trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 242438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #705 dnia: Sierpień 08, 2018, 12:21:00 pm »
Do tej pory integrale elementala lykalem wszystkie ale z tym się wstrzymuje, moze ktoś coś powie o tym kancie..  ?
Rysunki widzisz na przykładowych planszach, a scenariusz nagrodzono w Angouleme. Czy potrzeba lepszej rekomendacji niż wygrana w Angouleme? :)

Offline Komediant

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #706 dnia: Sierpień 08, 2018, 08:37:27 pm »
No właśnie ciekawa ta nagroda za scenariusz w Angouleme, bo to co u nas dotąd wydano Trillo to bardziej nadrabiało rysunkami niż błyszczało scenariuszem. Ale pewnie warto sprawdzić.

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #707 dnia: Sierpień 08, 2018, 08:47:02 pm »
No właśnie ciekawa ta nagroda za scenariusz w Angouleme, bo to co u nas dotąd wydano Trillo to bardziej nadrabiało rysunkami niż błyszczało scenariuszem.


Słuszna uwaga. Też mnie to zastanawia, bo jakoś dotąd nie miałem szczęścia do dobrych scenariuszy Trillo.  :doubt:
Ale mimo to, absolutnie nie zrażam się.

Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #708 dnia: Sierpień 08, 2018, 09:11:07 pm »
Zalezy co kto lubi, ja uwazam ze Chicanos bylo calkiem spoko, choc juz inne rzezcy niekoniecznie. Napewno jednak Trillo napisal dwie rzeczy które sa bezkonkurencyjne - Buscavidas i Tal Daneri. Wielki kant nie czytalem wiec nie wiem, w kazdym razie Trillo potrafi napisac cos dobrego.

Offline nori

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #709 dnia: Sierpień 09, 2018, 06:43:52 am »
Moment, jakie zmanierowanie? Za czasów TM-Semica kupowałem wszystko co wychodziło, łącznie z Tomem & Jerry, Królikiem Bagsem (to akurat nie Tm-Semic, ale z tamtych czasów), Bamse (świetne dla dzieciaków!) czy nawet Barbie! Polowało się na każdy album i fakt, wszystko łykało się w ciemno, a nie ukrywajmy, wiele wtedy wychodziło także pozycji dość słabych. Później czasy zaczęły się zmieniać, obecnie mamy drugi wielki boom komiksowy i po prostu siłą rzeczy, nie ma szans nabyć wszystkie nie mówiąc już o przeczytaniu - chyba każdemu z komiksomaniaków rosną kupki wstydu. A miejsce też nie jest z gumy, ja już dawno układam książki w sterty, co wkurza niemiłosiernie domowników. Stąd zakup każdego nowego komiksu, gdy dodatkowo trzeba wybierać z tak bogatej oferty, to dokładne zapoznanie się z danym towarem, co przekłada się właśnie na przejrzenie choćby przykładowych plansz (nieraz zdarzyło mi się kupić komiks, który scenariuszowo może nie porywał, ale zachwycał graficznie, i nie żałuję), poczytanie recenzji, czy zaglądnięcie na np.: forum gildii i zapoznanie się z opiniami. Wieloma tytułami się zainteresowałem, gdyż choćby tutaj ktoś napisał, "że to fajne".

Gdy brakuje przykładowych plansz, a o tytule nie pisze się na blogach/forach za wiele, moje zainteresowanie takim tytułem po prostu spada. Gdyby wydawca zadbał o odpowiednią otoczkę, udostępnił choćby te przykładowe plansze, przynajmniej bym kliknał, zobaczył, może poszukał więcej na ten temat, w końcu rozważył zakup. Może nie jest to najlepsze podejście, ale nie mam czasu by czytać wszystko co kupuję, więc jak coś przegapię, tragedia się nie stanie. A zawsze pod koniec roku pojawiają się rankingi najlepszych tytułów wydanych w danym roku, wtedy najwyżej perełki się uzupełni. A album dobry, ale nie wybitny, może po prostu w tym zalewie zginać. Konkurencja jest spora, wydawcy powinni jednak dbać o promocję, a przykładowe plansze to naprawdę minimum co powinno być już normą. I na szczęście, w większości przypadków, jest.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Deg

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #710 dnia: Sierpień 09, 2018, 05:55:52 pm »
Popieram przedmówcę. Zdarzało się, że kupowałem nieznany mi wcześniej komiks urzeczony rysunkami z przykładowych plansz, bo trafia to do mnie bardziej niż fabuła streszczona w kilku zdaniach. To jest po prostu element dzisiejszego marketingu (nawet Lidl i Biedronka w swoich gazetkach nie ograniczają się do informacji, że pomidory są tańsze o 8%, tylko wrzucają fotki :wink: ), więc maksymalne wypromowanie produktu leży w interesie sprzedawcy / wydawcy - w zalewie nowych publikacji niekoniecznie mam czas czy ochotę wyszukiwać dodatkowe materiały.
Ciekaw jestem, czy oglądanie zwiastunów nowych filmów też niektórzy określiliby jako "zmanierowanie"? Albo fakt, że market elektroniczny wrzuca zdjęcia telefonu z przodu, z tyłu, z lewego boku, z prawego boku, z lotu ptaka... itd. :smile:

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #711 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:29:32 pm »
Cóż chyba jestem zmanierowany (a staram się unikać limp wrist, słowo!). A serio, oczywisćie zawsze sobie znajdę jakieś plansze, ale gdybym prowadził wydawnictwo, to byłoby dla mnie OCZYWISTE by udostępniać presspack z planszami mediom i sklepom. No chyba, że miałbym w ofercie Y The Last Man... wtedy bym ukrywał :biggrin:

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #712 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:41:24 pm »
Wydawca przez np. roztargnienie czy inne zaniedbane zapomniał wysłać skany przykładowych plansz. A czytelnik w komentarzu mógł podać linka do wygooglowanej strony, gdzie inni pooglądaliby sobie plansze. Co robi czytelnik zmanierowany? Pisze posta podbitego szantażykiem, że może by się zainteresował tytułem ale skoro nie ma plansz to nie kupi och och foch.

