trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ty_draniu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 23, 2014, 08:45:04 pm »
Tzn. od którego numeru seria przestała być exclusive?

Z odpowiedzi Kołodziejczaka: "Wyjaśniam: pierwsza i druga edycja MK miała nakłady rzędu 1000 egzemplarzy (+ ilość niezbędna dla licencjodawców, mediów, wydawcy itp.). Następne edycje i kolekcje drukujemy w nakładach nieco wyższych, ale wciąż skromnych."


Więc pewnie gdzieś wtedy

Obietnica teraz wydawać się może kretyńska, pamiętajcie jednak, że pierwsze tomy serii wyszły już prawie 10 lat temu. Wtedy cena Majora naprawdę robiła wrażenie więc Egmont wymyślił coś, co miało ją usprawiedliwić i skłonić ludzi do zakupu.
Cromwella bym w to nie mieszał, bo to nie MK i tu naprawdę nie wiem dlaczego Egmont nie decyduje się na dodruk, może nie wierzą, że zejdzie.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 23, 2014, 08:53:20 pm »
Byl juz dodruk Zabojczego Żartu. Byl rowniez dodruk Jokera (chociaz to Obrazy Grozy). Teraz beda Straznicy.
Czyli   juz 2 razy komiks z kolekcji MK byl dodrukowany pomimo tej kretynskiej   obietnicy. Cromwella, Majora, Azylu dodrukowac nie chca, czego   racjonalnie wytlumaczyc sobie nie potrafie. W moim odczuciu to    niedorzeczne.
 :doubt:
A moim zdaniem nie jest to niedorzeczne. Jak się zadeklarowali, że wydanie będzie limitowane i nigdy nie będzie już dodrukowywane, to nie powinni tego robić, bo to tak jakby oszukali klientów. Sam nie mam tych komiksów i na pewno bym kupił jakby się dodruk pojawił, więc jakaś moja stronniczość nie wchodzi w grę.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:06:26 pm »
A moim zdaniem nie jest to niedorzeczne. Jak się zadeklarowali, że wydanie będzie limitowane i nigdy nie będzie już dodrukowywane, to nie powinni tego robić, bo to tak jakby oszukali klientów. Sam nie mam tych komiksów i na pewno bym kupił jakby się dodruk pojawił, więc jakaś moja stronniczość nie wchodzi w grę.


Dokładnie! To chyba nigdy nie była kwestia typu "się sprzeda, czy nie?", te komiksy to raczej takie mityczne jednorożce, ikony, mające mówić niezdecydowanemu czytelnikowi: kupuj bracie póki czas, bo nie znasz dnia ani godziny...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:32:14 pm »

Dokładnie! To chyba nigdy nie była kwestia typu "się sprzeda, czy nie?", te komiksy to raczej takie mityczne jednorożce, ikony, mające mówić niezdecydowanemu czytelnikowi: kupuj bracie póki czas, bo nie znasz dnia ani godziny...

I licencje te nigdy nie wygasną, by w Polsce nikt nie mógł ich wydać ponownie... Żeby szczęśliwi posiadacze mogli się kiedyś wnukom chwalić postawionym obok Wyspy Lododowych Mórz unikatem...

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:57:41 pm »
Z odpowiedzi Kołodziejczaka: "Wyjaśniam: pierwsza i druga edycja MK miała nakłady rzędu 1000 egzemplarzy (+ ilość niezbędna dla licencjodawców, mediów, wydawcy itp.). Następne edycje i kolekcje drukujemy w nakładach nieco wyższych, ale wciąż skromnych."


A skąd ta odpowiedź Kołodziejczaka? Nie natknałem się na nią wcześniej. Wie ktoś, co oznacza "pierwsza i druga edycja"? Bo chyba nie tylko 2 pierwsze numery?
Z tego co wiem (dowiedziałem się na tym forum :smile: ) To nakład wzrósł o 30% (czyli do 1300) od Nocy Nieskończonych - czyli 7 numeru.... a potem zapewne dalej wzrastał. Nr 15 czyli Świat Edeny Moebiusa zszedł dopiero kilka-kilkanaście tygodni temu, Nowy Jork Eisnera chodzi ciągle po ok. 50% okładkowej na allegro - te komiksy musiały być wydane w nakładzie większym niż 1300 nie wspominając o Strażnikach, których wszędzie było pełno.


