Autor Wątek: LOTR a sprawa Polska  (Przeczytany 9081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alchemik

LOTR a sprawa Polska
« dnia: Sierpień 14, 2003, 04:50:32 pm »
Dlaczego LOTR nie przyją się w Polsce?

Fabuła z Tolkiena - bohaterowie z filmu - czego więc brakuje?
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Malekith

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2003, 12:11:36 am »
a gdzie on się przyjął? :)
Wiele pierwszych figurek niestety kiepskich i niedbale zrobionych, zwłaszcza plastiki, do tego beznadziejne zasady w stylu staje sobie naprzeciwko goblin z elfem i wygrywa walkę ten, który będzie miał większego fuksa (wyższy wynik na kostce) niezależnie od umiejętności walki, tak więc hordy goblinów wygrywały,
do tego w polskim tłumaczeniu nie umieścili cali tylko centymetry, których Angole najwidoczniej nie potrafią liczyć bo dla nich  1 cal =2 cm, przez co wszystkie odległości były niezgodne z oryginałem

oprócz kiepskich zasad sprawa druga, zero promocji, po zerwaniu umowy z Treflem podstawki podrożały o jakieś 100 zł?

sprawa trzecia, teraz to już napewno nikt w to nie zagra, gra ma być niedostępna po premierze Powrotu Króla

klęskę tej gry GW zawdzięcza sobie, gdyby była poważnie potraktowana i odpowiednio zareklamowana to sądzę, że w Polsce odniosłaby jakiś sukces

gra została generalnie zmaszczony bo była nastawiona na komerchę, ta gra miała zarabiać przez dzieło Tolkiena/ film Jacksona, na którym jest oparta

ja byłem w to gotów zagrać tylko z sentymentu do Tolkiena, pomimo wszystkich minusów, ale niewielu było takich jak ja :)

Offline Jacoslaw

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2003, 04:10:01 pm »
Może się nie przyjeła bo po zakończeniu mani Tolkiena i filmu Lord of the rings gra nie będzie się dalej rozwijać ,nie będzie nowych figurek , a niwarto kupować figurek na sezon  :cry: Szkoda bo figurki są rzeczywiście super.

Jankiel

  • Gość
LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2003, 04:33:28 pm »
Przyznaję, system walki mnie dobił. Dlatego po zakupie Fellowshipa (podstawki) odpuściłem sobie na jakis czas. Lecz po ponownym zabraniu się do lektury Tolkiena (dziewczyna podarowała mi Silmarillion, co spowodowało natychmiastową chęć do przypomnienia sobie wszystkich jego dzieł), ten świat mnie znów wciągnął i zacząłem kupować figurki w celach kolekcjonerskich. Nawet wfb zszedł na drugi plan. Gra jest nawet całkiem przyjemna, choc od szczęścia zależy moim zdaniem zbyt wiele. Najlepiej to widać przy walce jakiegoś potężnego bohatera (balrog, sauron, drzewiec) z hordą przeciwników. Wszyscy wokół padaja jak muchy, dopóki heros nie bedzie miał kiepskiego rzutu. Wtedy zada mu się dwie-trzy rany i zabawa (hmmm...) zaczyna się od początku. Sporym atutem są całkiem realistyczne pozostałe reguły. Czyli np. można podnieść leżącą na ziemi broń, można wejść na konia pozostawionego przez innego żołnierza itp. A GW rzeczywiście, mnóstwo spieprzył - nie można kupować modeli pojedyńczo, tylko w idiotycznych pudłach za 175 zł z połową figurek całkowicie nie przydatnych. I nowy polski dystrybutor także zawiódł. Kiedyś figurki do LotR były tańsze o ok. 20% od tych w Anglii, od chwili w której trefl przestał się tym zajmować, ceny podskoczyły do poziomu "angielskiego".

Offline Jacoslaw

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2003, 04:12:54 pm »
Ja także kupiłem figurki do LOTRA ( są zarąbiste ) tylko że gram z kumplami na zasadach do warhammera .

