trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 320769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #435 dnia: Listopad 25, 2014, 10:31:23 pm »
A nawet przegapiłem to, że ma być wydana manga. Książki kupuję, to i mangę zacznę kolekcjonować : )

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #436 dnia: Listopad 26, 2014, 05:21:58 am »
Nie manga ma być wydana, a light novelka.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #437 dnia: Listopad 26, 2014, 03:54:01 pm »
Ano racja. Zobaczymy jaka jakość wydania. Jak lepsza, to przerzucę się z wersji angielskiej na polską.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #438 dnia: Listopad 26, 2014, 10:17:09 pm »
Nie widziałem anime, nie czytałem mangi, ale po tych okładkach chętnie obejrzę film.
http://www.sankakucomplex.com/2014/11/21/shingeki-no-kyojin-movie-cast-revealed/
Ja rozumiem fapdom i cała magiczną otoczkę nad Tytanami, że to w sumie taki sukces jak uderzenie pięścią dyrektora, ale od razu film...w sumie kasa leci to iść za ciosem. Film obejrzę, jeśli wyjdzie w ludzkim języku...chociaż ciekawi mie czemu Zoe tuli RPG-7, a w tle niektórych plakatów widać wozy opancerzone, albo inne wynalazki 20 wieku.

A propos SAO, wczoraj opaliłem sobie pierwszy epizod SAO2 i mam lekko mieszane uczucia. Czy ktoś jest na bieżąco z anime i jest w stanie stwierdzić, czy dwójka trzyma poziom jedynki, czy raczej wyszła słabiej?
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #439 dnia: Listopad 26, 2014, 10:53:06 pm »
Imo trzyma. Historia ma wolniejsze tempo, ale jest ładniej animowana, a jak już jest akcja, to dużo lepsza niż w SAO1. No i sama historia też jest fajniejsza i bardziej spójna. Warto oglądnąć przynajmniej Phantom Bullet Arc, bo później robi się już mniej ciekawie.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #440 dnia: Listopad 27, 2014, 03:54:46 pm »
Dotarłem do 8 odcinka w SAO2, no nie powiem, na razie wygląda zacnie. Na początku trochę raził moją estetykę pomysł wprowadzenia istniejącej broni palnej do gry mmo, ale muszę przyznać iż twórcy ładnie z tego wybrnęli. Nie rzuca się w oczy za mocno a jak się pokazuje to nawet jest wpasowana lub lekko zmieniona tak by dopasować się do wymyślonych giwer.
No i kwintesencja... Kirito jako laska...tak to jest jak się klika "next" podczas wybierania postaci. :P Sam tak kiedyś miałem i robiłem postać od nowa :biggrin:
Spoiler: pokaż
Chociaż scena w poczekalni przed konkursem i ta kwestia "dopingujcie mnie chłopcy"... popłakałem się ze śmiechu.
  :lol:

Shion też polubiłem, a za akcję na poczcie i ogólne ukazanie jej charakteru duuuży plus. Zobaczymy jak dalej się rozwinie, ale na razie jestem zadowolony.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #441 dnia: Listopad 28, 2014, 05:25:22 pm »
Teaser Trailer epizodu 7 Gwiezdnych Wojen

Jak dla mnie na plus. Jedyne do czego nie jestem przekonany, to ten miecz świetlny http://i.imgur.com/O3Y2QDs.jpg
Zostawili by je w spokoju.

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #442 dnia: Listopad 28, 2014, 06:21:19 pm »
Ta, też jebłem nad tym mieczem. Za to przelot x-wingów nad jeziorkiem miodzio. Póki co zapowiada się lepiej, niż pierwsze trzy części.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #443 dnia: Listopad 28, 2014, 06:49:41 pm »
Dla mnie trochę meh... ten mundialowy robot (wtf?)
Miecz to tam swoją drogą, choć chyba w extended universe takie były, ale i tak mogli wybrać inne double fazera np (o wzmocnionej mocy a więc i długości) albo long-hilta (długi rękojeść, głównie do walki dwuręcznej, całym ciałem), shit nawet lightwhip jak chcieli zaszaleć.
No nic nie jaram się na razie mimo że fanem SW jestem, ale może to i lepiej, jak mnie zaskoczą to przynajmniej pozytywnie :wink:

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #444 dnia: Listopad 28, 2014, 10:20:46 pm »
Miecz wygląda trochę nietradycyjnie, ale jak się nad tym zastanowić ma to sens. Tak jak w mieczach europejskich był między ostrzem, a rękojeścią jelec chroniący rękę tak jest i tu. W końcu w poprzednich filmach ilość rąk odciętych podczas pojedynków na miecze świetlne była dość spora.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #445 dnia: Listopad 29, 2014, 04:52:59 am »
Tylko że ten jelec sam może pociąć.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #446 dnia: Listopad 29, 2014, 03:06:41 pm »
Jak na fana SW przystało, nie wiem co myśleć, staram się obojętnie jak Wyspa, ale z chęcią pewnie obejrzę.
Sceny szturmowców z mocnym blurem i przelot x-wingów nad jeziorkiem robią wrażenie. Trochę ten murzyn mi nie pasuje, nie że jestem rasistą, ale przyzwyczaiłem się z poprzednich części do samych białych aktorów. Choć kilku było innego koloru.
Zresztą z chęcią obejrzałbym stare części przereżyserowane i nakręcone od nowa z nową grafiką cyfrową.

Co do miecza, to jakby poczytać o uniwersum, to tam takie dziwactwa robili z tymi mieczami, że jakoś mnie nie razi ten jelec. Chociaż obawiam się że takie rozwiązanie byłoby mocno ryzykowane dla użytkownika. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #447 dnia: Listopad 29, 2014, 06:32:57 pm »
Nie minął dzień od premiery zwiastuna, a nowy miecz robi furorę w sieci:

http://hatak.pl/artykuly/gwiezdne-wojny-przebudzenie-mocy-przerobki-miecza

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #448 dnia: Listopad 30, 2014, 12:37:02 pm »
Mnie w w tym zwiastunie najbardziej pozytywnie nastraja sposób w jaki ten nieszczęsny miecz jest wyciągany.  Jest w tym geście agresja i siła. Daje mi to nadzieję, na zobaczenie porządnego Sitha od którego emanuje ciemna strona, a nie jakiegoś Papę Smerfa, którym był hrabia Dooku.
Trochę ten murzyn mi nie pasuje, nie że jestem rasistą
Jesteś.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #449 dnia: Listopad 30, 2014, 01:02:53 pm »
Też mi nie pasuje. Jedyny murzyn jakiego kojarzę ze SW to Lando.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

 

anything