trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1890 dnia: Listopad 08, 2014, 12:08:16 pm »
Ale wiesz, że to są jaja, nie?

A ja już powoli się zastanawiałem, czy kupować ten 3 tom Sagi o potworze z bagien, nie mając szans na zakup tomu 1 i 2  :lol:
Skład główny #2, Sambre i Cromwell Stone od razu bym kupił! (cóż z tego, skoro wydawcy gardzą naszymi pieniędzmi...)

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1891 dnia: Listopad 08, 2014, 12:15:06 pm »
A ja już powoli się zastanawiałem, czy kupować ten 3 tom Sagi o potworze z bagien, nie mając szans na zakup tomu 1 i 2  :lol:
(Bardziej na poważnie). Sądzę, że gdyby Egmont zdecydowałby się na 3. i kolejne części "Sagi o potworze z bagien", to by wznowił dwie pierwsze części.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1892 dnia: Listopad 08, 2014, 01:07:09 pm »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1893 dnia: Listopad 08, 2014, 04:00:44 pm »
(Bardziej na poważnie). Sądzę, że gdyby Egmont zdecydowałby się na 3. i kolejne części "Sagi o potworze z bagien", to by wznowił dwie pierwsze części.
Ale w wywiadzie udzielonym przez Taurasa wiadomo jest, że za absencją wznowień/kontynuacji Sagi stoi Vertigo i jego drakońskie warunki wykupienia licencji.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1894 dnia: Listopad 08, 2014, 04:11:48 pm »
Ale w wywiadzie udzielonym przez Taurasa wiadomo jest, że za absencją wznowień/kontynuacji Sagi stoi Vertigo i jego drakońskie warunki wykupienia licencji.

Naprawdę był tam jakiś fragment, w którym jest mowa o warunkach licencji dla Egmontu?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1895 dnia: Listopad 08, 2014, 04:16:32 pm »
Nie, był fragment, że Vertigo woli nie zarobić nawet dolara, niż spuścić ze swoich postanowień co do nakładu. Domyślam się, że i dla Egmontu owe warunki były/są nieopłacalne.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1896 dnia: Listopad 08, 2014, 04:23:55 pm »
Czyli wyciągnąłeś zbyt daleko idące wnioski. Nie można stawiać znaku równości między małym wydawnictwem, które ma nakłady rzędu kilkuset sztuk, a wydawnictwem mającym nakłady kilku a nawet kilkunastotysięczne. Egmont wydaje komiksy Vertigo nie od dziś (a niektóre serie nadal są przez Egmont wydawane) i z pewnością warunki licencji są dla Egmontu dużo bardziej korzystne niż dla takiego gracza jak Taurus.

Lokus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1897 dnia: Listopad 08, 2014, 04:29:15 pm »
Czyli wyciągnąłeś zbyt daleko idące wnioski. Nie można stawiać znaku równości między małym wydawnictwem, które ma nakłady rzędu kilkuset sztuk, a wydawnictwem mającym nakłady kilku a nawet kilkunastotysięczne. Egmont wydaje komiksy Vertigo nie od dziś (a niektóre serie nadal są przez Egmont wydawane) i z pewnością warunki licencji są dla Egmontu dużo bardziej korzystne niż dla takiego gracza jak Taurus.
Pierwszy raz od łohoho zgadzam się z Maxi. Skoro juz wywołano wywiad z mojego bloga, to może wspomnę o tym czego się dowiedziałem już nieoficjalnie. DC jako całość, a więc i Vertigo, faworyzuje Egmont, ale nie w taki sam sposób jeśli chodzi o Taurusa czy Muchę. To pierwsze wydawnictwo jest blokowane właśnie ze względu na absurdalne warunki licencyjne. Nieco inaczej jest z Muchą, która może wydawać DC i Vertigo, ale tylko to z czego zrezygnuje Egmont. Innymi słowy, to że Mucha wydała Długie Halloween, Mroczne Zwycięstwo, Daytrippera czy Dorwać Jiro zawdzięczamy tylko temu, że Egmont tego nie chciał. Tajemnicą poliszynela jest także to, że całość New 52 jest zarezerwowane dla Egmontu. I tyle w tej sprawie.

