trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 320765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwiec 10, 2014, 09:25:11 pm »
No to masz podobny sprzęt, co ja, tylko u mnie siedzi R9 280x Toxic. No i procek wziąłem słabszy - 4570, bo kręcenie mnie nie kręci, więc nie było sensu dopłacać za K.
Jak na razie wszystko śmiga - odpaliłem sobie nowego Tomb Raider'a z wszystkimi bajerami włączonymi wraz z dodatkowym podrasowaniem za pomocą SweetFX. Efekt powalający przy idealnej płynności.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 12, 2014, 02:39:36 pm »
Czemu nikt nie składa kompów na AMD :/. Przewaga Intela zaczyna być coraz bardziej widoczna, co nie jest dobre. Czemu np. nie brałeś tańszego FX-8350? Chodziło o pobór mocy czy jak? Bo w grach, choć przewaga jest po stronie i5-4670 to różnice są nieznaczne (a w niektórych grach, np. Crysis 3 albo Battlefield 4 to FX 8350 wygrywa AFAIK). Też w najbliższym czasie planuję zakup nowego kompa (zostawię tylko budę ze starego) i mam zamiar raczej wesprzeć AMD. Nawet pomimo tego, że gry są lepiej zoptymalizowane pod mniejszą liczbę szybszych rdzeni (przez co w grach FX 8350 będzie wypadał słabiej niż chociażby taki i5-4670). A jak liczyłem, zwiększony pobór mocy (przy założeniu ok. 30 gr/1kWh) będzie miał znaczenie gdzieś dopiero po 7 latach (przy dzisiejszych cenach procków i płyt głównych). Poza tym FX 8350 lepiej się podkręca niż i5-4670K, lepiej też wypada w teście PassMarka (a po podkręceniu o niebo lepiej).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2014, 02:45:33 pm wysłana przez Góral »
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 12, 2014, 06:55:48 pm »
Każdy sobie pod siebie składa i nie rozumiem o co ból kto a co...
Kiedyś też miałem AMD ale odkąd pracuje w adobe to Intel + Nvidia to optymalne rozwiązanie (oprogramowanie Adobe o wiele lepiej współpracuje z nimi). Co do gier powiedzmy sobie szczerze, nowe procesory niezależnie od firmy powinny sobie radzić, skoku w najbliższym czasie też nie będzie bo nowe "next-genowe" konsole nawet obecnej generacji PC nie wyprzedziły. Co najwyżej można inwestować w grafikę ale też nie przewiduję jakiegoś szoku (sam mam 560Ti i spokojnie daje rade... a to już 2 generacje wstecz).

Każdemu podług potrzeb
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2014, 08:06:06 pm wysłana przez wyspa »

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 12, 2014, 07:12:59 pm »
Jaki ból :D? Po prostu zwracam uwagę, że pomaganie firmie Intel w uzyskaniu pozycji monopolisty nie jest wskazane.

A jeśli chodzi o wolne starzenie sprzętu to też to zauważyłem. Co ciekawe taki FX 8350 w chwili premiery (prawie 2 lata temu) kosztował mniej więcej tyle samo co teraz O_O (podobnie jest też z prockami Intela, taki 4670 K chociażby w chwili premiery kosztował 250$, a dziś, po roku ok. 230$). To mnie boli.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 12, 2014, 07:22:58 pm »
Jak ja sobie składałem to brałem pod uwagę amd. Niestety ostatnie świetne procesory od nich to Phenom II, gdzie w tym czasie pierwsza seria "i" intela była bez szans. Gdy sobie wszystko przekalkulowałem intel lepiej wypadł. Taki pentium G2020 za 200zł był na równi lub lepszy np. w grach od chyba 4 [fx4100] "rdzeniowych" amd. W Moim przypadku wybór pentiuma był strzałem w 10. Cicha praca, bardzo mały pobór mocy, chłodzenie i dość przyzwoita wydajność, którą zaoferował mi pentium. W przypadku amd to były jego minusy i po mimo niższej ceny trzeba było wziąć pod uwagę jakiś cooler od razu lub po jakimś czasie co praktycznie niwelowało różnice w cenie. A do procesorów fx6300 lub fx8xxx taki cooler[musiało być coś porządnego żeby dwa razy nie inwestować] oscylował w granicach 100-200zł. Z 10 razy sprawdzałem na przestrzeni 1-2 lat i wniosek zawsze kończył się tym samym co tu napisałem. Sercem byłem za amd, ale tej starej szkoły, ale rozsądek wygrał i nie żałuje. Do kupiłem potem jeszcze sobie kartę radeona 7770 [389zł], niby to najlepsza opcja w tej cenie i nie mogę narzekać, ale ciekaw jestem czy nivida lepiej by się nie sprawowała by najmniej od strony sterowników, gdzie w lapku i na PC jest z nimi problem.


