Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 320657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« dnia: Styczeń 05, 2014, 04:30:33 pm »
Więc klasycznie trochę historii:
Cytat: Dread
Ten temat nie służy do bezsensownego nabijania postów. Temat służy wzajemnemu poznawaniu się, przedstawianiu się nowych userów oraz luźnym dyskusjom i innym sprawom, których nie da się załatwić w inny sposób.

Proszę Was, byście nie pisali tutaj o anime i mangach, bo od tego są odpowiednie, poświęcone owym anime tematy. Jak nie ma, to wypada takowy założyć, nie ma strachu, najwyżej poprawię.

Proszę Was, byście nie pisali tutaj o grach komputerowych, kompach, bitewniakach, grach RPG, muzyce itp, bo od tego są odpowiednie Gildie. Małe dygresje są w porządku, ale kilkustronnicowe dyskusje już nie.

Proszę Was, byście nie pisali tutaj o sprawach, które nie dotyczą ogółu użytkowników, w sensie takie, które można załatwić poprzez PW, mailem, komunikatorem, telefonując, czy odwiedzając osobiście. Nie każdego obchodzi to kto komu wisi jakieś płyty, czy nawołuje do wspólnego picia kawy.

Proszę Was, nie róbcie z tego tematu czatu. Nikomu nie będę sprawdzał ilości znaków w poście, ale czasami warto się zastanowić, czy warto wysyłać posta złożonego z jednego wyrazu, czy emoty, albo lakonicznego "ja też". Nie jest to bezwzględny zakaz, ale umiar jest wymagany.
Dodam do tego jeszcze apel o używanie mózgu i czytanie ze zrozumieniem, bo cos ostatnio umiejętność ta zanika.

Uprzejmie Was proszę, aby starać się mieścić w 2 stronach dziennie. Jest to jedynie zalecenie, nie obłożone jakimikolwiek sankcjami, poza tym, że będzie mi smutno. Zamordyzmu wprowadzać nie będę, gdyż zamordystą nie jestem - liczę na Waszą współpracę.
Cytat: Wilk
Nie flejmić się za bardzo.
Cytat: Miranda
wszelkie próby trollowania i bluzgania będą tępione


Tyle, temat jest wasz :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2014, 01:36:19 am »
Pierwszy. :biggrin:

Postanowiłem obejrzeć Busou Shinki, po tym jak widziałem urywki i zajawki z AMVek, ale to co zaserwowali to jakaś słaba kaszanka. Która raptem miejscami jest tylko śmieszna. Cóż oczekiwałem czegoś fajniejszego a wyszła kicha.
Na razie odpuściłem sobie po 7 odcinkach, nie wiem czy dokończę a to ma raptem 12...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 01:40:13 am wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2014, 07:44:19 am »
Nie marnuj czasu. Jeśli masz ochotę to obejrzyj tylko 2 ostatnie odcinki, bo tam jest tylko trochę fabuły, ale i to można sobie odpuścić i nic nie stracić.

Drugi.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2014, 09:32:34 am »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2014, 09:49:31 am »
Imo anime na zyskało, odkąd zaczęli korzystać z baz zdjęć i na ich podstawie robić lokacje. Ładniej i bardziej realistycznie to wygląda.

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2014, 10:59:53 am »
Z tego co kojarzę Hanasaku Iroha kosmicznie rozreklamowała rejon w którym miejsce miało animu (: Fajna sprawa

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2014, 11:34:25 am »
Imo anime na zyskało, odkąd zaczęli korzystać z baz zdjęć i na ich podstawie robić lokacje. Ładniej i bardziej realistycznie to wygląda.

