trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 243717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szulig

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 01, 2017, 10:39:25 am »
ile ma być jeszcze czesci UW?

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 01, 2017, 10:52:34 am »
W czerwcu początek UW1 i będziemy na bieżąco.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 01, 2017, 10:57:07 am »
Fajnie, w końcu wezmę sie za czytanie .


Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwiec 01, 2017, 11:03:25 am »
Tylko 3 Jeremiahe w tym roku? Już do końca będzie takie tempo? :sad:

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwiec 01, 2017, 03:00:41 pm »
Tylko 3 Jeremiahe w tym roku? Już do końca będzie takie tempo? :sad:
Wszystko zależy jak się będą sprzedawać tak nowości, jak i starsze pozycje z tej serii - seria jest długa i sporo osób zwleka z zakupem - niestety na ten moment możemy mówić o 3 tomach na rok.
Oczywiście zależy nam na tym, aby serię skończyć.

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 01, 2017, 06:55:50 pm »
Wszystko zależy jak się będą sprzedawać tak nowości, jak i starsze pozycje z tej serii - seria jest długa i sporo osób zwleka z zakupem
Muszę uderzyć się w pierś - ostatnie 3 tomy kupiłem z lekkim poślizgiem, choć jest to w tej chwili najważniejsza dla mnie seria wydawana w Polsce. Ale też wytłumaczę się - miarowe, lecz dość wolne tempo wypuszczania kolejnych tomów, nie przymusza do szybkich zakupów. Gdyby wszystko szło szybciej to na pewno nie pozwoliłbym sobie na większe zaległości. Ale rozumiem wydawcę - liczy się tylko rzeczywista sprzedaż.
Poprawię się.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwiec 01, 2017, 10:26:23 pm »
Przykro słyszeć, że Jeremiah sprzedaje się słabo. Szkoda, bo w takim tempie seria będzie wychodziła bardzo długo.

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwiec 02, 2017, 07:24:46 am »
Dlatego ubolewam, że nie ukazuje się chociaż w dwutomowych integralach (jak Storm czy Druuna choćby) - szedłby jak świeże bułeczki pewnie i cykl wydawniczy nie trwałby latami (a przynajmniej tak długo :wink: ) ....

Offline bluebeery

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwiec 02, 2017, 09:04:00 am »
Dlatego ubolewam, że nie ukazuje się chociaż w dwutomowych integralach (jak Storm czy Druuna choćby) - szedłby jak świeże bułeczki pewnie i cykl wydawniczy nie trwałby latami (a przynajmniej tak długo :wink: ) ....
Dokładnie. A gdyby wychodził w bardziej opasłych integralach to mielibyśmy już całą kolekcję na półce.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwiec 02, 2017, 12:36:29 pm »
Dokładnie. A gdyby wychodził w bardziej opasłych integralach to mielibyśmy już całą kolekcję na półce.
Przecież zmiana teraz w trakcie wydawania nie ma sensu. Więc to akurat odpada.

Ale gdyby tempo było lepsze to może i sprzedaż by się ruszyła. Np. 6 części na rok.
Bo do wydania jest jeszcze duuużo :)

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwiec 02, 2017, 01:19:43 pm »
Przecież zmiana teraz w trakcie wydawania nie ma sensu. Więc to akurat odpada.
Ja nie miałem na myśli zmiany tylko taki koncept od samego początku.
Storm prezentuje się przepięknie. Druuna to trochę jeszcze wyższa półka (ohc) ale to też dwutomowa publikacja.
Szkoda, że Elemental nie poszedł tą drogą....

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwiec 02, 2017, 06:49:34 pm »
Jak dla mnie jednym z istotniejszych atutów Taurusa jest wydawanie większości serii w pojedyńczych albumach. Taki pojedyńczy album ma przewagę w tym względzie, że można wrzucić go na koniec zamówienia jako względnie tanią pozycję zakupową. W przypadku dyptyków, czy większych "składaków" rozpoczyna się kalkulacja i przesuwanie zakupów w czasie.

Podoba mi się również polityka wydawnicza Elementala, zachowanie odpowiednich proporcji pomiedzy różnymi formatami wydawniczymi skłania do częstszych zakupów, co nie oznacza wcale, że nie dostrzegam zalet wydań zbiorczych, twardych okładek czy mniej rozciągniętego w czasie domykania serii.

