trawa

Autor Wątek: Shingeki no Kyojin  (Przeczytany 21077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 29, 2014, 06:45:15 pm »
Eeeeejjjjj ja też tak chcę! :wink:

Edit. Napisz po lekturze, jak wrażenia.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2014, 07:21:09 pm wysłana przez Itachi »

Offline peta18

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 29, 2014, 08:17:59 pm »
Eeeeejjjjj ja też tak chcę! :wink:
W poniedzialek wysylka, wiec we wtorek dostaniesz :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 29, 2014, 08:27:14 pm »
No wiem, wiem. Ale to jednak zawsze kilka dni więcej. Ciekaw jestem jak dużym zainteresowaniem cieszy się SNK w Polsce.

Offline peta18

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 29, 2014, 08:41:02 pm »
No wiem, wiem. Ale to jednak zawsze kilka dni więcej. Ciekaw jestem jak dużym zainteresowaniem cieszy się SNK w Polsce.
Bardzo duzym! Ilosc preorderow jest oszalamiajaca. Nie jeden wydawca by tyle chcial miec normalnej sprzedazy :) Nie zdradze liczby, ale to naprawde bardzo duzo.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 29, 2014, 09:45:13 pm »
W takim razie serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że finalnie tomy będą wychodziły częściej. Jestem zwolennikiem nadganiania mang w stosunku do oryginału (oczywiście na tyle, ile to możliwe) :wink:

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 31, 2014, 04:40:41 pm »
peta18

Mógłbyś wrzucić fotkę zakładki dołączonej do pre-orderów? Z tego co pamiętam, na fejsie był pokazany tylko plakat...

Offline peta18

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 31, 2014, 05:33:43 pm »
peta18

Mógłbyś wrzucić fotkę zakładki dołączonej do pre-orderów? Z tego co pamiętam, na fejsie był pokazany tylko plakat...
Nie mam zakladki, ani nie mam plakatu. Dla mnie to zbede gadzety, wiec sie nawet o nie pytalem. Poza tym przygotowywali wlasnie przesylki i pakowali pakiet (komiks, zakladka, plakat), wiec juz nawet nie mialem serca zabierac jakiemus czytelnikowi zakladki, bo jeszcze by dostal przesylke nie we wtorek a w srode :)
Wydaje mi sie ze na zakladce byl obrazek z 1 tomu, ale juz dobrze nie pamietam.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 31, 2014, 05:35:17 pm »
Dzięki za info :wink:

Offline peta18

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 02, 2014, 08:05:16 pm »
Przeczytalem. Generalnie jak ktos zna anime, to nie bedzie mial mega frajdy z lektury tego komiksu - telewizyjna adaptacja tej mangi jest (bardzo) dokladna. Fajny pomysl, fajna realizacja w warstwie fabularnej. Gorzej z rysunkiem, ale tylko miejscami. Mam wrazenie, ze przykladowe plansze w necie, tudziez pirackie skany wygladaja gorzej na ekranie niz juz to samo wydrukowane na papierze.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 02, 2014, 08:08:47 pm »
Przykładowe plansze na fejsie wyglądały bardzo przyzwoicie, mam nadzieję że jutro będą już mógł porównać obie wersje.
Co do anime, to jest klasa sama w sobie. Żadne inne nie wyglądała tak kosmicznie w HD. Animatorzy odrobili kawał świetnej roboty. Jeśli manga chodź trochę zbliży się do tego poziomu, to nie będę miał żadnych zastrzeżeń.

