Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #570 dnia: Listopad 08, 2016, 07:54:10 pm »
Kolejny z mojej list.

To przepowiadam następne zapowiedzi:

- Thor by Fraction Omnibus i np. World War Hulk Omnibus

:)

Offline cro_no

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #571 dnia: Listopad 08, 2016, 07:54:47 pm »
Odnośnie tego omnibusa Avengersów - czym się różni Free Comic Book Day 2013 Infinity od Infinity #1? Bo zawsze myślałem że Infinity #1 zawiera ten FCBD plus dalszą część historii?

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #572 dnia: Listopad 08, 2016, 08:27:52 pm »
Kolejny z mojej list.


Ale Astonishing X-Men dalej nie ma ;(

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #573 dnia: Listopad 08, 2016, 08:59:42 pm »
Nie był na liście... Astonishing to było "założenie" po informacji z dodrukami na libristo. Sprawiło się AoA i Spider vol.2 Niestety Astonishing i THor Simonsona nie..

Po 3 latach poszukiwań mam swój egz. tego pierwszego

Offline Damballa

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #574 dnia: Listopad 09, 2016, 05:03:20 am »
2-gi najgrubszy komiks wydany w Polsce, to jest Kajtek i Koko w kosmosie (wyd.III) - 672 str.
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/185966-klasyka-polskiego-komiksu-1-kajtek-i-koko-w-kosmosie-wyd-iii

Offline laf

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #575 dnia: Listopad 09, 2016, 06:58:35 am »
2-gi najgrubszy komiks wydany w Polsce, to jest Kajtek i Koko w kosmosie (wyd.III) - 672 str.
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/185966-klasyka-polskiego-komiksu-1-kajtek-i-koko-w-kosmosie-wyd-iii
Czy ta informacja oznacza, że Marvel ma nienasycony głód i zaczął przejmować licencje na nasze rodzime klasyki. Kto będzie kolejny? Tytus, komiksy z wydawnictwa Relax?  :wink:

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #576 dnia: Listopad 09, 2016, 07:42:38 am »
To wpis dotyczący poddyskusji z poprzedniej strony. Tak zapomniałem o tej cegle!

Offline angelscorpion

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #577 dnia: Listopad 09, 2016, 09:12:48 am »
Swoją drogą, ciekawi mnie wasza reakcja na samo Knightfall i jak do tego tutułu podchodzicie? Szalę nad zakupem przeważy nostalgia? kolekcjonerstwo czy może najważniejsze: dobra historia?
J
Ja się "zaczajam" na Knightfalla z w/w przez Ciebie powodów. Dla mnie ten tomiszcz to, z powodów nostalgicznych, "musiszmieć" na który czekałem. Mam już "Death and Return of Superman Omnibus", "Legends of the Dark Knight" Breyfogle'a, 2 omniaki Jima Lee z X-Menami, świeżutki "Punisher War Journal". Poza tym, wolę twardą oprawę od miękkiej, dlatego nie kupiłem dotychczasowego wydania SC. Historię czytałem z wypiekami na twarzy ponad 20 lat temu, jaki będzie teraz odbiór? To się zobaczy:) A kolejny powód to to, że mamuśka oddała wiele lat temu większość moich Semiców na makulaturę, więc to dla mnie niejako "ziemia odzyskana". Z Batmanów nie zostało mi ani jednego numeru. Po cichu liczyłem, że ktoś (E?) to u nas wyda: najpierw Batman: Venom oraz Batman: Sword of Azrael jako rozgrzewkę, a potem Knightfall w HC. Niestety, nie doczekałem się, więc zamówię omniaka.