W sumie tak jest łatwiej. Zamiast szkiców i opisów wysyła się Koreańczykom zdjęcie, a oni odtwarzają je w komputerze.
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2014, 11:51:42 am »
Z tego co ja wiem, to akurat te studia, które oficjalnie wzorują się na realnych miejscach i chce im się to wszystko dopieszczać, raczej nie bawią się w outsourcing. A w każdym razie KyoAni i P.A. Works trzymają ludzi od teł przy sobie. AnoHana to akurat A-1 i oni chyba robią różnie, ale to konkretne anime bodajże też było robione w pełni wśród swoich. Do Korei raczej idą te produkcje, gdzie im tak nie zależy na wygłaskanym efekcie końcowym i chcą przyoszczędzić. A tracing sam w sobie istnieje pewnie od zawsze, bo łatwiej nakreślić jakiś budynek, bądź pozę, posiłkując się zdjęciem z google'a, czy innej książki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 11:55:01 am wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2014, 12:04:21 pm »
Poza tym, o czym wspomniał Skrzydlaty, to ja po prostu wolę, gdy anime dziejące się w określonym regionie rzeczywiście przypomina to, jak ten region wygląda lub mógłby wyglądać. No i jak wspominałem - szczegółowość i realizm, to jest w cenie w tego typu produkcjach, a normalnie byłoby albo nieosiągalne, albo kosmicznie drogie.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2014, 12:23:44 am »
Uff, wróciłem z WOŚPa, do 14 praktycznie liczyliśmy grad w kilogramach, zamiast puszek. Ale od 15 nawet zawitało słonko i ludzie się pojawili. Nie wiem ile żeśmy zebrali, ale ludzie wrzucali po 50 zł, a jedna kobitka wrzuciła stówkę.
Było fajnie, choć trochę zmarzłem. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2014, 04:55:12 pm »
Słyszałem legendę, jakoby we Wrocławiu jakiś starszy pan najpierw starannie wylegitymował dziewczynę z puszką (znajomą znajomego znajomego) i wręczył jej dziesięć tysiaków.
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2014, 05:10:32 pm »
A ja z kolei słyszałem, że znowu próbują oskarżyć Owsiaka o przywłaszczenie sobie części zebranych pieniędzy.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2014, 05:21:42 pm »
Cóż, prawaki od zawsze nienawidzą Owsiaka i WOŚPiu...
RIP Gildio...

Offline Hamtaro666

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2014, 07:38:39 pm »
Cóż, prawaki od zawsze nienawidzą Owsiaka i WOŚPiu...

Znam bardzo wiele osób o prawicowych poglądach co wspierają i popierają WOŚP, a także spotkałem osoby o poglądach lewicowych twierdzące, że to co robi Jerzy Owsiak i fundacja jest psim obowiązkiem państwa i nie należy WOŚP-u wspierać.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2014, 01:08:26 pm »
Też spotykałem się z osobami wręcz oskarżającymi Owsiaka, że to co robi to komunizm, a państwo powinno zapewnić te pieniądze na państwową służbę zdrowia. :) Ludzie najwyraźniej nie mają zielonego pojęcia co oznacza komunizm itp. bo właściwie to jest to tak jakby nie patrzeć odwrotnie.
A i tak najfajniej mi się czyta komentarze, gdzie ludzie podają np. Caritas jako fundację prawdziwie wspierająca biednych. Tylko czemu tak wspaniała fundacja nie chce pokazać prawdziwych kwitów i wydatków ile z tych zebranych pieniędzy idzie na biednych. A taki zły i "komunistyczny" Owsiak, pokazuje otwarcie kwitki.
Zresztą co się będziemy oszukiwać, tak jedni jak i drudzy na tym zarabiają, zarabiają na tym firmy bo inaczej by nie wspierały takich akcji, itd. Ja już wole wspierać Owsiaka bo sprzęt który kupuje zostaje chociaz w Polskich szpitalach. A nie Caritasy czy inne Czerwone Krzyże, z których pieniądze lecą za granice w błoto trwonione przez księży (tak, jestem antyklerykałem). Jedynie można mieć pretensje do rządu i NFZtu, że to co kupuje Owsiak nie jest wcielane ani zakupywane z instytucji NFZtu i nie ma takich samych praw jak sprzęt zakupiony "z państwa". Ale to już wina samych urzędasów a tych stać na to, w końcu cały naród się na nich "składa".
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything