Autor Wątek: Niedokończone serie komiksowe .  (Przeczytany 45919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 11, 2014, 10:37:15 pm »
O "Dacku Yoldzie" i "Rycerzach Ziem Jałowych" nie będę zatem wspominał. Chociaż w kontekście tych drugich warto wspomnieć, że autor scenariusza (tj. Tomasz Bochiński) pozostaje aktywnym pisarzem horrorów czego przykładem są opublikowane przed dwoma laty "Opowieści praskie", bardzo udany zbiór opowiadań osadzonych w prawobrzeżnej Warszawie.

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 11, 2014, 10:47:26 pm »
Och, autorem scenariusza do "Autobahn nach Poznań" był Andrzej Ziemiański, laureat nagrody im. Zajdla w 2001 roku
 http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/autobahn_nach_poznan/1/
Komiks nigdy nie powstał, a jedną z osób, które mają do świata pretensje o to, że nie powstał, jest Robert Służały, czyli rysownik. W swoim czasie apelował on o to, by jacyś ludzie dobrej woli pomogli mu z uporzadkowaniem tego bałaganu.
Rzecz w tym, że "Mandragora" zdecydowała się komiks wydać, rysownik zaczał go rysować, pisarz nie dostarczył całości scenariusza, rynek się załamał, wydawnictwo splajtowało, a rysownik został z gotowymi planszami, z którymi nie ma co zrobić.
Z punktu widzenia krytyka, to rysownik jest tym ch**em, który jest winien, że komiks się nie ukazał. Z mojego punktu widzenia, rysownik jest tu ofiarą, któremu wcale nie pomaga takie pierdzie**nie o złości, chęci ukarania i niespełnionych obietnicach.
Tak, czy inaczej, komiksu nie ma i prawdopodobnie nie bedzie. Żałuję tego, chociaż ofiarą tego komiksu padł komiks, który Służały robił do mojego scenariusza (sam rysownik kiedyś o tym opowiadał na forum wraka, ale forum już nie istnieje).

Offline vision2001

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 12, 2014, 07:10:56 am »
Och, autorem scenariusza do "Autobahn nach Poznań" był Andrzej Ziemiański, laureat nagrody im. Zajdla w 2001 roku
 http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/autobahn_nach_poznan/1/
Komiks nigdy nie powstał, a jedną z osób, które mają do świata pretensje o to, że nie powstał, jest Robert Służały, czyli rysownik. W swoim czasie apelował on o to, by jacyś ludzie dobrej woli pomogli mu z uporzadkowaniem tego bałaganu.
Rzecz w tym, że "Mandragora" zdecydowała się komiks wydać, rysownik zaczał go rysować, pisarz nie dostarczył całości scenariusza, rynek się załamał, wydawnictwo splajtowało, a rysownik został z gotowymi planszami, z którymi nie ma co zrobić.
Z punktu widzenia krytyka, to rysownik jest tym ch**em, który jest winien, że komiks się nie ukazał. Z mojego punktu widzenia, rysownik jest tu ofiarą, któremu wcale nie pomaga takie pierdzie**nie o złości, chęci ukarania i niespełnionych obietnicach.
Tak, czy inaczej, komiksu nie ma i prawdopodobnie nie bedzie. Żałuję tego, chociaż ofiarą tego komiksu padł komiks, który Służały robił do mojego scenariusza (sam rysownik kiedyś o tym opowiadał na forum wraka, ale forum już nie istnieje).
A może obecnie rozwiązaniem byłby projekt finansowany przez końcowego odbiorcę? Tak było w przypadku komiksu Tequila. Tak było też z Praga gada, tylko, że w tym przypadku nie zebrano funduszy.
Jeśli rysownik ma plansze, scenarzysta też chce komiks wydać to może warto właśnie w taki sposób próbować zachęcić ludzi do pre-orderu i przekazania funduszy na realizację projektu?
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 07:15:03 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 12, 2014, 07:35:07 am »
A może obecnie rozwiązaniem byłby projekt finansowany przez końcowego odbiorcę?
Pomysł świetny, ale w tym temacie to nie twórcy narzekają, ale na nich się narzeka. Rada, żeby zbierać pieniądze, powinna być zatem skierowana do odbiorców.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 12, 2014, 07:51:42 am »
Cytuj
A może obecnie rozwiązaniem byłby projekt finansowany przez końcowego odbiorcę? Tak było w przypadku komiksu "Tequila". Tak było też z "Praga gada", tylko, że w tym przypadku nie zebrano funduszy.
Projekt "Tequila" sfinansowali miłośnicy prozy Łukasza Śmigla, czyli fani fantastyki. Gdyby Łukasz liczył na czytelników komiksu, wyszedłby na tym jak organizatorzy projektu "Praga gada" :biggrin:

Offline krytyk

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 12, 2014, 08:15:04 am »
@ N.N.
Przypisywanie mi wulgaryzmów których na forum absolutnie nie używam to już naprawdę szczyt wszystkiego. Wypraszam sobie coś takiego. 

