Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 241374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 17, 2014, 07:38:52 am »
Mnie się osobiście podoba wydanie Wież tak (jak i XIII)- solidna fajna okładka w cenie miękkiej.

Okładka owszem, ale ta pstrokacizna w dymkach w trzech pierwszych albumach... Brr... okropność!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 17, 2014, 08:18:38 am »
ciekawe wydawnictwo dali w selkar.pl - http://selkar.pl/s?avn[14]=Thaurus
w profit24.pl też takie jest http://www.profit24.pl/wydawnictwo/Thaurus

w sklepie gildii już normalnie "elemental"
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 17, 2014, 08:23:20 am »
ciekawe wydawnictwo dali w selkar.pl - http://selkar.pl/s?avn[14]=Thaurus
w profit24.pl też takie jest http://www.profit24.pl/wydawnictwo/Thaurus

w sklepie gildii już normalnie "elemental"
w literackiej jest Taurus Media, a Aros/Bonito - Element :smile:
Info pewnie pobieraja automatycznie z baz danych hurtowni, ktore wpisuja jak im sie podoba :smile: A skoro Taurus jest dystrybutorem to mamy rozne wariacje - jak sie komus wpisalo, tak jest.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 17, 2014, 09:59:37 am »
Jeśli ma iść Jeremiah po 4szt rocznie to zapomnijmy o całości serii -to jest 8 lat!!!..po 2-3 albumach przestaną wydawać. Nie oszukujmy się to nie jest komiks atrakcyjny pod względem wizualnym (wielu moim znajomym kompletnie się nie podoba "irytujący" sposób przedstawiania twarzy). O ile w Wieżach mamy czasy średniowieczne i "brzydkie" mordy wieśniaków (skojarzenie z "Goście, goście" z Reno) to w Jeremiahu to już tak nie siada. Ogólnie styl rysowania nie odpowiada każdemu. Komiks też przeznaczony dla raczej dojrzałego czytelnika więc rodzice raczej dzieciom nie kupią (tu przewagę mają serie humorystyczne Kajko czy np. Trolle które tak dobrze poszły Egmontowi), przez to zawęzi się krąg nabywców. Kolejną sprawą jest że ten komiks jest dostępny w sieci i wielu zna już tą historię- kwesta tego czy będą kupować dla samego z kolekcjonowania.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 17, 2014, 10:13:47 am »
Nawet nie będę komentował tego, że styl Hermanna nie jest atrakcyjny pod względem wizualnym, kwestia gustu. Ale to, że komiks jest do ściągnięcia z nielegalnych skanlacji, wcale nie musi działać na niekorzyść wydania papierowego. Kto wie, czy to nie jest dobra forma promocji? Bo dlaczego również dostępne w formie skanlacji Batman: Długie Halloween, Kick-Ass, czy Wieże Bois-Maury tak dobrze się sprzedają?

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 17, 2014, 10:30:45 am »
Bosssu: "O ile w Wieżach mamy czasy średniowieczne i "brzydkie" mordy wieśniaków (skojarzenie z "Goście, goście" z Reno) to w Jeremiahu to już tak nie siada."
 
W realiach po globalnym konflikcie tego typu fizjonomie wydają się raczej na miejscu (chociaż to chyba po prostu typowa dla autora maniera, którą można akceptować lub nie). Może nie jest to zapaść tak druzgocąca jak w "Kantyczce dla Leibowitza", ale jednak mimo wszystko mamy do czynienia z rzeczywistością silnie pokiereszowaną.
 
Tryb publikacji, przynajmniej jak dla mnie, wydaje się rozsądny. Pewnie, że fajnie byłoby skompletować tę serię w nieco szybszym tempie. Jednak przy obecnej obfitości oferty to chyba najwłaściwsze rozwiązanie.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 17, 2014, 10:35:43 am »
Pytanie tylko po co zmieniać to do czego doszedł rynek zachodni- tam Jeremiah jest wydawany w 3-tomowych integralach - uczmy się od innych a nie idźmy pod prąd.

