Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 239939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 16, 2014, 09:02:32 am »
no coz. szkoda ze nie integrale, szczególnie że tak to wydają francuzi, niemcy, hiszpanie, amerykanie. w każdym razie to i tak bardzo dobra dla mnie wiadomość bo będę mógł wreszcie przeczytać pierwsze 3 albumy. dla niecierpliwych zostaje darkhorse.


w sumie wydawnictwo jest wspierane przez taurus media, więc może nie będzie powtórki z sutoris, hella, manzoku itd.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 16, 2014, 09:39:19 am »
swietne info, ale te 30 tomow, tez wolalbym jakies integrale....
z drugiej strony moze elmental bedzie czesciej puszczal kolejne tomy (raz na miecha...)
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 16, 2014, 10:48:58 am »
z drugiej strony moze elmental bedzie czesciej puszczal kolejne tomy (raz na miecha...)

Taa, i za 6 miesięcy lub szybciej zniknie jak inne wydawnictwa.

Offline Zbiorczy

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 16, 2014, 11:11:26 am »
Z jednej strony bardzo dobre info, z drugiej strony ciekawe czy rynek wszystko to wchłonie.
Do niedawna kupowałem praktycznie wszystko na bieżąco co było w kręgu moich zainteresowań, teraz niestety muszę z niektórych pozycji rezygnować.

Co do "Jeremiaha" to biorę go w ciemno. Seria może rzeczywiście nie równa i trochę rozciągnięta, ale wole dwudziesty czy trzydziesty tom Jeremiaha niż np. po raz pięćsetny czytać rozterki człowieka pająka :wink:

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 16, 2014, 02:14:19 pm »
"W tej samej cenie co Durango" czyli 38zł...za miękki komiks to trochę drogo porównując do "Wież Bois-Maury" które w eleganckiej lakierowanej okłądce kosztują....również 38zł!!!!....(oczywiście wiadomo że to cena okładkowa a zakupu będzie jakieś 10zł taniej ALE!!!...jakością wykonania nie ma co porównywać. Patrząc pod względem ekonomicznym wolę wydać 3x38=114zł za integrala niż się bawić w zbieranie 32 tomów które nie wiadomo czy zostaną wydane do końca. Optymalnym dla mnie byłby 5-tomowy integral- ludzie pierwszy na 100% kupią nawet z ciekawości i będzie wiadomo czy seria się przyjmie. A wydawanie "miękkich" w takiej cenie i w takiej ilości "zarżnie serię"....(oby nie)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 16, 2014, 02:31:00 pm »
Na razie nie będzie żadnych integrali (albo pojedyncze jak Rork), bo ludzie nie potrafią zaoszczędzić kasy i wydać potem naraz więcej, żeby w sumie zapłacić mniej za np. serię 4-albumową. Musimy się to tego przyzwyczaić, zacisnąć zęby i kupować te drogie, pojedyncze frankofony.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 16, 2014, 02:43:18 pm »
"W tej samej cenie co Durango" czyli 38zł...za miękki komiks to trochę drogo porównując do "Wież Bois-Maury" które w eleganckiej lakierowanej okłądce kosztują....również 38zł

Taurus od kilku lat swoje komiksy frankofońskie wydaje w tej cenie i jakoś dobrze im idzie. Proponuję nie marudzić, tylko kupować, to wtedy może przeczytamy całość. Jak sprzedaż będzie dobra, to pewnie zwiększą częstotliwość. Osobiście wolałbym, żeby na razie Elemental skupiło się wyłącznie na Durango i Jeremiahu. Zresztą, tyle ludzi pytało o Jeremiaha Taurus Media, Wydawnictwo Komiksowe, czy nawet swego czasu Egmont, że teoretycznie ta seria już powinna być skazana na sukces.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 16, 2014, 02:52:54 pm »
Porównując do Kajko i Kokosz i Asteriksa...to te serie można skompletowac w tej chwili w miękkiej okładce po 12-15zł za sztukę (20zł cena okładkowa).
Z Durango z tego powodu zrezygnowałem. Takiego Thorgala w HC można łyknąć na allegro nóweczkę 36 tomów kompletną za 900zł (25zł szt) jak by się postarał to by kupił po 22zł czyli 800zł. Jeremiaha pewnie bedzie można kupić po 28zł za miękkiego (tak chodzi Durango najniżej). Czyli w podobnej cenie będzie się miało kolekcję o 4 albumy mniejszą , w miękkiej okładce i jeszcze bez żadnej gwarancji ukończenia a 32 albumy to lekko licząc ok 4-5lat.- integrale można by zamknąc w 2-2,5 latach