Offline vision2001

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 12, 2014, 08:55:03 am »
O "Dacku Yoldzie" i "Rycerzach Ziem Jałowych" nie będę zatem wspominał.
Tego pierwszego nie znam (shame on me...), ale drugi mam.
Pamiętam jak ojciec kupił mi go jak byłem smrodem. Chociaż kreską on nie zachwyca, ale z drugiej strony jest ona bardzo przystępna do tego co miała zaprezentować. Świetna jest "pani śmierć" pod koniec albumu. Taka przerażająca... Sam scenariusz tej historii jest rewelacyjny i fajnie, że wspomniałeś o jego autorze (poszukam reszty jego dzieł). Odwiedzając rodziców muszę odszukać ten komiks i go sobie przypomnieć... Na ostatniej stronie okładki rzeczywiście była zapowiedź kontynuacji. Skusiłbym się takie coś przeczytać :)

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Kokosz

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 12, 2014, 09:46:18 am »
Mam nadzieje że oprócz (delikatnie mówiąc) niechęci jaką wzbudziłem tym tematem, pobudziłem też do przemyśleń.

Niechęć (delikatnie mówiąc) wzbudziłeś nie tematem, tylko obelgami skierowanymi do autorów, w sytuacji gdy (jak sam napisałeś) przyczyny takiej sytuacji są ci nieznane i nie interesują cię.

Offline krytyk

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 12, 2014, 09:53:56 am »
@ Kokosz
Jakimi obelgami? Zacytuj choć jedną ty cwaniaku! Pokaż że nie jesteś oszczercą! 
Domagam się interwencji moderatorów.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 12, 2014, 10:03:23 am »
@ Kokosz
Jakimi obelgami? Zacytuj choć jedną ty cwaniaku! Pokaż że nie jesteś oszczercą! 
Domagam się interwencji moderatorów.

Ot ciekawostka. oszczerca zarzuca oszczerstwo innemu użytkownikowi.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline krytyk

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 12, 2014, 10:09:25 am »
Proszę mnie zacytować zarzucając mi oszczerstwo, inaczej samemu się go dopuszczacie!
Ystad zawsze uważałem cię za poważnego człowieka. Rozumiem że kochasz polski komiks i bronisz go za wszelką cenę, no ale tu to przesadziłeś.

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 12, 2014, 10:15:55 am »
@ N.N.
Przypisywanie mi wulgaryzmów których na forum absolutnie nie używam to już naprawdę szczyt wszystkiego. Wypraszam sobie coś takiego. 
Próbuję Ci uzmysłowić, że to, co piszesz, jest równie obraźliwe, jak gdybyś używał wulgaryzmów. W momenice, kiedy wskazałeś mnie jako jednego z twórców, którzy - Twoim zdaniem - Cię oszukali, poczułem się uprawniony po sięgnięcie po taki własnie sposób podkreślenia mojej irytacji.

Offline krytyk

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 12, 2014, 10:22:25 am »
Próbuję Ci uzmysłowić, że to, co piszesz, jest równie obraźliwe, jak gdybyś używał wulgaryzmów. W momenice, kiedy wskazałeś mnie jako jednego z twórców, którzy - Twoim zdaniem - Cię oszukali, poczułem się uprawniony po sięgnięcie po taki własnie sposób podkreślenia mojej irytacji.
A w którym to momencie pisałem konkretnie o Tobie? To że poczułeś się wywołany do tablicy to już twoja sprawa.
Tu wstawiamy mantrę: Odpowiadam za to co napisałem, nie za to co ktoś sobie pomyślał. (w następnych wpisach będę po prostu pisał mantra, bo powtarzanie tego samego w kółko jest męczące)
Mnie też tu wiele spraw irytuje też powinienem przypisywać innym coś czego nie napisali i używać wulgaryzmów?   

Offline Daniel Gizicki

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 12, 2014, 10:25:40 am »
Cytuj
Proszę mnie zacytować zarzucając mi oszczerstwo

Cytuj
Och gdyby można było podać tych autorów lub/i wydawców do sądu za wprowadzenie w błąd, de facto za oszustwo

Offline krytyk

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 12, 2014, 10:27:44 am »
To zdaje się było już tłumaczone?

Meczy mnie już ten ogrom nienawiści, złej woli, przypisywania mi całego zła tego świata i ataków twa. Chciałem zwrócić uwagę na istniejący problem, bo uświadomienie sobie problemu to pierwszy krok ku jego rozwiązaniu. Widzę jednak że dla części osób tu piszących wszystko jest cacy. Już nie wnikam czemu cacy, czy dlatego ze oni sami lub ich koledzy stanowią cześć problemu, mniejsza z tym. Skoro jest tak dobrze to zostawmy to. Niech nadal ukazują się pierwsze tomu, niech pojawiają się obietnice ciągu dalszego i nic z tego niech nie wynika, bo ustaliliśmy że tak jest dobrze. Dla mnie EOT.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 10:35:55 am wysłana przez krytyk »