trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 555166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1410 dnia: Wrzesień 04, 2014, 04:26:04 pm »
A ja nie. Wolę 3 równe integrale.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1411 dnia: Wrzesień 09, 2014, 07:13:02 am »
Bardzo podoba mi się ta inicjatywa z "Kanonem Komiksu", mam nadzieje, że zakończy się sukcesem i przyciągnie nowych czytelników.
Ciekawy jest dobór tytułów, same wznawiane pewniaki, za wyjątkiem jednego rodzynka, "Pasażerów Wiatru".
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1412 dnia: Wrzesień 09, 2014, 09:26:12 am »
Bardzo podoba mi się ta inicjatywa z "Kanonem Komiksu", mam nadzieje, że zakończy się sukcesem i przyciągnie nowych czytelników.
Ciekawy jest dobór tytułów, same wznawiane pewniaki, za wyjątkiem jednego rodzynka, "Pasażerów Wiatru".
Dla mnie KANON kojarzy się z komiksami które mają ugruntowaną opinię światową i są wydane w przemyślanej i i w miarę jednolitej i sensownej formie . W tym przypadku mamy kupkę wznowień, które i tak były planowane (np. Szninkiel, który się wyprzedał, czy komiksy z Mistrzów, które są wznawiane). Jak na kanon są to w części słabe tytuły i można było wiele lepszych wrzucić. Jedynym wytłumaczeniem dla tego przypadkowego zlepku jest chęć propagowania i zainteresowania szerszego grona osób komiksami- i chwała im za to!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1413 dnia: Wrzesień 09, 2014, 09:38:24 am »
Jeśli chodzi o to propagowanie to nie wiem czy akurat "Garaż hermetyczny" jest najlepszym pomysłem. To jest raczej coś dla hardcorowych fanów Moebiusa, a nie dla ludzi rozpoczynających przygodę z komiksem. W tej roli moim zdaniem dużo lepiej by się sprawdził "Incal", tym bardziej że brak Jodo w kolekcji to wielkie niedopatrzenie.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1414 dnia: Wrzesień 09, 2014, 09:48:22 am »
Dla mnie KANON kojarzy się z komiksami które mają ugruntowaną opinię światową i są wydane w przemyślanej i i w miarę jednolitej i sensownej formie . W tym przypadku mamy kupkę wznowień, które i tak były planowane (np. Szninkiel, który się wyprzedał, czy komiksy z Mistrzów, które są wznawiane). Jak na kanon są to w części słabe tytuły i można było wiele lepszych wrzucić. Jedynym wytłumaczeniem dla tego przypadkowego zlepku jest chęć propagowania i zainteresowania szerszego grona osób komiksami- i chwała im za to!!!
o cholera, niby które tytuły są tu "słabe"?? ...bo jakoś nie zauważyłem. Wg mnie "najsłabszym" tytułem z tej dwunastki jest pierwszy tom Sandmana, ale w życiu nie odważyłbym się powiedzieć, że to słaby komiks: bo po pierwsze 'obiektywnie' rzecz biorąc to NIE jest prawda, a po drugie miłośnicy Gaimana by mnie pożarli żywcem. Wolę stwierdzić, że to rzecz "nie do końca dla mnie" i zgodzić się z opinią, że jest jak najbardziej ok!
Patrząc na wszystkie tytuły razem, mogę przypuszczać, że po pierwsze wydawcom przyświecał cel pokazania różnorodności... każdy tytuł to pozycja jednego z tuzów z katalogu Egmontu, może rzeczywiście nie zawsze są to ich największe dokonania, ale drugim celem Egmontu było chyba wydanie takich tytułów tych autorów, które są już niedostępne na rynku, i których czytanie nie wymaga znajomości innych tomów czy części. Moim zdaniem całkiem dobry wybór, choć oczywiście też wolałbym 12 nowości!
