trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 240559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 17, 2014, 12:54:28 pm »
Powiedz to ludziom, którzy mają wyznaczony limit miesięczny na komiksy w okolicach 200 złotych. Dla nich oznacza to prawie pół roku bez żadnego nowego komiksu. Poza tym jest to ładowanie pieniędzy w serię, której się do końca nie zna. Moim zdaniem zbyt duże ryzyko, które jest minimalizowane w przypadku pojedynczych tomów. Wymiar ekonomiczny do mnie nie przemawia, bo po prostu nie wiem czy chcę mieć całość.

W swoim czasie, latka temu serię Jeremiach w ilości dwa tomy wydał Amber w twardych okładkach, komiksy te kupisz napewno jeszcze na allegro, lub na wyprzedażach za bardzo rozsądną cenę, jeżeli chcesz się zapoznać z próbką serii przed wydaniem jej przez Elemental. Odnośnie wydatków na komiksy, są one oczywiście drogie, ale czytając wypowiedzi na forum jest wielu takich którzy traktują je jak swego rodzaju "konika", i na komiks który ich interesuje znajdą środki.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 17, 2014, 01:01:29 pm »

W swoim czasie, latka temu serię Jeremiach w ilości dwa tomy wydał Amber w twardych okładkach, komiksy te kupisz napewno jeszcze na allegro, lub na wyprzedażach za bardzo rozsądną cenę, jeżeli chcesz się zapoznać z próbką serii przed wydaniem jej przez Elemental. Odnośnie wydatków na komiksy, są one oczywiście drogie, ale czytając wypowiedzi na forum jest wielu takich którzy traktują je jak swego rodzaju "konika", i na komiks który ich interesuje znajdą środki.

Przeglądam allegro co jakiś czas i właśnie "Jeremiah" w rozsądnej cenie brakuje. W Ogóle brakuje tego tytułu na allegro. Jestem gotów oczywiście zapłacić nawet cenę okładkową żeby się zapoznać ale niestety takich ofert brak. Dziwi mnie to tym bardziej, że chyba nakład tego komiksu nie był mały.
Jeśli chodzi o wydatki to wydaję dużo miesięcznie na komiksy ale "Jeremiah" póki co nie znajduje się na liście priorytetowych zakupów.

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 17, 2014, 02:05:39 pm »
Przeglądam allegro co jakiś czas i właśnie "Jeremiah" w rozsądnej cenie brakuje. W Ogóle brakuje tego tytułu na allegro. Jestem gotów oczywiście zapłacić nawet cenę okładkową żeby się zapoznać ale niestety takich ofert brak. Dziwi mnie to tym bardziej, że chyba nakład tego komiksu nie był mały.
Jeśli chodzi o wydatki to wydaję dużo miesięcznie na komiksy ale "Jeremiah" póki co nie znajduje się na liście priorytetowych zakupów.

Rzeczywiście cena za album na allegro w przypadku Jeremiaha jest dwukrotnie wyższa niż okładkowa, szukałem też po antykwariatach i w sumie na razie nie ma nic. Sam posiadam oba te komiksy i mogę je śmiało polecić innym, owszem rysunki twarzy u Hermana są jakie są, ale całość dobrze się czyta, lubię też tematy postapokaliptyczne które są przedstawione w dość ciekawy sposób w tym komiksie, Mad-Max ale nie do końca, świat Jeremiaha jest dużo bardziej rozbudowany. Jeżeli nie uda Ci się kupić tego komiksu z wydawnictwa Amber po rozsądnej cenie, kup sobie chociaż tom pierwszy od Elementala, a później zdecyduj czy Ci odpowiada, czy nie. Odnośnie wydatków na komiksy, myślę, że każdy kto je zbiera, kolekcjonuje wydaje na nie odpowiednio dużo.

Offline graves

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 17, 2014, 05:46:48 pm »
Jeśli ma iść Jeremiah po 4szt rocznie to zapomnijmy o całości serii -to jest 8 lat!!!..
Weź jeszcze pod uwagę, że przez 8 lat, może dojść 8 albumów, to nie jest skończona seria - także - 10 lat jak pisałem wcześniej :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jelsky

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 20, 2014, 08:38:03 am »
O, Jeremiah :) Fajnie. Mój portfel głosuje ZA! Hermanna nigdy za wiele. Nie rozumiem skąd te obawy, że seria nie przetrwa. Jeśli się dobrze orientuję to internety dopraszały się od paru lat m.in. i o tę serię, więc nie widzę zagrożenia. Poza tym na fali "Wież" , które są REWELACYJNE, "Jeremiah" powinien odpalić tym bardziej. W każdym razie, jam mam teraz na Hermanna mocną zajawkę. Jestem w cugu i nie zamierzam z niego wychodzić.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 20, 2014, 09:14:26 am »
Jakby to wydawał Egmont...to wiadomo, że cena byłaby niższa i większa pewność dotrwania do końca cyklu, a nowe wydawnictwo to wielka niewiadoma. Ciekaw jestem kto sięgnie po cykl VALERIAN-przedsmak już był w Komiks-Fantastyka

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 20, 2014, 10:13:04 am »
Ciekaw jestem kto sięgnie po cykl VALERIAN-przedsmak już był w Komiks-Fantastyka
Ja na pewno nie siegne, to staraszna ramotka jest. Kupilem nascie lat temu 4 tomy wydane w ramach KOMIKSU i czytam do dzisiaj. Ostatnio zmusilem sie i przeczytalem "Miasto niespokojnych wod" i jest slabo.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 20, 2014, 11:09:12 am »
Jakby to wydawał Egmont...to wiadomo, że cena byłaby niższa i większa pewność dotrwania do końca cyklu, a nowe wydawnictwo to wielka niewiadoma. Ciekaw jestem kto sięgnie po cykl VALERIAN-przedsmak już był w Komiks-Fantastyka

Jakby to wydawał Egmont? A nie jest to czasem wydawnictwo najbardziej znane z przerywania rozpoczętych serii? Valeriana biorę natychmiast, ktokolwiek go wyda.

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 20, 2014, 11:12:58 am »
Weź jeszcze pod uwagę, że przez 8 lat, może dojść 8 albumów, to nie jest skończona seria - także - 10 lat jak pisałem wcześniej :smile:

W tym tępie wydawania to końcówki serii co niektórych komiksów będą zbierać nasze wnuki :lol: :roll:

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 20, 2014, 11:17:52 am »
Ja nigdy nie czytałem trzech Valerianów z Fantastyki (z czterech jakie były), choć przymierzałem się kilka razy. Czytałem z nich tylko drugie wydanie "Miasta Niespokojnych Wód" (2. tom cyklu), czyli "Głębiny Nowego Jorku" z wydawnictwa Amber i był to komiks dość średni. Za to bardzo podobał mi się ten album (w częściach) ze Świata komiksu, czyli znakomity "Ambasador cieni" (8. tom). Czytałem go już wielokrotnie i uważam za jeden z najlepszych komiksów, jaki wydrukowali w Świecie Komiksu. Może nawet najlepszy.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 20, 2014, 11:29:48 am »
Valerian to jedna z tych serii na której pełne spolszczenie czekam od lat. Dlatego też z miejsca rzuciłbym się na ten tytuł. Marzy mi się również bardzo fragmentarycznie przedstawiony w "Świecie Młodych" Luc Orient. Chociaż szczerze wątpię, aby którekolwiek z wydawnictw połasiło się na ten tytuł.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 20, 2014, 11:37:14 am »
Pewnie też kupiłbym Valeriana, ale bogatszy o doświadczenia z bolesnym powrotem po latach do Funky Kovala i Rozbitków czasu, miałbym pewne obawy co do tej serii.

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 20, 2014, 11:43:19 am »

Jakby to wydawał Egmont? A nie jest to czasem wydawnictwo najbardziej znane z przerywania rozpoczętych serii? Valeriana biorę natychmiast, ktokolwiek go wyda.

wydaje mi się, że bossu pisał ironicznie...

no chyba, że nie...

nie no, na pewno pisał ironicznie... Egmont, przystępna cena i ciągłość serii... to ma sens tylko jako ironia...

A co do Valeriana to ja się chyba zabiorę za wersję cinebook. właśnie wydali Sur les terres truquées, więc już 7 można mieć... a następne w planach...
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 11:47:51 am wysłana przez fragsel »

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 20, 2014, 11:54:55 am »
Pewnie też kupiłbym Valeriana, ale bogatszy o doświadczenia z bolesnym powrotem po latach do Funky Kovala i Rozbitków czasu, miałbym pewne obawy co do tej serii.
Mnie Funky Koval specjalnie nie bawił nawet za łebka. Był ok, ale nic ponadto. Klimat mocno psuły kolory (sporo różu). Pamiętam, że Yans był jakieś 3 klasy lepszy (mroczna puszcza, podziemia mutantów, orwellowe miasto, pustka poza miastem, wszechobecny strach i mrok). Zawsze dziwiłem się, że mojemu 8 lat starszemu kuzynowi, który pożyczał mi te komiksy, najbardziej ze wszystkich podobał się obok Thorgala właśnie Koval. Przy mrocznym Yansie, albo Pelissie i np. tej bestii na ścierniskach z 1. tomu Koval był dla mnie jak różowa laurka.

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 20, 2014, 12:00:31 pm »
Pewnie też kupiłbym Valeriana, ale bogatszy o doświadczenia z bolesnym powrotem po latach do Funky Kovala i Rozbitków czasu, miałbym pewne obawy co do tej serii.
No to może dane ci będzie kupić Valeriana... ale za jakiś czas :)