trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 326106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #465 dnia: Grudzień 05, 2014, 11:54:18 am »
Niby tak, ale co można porobić przez parę h w tygodniu? Misje klepnąć? Nie utrzymam się tak w 0.0 A jak chce się posiedzieć w 0.0 to minimum 3h dziennie, przy czym byle weekendowy roam to już godzin kilka.
No niestety, dla mnie EvE zamyka się w 0.0 lub misjach w imperium. Niczego innego nie próbowałem więc nie wiem. Za to wiem, że na to co kiedyś teraz czasu na pewno nie mam.

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #466 dnia: Grudzień 05, 2014, 12:06:58 pm »
True, pewnie jakiś łatwy i szybki isk można by wykombinować, chociażby z Faction Warfare. Ale bawienie się w latanie flotami, gdzie samo zebranie ludzi w jednym miejscu czasem trwa godzinę, to inna sprawa.

Swoją drogą - http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-12-04/gainax-uru-in-blue-to-open-worldwide-in-2018-with-short-next-spring/.81782. Ciekawe czy Gainax odbije się w końcu od dna, do którego ostatnio zmierza.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #467 dnia: Grudzień 05, 2014, 03:13:26 pm »
No niestety, dla mnie EvE zamyka się w 0.0 lub misjach w imperium.
To mało spróbowałeś - jest mnóstwo innych opcji, ale spoko: nie namawiam - to nie jest gra dla każdego. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #468 dnia: Grudzień 05, 2014, 03:39:07 pm »
Z tego co pobieżnie wyczytałem to trzeba płacić jakiś abonament żeby grać?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #469 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:49:07 pm »
Z tego co pobieżnie wyczytałem to trzeba płacić jakiś abonament żeby grać?
Yup, przy czym jak już się ogarnie co i jak, to spokojnie idzie sobie opłacić grę z z tego, co zarobisz in-game. 

Edit: Choć w sumie nie polecałbym też grania z takim nastawieniem na początku. Najłatwiej odpaść, zwłaszcza że im prędzej człowiek się przyzwyczai do tego, że jego statki w komosie będą regularnie wybuchały, tym więcej radości idzie wyciągnąć z gry. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2014, 04:53:30 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #470 dnia: Grudzień 11, 2014, 09:43:51 am »
Nawiązując do rozmowy o Secret Service sprzed paru stron: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=89369

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #471 dnia: Grudzień 11, 2014, 07:50:46 pm »
Krótko się nacieszyliśmy...

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #472 dnia: Grudzień 11, 2014, 11:05:00 pm »
Wydali 2 numery żeby przykuć uwagę graczy z dawnych lat i młodszych co się nasłuchali o piśmie, a teraz oznajmiają że prawa wygasły i zmieniają nazwę. Zakładam że to zwykły chwyt marketingowy, nie chcieli bulić, albo nie mieli aby wykupić tytuł, to wykupili na 2 nr tylko a dalej jadą pod swoją marką.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #473 dnia: Grudzień 12, 2014, 06:18:05 pm »
To możliwe. Gdyby gazeta miałaby inny tytuł pewnie sprzedałaby się gorzej.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #474 dnia: Grudzień 16, 2014, 08:47:48 pm »
Zabrałem się za "Legenda Korry" - fajne!

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #475 dnia: Grudzień 16, 2014, 09:17:48 pm »
Mam zupełnie odmienne zdanie. Korra poza świetną animacją nie ma nic do zaoferowania. Pierwszy sezon obejrzałem jeszcze z rozpędu, bo Avatar zrobił na mnie ogromne wrażenie, ale drugi sezon był nudny strasznie, a przy trzecim to przewinąłem prawie wszystkie odcinki.

Co mi się nie podoba w Korze? Przede wszystkim lanie wody i wymyślanie coraz to nowych problemów (inny na każdy sezon). W Avatarze była ciągła historia, bez żadnych zapełniaczy i generalnie dobrano tam idealnie liczbę odcinków. W efekcie po skończeniu seansu miało się ochotę na więcej (stąd obejrzałem pierwszy sezon Korry z rozpędu), natomiast podczas oglądania Korry czekałem tylko na jakieś rozwiązanie akcji - niestety się nie doczekałem. Jak nie człowiek w masce to jakiś fanatyk, jak nie fanatyk to jakiś despota - po każdym rozwiązaniu problemu pojawia się następny - i tak w kółko.Wiem, że czwarty sezon ma być ostatnim, ale to nie zmieni mojego postrzegania tej serii. Jeszcze żeby dialogi były jakieś znośne albo postacie ciekawe to można by wybaczyć kiepską fabułę. Niestety i na tym polu Korra polega z kretesem.

