Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 321165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #450 dnia: Listopad 30, 2014, 01:28:56 pm »
A Mace Windu? A Panaka ? A Darth Maul?

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #451 dnia: Listopad 30, 2014, 02:08:23 pm »
Ostatnio obejrzałem Durarara!!, ale był tam murzyn, a nie jestem przyzwyczajony do oglądania murzynów w anime, więc nie podobało mi się.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #452 dnia: Listopad 30, 2014, 02:31:01 pm »
Darth Maul?
To był kosmita, nie?

Nie wiecie czy da się gdzieś obejrzeć "Zrywa się wiatr" ("Kaze tachinu")?
Bo znalazłem tylko DVD w Empiku, ale w kinie nie.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #453 dnia: Listopad 30, 2014, 04:59:45 pm »
Jesteś.
Rozumiem, że ten nowy awatar ma się odwoływać do mojego rzekomego "rasizmu" i postaci afro-amerykanina (zapomniałem, że w Polsce "murzyn" jest obraźliwe) w siłach imperialnych szturmowców.

Fakt, było kilka postaci ciemnoskórych w SW, Lando zawsze wydawał mi się Latynosem, a Maul przecie i tak był pomalowany i robił za kosmitę. O Panace kompletnie zapomniałem.
Po prostu nie pasuje mi jako szturmowiec, bo tam była ostra selekcja, a wcześniej to w ogóle były klony. Ale faktycznie po upadku imperatora brali chyba jak mieli. Ponadto nigdy praktycznie nie było pokazywanych twarzy szturmowców, a ta scena sugeruje, że jeden z nich będzie bohaterem w filmie.

 
Ostatnio obejrzałem Durarara!!, ale był tam murzyn, a nie jestem przyzwyczajony do oglądania murzynów w anime, więc nie podobało mi się.
Każdy ma swoje gusta. Durary nie widziałem, ale oglądam Sword Art Online i tam też jest afro-japończyk (tak chyba należny odmienić), mi nie przeszkadzało, ale ostrzegam na zapas.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #454 dnia: Listopad 30, 2014, 07:53:32 pm »
Rozumiem, że ten nowy awatar ma się odwoływać do mojego rzekomego "rasizmu"
Dokładnie. Początkowo było to stwierdzenie w żartobliwym tonie (mogłem wstawić emotkę :razz: ), ale widzę że ludziom przeszkadza murzyn bo murzyn, a to jest rasistowskie i tępe w ch^j. W sumie powinienem posłużyć się przykładem Afro Samuraia, bo kto by to widział murzyna samuraja :wink: .
Po prostu nie pasuje mi jako szturmowiec, bo tam była ostra selekcja,
I murzyn nie mógł jej przejść bo...?

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #455 dnia: Listopad 30, 2014, 09:00:46 pm »
Po prostu nie pasuje mi jako szturmowiec, bo tam była ostra selekcja, a wcześniej to w ogóle były klony. Ale faktycznie po upadku imperatora brali chyba jak mieli. Ponadto nigdy praktycznie nie było pokazywanych twarzy szturmowców, a ta scena sugeruje, że jeden z nich będzie bohaterem w filmie.

Klony na dłuższą metę były niepraktyczne, bo zastosowano w proces przyśpieszonego starzenia, aby w ciągu 10 lat były dorosłe. Po 20 byli już emerytami. Dlatego zamiast ciągle kupować klony postanowili rekrutować ludzi. Przynajmniej tak to tłumaczono w książce.
Z tą selekcją nie przesadzałbym. Większość z nich w filmach nie trafiała w ludzi z odległości 3 metrów, a zabijał ich kijek rzucony przez metrowego misia.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #456 dnia: Listopad 30, 2014, 09:33:22 pm »
Klony były stopniowo wycofywane po wojnach klonów. Tak jak mówi Hollow, nie zamawiano "nowych pratii". Jedyna chyba drużyna czystych klonów już w czasach nowej nadziei to tzw "Vaders Fist" czyli słynna 501.
Co do powodów wycofania z tego co pamiętam to obok tego starzenia była obawa Imperatora. Po obaleniu Republiki stwierdził że na klony za łatwo wpłynąć, bał się że ktoś posłuży się jego metodą, aby go zdetronizować. Stąd zmiana klonów na zwykłych rekrutów. W praktyce więc w starych dobrych IV-VI pewnie niejeden stormtrooper był murzynem ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2014, 09:36:36 pm wysłana przez wyspa »

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #457 dnia: Listopad 30, 2014, 10:37:08 pm »
Ale mam teraz pytanie, czemu na siłę ktoś chce mi wcisnąć coś czego nigdzie nie mówiłem/pisałem?
Bawimy się w politykę, ktoś komuś zapłacił za to? Jeśli kogoś uraziłem, zapraszam na PW możemy sobie wyjaśnić. Lord Kupa, jesteś Afrykaninem, że tak odebrałeś moją wypowiedź?
Bo mam wrażenie, że ktoś chce nakręcić tutaj jakąś nagonkę... Równie dobrze mogę napisać, że nie podoba mi się, że w informacji o aktorach mających zagrać w fabularnej wersji Attack on Titan, Armin nie jest blondynem, zatem jestem... nie wiem, blondofobem?