A tak z ciekawości Wyspo. W adobe pracujesz? Nie dawno coś wspominałeś o dostawaniu się do techlanda? Obrotny jesteś :smile: . W sumie gratuluje obrotności i umiejętności strzelam, że chyba tam z łapanki nie biorą.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:12:27 pm »
Do techlandu i cdp w obu miałem rozmowy ale w końcu trafiłem tu: https://www.facebook.com/creativeforgegames

Już o tym pisałem i na razie nie bardzo mogę coś więcej dodać, tyle co oficjalnie mogę powiedzieć to, że pracujemy na RTS'em w przestrzeni kosmicznej. Więcej informacji powinno się pojawić w przyszłym miesiącu :wink:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2014, 08:20:15 pm wysłana przez wyspa »

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:21:48 pm »
Przyznajcie się, że wykupiliście prawa do Homeworlda. Bo jak inaczej można się odnieść do "kosmiczny RTS, który rozgrywa się w przestrzeni, a nie na planetach, czy w okół nich". :D

No i widzę, że ludzie tam z bogatym doświadczeniem, Techland, CDP Red, Ppl Can Fly... gdybym nie był tak kiepski w grafice 3D to pewnie bym aplikował, ale ja kompletnie 3d nie trawię. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 12, 2014, 10:05:54 pm »
Z wywiadów wynika, że ta gra miała się w ukazać już minionym roku.

A ciekawi mnie, czy można zrobić coś innego, co nie dostanie łatki "prawie jak Homeworlda".

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 12, 2014, 11:39:40 pm »
Jaki ból :biggrin: ? Po prostu zwracam uwagę, że pomaganie firmie Intel w uzyskaniu pozycji monopolisty nie jest wskazane.

A jeśli chodzi o wolne starzenie sprzętu to też to zauważyłem. Co ciekawe taki FX 8350 w chwili premiery (prawie 2 lata temu) kosztował mniej więcej tyle samo co teraz O_O (podobnie jest też z prockami Intela, taki 4670 K chociażby w chwili premiery kosztował 250$, a dziś, po roku ok. 230$). To mnie boli.
Heh. Ja akurat siedzę na AMDkach kawałek czasu, wciąż na tej samej płycie AM2+ i przerobiłem na niej w międzyczasie trzy procesory kończąc w chwili obecnej na X2 270. Dostanę cukierka? :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 13, 2014, 04:39:44 am »
Mi ostatnia burza oprócz liveboxa załatwiła najprawdopodobniej płytę główną. I mam nadzieję, że tylko ją. Pechowo poszło po kablu telefonicznym. Niestety będę mógł to dokładnie sprawdzić dopiero po weekendzie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:08:02 am »
Duże prawdopodobieństwo, że ram również Ci padł.
Ludzie niestety często zapominają, że przepięcie może pójść nie tylko po instalacji elektrycznej, ale i telefonicznej lub internetu.

Dotarła do mnie paczka z Amazonu - mangi w wydaniu Omnibus rzeczywiście ciężko się czyta. Zamiast zrobić większy format i dać lepszy papier, by nie było to takie grubaśne, to oni dali mały format i papier toaletowy, dzięki czemu nie mam na półce grubszej książki (nawet te po tysiąc stron się chowają). Alitkę akurat kupiłem w celach czysto kolekcjonerskich, jak i prawie każdą mangę. Tylko mangę Spice & Wolf wcześniej nie czytałem na kompie, ale w sumie historię i tak znam.
W każdym razie oprócz trzech tomów Ality przybyły mi na półce dwa tomy Biomegi, tom Sidonia no Kishi oraz dwa tom With Huntera. Dodatkowo zamówiłem sobie pierwszy tom książki Yukikaze, na podstawie której powstało kiedyś całkiem ciekawe anime z genialną jak na tamte czasy cgi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 09:58:28 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 13, 2014, 07:16:43 pm »
Co do formatu to się zgodzę, że mógł by być np taki jak omnibus Tenjou Tenge od SIG ale moim zdaniem wybór papieru jest dobry bo ten szary jest bardziej miękki i dzięki temu lepiej czyta się takie grubasy i grzbiety się nie łamią.

