Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 548767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2145 dnia: Grudzień 10, 2014, 04:23:08 pm »
W zasadzie to nie ma potrzeby. Jest bardzo ładnie wydana i tania kolekcja Fantagraphics. Wiele osób zbiera. Polecam.
Po pierwsze. Kolekcja Barksa w wydaniu Fantagraphics satysfakcjonuje mnie tylko w połowie, ponieważ sposób kolorowania nie pasuje mi (i za żadne skarby Barks nie chciał, żeby były tak kolorowane komiksy). Z kolekcją Rosy jest troszkę lepiej, choć jest tak naprawdę "Hall of Famem" (u nas "Kaczogród"), tylko z kilkoma artykułami ekstra (większość pochodzi stamtąd) i pozmienianym kolorowaniem, raz na lepsze, raz na gorsze.
Więc na co bym liczył? Porządne wydawanie komiksów Barksa, najlepiej jakieś 160-200-stronicowe tomy z różnymi długimi komiksami Barksa (najlepiej gdyby dobór był prowadzony przez redakcję, bo kopiowanie zagranicznych tomów może być średnim pomysłem). Na 99% wykorzystano by kolorowanie z CBSV (poprawione kolorowania amerykańskie z lat 90-tych), które są naprawdę ładne.
A co do innych twórców: więcej komiksów Midthuna, Ferioli'ego, Roty, Vicara (itd. itp.) w KD i pomijanie tomów z masą reprintów w MGG/MAM.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2146 dnia: Grudzień 11, 2014, 10:14:32 pm »
Właśnie skończyłem lekturę INDIAŃSKIEGO LATA. Świetna rzecz. Rysunki i scenariusz na poziomie 8 - 9 w skali do 10. Nowe wydanie Egmontu jak najbardziej warte polecenia. Twarda okładka, dobre szycie, dobry papier. Polecam.

Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2147 dnia: Grudzień 12, 2014, 09:56:53 am »
Na odpowiedzi z DC na 2015 r. trzeba jeszcze niestety poczekać :sad:  http://www.alejakomiksu.com/nowosci/20942/N52-w-2015-roku/

Offline mr.castor

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2148 dnia: Grudzień 12, 2014, 01:17:07 pm »
No i elegancko, zawsze to jakiś konkret, gorzej jak po 10 stycznia dalej się niczego nie dowiemy  :lol: . Fajnie jednak że taka informacja została podana
liczę na trochę starego DC i mam nadzieję że się nie zawiodę

Offline VooDoo79

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2149 dnia: Grudzień 13, 2014, 11:54:02 am »
Ktoś wie czy Egmont zapowiadał wznowienie 1 integrala Blueberry na ten rok ?

Offline starcek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2150 dnia: Grudzień 13, 2014, 12:12:59 pm »
Na 2015 zapowiedzieli wraz z kolejnym tomem z serii.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2151 dnia: Grudzień 14, 2014, 10:06:08 pm »
Hmmm, zawsze wydawało mi się, że Egmont jest hegemonem na rodzimym rynku komiksowym.
Tak sobie przeglądam te ich zapowiedzi na przyszły rok...  :???: - póki co, poza kilkoma pozycjami, wydawniczego ''trzęsienia ziemi'' nie przewiduję (choć - zastrzegam to - jestem raczkującym amatorem i być może nie dostrzegam tego, co widzą komiksowi wyjadacze).

A tyle fajnych egmontowskich wznowień boleśnie rozpala moją wyobraźnię!! (hehe, takie integrale hc z przygodami Kajko i Kokosza zawojowałyby jeszcze rynek!  :wink: )
Być może mają jeszcze jakieś asy w rękawie?

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2152 dnia: Grudzień 14, 2014, 10:58:35 pm »
Na 2015 zapowiedzieli wraz z kolejnym tomem z serii.
A Blueberry 4 zapowiedziany na 9 marzec 2015!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2153 dnia: Grudzień 14, 2014, 11:28:29 pm »
A Blueberry 4 zapowiedziany na 9 marzec 2015!!!

Skąd wiesz?

Edit: Już wiem.

http://www.alejakomiksu.com/komiks/15351/Blueberry-4/

Oby to była wiarygodna informacja.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2014, 11:48:57 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Gre

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2154 dnia: Grudzień 15, 2014, 08:07:21 pm »
Hmmm, zawsze wydawało mi się, że Egmont jest hegemonem na rodzimym rynku komiksowym.
Tak sobie przeglądam te ich zapowiedzi na przyszły rok...  :???: - póki co, poza kilkoma pozycjami, wydawniczego ''trzęsienia ziemi'' nie przewiduję (choć - zastrzegam to - jestem raczkującym amatorem i być może nie dostrzegam tego, co widzą komiksowi wyjadacze).

A tyle fajnych egmontowskich wznowień boleśnie rozpala moją wyobraźnię!! (hehe, takie integrale hc z przygodami Kajko i Kokosza zawojowałyby jeszcze rynek!  :wink: )
Być może mają jeszcze jakieś asy w rękawie?

tak sobie mysle ze to  troche taka "tradycja"wydawnicza nie jestem jakos zaznajomiony z przemysłem księgarskim ale poczatek roku to raczej posucha na kazdym polu...
egmont nie pokazał jeszcze tak naprawde nic co w 2015 roku ma wydac

to co juz zapowiedziane to takie 100% które nikogo nie zaskoczyło
natomiast prawdziwe fajerwerki dopiero pokaza sie pewnie w drugiej połowie roku...

już na pewno wiemy że bedzie duzo DC (przed NEW 52)nie wiadomo dokładnie co
na pewno Rok Pierwszy ..juz nnie pamietam co tam jeszcze ale w oficajlnych zapowiedziach jest pare tytułów kontynucji NEW 52
a to tylko DC
na pewno andreas
koniec basni
amerykanski wampir
i na pewno kilka perełek mainstreamu
które pewnie pojawia sie w łodzi
pewnie bedzie ciagniety Alan Moore--prawdopodobnie stulecie HC
sandman
w poszukiwaniu ptaka czasu drugi(a własciwie pierwszy cykl)
yans ciag dlaszy ale co ja tam bede pisał wszyscy wiedza co i jak...

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2155 dnia: Grudzień 15, 2014, 08:53:51 pm »
Oprócz tego:
-BLUEBERRY 4 i może 5
-ARQ III
-Skład Główny II
-SAMBRE II
-Szninkiel w kolorze integral....
i do tego 4-ka Bilala w integralu....
ehhhhhh.....
Rozmarzyłem się...
MIKOŁAJU!!!!!!PLEASE!!!!??????

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2156 dnia: Grudzień 15, 2014, 08:58:36 pm »
Co to jest "koniec Baśni"? Z tego co wiem, to seria ma się dobrze, a my jesteśmy daaaleeekooo w tyleee.

Offline Gre

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2157 dnia: Grudzień 15, 2014, 09:22:27 pm »
owwwwwwwwwww myślałem ze Baśnie  to skoczony juz cykl własnie zerknałem na wiki i wow rzeczywiscie nieżle super że cały czas są wydawane:)


czyli jeszcze sporo przed nami

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2158 dnia: Grudzień 15, 2014, 09:23:24 pm »
Oprócz tego:
-ARQ III
Trochę cię poniosło. Przecież Egmont wyraźnie powiedział, że trzeci tom będzie, jak tylko na zachodzie ukaże się dostateczna ilość albumów, żeby złożyć ten integral. Na razie mamy 4 of 6.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2159 dnia: Grudzień 15, 2014, 09:41:19 pm »
Trochę cię poniosło. Przecież Egmont wyraźnie powiedział, że trzeci tom będzie, jak tylko na zachodzie ukaże się dostateczna ilość albumów, żeby złożyć ten integral. Na razie mamy 4 of 6.
chyba raczej 5
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

 

anything