Autor Wątek: Niedokończone serie komiksowe .  (Przeczytany 45306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 11, 2014, 10:28:48 am »
Autorzy i twórcy zbyt często lekceważą klienta/czytelnika to jest moja teoria. Tylko i aż tyle.
Nie czepiam się konkretnych osób, bo każdy wie co ma na sumieniu. Chodzi mi o zmienne podejścia wśród komiksiarzy na lepsze. Jak widać dla niektórych to straszna zbrodnia.
Nie odpowiadam za to co sobie myślą osoby czytające, odpowiadam tylko i aż za swoje słowa.
@ Daniel Gizicki
Żeby nie było że rzucam obelgi to ładnie proszę oświeć jak mam mówić o ludziach którzy nie dotrzymują słowa? 

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 11, 2014, 10:32:05 am »
Chodzi mi o zmienne podejścia wśród komiksiarzy na lepsze.
No i to jest fakt. Przez ostatnie lata sytuacja zmieniła się diametralnie.

Offline adro

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 11, 2014, 10:39:09 am »
no niestety tak jest, ze tworcy komiksowi w Polsce nie moga poswiecic sie wylacznie tworzeniu historyjek obrazkowych. trzeba jeszcze z czegos zyc. Sa wyjatki od tej reguly, ale mimo wszystko wesolo nie jest. Zal tych porzuconych projektow, ale zycie jest nieublagane :sad:
pzdr
ps dobrze, ze sa ludzie, ktorym chce sie jeszcze troche pogrzebac w komiksikach :razz:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Daniel Gizicki

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 11, 2014, 10:43:53 am »
Cytuj
Autorzy i twórcy zbyt często lekceważą klienta/czytelnika to jest moja teoria

Konkrety. Którzy autorzy? Ilu ich jest w stosunku do tych, którzy nie lekceważą?
Cytuj
Nie czepiam się konkretnych osób, bo każdy wie co ma na sumieniu. Chodzi   mi o zmienne podejścia wśród komiksiarzy na lepsze. Jak widać dla   niektórych to straszna zbrodnia.
taaa, forumowe rzucanie obelgami na pewno uratuje polski komiks.
Cytuj
Nie odpowiadam za to co sobie myślą osoby czytające, odpowiadam tylko i aż za swoje słowa.
A ja Ci mówię, że wygadujesz bzdury. To mamy remis.

Cytuj
Żeby nie było że rzucam obelgi to ładnie proszę oświeć jak mam mówić o ludziach którzy nie dotrzymują słowa?
Jest takie określenie - osoba niesłowna. Nie dotrzymanie słowa to nie to samo co oszustwo. Poza tym któryś twórca powiedział wprost - daje słowo, że zrobię taki a taki komiks?
Zbyt dużo czynników pomijasz formułując swoje tezy.
Ale to wszystko dlatego, że łatwiej jest pokrzyczeć "Oszust!" niż sprawdzić co, jak i dlaczego.

Offline krytyk

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 11, 2014, 11:04:47 am »
@ Daniel Gizicki
Strasznie bronisz osób niesłownych. Nie patrząc na nic np. na kulturę wypowiedzi. Bo co innego napisać nie zgadzam się z tobą, a zupełnie co innego bzdury. Czy musze pisać że te "bzdury" źle świadczą o kulturze wypowiadającego się? 
Bzdury? A może tylko twoim zdaniem? Tego nie bierzesz pod uwagę o nieomylny? Widocznie łatwiej zarzucać bzdury niż przyznać, że są tacy ludzie co są niesłowni. Bywają nawet tacy co proszą by dać im zrealizować komiks, a potem rozmyślają się po jednym tomie. Możesz się czepiać i obrażać mnie, ale w wolnym kraju mam prawo komentować i potępiać takie zachowanie. 

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 11, 2014, 11:06:10 am »
No ja czekam na kontynuacje dogmatu, ale bez zadnej spinki. Licze tez na kolejne czesci jana hardego, ale to chyba juz upadlo.
pzdr

Jak upadło jak właśnie zbierany jest preorder trójki?
 
W temacie to ja żałuję, że nie wyszła dwójka Tajemnic Metropolii i Obywatela. Ten pierwszy był świetny i chętnie poznał bym kontynuację, a drugi, bo ciekaw jestem czy dalej trzymałby poziom czy jednak już się wyczerpała ta forma tego tytułu. Cóż szkoda.
 
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 11, 2014, 11:11:36 am »
Strasznie bronisz osób niesłownych
Jeszcze raz zaapeluję o podanie przykładów takiej niesłowności. Bo na razie sugerujesz, że wszyscy twórcy komiksow są niesłowni, co jest równie prawdziwe, jak twierdzenie że fani komiksów się nie myją.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2014, 11:14:16 am »
O, nie. Przecież napisał "Autorzy i twórcy zbyt często lekceważą klienta" a nie, że zawsze i wszyscy.
Na przykładzie ziniolowego kibicowania pokazałem, że to za dużo powiedziane.

