trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1470 dnia: Wrzesień 10, 2014, 07:54:48 pm »
No tak, tylko Funky'ego WK zdołało wypuścić za blisko połowę (sic!) ceny Yansa.

Ale Prószyński robi ogromne nakłady, stąd i ceny bardzo atrakcyjne. Wystarczy rzucić okiem na kolekcję Tytusów.

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1471 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:11:44 pm »
Mam podobnie, po zapowiedziach się głowiłem skąd wezmę kasę na te wszystkie exclusivy, bo każdy wydawał się strzałem w dziesiątkę. Na szczęście problem rozwiązał się sam - kieszonkowe Bilale czy Yans na papierze typu bibułka skutecznie schłodziły mój zakupowy zapał. Teraz czekam niecierpliwie co zostanie schrzanione w Piotrusiu, Garażu i Indiańskim...
Jeśli nie chcesz czegoś kupić zawsze powód się znajdzie, ani Bilal nie jest kieszonkowy (pomimo nieco mniejszego formatu wygląda dobrze), ani Yansa nie wydano na bibule.  Moim zdaniem integral Yansa prezentuje się świetnie.

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1472 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:37:50 pm »
Dostałem dzisiaj w megapaczce z gildii także V jak V... Nie miałem w ręce poprzedniego wydania, ale to prezentuje się świetnie.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1473 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:55:08 pm »
Jeśli nie chcesz czegoś kupić zawsze powód się znajdzie, ani Bilal nie jest kieszonkowy (pomimo nieco mniejszego formatu wygląda dobrze), ani Yansa nie wydano na bibule.  Moim zdaniem integral Yansa prezentuje się świetnie.
Bilal nie wygląda niestety dobrze- olbrzymie marginesy a szczególnie maciupińkie numery stron mówią za siebie- plansze zostały bardzo pomniejszone.
Yansa na offsecie przeboleję za tą cenę czyli 65zł (jakbym miał zapłacić okładkową 100-we to bym narzekał). W Piotrusiu skopali oczywiście okładkę- prezentowałem gdzieś krokodylą skórkę i świetną czarno-białą okładkę z wydania włoskiego. A u nas najbrzydsza chyba jaką znaleźli.
Myślę, że nadeszła era gdzie Egmont będzie chciał zejść jak najniżej cenowo aby zainteresować szersze grono czytelników kosztem jakości i "ekskluzywności" pytanie tylko dlaczego nie robi tego z amerykańcami tylko wali po rynku europejskim???....A może tak Batmana albo Ligę wydać w offsecie z miękką okładką i zejść do 30zł???

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1474 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:02:40 pm »
....A może tak Batmana albo Ligę wydać w offsecie z miękką okładką i zejść do 30zł???
bardzo dobry pomysł
Bilal nie wygląda niestety dobrze- olbrzymie marginesy a szczególnie maciupińkie numery stron mówią za siebie- plansze zostały bardzo pomniejszone.

potwierdzam
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1475 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:06:25 pm »
Naprawdę myślicie, że jak zmieni się papier i okładkę w Lidze, to cena zejdzie z 80 do 30 zł? :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1476 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:07:12 pm »
Naprawdę myślicie, że jak zmieni się papier i okładkę w Lidze, to cena zejdzie z 80 do 30 zł? :smile:

Z rabatem na pewno.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1477 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:14:24 pm »
Naprawdę myślicie, że jak zmieni się papier i okładkę w Lidze, to cena zejdzie z 80 do 30 zł? :smile:
szczerze mówiąc, abstrahując od dokładnych kwot, bardziej miałem na myśli pojedyncze 3 tomy Stulecia + Nemo. Uważam, że w takiej (krótkiej) formie nie zasługiwały na "ekskluzywność", w zamian dostałyby niższą cenę, co na pewno dobrze by im zrobiło. Na Batmanach (tych nowych w szczególności) się nie znam, więc wymądrzać się nie mam zamiaru, ale strzelam w ciemno, że też powinny być mniej wymuskane, a tańsze.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1478 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:51:08 pm »
A może tak Batmana albo Ligę wydać w offsecie z miękką okładką i zejść do 30zł???

Właśnie pobawiłem się kalkulatorem cenowym na www.sowadruk.pl, offset 120g ma taką samą cenę co kreda błysk 115g. Oczywiście w dużej drukarni może być inaczej. Może gorsza okładka by jeszcze obniżyła cenę, ale stawiam, że najważniejszy jest nakład.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline pokia

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1479 dnia: Wrzesień 10, 2014, 10:50:12 pm »
Właśnie pobawiłem się kalkulatorem cenowym na www.sowadruk.pl, offset 120g ma taką samą cenę co kreda błysk 115g. Oczywiście w dużej drukarni może być inaczej. Może gorsza okładka by jeszcze obniżyła cenę, ale stawiam, że najważniejszy jest nakład.

Papierów jest wiele gatunków i to, że ogólnie pisze, że papier jest offsetowy, jeszcze nie wiele znaczy. Wolałbym dobry offset 120 gram, niż tanią kredę błysk 150 gram. Dlatego zamin ludziska zaczną się oburzać powinni poznać szczegóły.

Masz rację z nakładem, bo przy druku offsetowym, a z takim mamy do czynienia, podstawowe koszty, to przygotowanie druku (płyty, ustawienie maszyn). Czy wydrukuje się 100 szt, czy 10000 koszt przygotowania jest taki sam. Koszt papieru i farby przy minimalnych nakładach, to często 5-10% ceny końcowej. Dla przykładu koszt druku arkusza A1+ 100 szt, to 985 zł netto, a 1000 szt. to 1474 zł netto. Z tego można łatwo policzyć, że papier i farba to ok. 50 zł na 100 arkuszy, a 900 zł to stały koszt przygotowania. Koszt jednostkowy druku przy nakładzie 100 szt, to 9,85 zł za arkusz, ale przy 1000 szt. jeden arkusz kosztuje 1,48 zł. Poprostu - im więcej drukujesz, tym taniej to wychodzi.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1480 dnia: Wrzesień 10, 2014, 10:59:37 pm »
Wielka rozpacz? :oops:
Przeciez, ze Wieza Rozpaczy.  :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Peter_of_Lock

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1481 dnia: Wrzesień 11, 2014, 08:35:23 am »
Czy ktoś ma może informację dlaczego Yans w integralu zniknął wczoraj z Merlina ? Wcześniej był, teraz nie idzie go wyszukać !

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1482 dnia: Wrzesień 11, 2014, 08:40:33 am »
Były komiksy, które wyprzedały się w miesiąc od premiery, były takie, co w dniu premiery, może Yans będzie pierwszym, który wyprzeda się przed premierą?

:D

Offline Peter_of_Lock

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1483 dnia: Wrzesień 11, 2014, 08:42:40 am »
Były komiksy, które wyprzedały się w miesiąc od premiery, były takie, co w dniu premiery, może Yans będzie pierwszym, który wyprzeda się przed premierą?

 :biggrin:




Tak :smile:


Ale poważnie mówiąc wszędzie jest a z Merlina zniknął...

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1484 dnia: Wrzesień 11, 2014, 10:26:06 am »
A w jakiej był cenie? Zrobili bardzo dużą promocję jak w przypadku Lucky Luke`a?
Może mieli super cenę i znowu wszystko już poszło. Za jakiś czas znowu będzie.

 

anything