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #713 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:49:21 pm »
Pisze posta podbitego szantażykiem, że może by się zainteresował tytułem ale skoro nie ma plansz to nie kupi och och foch.
Nie wiem, czym kierował się autor takiego wpisu - ja nie widzę szantażu, tylko informację.
A przykładowe plansze obcych wydań nie dają żadnego poglądu na rodzimą wersję. Po pierwsze - można sobie poczytać fragmenty po polsku i jakąś tam wiedzę w ten sposób pozyskać. Poza tym to dla wielu osób ważne, by zerknąć na plansze szykowanego wydania, by zobaczyć krój czcionki i łamanie (przypadkowo trafiłem na komentarze na fejsie pod planszami Boba Morane'a  od Sideki i tam każdy z w/w elementów polskiego wydania jest komentowany).

Wydawca, chce, czy nie, musi się liczyć z oczekiwaniami klientów. Ja to doskonale rozumiem (choć w tym przypadku kupię w ciemno).

Deg

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #714 dnia: Sierpień 09, 2018, 09:45:50 pm »
Wydawca przez np. roztargnienie czy inne zaniedbane zapomniał wysłać skany przykładowych plansz. A czytelnik w komentarzu mógł podać linka do wygooglowanej strony, gdzie inni pooglądaliby sobie plansze. Co robi czytelnik zmanierowany? Pisze posta podbitego szantażykiem, że może by się zainteresował tytułem ale skoro nie ma plansz to nie kupi och och foch.
W sumie fajny model biznesowy: wydajemy komiks, a czytelnik ma zająć się promocją. Tyle, że mieliśmy już wydawcę, który za swoje niepowodzenia obarczał winą czytelników i kariery na tym nie zrobił :wink:

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #715 dnia: Sierpień 09, 2018, 11:29:39 pm »
Co do dodatkowych plansz do Wielkiego Kanta - faktycznie - było to nasze niedopatrzenie - za co przepraszamy.
Ale mamy ostatnio przenosiny całego magazynu i do tego tytuł ten jest kooperacji więc do pełnych/końcowych materiałów mamy inny niż zazwyczaj dostęp.
Ale przed chwilą to zostało nadrobione.


http://www.elemental.pl/pl/katalog/tytuly-pojedyncze/wielki-kant


Jednocześnie premiera tytułu przesunęła się z 10.08 na 16.08 - niestety transport z drukarni w Słowenii się trochę opóźnił.

Offline sum41

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #716 dnia: Sierpień 10, 2018, 09:08:30 am »
I tak bym brał :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #717 dnia: Wrzesień 01, 2018, 03:01:07 pm »
Czy Elemental szykuje coś na MFGiK ?

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #718 dnia: Wrzesień 01, 2018, 05:57:46 pm »

Dobre pytanie.

Co do naszych planów wydawniczych:
Durango 17 - ostatni kwartał 2018 i na ten moment domykamy to co było wydane
Jeremiah 17 i 18  w tym roku z czego 17 - to miesiące 08/09 a 18 10/11
Tales of an Imperfect Future -08/09
Alix 2 - 09/10 (integral - cały drugi cykl)


Z podawanych w czerwcu przez wydawcę, wstępnych zapowiedziach, aż trzy tytuły miały datę premiery w okolicach września. Ciekawe jak to wygląda na dzień dzisiejszy. Nowy Jeremiah i Tales of an Imperfect do pakietu festiwalowego by się przydały...





Czytał już ktoś Wielki kant? Przyjemny komiks, choć historia trochę przekombinowana, niby w tym jej atut, ale dla mnie niekoniecznie. W tym samym okresie czytałem Tyler Cross 2 i tam dostajemy prosto w ryj "noirowym" mięchem, bez zbędnych słów i ceregieli, i to mi dało więcej satysfakcji. Ale i tak Wielki kant przeczytany bez bólu. Rysunki nadrabiają - tak jak można było stwierdzić po przykładowych planszach, Mandrafina to mistrzu! I nie żałuję, że dostaliśmy wersję pokolorowaną, bo kolor świetnie tu się prezentuje. Mam nadzieję, że doczekamy się kolejnych komiksów Mandrafiny...

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #719 dnia: Wrzesień 02, 2018, 09:28:47 am »
Czy Elemental szykuje coś na MFGiK ?


Niestety - ponieważ mieliśmy opóźnienia w tłumaczeniach nasze kolejne dwie pozycje będą na przełomie września/października - tzn kolejny Jeremiah i Tales of an Imperfect Future
Oba są już przetłumaczone i na etapie redakcji
Kolejne Alix, Sex Story i Ork Saga 2 są w trakcie tłumaczenia


Do końca roku jak zapowiadaliśmy chcemy zdążyć jeszcze z kolejnym Jeremiahem i ostatnim Durango - ale jeśli nie zdążymy z premiera do końca listopada to przełożymy te tytuły na styczeń.