Ja dopóki kilka dni temu się nie dowiedziałem  (na tym forum  -a jakże :smile: ), że Kołodziejczak bezpośrednio zadeklarował, że nie będzie dodruków też uważałem, że to dziwne ze strony Egmontu, że ich nie robi. Myślałem, że brak dodruków wywodzi się tylko pośrednio z deklaracji limitowanego nakładu (co - uważałem - blisko 10 lat po pierwszej edycji było dość pokrętnym tłumaczeniem). Teraz jednak - jak się dowiedziałem, że Kołodziejczak oficjalnie i bezpośrednio powiedział, że nie będzie doruków zmieniłem zdanie, uważam, że jest to mocnym argumentem i zaryzykuję stwierdzenie, że powinien należeć się duży szacun dla Egmontu za to, że pomimo pewnego zarobku (chociażby AA) "po staroświecku" trzyma się danego słowa. Dodam, że nie mam też większości z "białych kruków" z MK a też chciałbym mieć.


Kołodziejczak w jednej z ostatnich tur odpowiedzi na alei sam powiedział, że kiedyś licencja Egmontowi się skończy, a wtedy droga do powtórnego wydania (pewnie przez inne wydanwictwo) będzie stała otworem. Odczytałem to jako ostrzeżenie dla "dogmatyków", którzy uważaja, że dodruków nigdy nie będzie/ powinno być. Osobiście uważam, że już niedługo ktoś wyda np. AA i dlatego nie pcham się w ogóle w licytacje tych komiksów (wyjatek zrobiłem dla KC bo bardzo lubię Rossa - ale i za ten komiks dałem "tylko" 200 zł).


Odnośnie zapowiedzianych obecnie dodruków MK - to nie ma dla mnie w tym nic nielogocznego. To przecież nie nazwa "MK" sprawiała, że Egmont nie chciał/nie chce robic dodruków, tylko fakt limitowanej liczby egzemplarzy. Naprawdę nie doszukiwałbym sie tu jakichś niecnych praktyk Egmontu. Dobrym pytaniem jest natomiast od którego tomu Egmont uważa, że granica "eksluzywności" została unieważniona (przy okazji zauważam, że opis "Najsłynniejsze komiksy świata. Wybitni graficy. Ekskluzywne wydania. Limitowane nakłady – tylko 1000 egzemplarzy! (...) " jest ciągle np. na stronie gildii http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mistrzowie_komiksu_exclusive ale nie ma go już od dawna na stronie swiata komiksu)


PS. A jako ciekawostka - Powrót Mrocznego Rycerza też ponoć wyszedł w ramach MK (sam się nieźle zdziwiłem jak trafiłem na to info: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1498.html )
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2014, 10:06:03 pm wysłana przez mack3 »

Offline Motyl

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 23, 2014, 10:39:45 pm »
Tzn. od którego numeru seria przestała być exclusive?

Może nie przestała być exclusive, ale ja odniosłem wrażenie, że po pewnym bomie komiksowych integrali wydawanych pod szyldami mistrzów, plansz europy, obrazów grozy itp. kolejnym tytułom kśk nadaje etykietę mistrzów, aby tylko zachować nazwę kolekcji. Według mnie nie było potrzeby wydawania kontynuacji Ligi pod nazwą mistrzów czy Batmanów skoro egmont posiadał serie wydawnicze dla tych tytułów, zresztą widać to doskonale na stronie ze stopką redakcyjną, gdzie ponad nią są wyszczególnione kolejne tomy serii Moore'a bez dopisku mistrzowie komiksu. Natomiast z takiej rozpiski w Batmanie wynika, że Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem? również zostało wydane w kolekcji Mistrzowie Komiksu - co jest jakimś nieporozumieniem. Z kolei Yokai nie jest dla mnie mistrzem komiksu. Myślę, że po lekkim tąpnięciu na naszym rynku i zmniejszeniu oferty egmontu część tytułów zwyczajnie otrzymała miano mistrzów.

