trawa

Autor Wątek: Niedokończone serie komiksowe .  (Przeczytany 44324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 11, 2014, 02:38:40 pm »
Okej dorzucę jeszcze Prosiakowe "Objawienia i Omamy" i wtedy wychodzi zatrważająca liczba 10 tytułów. Na ile polskich komiksów które wyszły w ciągu ostatnich 10 lat? Kilkaset?
SZOK!

 :badgrin:

Nie no, jest tego trochę więcej pewnie. Ja dorzucam "Infamis" (ktoś coś wie?) oraz "Miś Misza" (też ma na okładce jedynkę).

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 11, 2014, 02:42:56 pm »
Przebijam "Krainą Herzoga" i (bijąc się w piersi) "Degrengolandem".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 11, 2014, 02:44:49 pm »
N.N. napisał jasno:

no to miałem na myśli. Scenariusz był gotowy jak napisał N.N.
 
Chodziło mi o to, że tutaj podobnie jak w wypadku Tajemnic to co opublikowano w zupełności można traktować jako zamkniętą całość i gdyby autorzy nie wspomnieli to nikt by nie wiedział o tym, że było planowane  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 11, 2014, 03:07:29 pm »
A ja mam żal, że nie kontynuują "Kajka i Kokosza" - obiecywali, że będą. Zrobili konkurs na rysownika. I co? I nic.
Jakby nie zrobili konkursu i nie zapowiadali, że będą kontynuować też bym miał złość i żal i te inne, ale miałbym je do Christy, bo jak się ma fanów i rozgrzebaną serię, to nie wypada umierać.

Offline koziorozec1979

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 11, 2014, 03:27:46 pm »
A ja mam żal, że nie kontynuują "Kajka i Kokosza" - obiecywali, że będą. Zrobili konkurs na rysownika. I co? I nic.
Jakby nie zrobili konkursu i nie zapowiadali, że będą kontynuować też bym miał złość i żal i te inne, ale miałbym je do Christy, bo jak się ma fanów i rozgrzebaną serię, to nie wypada umierać.
dokładnie :biggrin:
swoją drogą to skoro już rozpisali konkurs to mogliby przynajmniej opublikować zebrane najlepsze prace jako jakąś antologię w hołdzie autorowi.

no to miałem na myśli. Scenariusz był gotowy jak napisał N.N.
 
Chodziło mi o to, że tutaj podobnie jak w wypadku Tajemnic to co opublikowano w zupełności można traktować jako zamkniętą całość i gdyby autorzy nie wspomnieli to nikt by nie wiedział o tym, że było planowane  :wink:
w takim razie pełna zgoda. Z treści utworów nie wynika, iż dalszy ciąg nastąpi.
Przebijam "Krainą Herzoga" i (bijąc się w piersi) "Degrengolandem".

to Degrengoland już absolutnie zarzucony? :sad:
Nie no, jest tego trochę więcej pewnie. Ja dorzucam "Infamis" (ktoś coś wie?) oraz "Miś Misza" (też ma na okładce jedynkę).
ale w sklepie gildii takie info:
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/193749-infamis-2-zdrajca
zatem może jeszcze jakaś szansa jest

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 11, 2014, 04:55:12 pm »
to Degrengoland już absolutnie zarzucony? :sad:
Przedłużyłem domenę na kolejny rok i to w zasadzie tyle. Czekamy z Pawłem na scenariusz do trzeciego zeszytu.
W międzyczasie robimy nowego... Dampca.

Offline Manis

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 11, 2014, 06:37:25 pm »
dokładnie :biggrin: swoją drogą to skoro już rozpisali konkurs to mogliby przynajmniej opublikować zebrane najlepsze prace jako jakąś antologię w hołdzie autorowi.w takim razie pełna zgoda. Z treści utworów nie wynika, iż dalszy ciąg nastąpi.to Degrengoland już absolutnie zarzucony? :sad: ale w sklepie gildii takie info:http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/193749-infamis-2-zdrajcazatem może jeszcze jakaś szansa jest

Jakiś czas po konkursie napisałem kilka rozbudowanych konspektów albumów, kilka scenariuszy dłuższych i krótszych. Jeden z nich Łukasz Ciaciuch zaczął rysować (zrobił chyba 6 plansz) - dwie z nich można zobaczyć tutaj http://na-plasterki.blogspot.com/2010/10/ciaciuch-rysuje-album-o-ofermie.html
Ale na braku odpowiedzi z wydawnictwa się skończyło.

ramirez82

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 11, 2014, 06:53:44 pm »
A wiadomo co z oczekiwanym od dawna Na szybko spisane 3?

Offline adro

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 11, 2014, 07:56:11 pm »
a co z kolejnym tomem mikropolis :razz:
jednak tych zarzuconych rzeczy jest troszke, ale tak to juz jest, specyfika rynku niestety  :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 11, 2014, 08:10:06 pm »
Zarzuconych rzeczy jest sporo, ale apelowałbym, żeby odróżniać te, które są ewidentnie niedokończone od tych, które mogłyby być kontynuowane.
W moim odczuciu niedokończone są takie rzeczy jak "Zło", "Monte Cassino", "Achtung: Zelig", Świety smok i Jerzy" czy "Żbik" (ten nowy). Z kolei "Na szybko spisane", "Mikropolis", "Odmieniec" czy "Paranomazja" jedynie nie są kontynuowane.
W wypadku jednych, chcielibyśmy więcej, w wypadku drugich, chcielibyśmy się dowiedzieć "co dalej" lub "jak to się konczy".

Offline turucorp

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 11, 2014, 08:19:55 pm »
Zarzuconych rzeczy jest sporo, ale apelowałbym, żeby odróżniać te, które są ewidentnie niedokończone od tych, które mogłyby być kontynuowane.
W moim odczuciu niedokończone są takie rzeczy jak "Zło", "Monte Cassino", "Achtung: Zelig", Świety smok i Jerzy" czy "Żbik" (ten nowy). Z kolei "Na szybko spisane", "Mikropolis", "Odmieniec" czy "Paranomazja" jedynie nie są kontynuowane.
W wypadku jednych, chcielibyśmy więcej, w wypadku drugich, chcielibyśmy się dowiedzieć "co dalej" lub "jak to się konczy".

"Monte..." przeciez caly czas powstaje i jest publikowane,
"NSS" ma poslizg, ale nigdy nie pojawila sie informacja, ze nie bedzie,
w przypadku "Mikropolis" tez caly czas pojawiaja sie kolejne epizody z albumu, tempo spadlo (z wiadomych dla wielu przyczyn), ale nikt nie oglaszal zadnej rezygnacji (przypominam, ze w tym przypadku splajtowal wydawca),


Offline Death

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 11, 2014, 08:33:57 pm »
Na ile polskich komiksów które wyszły w ciągu ostatnich 10 lat? Kilkaset?
SZOK!

 :badgrin:
Szkoda tylko, że nie są (moim zdaniem) tak dobre jak 4 niedokończone cykle, które są w moim top 7 polskich komiksów ever. Oto moja siódemka ulubionych polskich komiksów:
Opowieść rybaka - niedokończony
Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona - niedokończony
Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego (wiem, że to niby różne rzeczy, ale dla mnie to jedna seria historyczna, pojedyncze albumy z epizodami z życia jakiegoś bohatera) - wychodzi
Mikropolis - niedokończony
Morfołaki - nienarysowane historie z tyłu wydania zbiorczego, czyli niedokończony
Rewolucje - wychodzi
Łauma - skończony (choć chciałoby się więcej)

Także tego...mnie te setki komiksów nie cieszą tak bardzo, kiedy moje ulubione Opowieści rybaka, Mikropolis i Otton zostały porzucone, a historie o Morfołakach nie zostały narysowane. Nie wnikam dlaczego tak się stało, po prostu ubolewam jako czytelnik.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2014, 08:41:52 pm wysłana przez Death »

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 11, 2014, 08:37:27 pm »
"Monte..." przeciez caly czas powstaje i jest publikowane,
"NSS" ma poslizg, ale nigdy nie pojawila sie informacja, ze nie bedzie,
w przypadku "Mikropolis" tez caly czas pojawiaja sie kolejne epizody z albumu, tempo spadlo (z wiadomych dla wielu przyczyn), ale nikt nie oglaszal zadnej rezygnacji (przypominam, ze w tym przypadku splajtowal wydawca),


Przecież napisałem: "w moim odczuciu".
Wiem, że wychodzi. Wiem, że powoli. Wiem, że nie wszystko wyjdzie. I nie o to mi chodzi, żeby marudzić, ale o zwrócenie uwagi, że jest róznica pomiędzy urwanym w połowie i takim, który z przyjemnoscią by się czytało dalej, chociaż niby wszystko, co miało być opowiedziane, zostało opowiedziane...

Offline Nawimar

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 11, 2014, 09:37:55 pm »
Przyznaję, że żałuję braku realizacji co prawda nie zapowiedzianego (ale za to wspominanego) komiksu o morskiej peregrynacji św. Brendana. Szkoda bo temat świetny. A może pewnego dnia dałoby się go jeszcze zrealizować...

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 11, 2014, 09:49:41 pm »
Przyznaję, że żałuję braku realizacji co prawda nie zapowiedzianego (ale za to wspominanego) komiksu o morskiej peregrynacji św. Brendana. Szkoda bo temat świetny. A może pewnego dnia dałoby się go jeszcze zrealizować...
Trudno tu mówić o braku kontynuacji, skoro komiks w ogóle się nie ukazał. Komiks ten nigdy nie zostałnarysowany, nie zaczął też być rysowany. Poewstał scenariusz i plansze próbne. Scenariusza już nie mam. Wątpię, by rysownik go miał.'
To rzeczywiście mógłby być b. dobry komiks, ale dzisiaj musiałby go zrobić ktoś inny.