Autor Wątek: Niedokończone serie komiksowe .  (Przeczytany 44320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #165 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:56:38 am »
NIe rozumiem tego tematu, czy my rozmawiamy o komiksach, ktore bardzo dlugo nie moga doczekac sie sensownej kontynuacji czy ogolnie o wszystkich polskich seriach?
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline DarekŻory

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 25, 2014, 12:15:25 pm »
Wilq - 20 zeszytów (i dalsze w planach)
Osiedle Swoboda - 6 zeszytów + 2 wydania integrala (trzecie w planach) + 2 planowane spin-offy
Biały Orzeł - 7 zeszytów (i dalsze w planach)
Dom żałoby - 7 zeszytów
Czowiek bez szyi - 4 zeszyty
Blaki - 4 tomy
Bler - 3 zeszyty (i dalsze w planach)
Wilcze tropy - 3 zeszyty
W imieniu Polski walczącej - 2 zeszyty
Fotostory - 2 tomy
Vreckless Vrestlers - 2 zeszyty póki co (z planowanych sześciu)

To tak na szybko, pewnie jest tego więcej. Nie wspominając o licznych pojedynczych albumach. Ale jasne, nic się nie ukazuje. Absolutnie nic, posucha i same przedruki z Hameryki.


Mało hehe




Z tych, które wymieniłeś Bler OK. Reszta również. Białego Orła nie tknołem. Nie dokońca jestem przekonany do tego komiksu, kiedys napewno spróbuje. Jednak tamte, to komiksy mojego dzieciństwa i  fajnie, by było zobaczyć kontynuacje. Chętnie bym kupił coś podobnego do 'kosmicznego detektywa'. Co polecacie?. Tak na marginesie. W scenie, kiedy karków idzie w pył w trzecim tomi zawsze w myśli tworze sobie odgłos wybuch uhaaaaaaaaaa. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 06:42:17 pm wysłana przez graves »

Offline Nawimar

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #167 dnia: Lipiec 25, 2014, 01:49:41 pm »
NN: "Z innej beczki: pamiętacie "Kica Przystojniaka"? To był komiks z potencjałem."
 
Ogólnie Jezierski był pod względem warsztatu profesjonalistą w każdym calu (choć nie wiem jak z dotrzymywaniem terminów). Zdaje się, że przynajmniej częściowo doceniła go też zagranica, bo z tego co wspominał w "TrzaskuPrasku" miał realizować na zachodni rynek jakieś większe zlecenie. Szkoda, że Kic przepadł. Ale "Zbyt długiej jesieni" też żal. Naszych rodzimych "Żywych Trupów" :wink: . Tyle, że lepszych i znacznie wcześniejszych.

A co do twórczości Jacka Skrzydlewskiego to jego zrealizowana wspólnie z Jerzym Niemczukiem "Wyprawa na Ziemie" (na podstawie powieści "Rozbitkowie") również można (na upartego) uznać za niedokończoną serie. Książka miała bowiem kontynuacje w postaci "Wyprawy Daleków", w swojej klasie jeszcze lepszej niż część pierwsza. Niestety nie przełożono jej na język komiksu. Parę lat temu usiłowałem wypytać Jacka Skrzydlewskiego m.in. o tę sprawę i nawet wstępnie zadeklarował się, że wyjaśni tę kwestie. Najwidoczniej jednak ma inne obowiązki, bądź też po prostu nie pali się do udzielania wywiadu. Moim zdaniem to mógł być świetny komiks.

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #168 dnia: Lipiec 25, 2014, 02:27:13 pm »
Ogólnie Jezierski był pod względem warsztatu profesjonalistą w każdym calu (choć nie wiem jak z dotrzymywaniem terminów).
Jezierski był zawsze tak terminowy, że mozna by regulować według niego zegarki. A z współpracy z zagranicą to chyba nic mu nie wyszło.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 25, 2014, 08:16:12 pm »
Jezierski był zawsze tak terminowy, że mozna by regulować według niego zegarki. A z współpracy z zagranicą to chyba nic mu nie wyszło.

To tak przy okazji:
swego czasu Twoja i Jezierskiego "Alicja w Krainie Czarów" potrafiła chodzić po stówce na allegro. Mam nawet dwa egzemplarze, bo niedługo po tym, jak ją nabyłem (właśnie w okolicach stówki), ktoś wystawił to na allegro w dziale dziecięcym za 8zł Kup Teraz. To sobie nie odmówiłem ;-)

BTW: Widzę, że jest na allegro jeden egzemplarz, za 50zł i jeden chętny. Jak ktoś nie zna - brać bo warto.

Offline DarekŻory

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 25, 2014, 08:46:44 pm »
Już gdzieś pisałem o tym.
Mało jest dobrego sf na naszym rynku.
Poleciłbym Wieczną Wojnę, Universal War One, Rozbitków Czasu. Lubię również komiksy Moebiusa i Bilala


Rozbitków czasu wypadało by wydać do końca. Też lubię ten komiks.

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:24:02 pm »
A "Deduktor". Przecież to był znakomity komiks głównego nurtu. Lekka, łatwa i przyjemna rozrywka.
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/deduktor/1/recenzja


Offline adro

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 25, 2014, 11:08:48 pm »
Dorzucam Phantasmate
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 25, 2014, 11:16:07 pm »
Dorzucam Phantasmate
pzdr


Ale - o ile dobrze pamiętam - Phantasmata została skończona. Czyż nie? Nawety mówiło sie o tym, że Kultura Gniewu wyda ją w wydaniu zbiorczym, jak "Osiedle Swoboda". Ja wciąż na to wydanie czekam.

Offline adro

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 25, 2014, 11:20:44 pm »
Nie wiem, ale calosc miala ukazac sie w 2008 roku i od tamtej pory cisza, niestety :sad:
Chyba ten komiks jednak nie zostal dokonczony, ale moze sie myle, juz sam nie wiem
pzdr
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 11:42:54 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 25, 2014, 11:46:08 pm »
Nie wiem, ale calosc miala ukazac sie w 2008 roku i od tamtej pory cisza, niestety :sad:
Chyba ten komiks jednak nie zostal dokonczony, ale moze sie myle, juz sam nie wiem
pzdr
Dokładnie tak, całość zapowiadana przez KG sie nie ukazała, ale ta całość miała być zbiorem epizodów opublikowanych w "Produkcie". O ile dobrze pamiętam, to tam w finale
Spoiler: pokaż
 krzyżują głównych bohaterów i potem już nie ma o kim opowiadać
.

Offline adro

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 26, 2014, 12:30:39 am »
Aha no faktycznie masz racje, tez to pamietam, nie wiem skad mi sie wzielo, ze phantasmata nie zostala jednak dokonczona. KG nie wydala tego komiksu i pewnie dlatego phantasmata utkwila mi w glowie jako rzecz bardzo ciekawa, ale jednak niedokonczona :razz: . Dorzucam Parish Śledzia  :biggrin:
pzdr
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2014, 12:35:12 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misiokles

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 26, 2014, 09:06:34 am »
Rozbitkowie Czasu w ciągu jednej-dwóch stron potrafią zachwycić i wkurzyć jednocześnie. Ale też z chęcią kupiłbym tom dwa.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 26, 2014, 01:19:27 pm »
Jak już został wątek przeniesiony to można skleić w całość ;)

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36251.0.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 09, 2015, 09:20:01 pm »
Kolejny tytuł, gdzie zastanawiam się czy kiedyś wyjdzie kolejna część :)


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---