Czekam do wypłaty i zamawiam sobie preordery czwartych tomów Ality i Vinland Sagi bo oba wychodzą pod koniec lipca a koło miesiąca później 5 tomik Wolfsmunda.
W między czasie może dokupię kolejne odcinki Biomegi.
Poza tym zaczął wychodzić Air Gear omnibus co mnie bardzo kusi.
Cytuj
na podstawie której powstało kiedyś całkiem ciekawe anime z genialną jak na tamte czasy cgi.

I jednymi z fajniejszych walk powietrznych w jakie widziałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 07:21:08 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 14, 2014, 01:43:14 pm »
A ja dalej na Phenomie II 2 rdzeniowym... Za to mam teraz 12GB ramu. :p

Co do mangowych omnibusów, to czytałem kiedyś u kumpla bodaj Ganslinger Gilrs albo Triguna, nie pamiętam bo to z 3 lata temu kupował. Osobiście wolę jednak normalne tomiki, źle mi się czyta takie "cegły". Pomijam już papier, bo na normalnym, to by się tego nie dało otworzyć i ważyło by pewnie jak prawdziwa cegła.
No i właśnie uświadomiłem sobie, że zapomniałem zakupić tomik Ataku Tytanów. Po za tym na stronie JPFu znalazłem zaczepistą okładzinę na telefon z logiem korpusu zwiadowczego...tylko ja nie mam iphona i tu jest problem. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 16, 2014, 07:49:58 am »
Byłem na "Edge of Tomorrow" i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Z książki jest tam mało, wszystko praktycznie pozmieniano, ale pierwszy chyba raz wyszło to historii na zdrowie. Książka, choć fajna, to raczej zasługuje na miano nowelki, bo jest tam praktycznie jeden jedyny wątek i dość nieskomplikowana akcja - nadawałoby się to na 30-45 minutową adaptacje, a nie na film. Dlatego jestem pod sporym wrażeniem jak ludzie od scenariusza rozbudowali i pozmieniali tą historię. Wyszło z tego całkiem fajne kino akcji w sf'owych klimatach. Tylko ostatnie kilka minut wyglądało tak, jakby po skończonym filmie przyszedł ktoś do reżysera i kazał mu dokleić dodatkowy materiał, czego w sumie wykluczyć nie można, patrząc na trendy królujące w Hollywood i USA.
Dobre słowo należy się też dla T. Cruise, który zagrał naprawdę dobrze. Gorzej wypadła Emily Blunt, która jakoś nie bardzo odnalazła się w roli.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 07:57:59 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 16, 2014, 09:24:55 am »
A ciekawi mnie, czy można zrobić coś innego, co nie dostanie łatki "prawie jak Homeworlda".
Myślę że by się dało, ale musiałoby to być poprostu inne - tzn ja bym sobie podowodził kosmiczną flotą, ale w realnej fizyce: jak by statki strzelały i "widziały" więcej niż ~3-5 długości kadłuba, nie miały "max speed" a tylko "max acceleration", informacje latały by z prędkością c, a odległości w formacjach byłby rzędu kilku(nastu) km (+ jakby statki miały naprawdę dobre silniki "podświetlne" trzeba by zaimplementować fizykę relatywistyczną - to już bybyło zaawanasowane).

Na polskim forum o EVE Online wciągneli mnie (sam obiecałem przy dyskusji o Star Citizen/Squadron 42 ) w zrobienie symulatora "latania czymś z istotnym procentem c", ale zabiorę się za to (wstępna wersjta to raczej będzie test czy dobrze rozumiem relatywistykę) po tutkach z SDL oraz zrobieniu obiecanego ojcu klona ponga. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

 

anything