Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qwant

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #750 dnia: Maj 11, 2014, 09:17:04 am »
(osobiście jestem zdania, że czerń w komiksach generalnie lepiej się prezentuje na offsecie)?
Nie wiem gdzie lepiej się prezentuje czerń, ale w moim wydaniu z Orbity prezentuje się głównie szarość. Moim zdaniem rysunek w wersji HC wygląda dużo lepiej.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #751 dnia: Maj 11, 2014, 03:15:45 pm »
Jak kupować to tylko najnowsze wydanie- dużo lepszy papier kredowy (bardziej sztywny jak np. w Koziorożcu i nie ma zmazującego się boku z I wydania.
Dodatki to trochę wstępu i zakończenia, szkice, okładki kolorowe itp. Do czytania mam Orbitę a na półeczce HC + 3 w kolorze

Offline starcek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #752 dnia: Maj 11, 2014, 06:38:35 pm »
Z tym Guckiem to trochę zamieszania zrobili
Wpierw podawali na gildzie mały format, teraz okazuje się że nie offset tylko kreda....
Ale jaki w końcu format? Maleństwo czy  tak jak oryginalne albumy?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #753 dnia: Maj 11, 2014, 06:42:02 pm »
Ale jaki w końcu format? Maleństwo czy  tak jak oryginalne albumy?
Format mnie więcej jak oryginał. Więc odpowiednio duży :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #754 dnia: Maj 11, 2014, 06:56:07 pm »
Kiedyś zastanawiałem się w tym wątku jakie dokładnie komiksy wchodziły do trzeciej serii Mistrzów Komiksu (zastanawiałem sie m.in. czy Sambre i Czarna Orchidea wydane w 2006 roku były w 2. czy w 3. serii). Tutaj, na banderolce widzę w końcu, że były to 4 komiksy od Czarnej Orchidei poczynając (http://allegro.pl/unikat-mistrzowie-komiksu-sambre-folia-i4232137712.html ) .
Więc skoro wznawiają Umowę z Bogiem to jest sznsa i na pozostałe komiksy z 3 serii :smile:
Ciekawe czy wznowią i Noce Nieskończone (w ostatniej turze odpowiedzi Kołodziejczak wyraził sie co do tego dość niejasno), choć jak napisałem pytanie do Egmontu w tej kwestii to dostałem odpowiedź: "W tym momencie nie mamy takich planów, jednak nie wykluczamy takiej możliwości. (...)" - więc na razie chyba jednak nie

Offline silent.bob

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #755 dnia: Maj 11, 2014, 08:37:44 pm »
Więc skoro wznawiają Umowę z Bogiem to jest sznsa i na pozostałe komiksy z 3 serii :smile:

Skoro wznawiają Umowę tzn że inne tytuły z MK (mogą być/będą) wznowione, np nr 1 z tej serii.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #756 dnia: Maj 11, 2014, 09:51:25 pm »
Skoro wznawiają Umowę tzn że inne tytuły z MK (mogą być/będą) wznowione, np nr 1 z tej serii.
Teoretycznie tak, ale jak pisał Kołodziejczak pierwsze 2 serie były wydane rzeczywiście w ogłaszanym nakładzie 1000 egz., a potem (od 3 serii) nakład był "trochę większy", więc może mają jeszcze jakieś opory przed wznawianiem tych, które miały być "w limitowanym nakładzie 1000 egz." (praktycznie tylko tym z logicznego punktu widzenia można wytłumaczyć brak dodruku Azylu... ale - temat był wałkowany po 1000-kroć ;) )

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #757 dnia: Maj 23, 2014, 01:42:23 pm »
Sierpien z Egmontem to:
Trylogia Nikopola za 99,99 pln
 Wonder Woman za 75 pln
Tintin #12 za 24,99 pln
Skarga Utraconych  Ziem #3 za 29,99 pln
Star Wars 7 Mroczne czasy za 39,99 pln
 
 
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #758 dnia: Maj 23, 2014, 01:53:08 pm »
Sierpien z Egmontem to:

O, fajnie. Biorę WW i Trylogię Nikopola. Po mocnym lipcu, w sierpniu trochę portfel odpocznie. Trylogia to pewnie w tym wydaniu będzie:

http://www.bedetheque.com/BD-Nikopol-INT-La-trilogie-Nikopol-11521.html

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #759 dnia: Maj 23, 2014, 02:24:29 pm »
"Trylogia Nikopola" nareszcie E. dał coś z "Wielkich Nieobecnych" :) Oby ten tytuł zapowiadał przysłowiową burzę, która ma nadejść z dodrukami, wznowieniami. Drugi powód do radości to WW, na którą czekam od dłuższego czasu, nawet biłem się z myślami nad wydaniem anglojęzycznym, ale wciąż w głowie huczał głoś "już wkrótce, wkrótce".

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #760 dnia: Maj 23, 2014, 04:47:37 pm »
WW i Trylogia to mus. Trylogia e w jednym tomie, bombowa sprawa.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #761 dnia: Maj 23, 2014, 08:57:56 pm »
Cóż, co miesiąc w zapowiedziach głównie wznowienia lub nowe DC - nic dla mnie, dobrze, że inne wydawnictwa mają jakieś nowości (Bilal w integralu fajnie wygląda, ale poprzednie wydanie jest też przyzwoite i raczej powstrzymam się z wymianą)

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #762 dnia: Maj 23, 2014, 09:30:30 pm »
Cóż, co miesiąc w zapowiedziach głównie wznowienia lub nowe DC - nic dla mnie, dobrze, że inne wydawnictwa mają jakieś nowości (Bilal w integralu fajnie wygląda, ale poprzednie wydanie jest też przyzwoite i raczej powstrzymam się z wymianą)
Ja też odpuszczam, za Bilalem jakoś nie przepadam a i tak by trzeba dołozyc do interesu sprzedajac zeszyty i kupując HC. Za to mocno czekam na Petera Pana .Nie nabywałem zeszytów bo czekam na integral- myślę że z okładkową jakieś 150-170 (wszak to 6 tomów)

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #763 dnia: Maj 23, 2014, 11:09:01 pm »
Pierwszego wydania Trylogii Nikopola nie mam więc chętnie sięgnę po wznowienie a Wonder Woman w wielu rankingach wygrywała na najlepszą komiksową serię w 2013 roku (np. tu) więc to must have.

Offline pioma10

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #764 dnia: Maj 24, 2014, 02:40:13 pm »
Tomasz Kołodziejczak przed spotkaniem nt. TinTina powiedział że: 4 tom Blueberry'ego w przyszłym roku  :biggrin: (oraz dodruk/wznowienie tomu 1), również w przyszłym roku kolejny tom Amerykańskiego Wampira (oraz dodruk/wznowienie tomu 1), nie potwierdził, ani nie zaprzeczył wznowieniu Cromwella Stone'a, jeśli szybko wydany zostanie 18 Arq, to wydany zostanie integral składający się z 6 albumów, jeśli czas oczekiwania będzie długi to 2 tomy po 3 albumy, sporo Batmanów (spoza New52), Fantasy Komiks zakończyło swój żywot w takim kształcie jak było do tej pory, ale co pewien czas Egmont będzie wydawał zbiorcze komiksy (3 albumy o wymiarach FK) aby dokończyć rozpoczęte serie, jak Marvano zakończy swoją kolejną trylogię, to zostanie ona wydana, nie zamknięta jest żadna z serii Egmontu, tj. PE, Wiek XX/XXI, SF, itd., ale częstotliwość ich będzie bardzo mała, na 100% Swamp Thing nie będzie kontynuowany.