Co do szturmowców to z tego co czytałem (książka Uniwersum SW bodaj z 10 lat temu) to po za tym co Wyspa wspominał, że klony były zbyt mechaniczne, niemal zaprogramowane jak roboty. Przez co łatwo było określić ich taktykę i je pokonać. Dlatego później zdecydowano się na wcielanie prawdziwych ludzi. Z tym, że w książce w której o tym czytałem była informacje iż do szturmowców rekrutowano wyłącznie przedstawicieli ludzkiej rasy, o odpowiednich parametrach fizyczno-psychicznych, określonym wzroście i jasnej karnacji aby nawiązać podobieństwo do klonów (może tłumacz coś spartolił). Właśnie na wypadek aby ktoś nie domyślił się, że to nie są klony. Wg mnie to poroniony pomysł i kompletnie bez sensu, ale...czytałem/oglądałem różne tytuły i muszę przyznać iż G. Lucas praktycznie co chwila coś zmienia, dodaje... Jak powstały pierwsze filmy (epizody 4-6) to moc Jedi określano jako energią płynącą ze Wszechświata, która tylko wybrani mogą otrzymać i nie da się jej policzyć. Niemal jak magia w fantasy, która się kontroluje za pomocą siły woli i wypełnia ciało. Po nakręceniu pierwszych epizodów (1-3) nagle Lucas stwierdził, że moc to midichloriany, mikroskopijna forma życia, która jest w każdym organizmie i w zależności od tego ile mamy tych cholianów taką mocą się dysponuje. A sama moc to inaczej moc płynąca z wszystkich istot.

Co do skuteczności bojowej szturmowców, to ciężki temat, wg. Uniwersum, byli to najlepsi żołnierze wybierani podczas selekcji (nigdy nie znalazłem co to była za selekcja) i poddawani ciężkim szkoleniom. Przez co swoim wyszkoleniem i opanowaniem budzili postrach w szeregach wrogów, a biały kolor pancerzy miał zapewniać iż wróg jak ich zobaczy to podda się bez walki. Coś jak legiony Rzymu za Cezara.
Niestety jak wyszło chyba każdy wie, kto oglądał filmy, czy grał w gry. Szturmowcy bardziej spełniają rolę przeszkadzajek, niż realną wartość bojową, a kolor ich pancerza mógł się przydać jedynie na planecie Hoth. :biggrin:

I murzyn nie mógł jej przejść bo...?
To pytanie proponuje skierować do pana G.Lucasa, może on ma coś przeciw. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #458 dnia: Grudzień 01, 2014, 08:30:15 am »
Ale mam teraz pytanie, czemu na siłę ktoś chce mi wcisnąć coś czego nigdzie nie mówiłem/pisałem?
Więc kto Ci to wcisnął?
Trochę ten murzyn mi nie pasuje, nie że jestem rasistą, ale przyzwyczaiłem się z poprzednich części do samych białych aktorów.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2014, 08:34:36 am wysłana przez Lord Kupa »

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #459 dnia: Grudzień 01, 2014, 08:59:43 am »
W jednym komiksie wydanym w Polsce było pokazane szkolenie szturmowców w obozach treningowych. Trup się ścielił tam równo.

Kiedyś też wytłumaczono, że początkowo szturmowcami byli tylko ludzie, bo Imperator był rasistą (albo jak napisał Pratchett w jednej ze swoich książek gatunkistą). Dopiero w serii komiksowej Legacy inne rasy mogły być szturmowcami.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #460 dnia: Grudzień 01, 2014, 10:53:28 am »

Tu znowu zależny jak leży, ale ogólnie chyba Sithowie byli "gatunkistami" i uznawali za równe sobie tylko kilka ras, w tym ludzi właśnie. Ogólnie mieli fizia na punkcie czystości krwi, za najczystszych oczywiście byli uznawani przedstawiciele oryginalnej rasy Sith, która chyba jednak w Nowej Nadziei już była na wymarciu o ile w ogóle jeszcze żyła...

Niestety jak wyszło chyba każdy wie, kto oglądał filmy, czy grał w gry. Szturmowcy bardziej spełniają rolę przeszkadzajek, niż realną wartość bojową, a kolor ich pancerza mógł się przydać jedynie na planecie Hoth. :biggrin:
To pytanie proponuje skierować do pana G.Lucasa, może on ma coś przeciw. :smile:

Oj tam oj tam, po prostu Han i Luke są tacy zajebiści :smile: . No w końcu na Hoth rozgromili co tża, Leie tez pojmali... tylko te misie.
Wniosek taki że rebelianci zamiast innych gatunków powinni te pluszaki wcielać bo widocznie były strasznie imba :wink:

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #461 dnia: Grudzień 01, 2014, 03:46:29 pm »
Ale mam teraz pytanie, czemu na siłę ktoś chce mi wcisnąć coś czego nigdzie nie mówiłem/pisałem?

https://www.google.com/search?q=terror+poprawności+politycznej
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #462 dnia: Grudzień 04, 2014, 04:31:44 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=e2X1MIR1KMs

Ech, chyba już czwarte konto założyłem i znowu inną ściężką podążam. Ciężko się na stałe oderwać od tej gry. xD

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #463 dnia: Grudzień 04, 2014, 04:57:29 pm »
Ja na szczęście oderwałem się już kilka lat temu, bo to straszny pożeracz czasu. Jak człowiek chce cokolwiek zrobić, to minimum kilka godzin leci, nie mówiąc o jakiejś bitwie. A kampanie to dniami trwają. Nie dla mnie już to, nie dla mnie. A że gra genialna, to nie sposób się nie zgodzić : )
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2014, 11:05:03 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #464 dnia: Grudzień 05, 2014, 11:43:09 am »
Ej tam gadasz, Wilku - można grać i każualowo ~parę h / tydzień. A że teraz kolejkę skill mozna dać nawet na parę miesięcy, to wogle luz.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)