Autor Wątek: Shingeki no Kyojin  (Przeczytany 21728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Shingeki no Kyojin
« dnia: Styczeń 11, 2014, 09:11:30 am »
J.P.F. zapowiedziało wydanie tej oto mangi. Zwracam się więc do Was, czytaliście? Warto się nią zainteresować?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2014, 09:49:23 am »
Przeglądając opinię oceny są bardzo pozytywne. Zdobywca nagród, więc chyba warto sięgnąć i samemu sprawdzić. Fajnie, że wydane będzie w większym formacie takim jak Another. Manga cały czas powstaje, pytanie więc na ilu tomach się zakończy?

Cytuj
Manga osadzona w alternatywnym świecie, w czasach wczesnego   średniowiecza. Ludzkość skrywa się na niewielkim terytorium ogrodzonym   wielkim murem. Poza nim dominują Tytani, bestie kilkakrotnie większe od   czlowieka, bestie które żyją tylko po to by pożerać ludzi. Przez ponad   sto lat ani jednemu nie udało się sforsować wielkiego,   pięćdziesięciometrowego, muru... aż do tego dnia, dnia w którym wszystko   na nowo się zaczyna. Poznajcie Erena, Mikasę, doktora Jaegera i resztę   postaci które muszą żyć w tych mrocznych czasach.



"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2014, 11:10:56 am »
Ogladalem kiedys przykladowe plansze i zrazilem sie strasznie do tego tytulu :) Strasznie to wszystko koslawe plastycznie. Ale daje temu tytulowi szanse, poczytamy, zobaczymy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2014, 12:30:04 pm »
Ta strona kolorowa wygląda mocna średnio, ale czarno biała bardzo przyzwoita.
Jest też anime jak ktoś chce sprawdzić.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline xShen

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2014, 02:37:13 pm »
Fabularnie kupa, fajny pomysł i mocny początek, ale dale jest już tylko gorzej. Pozytywnie nie nastraja też wypowiedź autora, który po sukcesie mangi zapowiedział że zmieni zakończenie i wydłuży całą mangę, kasa musi się zgadzać.
Co do rysunków, to chyba widać, jest bardzo słabo.

Lepiej już anime w full hd obejrzeć, prezentuje się całkiem nieźle.

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2014, 03:12:17 pm »
Na pewno wadą jest kolejna manga - tasiemiec. Na plus zarys historii, to są moje klimaty. Chyba przejrzę kilka pierwszych rozdziałów i wtedy zdecyduję, pewnie samo wydawnictwo wkrótce uraczy nas jakimś przykładowym rozdziałem.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2014, 03:20:31 pm »
Poszukaj w sieci, niestety wiekszosc rysunkow wyglada jak ta kolorowa (przynajmniej w pierwszym rozdziale). Obejrzalem rysunki z rozdzialow pozniejszych i jest lepiej.

No właśnie nie chce oglądać tych kadrów. Jedno czego nienawidzę to oglądanie komiksów w sieci. Nie lubię sobie psuć zabawy i nie wolałbym nie sięgać do tych stron. Kadry, które wkleiłem pochodzą właśnie z jednej takiej, ale obejrzałem tylko te kilka stron, żeby tutaj wkleić, a dalej już nie zaglądałem. Skoro jednak mówisz, że słabo jest dalej to trzeba będzie się zastanowić przed zakupem tym bardziej, że manga nie należy do krótkich.

Zastanawia mnie fakt, że w sieci większość opinii jest pozytywnych, a tutaj raczej panują negatywne nastroje. Hmm użytkownicy gildii są bardziej wyrobieni i trudniej ich zadowolić? :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 06:17:07 pm wysłana przez graves »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2014, 03:24:33 pm »
Pisać każdy może, zwłaszcza na facebooku :wink:
Manga zapewne wyjdzie najszybciej za 3-4 miesiące, więc mamy czas.

Offline xShen

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2014, 03:27:54 pm »

Zastanawia mnie fakt, że w sieci większość opinii jest pozytywnych, a tutaj raczej panują negatywne nastroje. Hmm użytkownicy gildii są bardziej wyrobieni i trudniej ich zadowolić? :smile:
To że coś jest popularne, nie znaczy że jest dobre. Co do opinii, to większość ludzi widziało tylko anime, które ma ładniejszą kreske i pokrywa jeszcze tą ciekawszą część mangi.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2014, 03:33:26 pm »
To że coś jest popularne, nie znaczy że jest dobre. Co do opinii, to większość ludzi widziało tylko anime, które ma ładniejszą kreske i pokrywa jeszcze tą ciekawszą część mangi.