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1898 dnia: Listopad 08, 2014, 04:30:28 pm »
A ja już powoli się zastanawiałem, czy kupować ten 3 tom Sagi o potworze z bagien, nie mając szans na zakup tomu 1 i 2  :lol:


Ja polowałem na allegro i udało mi się kupić obie części.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1899 dnia: Listopad 08, 2014, 04:38:25 pm »
Nieco inaczej jest z Muchą, która może wydawać DC i Vertigo, ale tylko to z czego zrezygnuje Egmont.

Mam więc nadzieję, że tylko kwestią czasu jest wydanie całej "Sagi o Potworze z bagien" przez Muchę. I, że Egmont jednak nie odrzuci "Scalped", czego wszystkim życzę.

Lokus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1900 dnia: Listopad 08, 2014, 04:51:40 pm »
Mucha nie jest zainteresowana kontynuowaniem czegokolwiek od kogokolwiek, niestety

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1901 dnia: Listopad 08, 2014, 04:55:03 pm »
Mucha nie jest zainteresowana kontynuowaniem czegokolwiek od kogokolwiek, niestety

I bardzo dobrze, bo po co? Mają świetny dobór pozycji, tylko ostatnie Severed, LH, DV, Catwoman, Wolverine, Saga, Sex, Chew, Kick-Ass stały na wysokim poziomie, nie widzę więc potrzeby żeby Mucha miała kontynuować czyjeś serie. Oczywiście jeśli patrzę z ich punktu widzenia.

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1902 dnia: Listopad 08, 2014, 04:58:00 pm »
Ja polowałem na allegro i udało mi się kupić obie części.

Żyjąc w cywilizowanym kraju nie musielibyśmy polować na książki. Po prostu poszedłbyś do księgarni i zamówił to, co cię interesuje.
Niestety: jako państwo zwijamy się. Nawet nie wiem, gdzie w moim rodzinnym mieście (Katowice) ostała się jakaś czynna księgarnia  :shock: (nie liczę tych w supermarketach). Ażeby ''upolować'' na Allegro taki komiks, jak Tffffuj! Do bani z takim komiksem T. Baranowskiego za (bagatela!) 666zł (+ przesyłka!!), musiałbym chyba zacząć parać się rozbojem  :biggrin: (''Proszę pani, proszę oddać tę torebkę, gdyż potrzebuję wsparcia finansowego - chcę sobie kupić komiks na Allegro!'')

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1903 dnia: Listopad 08, 2014, 05:08:12 pm »
I bardzo dobrze, bo po co? Mają świetny dobór pozycji, tylko ostatnie Severed, LH, DV, Catwoman, Wolverine, Saga, Sex, Chew, Kick-Ass stały na wysokim poziomie, nie widzę więc potrzeby żeby Mucha miała kontynuować czyjeś serie. Oczywiście jeśli patrzę z ich punktu widzenia.
Porównywać kontynuację Sagi o Potworze z Bagien, Y ostatni z mężczyzn, Planetary, czy Transmetropolitan do Severed, Catwoman czy Sex. Poziom abstrakcji over 9000. Wymiękłem.
Żyjąc w cywilizowanym kraju nie musielibyśmy polować na książki. Po prostu poszedłbyś do księgarni i zamówił to, co cię interesuje.
Niestety: jako państwo zwijamy się.
Ke? Pokaż mi jedno "cywilizowane" państwo, gdzie każdy komiks można dostać od ręki i gdzie nie ma chorych cen na tytuły OOP. Bo zgodnie z tą definicją nie istnieje na świecie żaden cywilizowany kraj. :razz:

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1904 dnia: Listopad 08, 2014, 05:18:57 pm »
Porównywać kontynuację Sagi o Potworze z Bagien, Y ostatni z mężczyzn, Planetary, czy Transmetropolitan do Severed, Catwoman czy Sex. Poziom abstrakcji over 9000. Wymiękłem.

Możesz wymiękać, proszę bardzo. Ale powiedz mi po co, Mucha ma kontynuować czyjeś serie? Skoro są zadowoleni z wyników sprzedaży, niech działają dalej w tym kierunku. A Twoje porównania piją do czego? Bo chyba kompletnie źle zinterpretowałeś mój wcześniejszy post.

Jak słyszę tysięczny raz płacz związany z Potworem z bagien, to już mi się nóż w kieszeni otwiera, najwyraźniej nikt nie chce zabierać się za serie, które zostały skasowane z różnych przyczyn i tyle. Amen.