trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 326549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpień 12, 2014, 05:51:36 pm »
Noo, pięć dych to taka średnia cena zwyczajnego, zbiorczego wydania paru zeszytów. W miękkiej okładce. Kolekcjonerka (w miarę nowego tytułu, żadnej trudno dostępnej klasyki) w twardej oprawie to osiemdziesiąt-sto złotych.

Tak to możemy ciągnąć i dalej, bo pewniej jakieś kolekcjonerskie wydania znajdą się i za więcej. Wait! Kolekcjonerskie? A ja o normalnych tomach piszę. Pewnie, że omnibusy kosztują więcej, bo taka Alitka w omni kosztuje 20 USD, ale to są trzy zeszyty w jednym, więc cena jednostkowa dalej jest normalna i daleko jej do Blame za 150 USD od tomiku. A widziałem jakieś mangi z drugiej ręki za więcej nawet.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 12, 2014, 06:23:24 pm »
Do omnibusów nawet nie doszedłem. W naszych realiach wydanie kolekcjonerskie == jedyne dostępne. Rynek zeszytówek, podobnie jak w przypadku mangi, zupełnie nie istnieje. Wyboru między okładką miękką i twardą nie ma prawie nigdy. Może wychodzi ze mnie burżujstwo, ale 224 stron (tak twierdzi Dark Horse) Berserka przy cenie 25 zł to imo taniocha w zestawieniu z takim Batmanem, gdzie za 75 zł dostajesz 176 stron jedynej dostępnej na rynku edycji, która też nie tworzy całości i jest częścią większej serii.
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 13, 2014, 07:16:28 pm »
Też się Wam gildia psuje?

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 13, 2014, 07:46:01 pm »
Też. A myślałeś, że jesteś jakiś wyjątkowy? ;p

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #349 dnia: Sierpień 18, 2014, 09:58:32 pm »
Wpadło mi do głowy żeby zamówić sobie drugi monitor, bo to wtedy łatwiej oglądać będzie na jednym chińskie bajki, a na drugim robić coś innego. I kurde nie mam pojęcia czy monitory się zużywają, czy też może mój pięcioletni samsung zwyczajnie należy do świata zamierzchłej technologii, ale przysięgam - tak jak patrzę na biel jednego i drugiego - to nowy monitor reprezentuje śnieżnobiałą biel, a starowinka przy nim pruszy w oczy jakąś żołcią wyblakłą. xD

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #350 dnia: Sierpień 18, 2014, 10:06:52 pm »
tak jak patrzę na biel jednego i drugiego - to nowy monitor reprezentuje śnieżnobiałą biel, a starowinka przy nim pruszy w oczy jakąś żołcią wyblakłą. xD
Nie żebym coś sugerował, ale monitory miewają takie ustawienia jak ciepłota kolorów... :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpień 18, 2014, 10:15:54 pm »
Po za tym, matryce też są różne, z tanich chińskich modelach jest ponoć wesoło w tej samej partii, a 5 lat różnicy może wpłynąć na balans bieli/barwę kolorów/temperaturę barwową.

Poszperaj w ustawieniach, powinno się dać coś tam ustawić. Możliwe też, że staruszek się trochę rozregulował a nówka ze sklepu jest optymalnie wyregulowana. Choć słyszałem przypadki, iż czasem podkręcają za mocno w fabryce, ale nie wiem czy to prawda, nie sprawdzałem.
Mój NEC od ponad 3 lat trzyma fason i biel wręcz razi po oczach jak się siedzi po ciemku i patrzy na ciemny monitor a tu jasna strona wyskakuje :P
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpień 18, 2014, 10:30:38 pm »
Siedziałem już z godzinę w ustawieniach i pewnie jutro też podłubię, ale póki co czego bym nie zrobił, to moja starowinka ewidentnie ma bardziej żółtą biel. x)

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpień 22, 2014, 05:01:45 pm »
Dla "marudów" zrobione i tylko czeka na premierę...

Planowane na Q3 2014 :P
Więcej info: http://www.ancientspacegame.com/

Rzekłoby się FINALLY

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpień 22, 2014, 08:40:48 pm »
Wygląda świetnie!
Mam nadzieję, że pójdzie na moim staruszku.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpień 22, 2014, 10:15:28 pm »
Uh, przypomniał mi się Homeworld...
Jakieś wróble ćwierkają co do sugerowanej ceny? :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpień 22, 2014, 10:20:56 pm »
Mam nadzieję, że jakaś w granicach 49 zł. Choć bardziej realistyczna pewnie wynosić będzi koło 79 lub 99 zł.

Projekt statków skojarzył mi się z serialem Babylone 5. No i z Battlesar Gallactica.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpień 22, 2014, 10:24:34 pm »
Uh, przypomniał mi się Homeworld...
Bo graficznie przypomina Homeworlda. :)
I ten "comm-chat" też.

Będzie trzeba kupić...
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpień 23, 2014, 12:56:17 am »
Niektóre ujęcia z filmiku żywcem wyciągnięte z Eve, ale rzeczywiście fajnie się prezentuje. Pytanie jak z rozwiązaniami samego gameplay'u - cóż, to wyjdzie w praniu : ) Jak cena będzie poniżej 100 zł to kupię.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #359 dnia: Sierpień 25, 2014, 05:29:02 pm »
Niektóre ujęcia z filmiku żywcem wyciągnięte z Eve, ale rzeczywiście fajnie się prezentuje. Pytanie jak z rozwiązaniami samego gameplay'u - cóż, to wyjdzie w praniu : ) Jak cena będzie poniżej 100 zł to kupię.
Nie chce nic naobiecywać boć porównania do HW zobowiązują (a to ciut inna gra choć tez ruch full 3d i budowa floty w "capitalach"). Beda pewnie jakies let's playe i recki to ocenicie, ja sam dystansu do tego projektu już nie mam ;)

 

anything