To prawda, ale z tego co wyczytałem to manga zdobyła całkiem niedawno jakąś przyzwoitą nagrodę w Japonii, a to już raczej o czymś świadczy. Cóż poczekamy zobaczymy. Jestem ostrożny co do tego tytułu, ale wyjdzie w praniu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2014, 04:06:23 pm »
Obejrzałem właśnie pierwszy odcinek i był naprawdę dobry. Chyba dzisiaj sobie jednak jeszcze kilka obejrzę :wink:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2014, 04:17:22 pm »
Obejrzałem właśnie pierwszy odcinek i był naprawdę dobry. Chyba dzisiaj sobie jednak jeszcze kilka obejrzę :wink:

I zakup komiksu diabli wezmą jak już będziesz wiedział jak rozwinie się akcja  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dembol_

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2014, 04:21:11 pm »
To nie jest tasiemiec. Obecnie ma 12 tomów. Odcinki wychodzą raz na miesiąc (więc ilość materiału nie narasta zbyt szybko). Ma się zakończyć w okolicach 20 tomu.
Nie oglądajcie żadnych skanów ani anime! Spoilery zupełnie psują frajdę z czytania mangi.
Graficznie bywa różnie. Głównie słabo. Sceny dynamiczne są jak najbardziej fajnie zrobione, ale cała reszta momentami woła o pomstę do nieba (proporcje anatomiczne, mało urozmaicone tła). Autor z każdym odcinkiem jest jednak coraz lepszy. Prototyp wyglądał jakbym to ja go rysował. Pierwsze odcinki były lepsze. Obecnie całość wygląda poprawnie.
Wg mnie fajne czytadło. Fabularnie jest ciekawsze od reszty popularnych shounenów bo nie chodzi w nim wyłącznie o tłuczenie się po mordzie w coraz bardziej widowiskowy sposób. Jest trochę tajemnic. Autor lubi zaskakiwać. Mnie się podoba.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 04:25:15 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2014, 04:29:20 pm »
I zakup komiksu diabli wezmą jak już będziesz wiedział jak rozwinie się akcja  :wink:

Uwierz mi, że jeśli coś mi się naprawdę podoba, to zawsze wyląduje u mnie na półce. Kurczę naprawdę mnie ta manga zaintrygowała :wink:

To nie jest tasiemiec. Obecnie ma 12 tomów. Odcinki wychodzą raz na miesiąc (więc ilość materiału nie narasta zbyt szybko). Ma się zakończyć w okolicach 20 tomu.

Z tym to nigdy nic nie wiadomo. Autorom często trudno zakończyć serię, która przynosi zyski, więc często po prostu przeginają, na czym traci wyłącznie komiks.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2014, 05:20:32 pm »
To nie jest tasiemiec. Obecnie ma 12 tomów. Odcinki wychodzą raz na miesiąc (więc ilość materiału nie narasta zbyt szybko). Ma się zakończyć w okolicach 20 tomu.
Nie oglądajcie żadnych skanów ani anime! Spoilery zupełnie psują frajdę z czytania mangi.
Graficznie bywa różnie. Głównie słabo. Sceny dynamiczne są jak najbardziej fajnie zrobione, ale cała reszta momentami woła o pomstę do nieba (proporcje anatomiczne, mało urozmaicone tła). Autor z każdym odcinkiem jest jednak coraz lepszy. Prototyp wyglądał jakbym to ja go rysował. Pierwsze odcinki były lepsze. Obecnie całość wygląda poprawnie.
Wg mnie fajne czytadło. Fabularnie jest ciekawsze od reszty popularnych shounenów bo nie chodzi w nim wyłącznie o tłuczenie się po mordzie w coraz bardziej widowiskowy sposób. Jest trochę tajemnic. Autor lubi zaskakiwać. Mnie się podoba.

Oooo i to jest generalnie wypowiedź, na którą liczyłem i, którą chciałem zobaczyć :)

Poczekamy, aż wyjdzie i zobaczymy. W sumie może być ciekawe obserwowanie zmian w sposobie rysowania autora i jego progresu, o którym wspominasz nie tylko Ty, ale i Peta.

J.P.F.nas ostatnio rozpieszcza ciekawymi zapowiedziami, patrząc na plany na 2014 rok, mało który tytuł będzie można opuścić heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope