Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 547584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #525 dnia: Kwiecień 05, 2014, 08:21:20 pm »
Można więcej info o "Żyd Fagin"? Google dużo nie pomogło...
http://en.wikipedia.org/wiki/Fagin_the_Jew a jednak google pomaga.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #526 dnia: Kwiecień 05, 2014, 08:22:13 pm »
Ja nie wiem nic o tym komiksie, oprócz tego, że Fagin to postać z Olivera Twista Dickensa - podobał mi się Kinsley jako Fagin w ekranizacji Polańskiego. Ale na Eisnerze jeszcze się nie zawiodłem.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #527 dnia: Kwiecień 05, 2014, 08:22:48 pm »
Jak to Google nie pomogło? Wystarczy wiedzieć, że Żyd to po angielsku Jew i ma się wszystko.  :smile:  Ten komiks, to "Oliwer Twist" oczami drugoplanowej postaci, czyli Żyda Fagina.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 05, 2014, 11:00:20 pm »

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 06, 2014, 08:18:25 pm »
mam nadzieje, ze ten pingwin faktycznie da rade.nie przepadam specjalnie za ta postacia.
Kolejny eisner tez cieszy. Ogolnie fajny pakiet.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Koalar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 06, 2014, 09:27:58 pm »
Super, że Batman będzie, martwiłem się, że dwójka kiepsko się sprzeda i zawieszą serię. Chyba jednak sobie poczekam i kupię to dopiero, jak nie będzie głosów, że znowu nawalili z drukiem, nie chce mi się cackać ze zwrotem.

Cieszy dodruk Sandmana, ale jednocześnie dziwi brak kolejnych tomów. Skoro jest zapotrzebowanie na brakujące tomy w HC, to chyba tym bardziej na tomy, których jeszcze w HC nie ma. Dom lalki HC był w 2009 i nadal nie ma wszystkich tomów  :neutral: Wiem, że coś się ruszyło i ma być, ale trochę to za długo trwa.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #531 dnia: Kwiecień 06, 2014, 09:58:09 pm »
ale trochę to za długo trwa.
Przecież jutro wyjdą "Refleksje i przypowieści"...

Offline Koalar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 06, 2014, 10:29:34 pm »
Przecież jutro wyjdą "Refleksje i przypowieści"...

No i? Czy to ma być argument za tym, że wcale to nie trwa za długo?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 06, 2014, 11:50:35 pm »
No i? Czy to ma być argument za tym, że wcale to nie trwa za długo?

Na pewno jest to dobry argument przeciwko:

Cieszy dodruk Sandmana, ale jednocześnie dziwi brak kolejnych tomów.

A poza tym, mając w pamięci twoje oburzenie, że WK robi wznowienie Kota Rabina, to dodruk Domu Lalki cieszy Cię pewnie dlatego, że nie masz tego tomu?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2014, 11:55:45 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Koalar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 07, 2014, 12:36:05 am »
Na pewno jest to dobry argument przeciwko:

Średni. O tym tomie było wiadomo od jakiegoś czasu, mnie dziwi brak kolejnych tomów (brakuje jeszcze 4 tomów), a zamiast nich dodruk.

A poza tym, mając w pamięci twoje oburzenie, że WK robi wznowienie Kota Rabina, to dodruk Domu Lalki cieszy Cię pewnie dlatego, że nie masz tego tomu?

Masz problemy z pamięcią, czy celowo piszesz nieprawdę? Nie byłem oburzony, że WK wznawia Kota, jedynie pewne rzeczy mi się nie podobały (i nie nazwałbym tego oburzeniem). Co więcej napisałem, że cieszę się, że więcej osób będzie mogło się z tym komiksem zapoznać.
Dodruk Domu Lalki cieszy mnie z tego samego powodu, co dodruk Kota, Sandman to świetny komiks i oby jak najwięcej osób mogło go przeczytać.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline nx87

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #535 dnia: Kwiecień 07, 2014, 06:53:01 am »
Cytuj
jak najwięcej osób mogło go przeczytać.
Myślę, że z tym nie ma problemu. Szukałem informacji o tej pozycji i można znaleźć cały komiks  :neutral:
Szkoda, że wydawnictwa nic nie robią w kierunku walki z piractwem. Przynajmniej nie widzę tej walki.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #536 dnia: Kwiecień 07, 2014, 07:46:34 am »
Masz problemy z pamięcią, czy celowo piszesz nieprawdę? Nie byłem oburzony, że WK wznawia Kota, jedynie pewne rzeczy mi się nie podobały (i nie nazwałbym tego oburzeniem). Co więcej napisałem, że cieszę się, że więcej osób będzie mogło się z tym komiksem zapoznać.
Dodruk Domu Lalki cieszy mnie z tego samego powodu, co dodruk Kota, Sandman to świetny komiks i oby jak najwięcej osób mogło go przeczytać.

Przepraszam, masz po części rację, pamięć mnie zawiodła. Gdzieś ktoś pisał, że przez nowe wydanie Kota Rabina, jego pierwsze wydanie traci na wartości, nie wiem dlaczego przypisałem to Tobie. Ty jesteś autorem tych słów:

A chciałbym, żeby wydali w tej samej cenie, a obniżyli cenę jakiegoś nowego komiksu, którego jeszcze nie mam. A teraz nie wiedzieć czemu zyskują w większości osoby, które przespały 1 wydanie, kiedy nagrodzeni powinni zostać ci, którzy kupili pierwsze wydanie. Cieszę się, że więcej osób będzie mogło poznać ten komiks, ale nie podoba mi się, że ja jako osoba wspierająca komiks na początku jestem trochę w plecy. Mam się cieszyć, że zapłaciłem więcej za komiks z brzydszą okładką? Też mi.

Offline burberry

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #537 dnia: Kwiecień 08, 2014, 01:28:07 pm »
Pytanie: w poszukawiu ptaka czasu, które to wydaje Egmont, to jest reedycja tomów/serii, która się kiedyś ukazała na naszym rynku? Mógłbym prosić jakieś info na ten temat? I jeśli to jest drugi tom, to czy pierwszy jest jeszcze dostępny w ogóle? Dzięki za odpowiedzi
Bóg Cię kocha

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #538 dnia: Kwiecień 08, 2014, 01:54:01 pm »
Pytanie: w poszukawiu ptaka czasu, które to wydaje Egmont, to jest reedycja tomów/serii, która się kiedyś ukazała na naszym rynku? Mógłbym prosić jakieś info na ten temat? I jeśli to jest drugi tom, to czy pierwszy jest jeszcze dostępny w ogóle? Dzięki za odpowiedzi


Ostatnio wydany "Przyjaciel Javin" to pierwszy tom drugiej (prequelowej) serii Ptaka. To drugie wydanie tego komiksu (pierwsze mieliśmy chyba w 1999 lub 2000 roku). Oprócz "Przyjaciela..." Egmont wydał również 2 następne tomy, których reedycja przewidziana jest w tym roku. Czekamy na premierowe wydanie tomu 4; zapowiadane jest w okolicach grudnia.


Osobną kwestią jest cykl główny "Ptaka", który narysowany był jako pierwszy, natomiast wydarzenia w nim opisane mają miejsce po wydarzeniach z  cyklu obecnie wydawanego. Na razie brak wieści o reedycji serii podstawowej.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline burberry

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #539 dnia: Kwiecień 08, 2014, 02:49:21 pm »
Ok, dzięki za informacje. Pozdrawiam
Bóg Cię kocha