Offline krytyk

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2014, 11:16:52 am »
Cytat: N.N.
Jeszcze raz zaapeluję o podanie przykładów takiej niesłowności. Bo na razie sugerujesz, że wszyscy twórcy komiksow są niesłowni, co jest równie prawdziwe, jak twierdzenie że fani komiksów się nie myją.
Napisałem, że zbyt wielu. Zbyt wielu!
Przykładów jest wiele, ale jak napisałem każdy wie co ma na sumieniu. Ten temat to nie pręgierz. To prośba o zastanowienie się do twórców i wydawców. Nie potrafisz, nie pchaj się na afisz. 
A także przyznam pokazanie mojej złości na takie zachowanie.   

@ Maciejaszek
Dziękuje za zrozumienie o czym pisze. Dziś to prawdziwa rzadkość, by przeczytać i chcieć zrozumieć.


=======================================================================
Odpowiadam za to co napisałem, nie za to co ktoś sobie pomyślał.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2014, 11:24:45 am »
Cytuj
Nie patrząc na nic np. na kulturę wypowiedzi. Bo co innego napisać nie   zgadzam się z tobą, a zupełnie co innego bzdury. Czy musze pisać że te   "bzdury" źle świadczą o kulturze wypowiadającego się?
Aha, za to wyzywanie od oszustów z pozycji forumkowego anonima gdy jak sam przyznałeś nie sprawdziłeś faktów to jest bardzo kulturalne?
Jak Kali ukraść to dobrze ale jak Kalemu ukraść to źle?
Super.
Cytuj
Bzdury? A może tylko twoim zdaniem? Tego nie bierzesz pod uwagę o   nieomylny? Widocznie łatwiej zarzucać bzdury niż przyznać, że są tacy   ludzie co są niesłowni.
Ależ ja przyznaję że są ludzie niesłowni. Co nie czyni z nich oszustów.
Cytuj
Bywają nawet tacy co proszą by dać im   zrealizować komiks, a potem rozmyślają się po jednym tomie.
Nazwiska i konkrety. Kto, co i kiedy.

Cytuj
Możesz się   czepiać i obrażać mnie, ale w wolnym kraju mam prawo komentować i   potępiać takie zachowanie.
nazwanie tego co wypisujesz bzdurami jest obraźliwe? To ja przepraszam

 :roll:

Offline turucorp

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2014, 11:28:41 am »
Napisałem, że zbyt wielu. Zbyt wielu!
Przykładów jest wiele, ale jak napisałem każdy wie co ma na sumieniu.

nie rozumiem dlaczego tak bardzo wzbraniasz sie przed podaniem konkretow (tzn. rozumiem, bo przeciez znacznie latwiej rzucic ogolnikiem a potem obrazic sie na caly swiat, zamiast normalnie napisac o co ci konkretnie chodzi), jak kupujesz maslo to potem tez na forum wyrobow mlecznych robisz awantury, ze zbyt wielu producentow dodaje chemie?

Offline Daniel Gizicki

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 11, 2014, 11:30:31 am »
Cytuj
Napisałem, że zbyt wielu. Zbyt wielu!
Przykładów jest wiele,
Ile bo liczę i wcale tak dużo nie wychodzi.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 11, 2014, 11:41:19 am »
Na przykład w liście kibicowania Ziniola na 120 projektów oceniam, że porzuconych jest (zgodnie z moją wiedzą) około 10. Z tego żaden nie jest z grona szczególnie hajpowanych komiksów.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 11, 2014, 11:48:59 am »
ogólnie ciekawy temat. I tak jak brakuje mi kilku serii, tak rozumiem w większości powody ich zarzucenia.

Ja pierwszy post odczytuje tak:
"Nie interesuje mnie, że pierwszy tom się kiepsko sprzedał i wydawnictwo na tym straciło, więc zdecydowało z ciężkim sercem zarzucić serię w którą tak wierzyło. Ja kategorycznie żądam, żeby drugi tom i inne się pojawiły. Nie interesuje mnie, że wydawca musi dopłacać. Ja chce. A jak rysownik nie da rady go narysować (z różnych powodów), to w kierat go!"
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

fragsel

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 11, 2014, 11:49:25 am »

Zgadzam się z Ystad'em

Nie wydaje mi się, by komuś zależało na porzucaniu projektów, które znalazły nabywców.
A jeśli nie ma nabywców, to tylko idiota (albo pasjonat/hobbysta z innym dochodowym źródłem zarobku) by coś takiego kontynuował...

Kupujcie komiksy, to pewnie będą kontynuowane. Nie kupujcie, to nie będą. Takie to proste...

 

anything