Gdyby wszyscy rodzimi wydawcy publikowali wyłącznie integrale w różnych wariantach to moja lista zakupowa byłaby jeszcze krótsza. Pojedyncze albumy i niedotrzymane terminy premier to niekiedy błogosławieństwo. Taka oczywista oczywistość.

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwiec 02, 2017, 07:01:15 pm »
Taki pojedyńczy album ma przewagę w tym względzie, że można wrzucić go na koniec zamówienia jako względnie tanią pozycję zakupową. W przypadku dyptyków, czy większych "składaków" rozpoczyna się kalkulacja i przesuwanie zakupów w czasie.
Tyle że pewnie są tacy, którzy woleliby dokładać do integrala Jeremiaha jakiś pojedynczy album.
Ja się cieszę z pojedynczych albumów, bo widać okładki, ale zbiorówki kupowałoby się sprawniej. Ideałem byłoby dla mnie wypuszczanie 2-3 albumowej książki regularnie (powiedzmy co kwartał). Albo pojedyncze albumy co dwa miesiące.
Z drugiej strony długie przerwy prowokują mnie do odświeżenia sobie serii przy okazji zakupu nowego tomu.

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #568 dnia: Czerwiec 05, 2017, 12:02:38 pm »
Dlatego ubolewam, że nie ukazuje się chociaż w dwutomowych integralach (jak Storm czy Druuna choćby) - szedłby jak świeże bułeczki pewnie i cykl wydawniczy nie trwałby latami (a przynajmniej tak długo :wink: ) ....


Mamy pewne wątpliwości czy tak by było - nie ma na to reguły.
Durango był wydawany w podobnym okresie i obecnie kończą się nakłady pierwszych tomów (raczej stawiamy na to że Jeremiah to bardzo długa seria i na to że pozycji tego autora jest w Polsce bardzo dużo).
Na tamten moment wydawało się to słuszną decyzją i mimo wszystko nadal ją podtrzymujemy.
W integralach na świecie wydane były tylko pierwsze 9 tomów po 3 w każdym i jak się okazuje mają ją na stockach - jakoś w przypadku tej serii mało się sprawdza - oczywiście można teraz gdybać i zawsze jakaś grupa będzie niezadowolona. Taki integral ze względu na koszty praw i druku na tamten moment musiałby kosztować około 120PLN co było wtedy nie do przyjęcia bo staramy się aby nasze komiksy nie przekraczały 100PLN okładkowo.
Gdy Polski rynek był na tyle duży to wydawalibyśmy jednocześnie w kilku wersjach tak jak Egmont Thorgale czy Ongrys Bruce Hawkera.
Mogę zapewnić - część osób chce w twardej oprawie pojedyncze (bo ma wcześniejsze 2 tomy w tej formie) część chce w integralach (bo dodatki i zazwyczaj trochę taniej wychodzi i ładniej prezentuje) a część się cieszy ze wydawany jest w tej formie bo nie zajmie imcałej pułki jak zestaw Thorgali a jedną trzecią tego


W tym momencie możemy jedynie zapewnić:
1. Nie planujemy zmiany polityki w przypadku tej serii i puki my będziemy mieli prawa do tego tytułu będzie wydawany w tej formie
2. Będziemy kontynuować wydawanie tej serii


Nawet w przypadku UW1 i dalszej kontynuacji mamy szereg zapytań aby wydawać od 4 tomu w miękkiej okładce - jako argument podając że mają wersję Egmontową pierwszych 3 tomów i ze będzie można wcześniej wrzucić na rynek kolejne tomy np. UW2 4 ma być pod koniec tego roku.
Niestety te osoby muszę zmartwić - na ten moment nie planujemy tego i nawet głęboko będziemy się zastanawiamy nad ew. dodrukiem (jeśli nastąpi to nie szybko). Dla zastanawiających / mających wątpliwości co do zakupu - radzimy to zrobić w miarę szybko :wink: :smile: .

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #569 dnia: Czerwiec 05, 2017, 02:56:35 pm »
2. Będziemy kontynuować wydawanie tej serii
To jest najważniejsze. Oby ludziska się obudzili i odkryli tę wspaniałą serię. Ja tymczasem po Durango do księgarni marsz...