Pierwsze wydanie Strażników sprzedawało się 5 lat, a końcówkę nakładu w grudniu 2008 roku, na trzy miesiące przed premierą filmu, egmont zebrał w pakiet i wyprzedał po 69 zł. Skoro komiks sprzedawał się 5 lat to sami oceńcie czy jest to krótki czy długi okres czasu. Natomiast co do Feralnego Majora, to widziałem, że w empiku leżał dość długo, więc ten 1000 również nie rozszedł się błyskawicznie. Josel, Księżycowa Gęba, Eisnery, to tytuły, które nadal są dostępne w normalnych cenach. Może to jest jednym z powodów braku dodruków niektórych pozycji, że kolejny ich tysiąc na rynku, w cenach podobnych lub większych, znalazłby jedynie ograniczone grono klientów. Wydać 1000, żeby potem 500 sztuk zalegało to chyba nie jest interes życia. 

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:31:06 am »

Offline peta18

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:34:25 am »
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

"Nemo" już w marcu :smile:
Chyba zgubiles kilka stron watku o tym, bo wlasnie cala ta dyskusja o dorukach itp. urodziala sie ponownie po ogloszeniu marcowych zapowiedzi :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:38:58 am »
Ok.
Dlaczego wiec jedne komiksy z kolekcji MK sa dodrukowywane (np. Straznicy, Zabojczy Zart) a taki np. Azyl nie jest?
To ta sama kolekcja mimo wszystko. A obietnica to obietnica.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:52:38 am »
Ok.
Dlaczego wiec jedne komiksy z kolekcji MK sa dodrukowywane (np. Straznicy, Zabojczy Zart) a taki np. Azyl nie jest?
To ta sama kolekcja mimo wszystko. A obietnica to obietnica.
Bo w pewnym momencie Egmont powiedział: kończymy limitowanie tej serii!
Po raz kolejny też wspominam, że przykładem tu są Noce nieskończone, które miały oficjalnie podany nakład 1300 egzemplarzy.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:01:40 am »
A wiadomo konkretnie które komiksy są w tej limitowanej ilości i nie będzie już dodruków?

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:06:19 am »
Powtorze raz jeszcze - to ta sama kolekcja. Mistrzowie Komiksu.
Kiedy i gdzie padl oficjalny komunikat o mozliwym dodrukowywaniu pewnych tytulow? Bo oficjalna obietnica o braku dodrukow byla.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:06:39 am »
A wiadomo konkretnie które komiksy są w tej limitowanej ilości i nie będzie już dodruków?
To pytanie jest rozważane na całej stronie tego wątku, ale chyba nikt nie zna jednoznacznej odpowiedzi. Pewnie ze strony Egmontu to troche uznaniowe (stety/ niestety).
Proponuję zadać to pytanie na alei - po nastepmnej turze odpowiedzi będziemy mieli coś pewnego, a tak to tylko dywagacje (chyba, że ktoś ma jakąś pewną informację).

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:13:04 am »
Można domniemywać, tak jak podkreślił Vision, że limitowane nakłady skończyły się wraz z "Nocami Nieskończonymi". Wszak limit to 1000sztuk, a "Noce Nieskończone" miały nakład większy. W ostatnich odpowiedziach pojawiła się możliwość dodruku "Sambre". Nie było już stanowczego "Nie".



Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:17:34 am »
Powtorze raz jeszcze - to ta sama kolekcja. Mistrzowie Komiksu.
Kiedy i gdzie padl oficjalny komunikat o mozliwym dodrukowywaniu pewnych tytulow? Bo oficjalna obietnica o braku dodrukow byla.
W momencie otrzymania listu do prenumeraty Mistrzów jaką dostała każda osoba zamawiająca tę kolekcję z informacją o Nocach nieskończonych (w tym roku właśnie ten list w swoich papierach znalazłem i chyba się go pozbyłem...).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything