Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 246226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline opall

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 10, 2016, 11:49:11 am »
Wiesz, w pewnym sensie przeczytałeś już pewne fragmenty tych komiksów i poznałeś styl w jakim piszą główni twórcy tegoż. Więc w mojej opinii... powinieneś zainteresować się tymi trzema omnibusami.


Po prostu myślałem, że omnibus GOTG jest napisany w określonym stylu, ze względu na to że to właśnie GOTG.
Nie miałem pewności, czy inne zeszytówki w tych kosmicznych omnibusach będą miały zbliżony klimat, humor i poziom.
War of Kings powtarza chyba tylko 6 numerów z tego omnibusa więc to i tak nieźle i pewnie się skuszę.


A czy pozostałe omnibusy GOTG (tzn. Bendisa, Valentino) są warte zakupu?
Niesamowicie podoba mi się format (omnibus) no i sami Guardiansi dlatego pytam.

« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2016, 11:56:19 am wysłana przez opall »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 10, 2016, 12:02:05 pm »

Po prostu myślałem, że omnibus GOTG jest napisany w określonym stylu, ze względu na to że to właśnie GOTG.
Nie miałem pewności, czy inne zeszytówki w tych kosmicznych omnibusach będą miały zbliżony klimat, humor i poziom.
War of Kings powtarza chyba tylko 6 numerów z tego omnibusa więc to i tak nieźle i pewnie się skuszę.


A czy pozostałe omnibusy GOTG (tzn. Bendisa, Valentino) są warte zakupu?
Niesamowicie podoba mi się format (omnibus) no i sami Guardiansi dlatego pytam.


Niesamowicie podoba mi się fot formacie i w Guardiansach


Tak po prawdzie to GOTG różni się od tego jak np. Abnett i Lanning piszą Novę i osie eventów bo jednak co innego jest w nich ważne. Z drugiej Abnett to poziom wprawionego wyrobnika i na ogół trzyma stały poziom. Oczywiście Nova nie będzie tak zabawny jak GOTG (bo inny background) ale są momenty.

Co do innych GOTG... Klasyczne GOTG nie ma zbyt wiele wspólnego z tym co pisali DnA mimo, że tak często do klasycznego składu nawiązywali w trakcie runu. Ciężko mi poradzić czy brać bo to jednak coś zupełnie innego... ale co do Bendisa w GOTG to NIE. Zwłaszcza gdy polubiłeś jak pisali ich DnA.

Bendis zrobił z tego komiksu slapstickową wersję kosmosu. Nawet jak w serii pojawiają się fajne momenty to są właśnie tym - momentami w bardzo słabej, bardzo głupiej i bardzo pustej serii.
perły przed wieprze

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 10, 2016, 09:18:56 pm »
Przyznać się który to cwaniaczek polecał omnibusa GOTG Abnetta i Lanninga ?
Kupiłem, czytam, jestem w połowie i .... to jest niesamowicie dobre :!: :biggrin: 
W Guardiansach bardzo mi się podoba humor, ale chyba przede wszystkim pasuje mi "epickość" opisywanych zdarzeń oraz nieustanny i wielokrotny/wielowymiarowy/wielowarstwowy zjazd "z deszczu pod rynnę". Czyta to się wyśmienicie


I teraz moje pytanie - czy kolejne kosmiczne omnibusy np. WAR OF KINGS, czy REALM OF KINGS są równie dobre, czy to nie ten sam poziom? A jeżeli nie to czy polecacie jakieś inne omnibusy w tym klimacie i na tym poziomie.

Wydaje mi się, że polecałem GoTg Omni w momencie zapowiedzi. Było to jednak przed informacją o planie wydania reszty "Modern Cosmic Marvel" i poznania ich... zawartości.
Bardzo polecam resztę tych omni. Dodatkowo zapewniam, że spodobał by ci się run F4 Hickmana. Niestety obecnie vol.1 chodzi za straaszne pieniądze.. a OHC są wyprzedane...

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 12, 2016, 11:46:15 am »
Mam OHC hickmanowych avangersow, infinity, secret wars czy times run out - gdzie juz niektore rzeczy sie dubowaly - a za chwile zacznie to wychodzi w ladnej uporzadkowanej formie omniakow
To samo z OHC nowymi spidera - gdzie drugi tom w wiekszosci zawiera to co jest w spider-verse.
Ogolnie zaczynam sie irytowac :smile: - bo nie ma troche porzadku w tym jak marvel to wydaje

Mam dokładnie taki sam problem. Run Hickmana Avengers w OHC, Daredevila z now czy Deadpoola. No i oczywiście wychodzą wszystkie te 3 pozycje w omnibusach. Nie chce mi się już bawić w sprzedawanie tego wszystkiego i kupowanie omnibusów, choć pewnie kasa by się zwróciła lub w większej części. Jedyne rozwiązanie jakie widzę to kompletnie olać wszelkie wydania typu Zeszytówka/SC/HC/OHC i skupić się tylko na zapowiedziach nowych omnibusów. Ale trzeba by w ten sposób olać wszelkie premiery na kilka lat, a i nigdy nie ma się pewności czy dany materiał wyjdzie w formie omni. Z OHC z now nie żałuję jedynie Hawkeye, Thora GoT i Ms Marvel, bo te chude omni to kpina (Thora to nawet nie wydali w formie omni).

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 12, 2016, 04:36:19 pm »
Mam dokładnie taki sam problem. Run Hickmana Avengers w OHC, Daredevila z now czy Deadpoola. No i oczywiście wychodzą wszystkie te 3 pozycje w omnibusach. Nie chce mi się już bawić w sprzedawanie tego wszystkiego i kupowanie omnibusów, choć pewnie kasa by się zwróciła lub w większej części. Jedyne rozwiązanie jakie widzę to kompletnie olać wszelkie wydania typu Zeszytówka/SC/HC/OHC i skupić się tylko na zapowiedziach nowych omnibusów. Ale trzeba by w ten sposób olać wszelkie premiery na kilka lat, a i nigdy nie ma się pewności czy dany materiał wyjdzie w formie omni. Z OHC z now nie żałuję jedynie Hawkeye, Thora GoT i Ms Marvel, bo te chude omni to kpina (Thora to nawet nie wydali w formie omni).
Ogolnie te OHC z marvel now sa ladne i fajne. Ale ze zaczynam cierpiec na brak miejsca - to omniak zawsze suamrycznie mniej go zajmie. No i koszty - czesto OHC wychodzily drozej (jak pisales). Z drugiej strony do neidawna czekanie na omniaki bylo ryzykowne w przypadku Marvela - teraz zaczynaja dosc ostro wszystko wydawac w obu formatach (Omni/HC).
Musze przemyslec taktyke jak to ugryzc :)

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 12, 2016, 05:09:27 pm »
Ja osobiście bardzo lubię te OHC z Now, ale wiadomo omniaki chętniej bym przygarnął. Jest jeszcze kwestia, którą pominęliśmy - mianowicie nie każdy tytuł dostaje ten format. Kryteria doboru tytułów do OHC czy Premiere HC są dla mnie zagadką. Już nawet przestałem cokolwiek typować. Dlaczego np. Moon Knight z now wyszedł tylko w SC? Czy ten tytuł naprawdę nie zasłużył na OHC? Zamiast tego wydają 2 OHC Unbeatable Squirrel Girl albo dublowane OHC Ms Marvel i Hawkeye podczas gdy są zapowiedziane Omnibusy (albo w drugą stronę). Żeński Thor dostał 2x Premiere HC i szczerze nie bardzo liczyłem na wydanie tego w OHC, więc je kupiłem. A jednak tak się stało! Na szczęście już wymieniłem sobie na OHC, ale znów zamieszanie ze sprzedażą. Eh. No i to samo mamy teraz np. z Doctorem Strange Aarona. Już trzeci Premiere HC wychodzi i nadal żadnej zapowiedzi odnośnie OHC. Czekać, czy kupować co jest? Odwieczne pytanie, tak samo z omnibusami.

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 12, 2016, 06:15:39 pm »
Dokladnie - tez mnie meczy pozniejszy upgrade. aktualnei zakladam ze biore ohc a premiere juz przestalem calkiem.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #592 dnia: Listopad 12, 2016, 06:46:22 pm »
Jeżeli miałbym coś w OHC i wyszedłby tego omni to szczerze olałbym omniaka. Bez przesady, tyle czasu kosztowało mnie zebranie OHC 4-7 New Avengers Bendisa w przyzwoitych cenach, że pogardziłbym ew. Omnim vol.2
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2016, 08:08:47 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 12, 2016, 06:58:51 pm »
Wszystko zależy od tego jak rozwleczona jest seria. Akurat ten omniak runu Hickmana w Avengers/New Avengers bym przygarnął, bo cały run jest tak rozbity na różne eventy w różnych OHC, że omnibus fajnie by to wszystko uporządkował. Zamiast 7 OHC można by mieć 2 ładne omnibusy (bo chyba zakończy się to na numerku 2, chyba że się mylę). No i warianty okładkowe może będą Nick :smile:

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 12, 2016, 07:52:21 pm »
Spadaj z tymi wariantami okładkowymi... hehehe.

Runu Avengersów Hickmana kompletnie nie znam więc jeżeli jest tak jak mówisz, to Omni jest dobrym rozwiązaniem. Zakładam, że jeżeli masz aż 7 OHC to jest to dobra seria? FF i Secret Warriors tego Pana bardzo mi się podobało.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 12, 2016, 08:51:25 pm »
@Nick
Imho to jest drop jakości. Nie taki jak pomiędzy np. UX-F i UA Remendera, ale jednak jest.

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 12, 2016, 09:20:17 pm »
Ja mimo wszystko cenię ten run Hickmana za ogólny rozmach, umiejętność budowania długich wątków no i ogólnie końcówka w postaci Secret Wars nie rozczarowała (przynajmniej mnie). Wiadomo zdarzają się słabsze i mocniejsze momenty ale ogólnie run wydaje mi się solidny. Jedyne czego mocno żałuję to to, że Epting nie zilustrował całego New Avengers (pierwszy tom był wizualnie znakomity, reszta rysowników nawet nei zbliżyła się do jego poziomu).

Ogólnie przedstawia sie to tak:

2x New Avengers OHC
3x Avengers OHC
1x Infinity OHC
1x Time runs out OHC

Co już daje 7 tomów, nie wiem czy liczyć do tego rzeczy pokroju Original Sin. No i wiadomo, zwieńczenie w postaci Secret Wars +  Last days of Marvel Universe.

Drugi omnibus będzie pewnie zbierał Avengers vol.3 OHC, New Avengers vol.2 OHC, Time runs out OHC, Secret Wars OHC +  Last days of Marvel Universe OHC. Czyli wszystko zamknięte elegancko w dwóch opasłych omniakach. Zazdroszczę osobom, które po prostu to sobie kupią.




Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 13, 2016, 08:55:20 am »
Dzięki Panowie, zaryzykuję. Blasku nie przypominaj o Avengersach Remendera...

Podsumowując już można odkładać pieniążki na koniec roku/ nowy rok:

Ms. Marvel
War Of Kings Omnibus
DD Waid
DD Brubaker vol. 1/2
Avengers Hickman
Realm Of Kings Omnibus
WoK Prelude Omnibus
Loki Journey into Mystery Omnibus
Avengers by Hickman
+ po zapowiedzi oficjalnej World War Hulk Omnibus

a to tyko Marvel...

BTW. pisał już ktoś o tym:

15 Aug 17
Monsters Vol. 2: The Marvel Monsterbus by Stan Lee, Larry Leiber, and Jack Kirby
This volume concludes the two book set of all the early Monster stories by this trio of creators. These are stories that preceded the super hero age of Marvel comics, so if you have a penchant for early Marvel and Monster comics then this is the way to go!

15 Aug 17
Marvel Universe by Chris Claremont
Not labelled as an Omnibus in the catalogue, but at $125 and 1144 pages I have to guess that’s just an oversight. Similar to the John Byrne Omnibus that was released a little bit ago, this collects a lot of odds and ends of material that Claremont did in the Marvel Universe throughout the ages. Including material from War is Hell, Black Goliath, Captain Britain, Doctor Strange, Man-Thing, Contest of Champions, and surprisingly Big Hero 6! Also, this includes some X-Men related material; Mekanix (only ever collected in a very HTF TPB), the Fantastic Four VS The X-Men mini, and an issue of X-Men Unlimited. This has some really great stuff packed within, and if anything I have to say this solidifies that Marvel will probably put everything and anything that Claremont has written into some sort of premium format collections (be they Omnis, OHC’s, or Epic Collections).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 06:29:33 am wysłana przez Nick Jackolson »

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 13, 2016, 10:37:43 am »
15 Aug 17
Marvel Universe by Chris Claremont
Z jednej strony Claremonta lubię i ten zbiór ma w sobie jak czytam parę rzadkich wydawnictw - z drugiej strony pewnie część tych historii będzie zdublowana w jakimś, bardziej ciągłym wydaniu.

Ale co tam, niedługo będę miał w zbiorach trzeciego dubla Deadly Genesis, więc... :)

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 13, 2016, 08:49:20 pm »
Panowie - tez uwazam ze jak sie ma ohc to nie ma co omniaka brac - ale jak pisal Antari wyzej - akurat Run hickmana by sie fajnie czytalo uporzadkowany (w omniaku).
Ogolnie patrzac na promocje na multiversum to ja sie zastanawiam czy nie bedzie omniaka FF waida :)

 

anything