Jeśli "uczenie się" ma polegać na małpowaniu wszystkiego co zachodnie, to ja podziękuję za taką naukę. To pewna śmierć dla takich wydawnictw jak "Elemental". Wystarczy rzucić okiem na wyniki sprzedaży w Polsce i na rynkach zachodnich żeby zrozumieć jak bardzo urojony jest Twój pomysł z wydawaniem wszystkich serii w integralach.
Wiem niewiele o "Jeremiah" i gdyby wyszedł w integralu to za nic bym go nie kupił, bo nie mam zamiaru ładować kasy w serię która nie bardzo kręci mnie pod względem fabularnym. A jeśli chodzi o pojedyncze zeszyty to chętnie zakupię. Może mi się spodoba i będę kontynuował. Myślę, że wydawnictwo wybrało odpowiednią drogę i właśnie taka polityka im się opłaci.
A co do skanlacji, to gdyby wydawnictwa miały się tym kierować, to prawdopodobnie nie wydałyby kompletnie nic, bo wszystko jest dostępne w necie.

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 17, 2014, 10:37:19 am »
Jeśli ma iść Jeremiah po 4szt rocznie to zapomnijmy o całości serii -to jest 8 lat!!!..po 2-3 albumach przestaną wydawać. Nie oszukujmy się to nie jest komiks atrakcyjny pod względem wizualnym (wielu moim znajomym kompletnie się nie podoba "irytujący" sposób przedstawiania twarzy). O ile w Wieżach mamy czasy średniowieczne i "brzydkie" mordy wieśniaków (skojarzenie z "Goście, goście" z Reno) to w Jeremiahu to już tak nie siada. Ogólnie styl rysowania nie odpowiada każdemu. Komiks też przeznaczony dla raczej dojrzałego czytelnika więc rodzice raczej dzieciom nie kupią (tu przewagę mają serie humorystyczne Kajko czy np. Trolle które tak dobrze poszły Egmontowi)

Czy Trolle tak dobrze poszły Egmontowi? Przecież chyba zawiesili tę serię, a przynajmniej już kilka lat minęło od chwili, kiedy ukazał się ostatni tom. Osobiście mi rysunki Hermana jak najbardziej odpowiadają,w komiksie uważam, że nie chodzi o malowanie wszystkiego pod "jedno kopyto", najfajniejsza jest właśnie różnorodność stylów rysowania, i indywidualne spojrzenie na rysunek.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 17, 2014, 10:53:05 am »
Trolii nie zawiesili tylko wydali na ówczesny czas całość serii- ostatni tom został wtedy wydany prawie równorzędnie. Teraz jest moda na "hamerykańskie" komiksy i sa mocno wypromowane przez ciągle powstające adaptacje filmowe. Tak samo Egmont zmienił linię wydawniczą i podpiął się pod Hollywood. Nie neguję oczywiście wartości wydawanych komiksów ale dzieciaki lubią historyjki o superbohaterach i dzięki temu mają szerszy zbyt. Wieży translacji szukałem i nie znalazłem szczerze mówiąc. Jak wspomniałem komiks kupią- ci co czytali i go chcą mieć w wersji papierowej, kolekcjonerzy którzy kupują z zasady, trochę przypadkowych którym może się spodobać, obligatoryjnie ci co kupują Wieże. Pamiętam jak kupowałem Thorgala czy Kajko...komiksy te ukazywały się na bieżąco i człowiek wyczekiwał na każdy nowy album, czekał na historię która się tworzyła, żył razem z nią na przestrzeni wielu lat. W naszym przypadku mamy do czynienia z filmem którego zakończenie przed oglądnięciem ktoś wyjawił. Komiks już jest, czytałem go, pytanie czy chcę się męczyć 8 lat z niepewnością czy nie zostanę w połowie serii. Styl autora jest "specyficzny", twarze są przerysowane, brzydkie, rozlazłe, trochę wg. jednego szablonu (wystarczy oglądnąć przedmowę do Krwawe Gody) i to jest jego STYL w którym są wszystkie jego komiksy-taka wizytówka.  Jak wspomniałem -kwestia gustu. Pamiętam jak na targowiskach kupowałem kserowane książki a komiksy sprzedawał praktycznie tylko KAW. Nie było internetu, e-booków, filmów- dzieci czytały książki z bibliotek. Teraz jest taki "wyrzut" komiksów że tylko "forsiastych maniaków" stać faktycznie na kupno kilku komiksów miesięcznie. W tej chwili jest wydawane co najmniej kilkanaście znaczących serii i trzeba z czegoś zrezygnować a perspektywa 8-miu lat jest raczej niezachęcająca- jak to mówią "daj im Panie żeby tyle pociągnęli- jako wydawnictwo". Ktoś może się zniechęcić po 3-4 albumach i "odpuścić". Może zrobić jak Hathette i wprowadzić prenumeratę z jakimiś gratisami?? Wtedy jest pewność sprzedaży i jakaś tam klientela pewna. Dla mnie genialnym rozwiązaniem było by kolekcjonerskie wydanie 32 albumów w 6 integralach razem w jednym czasie- (co to jest 800-900zł- to jest powiedzmy Sambre+Cromwell Stone po aktualnych cenach allegro) na przedpłatę w wydawnictwie. Zbierze się odpowiednia ilość osób to pada hasło drukujemy i załatwiamy sprawę. Wiele jest takich wydań czy książek, czy filmów, czy muzyki. Szybka sprzedaż, szybki zarobek wydawnictwa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2014, 10:56:16 am wysłana przez bosssu »

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 17, 2014, 11:00:52 am »
Dla mnie genialnym rozwiązaniem było by kolekcjonerskie wydanie 32 albumów w 6 integralach razem w jednym czasie- (co to jest 800-900zł- to jest powiedzmy Sambre+Cromwell Stone po aktualnych cenach allegro) na przedpłatę w wydawnictwie.

No pewnie. Co to jest 800-900 złotych, tym bardziej że Piszesz wcześniej o tym, że ludzi stać tylko na kilka komiksów miesięcznie. Żelazna logika. Już widzę jak by się zebrała ta grupa mająca sfinansować ten projekt.

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 17, 2014, 11:14:11 am »
No pewnie. Co to jest 800-900 złotych, tym bardziej że Piszesz wcześniej o tym, że ludzi stać tylko na kilka komiksów miesięcznie. Żelazna logika. Już widzę jak by się zebrała ta grupa mająca sfinansować ten projekt.

W rozłożeniu na rok wychodzi 67 - 75 zł miesięcznie, nie tak dużo jak by się wydawać mogło  :eek: . Przy seriach tak długich jak Jeremiah jednak lepsze są integrale (szybciej można przeczytać całość), lub częstsze wydawanie zeszytowe.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 17, 2014, 11:23:40 am »

W rozłożeniu na rok wychodzi 67 - 75 zł miesięcznie, nie tak dużo jak by się wydawać mogło  :eek: . Przy seriach tak długich jak Jeremiah jednak lepsze są integrale (szybciej można przeczytać całość), lub częstsze wydawanie zeszytowe.

Powiedz to ludziom, którzy mają wyznaczony limit miesięczny na komiksy w okolicach 200 złotych. Dla nich oznacza to prawie pół roku bez żadnego nowego komiksu. Poza tym jest to ładowanie pieniędzy w serię, której się do końca nie zna. Moim zdaniem zbyt duże ryzyko, które jest minimalizowane w przypadku pojedynczych tomów. Wymiar ekonomiczny do mnie nie przemawia, bo po prostu nie wiem czy chcę mieć całość.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 17, 2014, 11:45:25 am »
Piszę o sobie. Ja bym dał i wielu by się takich też znalazło. Egmont Asteriksa w jakim czasie wypuścił??? i to w podobnej ilości serię 2-3lata??...Nie oszukujmy się 8 lat to nie pociągnie to nie jest popularna seria i może się skończyć po paru numerach chyba, że się przyjmie i zwiększą częstotliwość wyadwania.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 17, 2014, 11:49:32 am »
i wielu by się takich też znalazło.

Przypuszczenia, tym bardziej że jak Piszesz dalej seria nie jest zbyt popularna, a licencja pewnie swoje kosztuje. Będzie się dobrze sprzedawać, zwiększą częstotliwość. Prosta sprawa.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 17, 2014, 12:07:14 pm »
Nie będzie się sprzedawać to zawieszą...buuu. Z innej beczki pisałem do wszystkich wydawnictw zapytanie o wydanie komiksu "Requiem" -Ledroit i "Kroniki Czarnego Barona"- ale niestety nikt nie chce. Requiem uważam za komiks GENIALNY pod względem graficznym stawiam na równi z Cromwell Stone- fabuła to kwestia gustu -10albumów fajna seria nic tylko wydawać.