Offline starcek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #578 dnia: Listopad 09, 2016, 11:44:39 am »
Dziwne, że gdy w wkrótce nowy film z Loganem, nie ma żadnych wieści wznowieniu omniaka np. Claremonta.
Skoro plany są już wyłożone do sierpnia 2017, to już bez szans na dodruk?
Czy mogą zrobić wrzutkę w ostatniej chwili?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline opall

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #579 dnia: Listopad 09, 2016, 01:38:15 pm »
Przyznać się który to cwaniaczek polecał omnibusa GOTG Abnetta i Lanninga ?
Kupiłem, czytam, jestem w połowie i .... to jest niesamowicie dobre :!: :biggrin: 
W Guardiansach bardzo mi się podoba humor, ale chyba przede wszystkim pasuje mi "epickość" opisywanych zdarzeń oraz nieustanny i wielokrotny/wielowymiarowy/wielowarstwowy zjazd "z deszczu pod rynnę". Czyta to się wyśmienicie


I teraz moje pytanie - czy kolejne kosmiczne omnibusy np. WAR OF KINGS, czy REALM OF KINGS są równie dobre, czy to nie ten sam poziom? A jeżeli nie to czy polecacie jakieś inne omnibusy w tym klimacie i na tym poziomie.

Dodam, że przed chwilą skończyłem X-Menów Omnibus AOA i też była to dla mnie bardzo przyjemna lektura.
Z powyższego wnioskuję, że zacząłem gustować w elseworldach tudzież opowieściach w których występują mocno pokręcone alternatywne rzeczywistości.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2016, 08:56:25 pm wysłana przez opall »

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #580 dnia: Listopad 09, 2016, 02:59:18 pm »
Właściwie nikt nie polecał,  a odradzał,  gdyż cwany Marvel powtórzy zawartość tego omniaka w dwóch kosmicznych omniakach: war of Kings and war of Kings aftermatch.   

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #581 dnia: Listopad 09, 2016, 03:26:09 pm »
Tak po prawdzie to ten materiał jest dublowany w trzech omnibusach bo pierwsze dwanaście numerów GOTG masz w Road to War of Kings Omnibus (będzie w kwietniu)  ;)
perły przed wieprze

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #582 dnia: Listopad 09, 2016, 04:05:13 pm »
niestety marvel coraz czesciej robi double/triple dipy
zaczyna byc problem co kupowac - bo 3 omniaki war of kings dubluja tego gotg i nie tylko
Mam OHC hickmanowych avangersow, infinity, secret wars czy times run out - gdzie juz niektore rzeczy sie dubowaly - a za chwile zacznie to wychodzi w ladnej uporzadkowanej formie omniakow
To samo z OHC nowymi spidera - gdzie drugi tom w wiekszosci zawiera to co jest w spider-verse.
Ogolnie zaczynam sie irytowac :) - bo nie ma troche porzadku w tym jak marvel to wydaje

Offline opall

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #583 dnia: Listopad 09, 2016, 08:58:03 pm »
Tak wiem, że się dublują, ale moje pytanie brzmiało:
"czy kolejne kosmiczne omnibusy np. WAR OF KINGS, czy REALM OF KINGS są równie dobre, czy to nie ten sam poziom?
 A jeżeli nie to czy polecacie jakieś inne omnibusy w tym klimacie i na tym poziomie."
Jeżeli kosmos w Omnibusach jest równie dobry lub lepszy to kupię inne omnibusy. a GOTG sprzedam, ale nie wiem czy jest sens inwestować w WAR of KINGS ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2016, 09:12:12 pm wysłana przez opall »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #584 dnia: Listopad 09, 2016, 09:41:23 pm »
Tak wiem, że się dublują, ale moje pytanie brzmiało:
"czy kolejne kosmiczne omnibusy np. WAR OF KINGS, czy REALM OF KINGS są równie dobre, czy to nie ten sam poziom?

Wiesz, w pewnym sensie przeczytałeś już pewne fragmenty tych komiksów i poznałeś styl w jakim piszą główni twórcy tegoż. Więc w mojej opinii... powinieneś zainteresować się tymi trzema omnibusami.
perły przed wieprze