestem ciakawy jak to bydle sie bedzie czytac > Napewno bedzie wygladac nieziemsko na polce a tym samym majac jeden omnibus narobi smaka na kolejny zeby ten tak nie stal samotnie . Na razie moja kolekcja nie jest zbyt wielka bo dopiero wracam do komiksow po parenastu latach kiedy to zbieralem namietnie tm semic i choc kupuje miesiecznie blisko 20 tytulow wydawanych lub wydanych juz w polsce to zejdzie troche czasu by to wszystko nadrobic . Kosztowne tez to jest ale no coz sadze ze warto zwlaszcza ze bedzie naprawde super za kilka lat usiasc sobie z mlodym w salonie ja z piwem on cola w reku i zanurzyc sie w lekturze :smile:

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #558 dnia: Październik 30, 2016, 07:06:38 pm »
"narobi smaka na kolejny zeby ten tak nie stal samotnie"

Nie minie połowa roku a na półce z komiksami zobaczysz już 4 stojące omniaki :) i wtedy sie zacznie, szukanie najnowszych wydań najtaniej się da bo wiesz, że jak odpuścisz za chwilę będzie OOP i będziesz musiał zapłacić 3 zera... Najgorzej jak jeszcze okładki zaczną mieć dla ciebie znaczenie (DM variant czy nie) -  popłyniesz... a aktualny boss Marvela nie zwalnia (niestety kosztem jakości):

« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 07:12:31 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #559 dnia: Październik 30, 2016, 08:26:45 pm »
a jednym omniaku się nie skończy... oj nie!

Offline tabasko21

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #560 dnia: Październik 30, 2016, 08:37:36 pm »
a jaki byl najgrubszy komiks wydany w polsce do tej pory cos na ksztalt omnibusa ?

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #561 dnia: Październik 30, 2016, 08:53:24 pm »

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #562 dnia: Październik 30, 2016, 09:02:37 pm »
@UP
Wieczny Batman 1 przebija Sprawiedliwość, bo to jest 480 stron czystego komiksu, podczas gdy u Muchy jest ponad 100 stron dodatków.

Offline tabasko21

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #563 dnia: Październik 30, 2016, 09:03:39 pm »
na Prosto z piekla w zasadzie sie czaje, juz dwa razy mialem w koszyku ale zawsze cos innego znalazlem co bardziej chcialem . Batmana mam Sprawiedliwosc bedzie WKKD a a Biblia jakkolwiek nie komiksowo brzmi wyglada nawet kuszaco . Tak szybko zerknalem na ebay bo mieszkam w Uk i ludzie cenia sie wystawiajac omnibusy a liczylem na jakis zakup

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #564 dnia: Październik 30, 2016, 09:06:25 pm »

Offline tabasko21

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #565 dnia: Październik 30, 2016, 09:14:54 pm »
Mieszkasz w UK i kupujesz omnibusy na ebay zamiast na speedyhen.com? No nie wierzę:)
http://www.speedyhen.com/Search/Comics-and-Graphic-Novels/Superheroes?Keyword=omnibus&fq=121612-1216121614&sort=ReleaseDesc&ipp=24&pg=1

No nia rozeznalem sie za bardzo z tematem jesli chodzi o komiksy ktore mozna dostac w Uk sadzilem ze Amazonze swoim preorderem bedzie najlepsza opcja ewentualnie ebay gdzie co jak co mozna czasem cos trafic w dobrej cenie . W tym momencie jednak chyba anuluje zakup na amazonie bo wyjdzie mnie 10 funtow taniej z strony ktora podales . Moglem w zasadzie sie spodziewac ze za granica maja cos takiego jak polskie nieprzeczytane lub aros z ktorych to obecnie kupuje a potem rodzina w jednej wielkiej paczce wysyla je za granice ;)

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #566 dnia: Październik 30, 2016, 09:21:06 pm »
Reed Comics jeszcze i bookdespository

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #567 dnia: Listopad 08, 2016, 09:21:40 am »

Avengers by Jonathan Hickman Omnibus Vol. 1 Hardcover – July 18, 2017


COLLECTING: AVENGERS (2012) 1-23, NEW AVENGERS (2013) 1-12, FREE COMIC BOOK DAY 2013: INFINITY 1, INFINITY 1-6, INFINITY: AGAINST THE TIDE INFINITE COMIC 1-2, ASTONISHING TALES: MOJOWORLD 1-6, MATERIAL FROM SHANG-CHI: MASTER OF KUNG FU (2009) 1


https://www.amazon.com/dp/1302907085/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1478596608&sr=1-3&keywords=Avengers+by+Jonathan+Hickman+Omnibus




Doctor Strange, Sorcerer Supreme Omnibus Vol. 1 Hardcover – July 18, 2017


COLLECTING: DOCTOR STRANGE, SORCERER SUPREME 1-40, GHOST RIDER (1990) 12


https://www.amazon.com/dp/1302907077/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1478596635&sr=8-1&keywords=Doctor+Strange%2C+Sorcerer+Supreme+Omnibus


Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #568 dnia: Listopad 08, 2016, 03:34:25 pm »
Czyli źródło było pewne, czekamy na resztę z mojej wcześniejszej listy :)

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #569 dnia: Listopad 08, 2016, 07:41:33 pm »
Jeszcze to :


Loki: Journey Into Mystery by Kieron Gillen Omnibus
Kieron Gillen's complete epic! The god of lies has been reborn, but will young Loki be Asgard's savior? For when Earth is gripped by Fear Itself, ancient prophecy says only Thor can stop the monstrous threat of the Serpent - but the plan is doomed to fail without help from Loki. Will the trickster find redemption - or damn himself for eternity? Either way, a Nightmare lies in wait hoping to rule the world - and Loki will have to risk everything on his craziest scheme of all! Plus: a forgotten hero returns, the New Mutants lend a hand, Captain Britain needs help with a godly war, and Hela sets her sights on the Holy Grail! But will all the nine worlds end in Surtur's fire?
COLLECTING: JOURNEY INTO MYSTERY 622- 645, EXILED 1, NEW MUTANTS 42-43, THE MIGHTY THOR 18-21
$100.00
752 pages



Co ciekawe oba Complete Collections mają razem 848 pgs - brak The Mighty Thor #22 jak i Annuala #1 ale może to być błąd w solicitation