Korra to zwykła pannica - ma swoje humory, jest egoistką i nie ma skrupułów (np. gdy kokietowała Mako wiedząc, że ten ma dziewczynę). Fatalny materiał na protagonistkę.

Mako to najnudniejsza postać jaka jest w Korze i nie wiedzieć czemu biją się o niego dwie laski (w kółko, raz jedna wygrywa, za chwilę wygrywa następna i żadna nie widzi w problemu w tej całej niewierności) - właściwie to służy on jedynie za miłosny obiekt. Żałosne.

Bolin to z kolei kiepski klaun (czyt. nieśmieszny głupek). O ile Sokka, choć był pechowy miał sporo oleju w głowie, o tyle Bolin jest zwyczajnym kretynem. Jego też nie dało się oglądać.

Reszta była trochę lepsza, ale ze względu na mniejsze role nie miały character developmentu i wydawały się jednowymiarowe/papierowe.

Dodać do tego wszystkiego dziury fabularne (jak choćby to, że nagle każdy mógł korzystać ze swoich mocy w świecie duchów), jakieś głupie gierki czy filmy jako zapychacze i mamy wyjątkowo kiepską serię. Strata czasu.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #476 dnia: Grudzień 16, 2014, 09:19:19 pm »
A ja jestem po 2 odcinkach dopiero : )

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #477 dnia: Grudzień 16, 2014, 09:28:48 pm »
Korra faktycznie jest słabsza od pierwsze serii , ale i ta ma swoje momenty. W końcu dowiadujemy się czym jest avtar i skąd się wziął, podoba mi się to jak zmienił się świat po wojnie i jego nowe technologie no i spotykamy starych znajomych jak Zuko, Iroh czy Toph (ta ostatnia jako stara babcia wymiata). Niestety postacie, fabuła czy sceny walki są o wiele słabsze. W Aangu nawet te drugo i trzecioplanowe postacie potrafiły zainteresować. Tu niestety mało takich.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #478 dnia: Grudzień 16, 2014, 11:30:43 pm »
Kory nie widziałem, Avatara też nie, warto ogarnąć? Zaznaczam że nie przepadam za Shōnenami, i dlatego się za te serie nie wziąłem bo mi brzmiały jak shōnen w wersji US.

Za to skończyłem póki co Gravity Falls i z niecierpliwością czekam na kontynuację. W między czasie sprawdziłem sobie Adventure Time... i o ile z początku ta seria wygląda na niemożebnie durną komedyjkę, o tyle im dalej w las tym bardziej mi się podobała. Jest to strasznie zwariowana kreskówka. Widać że twórcy nie idą na kompromisy i w pełni wykorzystując wolność jaką daje forma animowana tworząc nietuzinkowe i często wręcz surrealistyczne sytuacje i postaci.
Fajne jest też to, że postacie, ich relacje i zachowania rozwijają przez te wszystkie epki (choć oglądając na wyrywki pewnie tego nie widać), nie są one wycięte z kamienia.
Widać tez to że po pewnym czasie twórcy zauważyli że nie tylko dzieciaki oglądają ta serię i wpletli fajne rozkminki dla dorosłych (głównie na temat historii świata, ale i bohaterów).
Ogólnie seria sprawia mi masę frajdy podczas oglądania, szczególnie odcinki z Marceliną, jej głos w oryginale brzmi świetnie :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=1s5-ODUA-Cc
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2014, 08:02:14 am wysłana przez wyspa »

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #479 dnia: Grudzień 16, 2014, 11:52:16 pm »
Ogólnie seria sprawia mi masę frajdy podczas oglądania, szczególnie odcinki z Marceliną, jej głos w oryginale brzmi świetnie :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=1s5-ODUA-Cc

Też miałem zajawkę na ten utwór, choć AT oglądam właśnie wyrywkowo. (: