trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 552297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shinue

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1755 dnia: Październik 14, 2014, 11:26:27 pm »
Mnie się podoba.
Ohydnie to wygląda Incal z komputerowymi kolorami!

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1756 dnia: Październik 14, 2014, 11:39:58 pm »
A według mnie Egmontowy Incal nie wygląda tak źle (ale nie mam porównania z oryginalnymi kolorami).

Co do garażu to nie czytałem niestety wersji czarno-białej (widziałem tylko kilka przykładowych planszy w internetach)... ale i tak jakoś te kolory mi nie pasują tam (może przez to, że wyobrażam sobie jak wyglądałyby te rysunki czarno-białe). Z drugiej strony, wg angielskiej wikipedii przyjęcie kolorowego garażu wśród krytyków wcale nie było takie złe.
...ja w każdym razie na pewno kupię (choć też wolałbym czarno-biały)  :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1757 dnia: Październik 15, 2014, 08:42:35 am »
Zastanawia mnie czemu Egmont nie ujednolicił formatu w zakresie "Kanonu komiksu". Odebrałem dzisiaj "Piotrusia Pana" i wygląda on jak kolos przy "Fins de siecle". Rysunki Bilala zasługują chyba na większy format, a nie taki "prawie New52".

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1758 dnia: Październik 15, 2014, 08:46:58 am »
Zastanawia mnie czemu Egmont nie ujednolicił formatu w zakresie "Kanonu komiksu". Odebrałem dzisiaj "Piotrusia Pana" i wygląda on jak kolos przy "Fins de siecle". Rysunki Bilala zasługują chyba na większy format, a nie taki "prawie New52".
Poczytaj sobie. Nie ma centralnej odpowiedzi na to pytanie, ale przecież francuzy vs amerykany zawsze miały inne rozmiary (if you know what I mean)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1759 dnia: Październik 15, 2014, 08:53:13 am »
Poczytaj sobie. Nie ma centralnej odpowiedzi na to pytanie, ale przecież francuzy vs amerykany zawsze miały inne rozmiary (if you know what I mean)

Ale tutaj Masz przypadek francuz vs francuz :smile:

BTW Rozbawiło mnie sformułowanie " (...) moim zdaniem - wydano większość (...)"  :smile:

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1760 dnia: Październik 15, 2014, 08:55:32 am »
Ale tutaj Masz przypadek francuz vs francuz :smile:
Fakt, ale koprodukcja wymusiła wydanie komiksu w obecnie obowiązującym standardzie :wink:
Poza tym jak ukażą się i zakupisz pozostałe Bilale to już nie będziesz tak zwracał uwagę na pomniejszoną wielkość komiksu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1761 dnia: Październik 15, 2014, 09:03:39 am »
Fakt, ale koprodukcja wymusiła wydanie komiksu w obecnie obowiązującym standardzie :wink:

I bardzo tego żałuję. Moim zdaniem w takich seriach obowiązującym standardem powinien być format co najmniej A4.

Poza tym jak ukażą się i zakupisz pozostałe Bilale to już nie będziesz tak zwracał uwagę na pomniejszoną wielkość komiksu.

Może i by tak było, gdyby nie świadomość że wydano to już wszystko wcześniej w formacie A4. Teraz się nawet zastanawiam czy nie sprzedać tego integrala i nie kupić "Polowania" i "Falang Czarnego Porządku" w tej dawnej wersji (tym bardziej, że by mi pasowały do innych tomów z tej serii jak "Fetysz", "Krwawe gody" czy "Gwiazda pustyni")

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1762 dnia: Październik 15, 2014, 11:22:04 am »
Mnie tez podobaja sie kolory w Garazu, spodziewalem sie jakiegos totalnego badziewia, a tu spotkala mnie dosc mila niespodzianka. Ja biore Garaz na 100%
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Szekak

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1763 dnia: Październik 15, 2014, 01:01:13 pm »
Z mojego koszyka w gildii zniknął właśnie Sandman 7, ponieważ został wycofany... Dziwna sprawa.

Offline Motyl

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1764 dnia: Październik 15, 2014, 01:28:54 pm »
Z mojego koszyka w gildii zniknął właśnie Sandman 7, ponieważ został wycofany... Dziwna sprawa.

Zniknął z kilku sklepów, niektóre wcześniejsze tomy również.

Offline pa3ck

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1765 dnia: Październik 15, 2014, 01:30:14 pm »
Zniknął z kilku sklepów, niektóre wcześniejsze tomy również.

Do mnie już dotarł ( z Incalu ). Mam nadzieje, że nie ma w nim jakiś "baboli". Na razie nie mam czasu na czytanie wiec nie sprawdzę.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1766 dnia: Październik 15, 2014, 05:45:15 pm »
Co wam nie pasuje w kolorach Garażu? Przecież to ten sam Moebius od ślicznego* Incala.

* niestety nie w wydaniu od Egmontu ;(

Właśnie zamówiłem Sandmana, więc dajcie znać jakby rzeczywiście miało być coś nie teges.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2014, 05:51:02 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Ty_draniu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1767 dnia: Październik 16, 2014, 11:27:13 pm »
Ciekawe czy i kiedy będzie dodruk Yansa, bo nakład chyba się wyczerpał.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1768 dnia: Październik 17, 2014, 09:39:29 pm »
Ciekawe czy i kiedy będzie dodruk Yansa, bo nakład chyba się wyczerpał.
Na Incalu jest, na Egmoncie jest, na allegro lekką ręką naliczyłem ok 80szt nie mówiąc o tych co zapełniają półki księgarskie...Z dodrukiem pewnie nie będzie problemu bo jest to komiks obok Thorgala i Kolekcji Rosińskiego, który raczej zagości na dłużej w sprzedaży.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1769 dnia: Październik 17, 2014, 10:10:43 pm »
Co wam nie pasuje w kolorach Garażu? Przecież to ten sam Moebius od ślicznego* Incala.* niestety nie w wydaniu od Egmontu ;(
No dokładnie, z tego co widziałem w zapowiedziach, kolory w Garażu są świetne; mam Feralnego, ale naprawdę będę główkował, czy nie zgarnąć Garażu, choć z reguły nie lubię mnożyć bytów ponad potrzebę.W takich momentach jak ten, żałuję, że N.N. nas opuścił, bo pamiętam, że kręcił nosem na te garażowe kolory; naprawdę byłbym ciekaw dlaczego! Ja na przykład - z racji 'nowych' kolorów -  ciężko trawię polską wersję Incala, m.in. te kolory obrzydziły mi tę wyczekiwaną długimi latami serię.


A jeśli idzie o Yansa...

Na Incalu jest, na Egmoncie jest, na allegro lekką ręką naliczyłem ok 80szt nie mówiąc o tych co zapełniają półki księgarskie...Z dodrukiem pewnie nie będzie problemu bo jest to komiks obok Thorgala i Kolekcji Rosińskiego, który raczej zagości na dłużej w sprzedaży.

...to chyba rzeczywiście pomału 'wychodzi' ze sklepów. już go nie uświadczysz za 65 zeta, w literackiej, bonito i arosie go już nie ma, cóż - chyba nie zdążyłem.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2014, 10:31:42 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

 

anything