Offline peta18

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 02, 2014, 08:16:29 pm »
Przykładowe plansze na fejsie wyglądały bardzo przyzwoicie, mam nadzieję że jutro będą już mógł porównać obie wersje.
Co do anime, to jest klasa sama w sobie. Żadne inne nie wyglądała tak kosmicznie w HD. Animatorzy odrobili kawał świetnej roboty. Jeśli manga chodź trochę zbliży się do tego poziomu, to nie będę miał żadnych zastrzeżeń.
Na plus dla mangi: nie ma tych przydlugich rozkmin bohaterow. Na papierze idzie szybciej :) W serialu musialem przewijac, bo 5 min. szukania sensu wszystkiego przy kazdej okazji bylo dla mnie nie-do-zniesienia.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 04, 2014, 05:44:11 pm »
W końcu otrzymałem swój egzemplarz i szybciutko go przeczytałem. Warstwa graficzna na pewno nie powala. Rysunki są dosyć nie równe, ale to w końcu dopiero pierwszy tom. Mam nadzieję, że później będzie lepiej. Odnośnie porównań z anime, to są delikatne różnice (chociażby pominięcie w mandze
Spoiler: pokaż
treningu korzystania ze sprzętu do manewrów przestrzennych
). Bardzo dobrze prezentuje się powiększony format, korzystanie ze standardowego byłoby zbrodnią w tym konkretnym przypadku.

Mam jednak sporo zastrzeżeń, co do jakości przesyłki. Sam karton, to praktycznie żadne zabezpieczenie. Już na poczcie zauważyłem, że wszystkie rogi są pozbijane. Plakat doszedł pognieciony w rogach, jednak nie był on mim priorytetem. Gorzej sytuacja wygląda z obwolutą, która również dostała w kość w czasie transportu...

Wracając do mangi, mam nadzieję że w kolejnych tomach, styl graficzny będzie się stopniowo poprawiał. Ogólna ocena komiksu: 3,5/5.

Offline AvengerGT

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 15, 2014, 06:34:04 am »
Shingeki no Kyojin 2, czemu mi to robisz i od niemal tygodnia blokujesz wysyłkę soczystej paczuszki ze sklepu gildii  :roll:

Już na forum było o tym wspominane i prawdopodobnie to jest przyczyną takiej sytuacji:
Ze strony JPF
„W związku z docierającymi do nas głosami klientów innych sklepów (internetowych i stacjonarnych) narzekających na przeciągające się dostawy mang z naszego wydawnictwa, informujemy, że w zdecydowanej większości przypadków wina za takie "opóźnienia" nie leży po naszej stronie. Powodem braku wysyłki jest nieregulowanie płatności za nasze faktury w terminie, co skutkuje zablokowaniem realizacji zamówień do czasu ich opłacenia. Jedynym pewnym sposobem na jak najszybszą wysyłkę naszych mang jest zamawianie bezpośrednio u nas. Zapraszamy więc na www.mangarden.pl
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2014, 03:29:02 pm wysłana przez AvengerGT »

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 07, 2014, 04:53:12 pm »
I jak Wasze wrażenia po 2 tomie?

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale moim zdaniem czym bardziej dynamiczny kadr, tym kadry prezentują się lepiej. Tam gdzie latają, atakują, tną, przewracają się czy biją (szczególnie Eren jako tytan) rysunki naprawdę dają radę, a tam gdzie wydaje się najprostsze, twarze są strasznie nierówne, narysowane niestarannie. Ciekawe jakie są powody tych dysproporcji?

Offline Itachi

Odp: Shingeki no Kyojin
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 14, 2014, 12:27:53 pm »
Od wydawnictwa:

Rozpoczęliśmy już rozmowy z Kodanshą na temat spin offów (historii pobocznych) "Atak Tytanów".
 Jesteśmy zdecydowani wydać "Birth of Levi" oraz "Before the Fall" (z kolorowymi stronami). Planujemy również wydać guidebooki (Inside oraz Outside) (oprócz istotnych informacji, zawierają kolorowe grafiki).
 Szczegóły wydania i ceny poznacie w swoim czasie
 
 Mamy jednak do Was pytanie - czy jesteście zainteresowani parodiami ze świata "Tytanów"?
 Jedną z nich jest szkolna komedia, w której nasi bohaterowie chodzą do liceum i muszą stawiać czoła swoim większym kolegom - tytanom.
 Druga parodia to typowa "yonkoma" (czterokadrowe humorystyczne paski). Co wy na to?