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 16, 2014, 03:20:11 pm »
Jeremiaha pewnie bedzie można kupić po 28zł za miękkiego (tak chodzi Durango najniżej).
Ja kupilem Durango za 23,69 zl :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 16, 2014, 04:03:48 pm »
Porównując do Kajko i Kokosz i Asteriksa...to te serie można skompletowac w tej chwili w miękkiej okładce po 12-15zł za sztukę (20zł cena okładkowa).
Z Durango z tego powodu zrezygnowałem. Takiego Thorgala w HC można łyknąć na allegro nóweczkę 36 tomów kompletną za 900zł (25zł szt)
No jasne. Jak nie czytałeś Thorgala i Asteriksa, to wiadomo, że lepiej wybrać te, niż np. taurusowe za 38-46 zł.
Z dwóch powodów: bo tańsze, bo lepsze. Asteriks i Thorgal to pewność rewelacyjnej serii i dobra cena. Kajko i Kokosz zresztą też znakomity. To nie jest przypadek, że mają takie nakłady.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 16, 2014, 06:14:57 pm »
"W tej samej cenie co Durango" czyli 38zł...za miękki komiks to trochę drogo porównując do "Wież Bois-Maury" które w eleganckiej lakierowanej okłądce kosztują....również 38zł!!!!....(oczywiście wiadomo że to cena okładkowa a zakupu będzie jakieś 10zł taniej ALE!!!...jakością wykonania nie ma co porównywać. Patrząc pod względem ekonomicznym wolę wydać 3x38=114zł za integrala niż się bawić w zbieranie 32 tomów które nie wiadomo czy zostaną wydane do końca. Optymalnym dla mnie byłby 5-tomowy integral- ludzie pierwszy na 100% kupią nawet z ciekawości i będzie wiadomo czy seria się przyjmie. A wydawanie "miękkich" w takiej cenie i w takiej ilości "zarżnie serię"....(oby nie)


okładka może i "elegancka", ale środek już niekoniecznie --> patrz posty w temacie wież b-m. Na pewno na niższą cenę miała też wpływ niewielka dotacja...... Szczerze mówiąc, to nie przekonują mnie W OGÓLE twarde okładki w zeszytach 48-stronnicowych; szkoda na nie (okładki oczywiście) miejsca na półce. W przypadku zamkniętej serii, takiej jak np. wieże b-m (tomy 1-11) integral ma 'duży' sens, choć wtedy znów odpada nam kolejna okazja na krzewienie komiksu wśród szerokiej rzeszy 'niewtajemniczonych'. Natomiast przypadek tasiemcowego Jeremiaha..... osobiście też wolałbym integral, ale za cholerę nie wierzę w teorię, że miękkie zeszyty zarżną serię, a 5-tomowe integrale po... (no właśnie po ile??) pozwolą na wydanie całości.


Jeremiaha pewnie bedzie można kupić po 28zł za miękkiego (tak chodzi Durango najniżej).


szukałem 10 sekund:
http://selkar.pl/durango-1
24,75 zł


Taurus od kilku lat swoje komiksy frankofońskie wydaje w tej cenie i jakoś dobrze im idzie. Proponuję nie marudzić, tylko kupować, to wtedy może przeczytamy całość.


dokładnie!!!

Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 16, 2014, 10:57:51 pm »
Jeremiah to jeden z tych frankofońskich komiksów, na którego wydanie po polsku czekałem najbardziej. W sumie dobrze, że pojedyncze albumy w miękkiej a nie integrale. Nie będą przynajmniej tyle miejsca zajmowały na półce i osobiście jednak wolę czytać tego typu komiksy w pojedynczych albumach. Tylko ta częstotliwość... :doubt:


Durango bardzo dobry. Podobał mi się sposób prowadzenia narracji przez Swolfsa i szczegółowe rysunki. Do tego naprawdę dobre kolory.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 17, 2014, 07:04:34 am »
oooo...posłuchali cię i podnieśli cenę na 33zł!!...ha ha....Szczerze to zerknąłem na gildię i allegro i jest to cena średnia bez przesyłki. Mnie się osobiście podoba wydanie Wież tak (jak i XIII)- solidna fajna okładka w cenie miękkiej. A patrząc pod wzg. ekonomicznym np. twardy Thorgal a miękki to różnica ok. 8zł. Wiadomo że są to serie przeznaczone do zapychania półek w księgarniach i cena wychodzi z ilości a Egmont ma prawa pewnie na wieki-wieków a na nowe serie trzeba wykupić licencję i wydać w nakładzie który przyniesie sprzedaż oczekiwaną i zysk. Pytanie tylko po co zmieniać to do czego doszedł rynek zachodni- tam Jeremiah jest wydawany w 3-tomowych integralach - uczmy się od innych a nie idźmy pod prąd. Taki Blueberry z Egmontu się przyjął to nie można zrobić podobnego formatu i ceny??

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 17, 2014, 07:11:51 am »
chyba właśnie blueberry z egmontu sie nie przyjął i nie będzie kolejnych integrali.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 17, 2014, 07:26:17 am »
oooo...posłuchali cię i podnieśli cenę na 33zł!!...ha ha....Szczerze to zerknąłem na gildię i allegro i jest to cena średnia bez przesyłki. Mnie się osobiście podoba wydanie Wież tak (jak i XIII)- solidna fajna okładka w cenie miękkiej. A patrząc pod wzg. ekonomicznym np. twardy Thorgal a miękki to różnica ok. 8zł. Wiadomo że są to serie przeznaczone do zapychania półek w księgarniach i cena wychodzi z ilości a Egmont ma prawa pewnie na wieki-wieków a na nowe serie trzeba wykupić licencję i wydać w nakładzie który przyniesie sprzedaż oczekiwaną i zysk. Pytanie tylko po co zmieniać to do czego doszedł rynek zachodni- tam Jeremiah jest wydawany w 3-tomowych integralach - uczmy się od innych a nie idźmy pod prąd. Taki Blueberry z Egmontu się przyjął to nie można zrobić podobnego formatu i ceny??

Ja wcale nie mówię, że nie chcę "3-tomowych integrali" (chodzi o wydania zbiorcze, kumulujące 3 albumy), tylko że - jak zawsze - są 'plusy dodatnie', ale są też 'plusy ujemne' takiego rozwiązania. Jeśli przez '"rynek zachodni" masz na myśli US, to oni mieli już kilka nieudanych startów tej serii: najpierw na początku lat '80 (chyba 2 pierwsze zeszyty), następnie dekadę później - chyba Catalan wydał nr (bodajże) 13, potem jeszcze inne wydawnictwo zaczęło od początku (doszli do 3 części). Dalej, znów dekadę później, mieliśmy nieudany serial, i przy tej okazji - znane również u nas nr 22 i 20 (tak, tak, to nasze dziwne wydanie, to wcale nie jest jakiś-tam dziwny przypadek - szliśmy razem z trendem, jak to mówisz "rynku zachodniego"), no i na koniec mamy, rozpoczętego w 2012 Omnibusa (czyli chyba Twoje "3-tomowe integrale"). Przyznaję, to ostatnie rozwiązanie wydaje mi się mieć największe szanse, ale zauważ, że oni wydali w nim do tej pory zaledwie 9 części, no i co najważniejsze, w ubiegłym roku mieli tylko 1 tom (czyli zwalniają tempo), co znaczy, że idą wolniej, niż skromne plany Elementala (chyba 4 zeszyty rocznie). uffff, to tyle, bo się zasapałem.........
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

 

anything