Offline Elrond

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2003, 07:22:59 pm »
Witam.
Kupiłem sobie ok stycznia tego roku trochę figurek i do dziś jestem z nich zadowolony. Czasami grywam nimi z kolegami choć znam tylko strzępki zasad. Gra jest super. Co do zasad to rzeczywiście niektóre momenty rozgrywki są po prostu nudne. Czekam na nowe figurki, które pojawią się prawdopodobnie wraz z premierą "powrotu króla". Wtedy kupię sobie cały starter.
Tell me Gandalf what I must do now.."

"Nie okazujcie im łaski, bo sami jej nie doświadczycie".

Offline Jacoslaw

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2003, 08:28:44 pm »
Zna może ktos z was jakąś stronke gdzie mógłbym zibaczyć jakieś figurki z powrotu króla,sądze że napewno taka jest poniważ widziałem na jakiejś stronce zdjęcie wojowników gondorskich i przebranej Eowiny za rohańczyka u jakiegos klienta. A tak pozatym kiedy mogą być figurki ROTK w POLSCE po premierze czy wczasie premiery, kiedy wyszły te figurki wcześniejsze ?

Offline Alchemik

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2003, 12:37:12 pm »
Mi sie nie podoba to, że GW specjalnie zrobiło te figurki w mniejszej skali by nie mozna ich było używać w Warhammerze. Dodatkowo cała ta sprawa z polską dystrybucją była jakaś "szemrana":)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Elrond

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2003, 05:43:56 pm »
Cytuj
Dodatkowo cała ta sprawa z polską dystrybucją była jakaś "szemrana"


TREFL chciał dobrze, ale nie stety nie wyszło wszystko po ich myśli, a szkoda. Ceny poszły w górę, a graczy nie przybywa....
Tell me Gandalf what I must do now.."

"Nie okazujcie im łaski, bo sami jej nie doświadczycie".

Offline Jacoslaw

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2003, 07:15:42 pm »
Według mnie figurki z LOTRA nie są w tak miejszej skali żeby nie można było grac nimi w warhammera . Ja nimi gram i naprawde nie odczuwam różnicy

Offline Elrond

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2003, 07:34:28 pm »
Zgadzam się. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy figurkami. LOTR jest nawet moim zdaniem lepszy. Np. figurki są bardzo dokłane, wyglądają super. Co do armii to przecież można grać jak w WFB - są przecież elfy, uruki, ludzie...jest w czym wybierać!. Figurki same w sobie mają dużo zalet. Nie wiem dlaczego wszyscy są przeciwko niemu?????.
Tell me Gandalf what I must do now.."

"Nie okazujcie im łaski, bo sami jej nie doświadczycie".

Offline Elrond

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2003, 06:48:54 pm »
Witam.
Zobaczcie sobe tą stronę:
http://gamesday.games-workshop.com/studio.htm

Nowe figurki do LOTR są super.
Tell me Gandalf what I must do now.."

"Nie okazujcie im łaski, bo sami jej nie doświadczycie".

Offline ToudiMG

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2003, 08:41:46 pm »
ja ise tam na Warhammerze nie znam... ale można by naprawić to co spieprzyli ci w GW i poprawić system, co wy na to?
zy jest ktoś grający w Lorda z WROCŁAWIA??? kontakt ToudiMG@wp.pl
www.thelastalliance.com (is back!)

Offline Nilgar

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2003, 12:46:56 pm »
Nigdy w LOTRa nie grałem ale figurki są na tyle fajne, że bez oporu wstawiam je w młotka. Szkoda, że są minimalnie mniejsze, bo projekty są na tyle ciekawe, że mogłyby troche urozmaicić wygląd armii (chodzi mi o bohaterów) w przypadku zykłych regimentów różnica nie ma jednak znaczenia - cały regon łuczników wygląda naprawdę dobrze, a w przypadku Elfów o niebo lepiej niż plastikowi następcy kosynierów.

Offline Jacoslaw

LOTR a sprawa Polska
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2003, 06:44:18 pm »
Zobaczył te nowe figurki ze strony GW z POWROTU KRÓLA sa zaj... :D  :D