A format?... że różny?? to już chyba trzeba mieć pretensje do samych twórców, że nie wpisują się w jakąś globalną unifikację... no nie wiem, jakoś bez sensu chyba wyglądałby maciupki Szninkiel czy też ogromna Satrapi...... a może to kwestia przyzwyczajenia.....
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1415 dnia: Wrzesień 09, 2014, 09:54:13 am »
Fajna inicjatywa z "Kanonem", choć przyciągnięcie nowych czytelników jest niezwykle ważne, to jeszcze ważniejsze jest utrzymanie i zadowolenie aktualnych czytelników. Z jednej strony dają komiksy, które są hitem, ale te hity są specyficzne i nieźle zabezpieczyli się, gdyby te hity nie wypaliły, to wiadomo, że stali czytelnicy komiksu tymi tytułami nie pogardzą. Z drugiej strony ciągle dają jakieś nowe serie, poprawione lub zbiorcze wydania z  tytułami już wydanymi, a nikt jeszcze nie pomyślał, aby dać jakiś Absolut, Exclusivetytułów, które od lat są wydane w tych formatach. Jak dla mnie 8/12, więc całkiem sporo.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1416 dnia: Wrzesień 09, 2014, 10:02:43 am »
Jeśli chodzi o to propagowanie to nie wiem czy akurat "Garaż hermetyczny" jest najlepszym pomysłem. To jest raczej coś dla hardcorowych fanów Moebiusa, a nie dla ludzi rozpoczynających przygodę z komiksem. W tej roli moim zdaniem dużo lepiej by się sprawdził "Incal", tym bardziej że brak Jodo w kolekcji to wielkie niedopatrzenie.
osobiście uważam, że Jodo jest mocno przereklamowany, ale oczywiście pewnie masz rację, że należy mu się miejsce w polskim egmontowym kanonie; to był w końcu swego czasu ich czarny koń! (a na marginesie to myślę, że kiedyś nadmiar Jodo też przyczynił się wtedy troszkę do zapaści).
Ale z kolei nie zgodzę się co do "Garażu..." - KK to oferta skierowana nie do zapalonych miłośników komiksów, czy długich seriali. To raczej coś, co ma trafić do ludzi z 'trochę innych bajek' i być swego rodzaju przynętą, no i w tym kontekście Garaż jest po prostu przynętą na całkiem innego zwierza.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1417 dnia: Wrzesień 09, 2014, 10:06:03 am »
Fajna inicjatywa z "Kanonem", choć przyciągnięcie nowych czytelników jest niezwykle ważne, to jeszcze ważniejsze jest utrzymanie i zadowolenie aktualnych czytelników. Z jednej strony dają komiksy, które są hitem, ale te hity są specyficzne i nieźle zabezpieczyli się, gdyby te hity nie wypaliły, to wiadomo, że stali czytelnicy komiksu tymi tytułami nie pogardzą. Z drugiej strony ciągle dają jakieś nowe serie, poprawione lub zbiorcze wydania z  tytułami już wydanymi, a nikt jeszcze nie pomyślał, aby dać jakiś Absolut, Exclusivetytułów, które od lat są wydane w tych formatach. Jak dla mnie 8/12, więc całkiem sporo.
no tak powiększony format jest fajny i drogi, a przez to, że drogi to jakby mniej fajny... i znów wąż zjada własny ogon. a przecież ta seria ma przyciągać, a nie odstraszać.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline tomb

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1418 dnia: Wrzesień 09, 2014, 10:07:27 am »
Jeśli ktoś miał już w rękach pierwszy tom intergala Yansa, czy mógłby udzielić informacji na poniższe pytania:
- jaki jest format wydania?
- czy tom zawiera okładki pojedynczych albumów?
- czy tom zawiera jakiekolwiek dodatkowe materiały, nie uwzględnione w wydaniach pojedynczych? Jeśli tak, to jakie?

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1419 dnia: Wrzesień 09, 2014, 10:10:37 am »
osobiście uważam, że Jodo jest mocno przereklamowany,

Dla mnie Jodo nigdy nie był przereklamowany, tak samo zresztą jak Moore. A w tym roku nadarza się przecież znakomita okazja do wydania czegoś nowego. Wychodzi integral "Juana Solo" (amerykański "Son of the gun") http://multiversum.pl/p/1019/56555/son-of-gun-hc--humanoids-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
Kapitalny komiks, przydałby się na naszym rynku.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1420 dnia: Wrzesień 09, 2014, 10:18:21 am »
5 z 12 zostało zekranizowanych (Strażnicy, Batman. Powrót Mrocznego Rycerza, V jak Vendetta,Szninkiel, Persepolis) i warto by w promocji tych tytułów też o tym wspomnieć. Dzięki tym ekranizacjom można też się przekonać, jakie wrażenie wywołały historie, czy się podobały czy nie. Chodzi mi o to, że polski odbiorca jest całkiem dobrze zaznajomiony z 5 tytułami i ma wyrobioną opinię, a ekranizacje mają po kilka dobrych lat i jakoś nie przełożyły się na to, że widzowie stawali się czytelnikami. Z tym przyciąganiem nowych czytelników, jeżeli chodzi o wyżej wymienione tytuły byłbym ostrożny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2014, 10:22:54 am wysłana przez isteklistek »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1421 dnia: Wrzesień 09, 2014, 10:25:10 am »
5 z 12 zostało zekraniowanych (Strażnicy, Batman. Powrót Mrocznego Rycerza, V jak Vendetta,Szninkiel, Persepolis) i warto by w promocji tych tytułów też o tym wspomnieć. Dzięki tym ekranizacjom można też się przekonać, jakie wrażenie wywołały historie, czy się podobały czy nie. Chodzi mi o to, że polski odbiorca jest całkiem dobrze zaznajomiony z 5 tytułami i ma wyrobioną opinię, a ekranizacje mają po kilka dobrych lat i jakoś nie przełożyły się na to, że widzowie stawali się czytelnikami. Z tym przyciąganiem nowych czytelników, jeżeli chodzi o wyżej wymienione tytuły byłbym ostrożny.
no jak nie, jak tak... jestem absolutnie przekonany, że Batmany, Strażnicy i Vendetta cieszą się większym powodzeniem RÓWNIEŻ ze względu na ich ekranizacje. Na temat Persepolis nie mam zdania, pewnie zbyt mało osób w ogóle to oglądało, żeby mieć wpływ na cokolwiek. A Szninkiel... to nie znam takiego filmu nawet!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1422 dnia: Wrzesień 09, 2014, 10:31:17 am »
Mój błąd, przy "Szninkiel" powinienem dać znak zapytania i napisać jakieś dłuższe wyjaśnienie. Chodzi mi o tytuł - "Dark Crystal"z 1982.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1423 dnia: Wrzesień 09, 2014, 10:51:42 am »
Mój błąd, przy "Szninkiel" powinienem dać znak zapytania i napisać jakieś dłuższe wyjaśnienie. Chodzi mi o tytuł - "Dark Crystal"z 1982.

Komiks ukazywał się w latach 1986-1987.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1424 dnia: Wrzesień 09, 2014, 11:26:08 am »
"Dark Crystal" widziałem zdecydowanie wcześniej niż czytałem "Szninkiela". Po przeczytaniu komiksu miałem skojarzenia z filmem. Wiem jak się przedstawiają daty, a jeżeli komiks nie ma nić wspólnego z tym filmem, nie ma w tym, ani trochę prawdy, półprawdy, nie istnieją żadne analogie, porównania.....to tym gorzej dla nich, bo mi się komiks kojarzy z filmem, pewnie tak będzie do momentu, aż ktoś mnie wyprowadzi z błędu. Do tej pory nie miało to miejsca, więc polecam zarówno komiks i film.