trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 321195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 25, 2014, 10:23:22 am »
Ja mam jedną figurkę - miniaturową Rei Ayanami : )

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #196 dnia: Maj 25, 2014, 10:51:17 am »
Koniecznie daj znać co  Ci przyślą.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #197 dnia: Maj 25, 2014, 03:47:45 pm »
Łoho! \o/ Udało mi się włączyć avatar.

Temat mojej pracy, widzę, zdechł. :P Ale w sumie nic dziwnego - figurki to jednak coś.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Ganossa

« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2014, 05:53:45 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #199 dnia: Maj 26, 2014, 11:56:47 pm »
Haha, powróciłem, Ijon to ty też robisz dla tajnej organizacji?

Znaczy, oficjalnie oczywiście podaję, że miałem problemy z kompem i dopiero kolega informatyk sie uporał z tym, ale jak by co to byłem nad morzem japońskim łowiąc anioła, znaczy tuńczyka. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 30, 2014, 07:58:21 pm »
Figurka jest i to nawet w całości, choć po stanie opakowania miałem wątpliwości.
Oczywiście MADE IN CHINA ale jak na darmochę to nie jest źle. Nie wygląda tandetnie.
Jutro przy jakimś lepszym świetle zrobię parę fotek i postaram się wrzucić.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 30, 2014, 08:39:16 pm »
Przynajmniej napisz kogo ona przedstawia.

Offline Ganossa

« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2014, 12:24:14 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 02, 2014, 08:13:53 pm »
Odnośnie niedawnego narzekania na obfitość pracy i różnorodności ofert stażu. Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym stażysto unijnym w szpitalu w sekcji informatycznej. Jako, że to urząd pracy dostał dofinansowanie z uni dostajemy brutto, a nie jak w przypadku zwykłego stażu netto. Czyli 988zł + dojazd [gdzie u mnie bilet miesięczny na odcinku 15km kosztuje 246zł]. Urząd daje na paliwo 100% biletu, więc dojeżdżam autem. Po krótkim śledztwie czemu to akurat ja dostałem ten staż omijając wszystkie układy i układziki bez znajomości[jak to tutaj się odbywa] okazało się, że dla szpitala na te stanowisko byłem jedyną opcją :). Oczywiście nie obyło się bez biurokracji takiej jak: pomimo, że jestem jako 3 informatyk w sekcji to w szpitalu i urzędzie wpisane mam, że mój staż to technik administracji. Szpital musiał zmieniać cały wniosek z stanowiska informatyka na technika administracji, bo to było na rękę urzędowi. Gdy poszedłem do urzędu dowiedzieć się czemu to tak. Dostałem odpowiedz, że idąc na staż uczymy się czegoś nowego. Ja im mówię, że właśnie chciałem zdobyć doświadczenie w swoim zawodzie poprzez staż by później mieć ciut łatwiej o prace, bo właśnie przez wzgląd na brak doświadczenia odrzucali mnie. A pani powtórzyła, że nie mogę iść na staż taki jaki mam zawód, bo skoro mam taki zawód to staż ma mi nabyć nowych umiejętności. I w efekcie czego jestem stażysto informatykiem z nalepką technika administracji. Co później będę musiał naprostować i pominąć wszędzie jak to powiedziała pani w urzędzie. Także żartobliwie mówiąc po co studiować skoro nigdzie nie przyjmą bez doświadczenia, a i staż w tym nie pomoże bo nie można.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 02, 2014, 09:36:54 pm »
A mnie staruszek próbuje wrobić w przejęcie gospodarstwa. Ja z kolei próbuje w to wrobić brata.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 02, 2014, 09:59:58 pm »
Także żartobliwie mówiąc po co studiować skoro nigdzie nie przyjmą bez doświadczenia, a i staż w tym nie pomoże bo nie można.

Chcesz pracować jako informatyk - zacznij najpóźniej rok przed ukończeniem studiów. Takim najłatwiej znaleźć część etatu na śmieciówce, bo ich praca praktycznie nie generuje kosztów. Na początek warto robić byle gdzie i za każde pieniądze (ja przez dwa miesiące robiłem za obiady...), bo z miesiąca na miesiąc nabierasz wartości.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 02, 2014, 10:16:31 pm »
Szkoda, że większość osób zdaje sobie z tego sprawę dopiero po studiach.

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 02, 2014, 11:38:59 pm »
Ja właśnie rozglądam się za stażem w javie i łażę po rozmowach rekrutacyjnych x)

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 02, 2014, 11:58:14 pm »
Nie gadajcie... od 2007 tułałem się po różnych projektach i trzaskałem mody do gier aby wylądować tu gdzie jestem... a gdy gadałem na początku z ludźmi czy przydał im się do czegoś papier to usłyszałem ze połowa żadnego nie ma a 2ga połowa nie wyciągała go odkąd do teczki po otrzymaniu dostała :).

No ale taka już charakterystyka zawodu, trzeba się narobić za darmo (najlepiej robić mody albo jakieś własne gierki, choćby na komurczaki albo we flashu) aby w ogóle ktoś brał aplikację pod uwagę...
Nie pomnę już o tym że w całej Polsce to przy grach pracuje może od 1500 do 2000 osób w tym zawodzie (mowa o "klasyfikowanych" studio ciężko powiedzieć ile jest indyków czy twórców jakiś flaszówek czy innych zapaleńców), stale wszyscy migrują między firmami... więc konkurencja duża...

Co też zauważyłem po 3 miesiącach pracy to to że sporo ludzi tu się zna i migruje na zasadzie "z tym gościem pracowałem przy takim a takim projekcie, może go i do nas weźmiemy", co wcale nie ułatwia wbicia się na rynek...
Choć jak ktoś cche to teraz jest dobry moment bo polski gamedev (i nie tylko) stale się rozwija... ale nei wiadomo ile potrwa taki stan rzeczy bo już widać że raz po raz słychać o jakiś zwolnieniach albo padających studio.


Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 03, 2014, 08:13:42 am »
Ależ, ludzie, studia mają Wam dać wysrztałcenie a nie pracę.
A co do samego szukania: mało kto wogle odpowiada na CV - wysyłajcie wszędzie, gdzie oferta wygląda dobrze, nawet jak nie spełniacie całości wymagań. CV trochę poleży, może za miesiąc będą szukać kogoś na inne stanowisko? Napewno nie zaszkodzi.

A mnie staruszek próbuje wrobić w przejęcie gospodarstwa. Ja z kolei próbuje w to wrobić brata.
A brat kogo? :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)