Autor Wątek: Niedokończone serie komiksowe .  (Przeczytany 44311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 24, 2014, 11:53:17 am »
Zacytuję wspomniany słowniczek ortograficzny:
 
Cytuj
Uwaga. Dotychczasowe zasady [...] opierano na założeniu, że o tej dwojakiej pisowni decyduje możliwość (choćby teoretyczna) wykonania jakiejś czynności lub jej niemożliwość, wpływająca na trwałość jakiejś cechy.

Tutaj jest możliwość dokończenia serii, nie jest to cecha stała, więc pisownia rozdzielna jest zasadna.

W innym przypadku mielibyśmy zabawę: jeśli nagle ktoś znajdzie czas i chęci i zacznie dokańczać serię, to nagle stanie się ona nie dokończona, ale jeśli umrze, to znowu będzie niedokończona, a jeśli weźmie się za nią jego syn i znów zacznie kończyć, to będzie nie dokończona. W praktyce nie jesteśmy w stanie określić, czy stałą cechą serii jest to, że nigdy nie zostanie dokończona (tak jak przed śmiercią posła nie dowiemy się, czy był niezrzeszony, czy nie zrzeszony), czy na szafie leżą plansze nie dokończone, bo może część nigdy nie zostanie dokończona.

Na szczęście jest już pisownia łączna w każdym przypadku i nawet teoretycznymi różnicami w pisowni nie trzeba się przejmować.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 24, 2014, 12:59:33 pm »
Tutaj jest możliwość dokończenia serii, nie jest to cecha stała, więc pisownia rozdzielna jest zasadna.

W innym przypadku mielibyśmy zabawę: jeśli nagle ktoś znajdzie czas i chęci i zacznie dokańczać serię, to nagle stanie się ona nie dokończona, ale jeśli umrze, to znowu będzie niedokończona, a jeśli weźmie się za nią jego syn i znów zacznie kończyć, to będzie nie dokończona. W praktyce nie jesteśmy w stanie określić, czy stałą cechą serii jest to, że nigdy nie zostanie dokończona (tak jak przed śmiercią posła nie dowiemy się, czy był niezrzeszony, czy nie zrzeszony), czy na szafie leżą plansze nie dokończone, bo może część nigdy nie zostanie dokończona.
W tej chwili zaczynasz już kombinować jak koń pod górę, starając się za wszelką cenę udowodnić, że masz rację. Zamiast cytować słowniczek, spójrz na to, co wczesniej napisałem o komiksach, które są przedmiotem rozmowy w tym temacie. A napisałem, że wspominane tu sa komiksy, które uważamy (my, rozmawiający ze sobą) za niedokończone. Z całą pewnością nie rozmawiamy tutaj o seriach komiksowych, które pozostają nie dokończone, gdyż ich twórcy wciąż nad nimi pracują (np. "Rewolucje"). Twoje teoretyczne rozważania o niedokończoności i nie dokończoności miałyby sens, gdyby były rozważaniami osób, ktore ten temat zakładały i w tym  temacie się wypowiadają (na temat), tj. wtedy, gdybyśmy wymieniali tu zupełnie inne komiksy niż wymieniamy.
To, że nie można wykluczyć, że ktoś, gdzieś, kiedyś, jakmiś cudem, którąś z owych serii dokończy, jest dużo mniej zasadne niż przyjęcie, że poseł niezrzeszony (w przykładzie, do którego podawałeś link) wstąpi do jakiejś partii i się zrzeszy. Posługując się Twoją logiką musiałbym uznać, że każdy poseł, który do żadnej partii nie nalezy, póki żyje może do jakiejś partii wstąpić. Tym samym, póki on zyje, nie można go nazywać "niezrzeszonym", a jedynie "nie zrzeszonym". Tymczasem w wyjaśnieniu, na które się powoływałeś, mamy podane rozróżnienie między posłami "nie zrzeszonymi" i "niezrzeszonymi".
Język istnieje po to, żeby ludzie mogli sobie nawzajem komunikować, co myślą i co czują. Rozmawiamy tu o seriach, które uważamy za niedokończone. Myślimy, że już nikt ich nie dokończy lub czujemy, że nie zostaną dokończone. W nazwie tematu powinno być "niedokończone", ponieważ ta druga pisownia jest zarezerwowana dla nazwania serii, które są/będą kontynuowane.

Cytuj
Na szczęście jest już pisownia łączna w każdym przypadku i nawet teoretycznymi różnicami w pisowni nie trzeba się przejmować.
Nie rozumiem zatem, czemu się tym aż tak przejąłeś., że aż zaprotestowałeś, kiedy poprosiłem o zmianę pisowni nazwy tematu
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2014, 02:18:53 pm wysłana przez N.N. »

Offline Death

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 24, 2014, 01:29:40 pm »
Książka nosi tytuł "Nie kończąca się historia", a ekranizacja "Niekończąca się opowieść".

Offline Koalar

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:16:17 pm »
A napisałem, że wspominane tu sa komiksy, które uważamy (my, rozmawiający ze sobą) za niedokończone.

OK, z tym że zasady mówiły, że jeśli coś jest teoretycznie możliwe do skończenia, to pisownia rozdzielna jest zasadna. Tak więc zarówno w przypadku serii wciąż powstających, jak i tych przerwanych zasadna była pisownia "nie dokończona". Jeśli chcieliśmy podkreślić, że chodzi o to, że (niemal na pewno) nie zostanie dokończona, to rzeczywiście lepiej było napisać łącznie, ale pisownia rozdzielna nie byłaby błędem (nie trzeba jej poprawiać).

Nie rozumem zatem, czemu się tym aż tak przejąłeś., że aż zaprotestowałeś, kiedy poprosiłem o zmianę pisowni nazwy tematu

Nie przejąłem się, ani nie zaprotestowałem. Zwyczajnie zwróciłem uwagę, jak sprawa wygląda, aby przypadkiem ktoś automatycznie nie brał pisowni rozdzielnej za błędną.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline DarekŻory

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:18:53 pm »

Dzięki za lekcje poprawnej pisowni.


Wracając do tematu.


Może ktoś z was ma kontakt z tymi autorami. Komiks świata kropli idzie obecnie kupić po naprawdę korzystnej cenie. Ciekawy jestem jak, by się przyjęła kontynuacja? Na, którą niecierpliwie czekam.

Co do Dacka Yolda zgadzam się z przedmówcami. Komiks ma niedociągnięcia. Trzeba popracować nad scenariuszem. Pewnie jak zawsze chodzi o kasę. Jednak od czasu wydania komiksu wiele się na naszym rynku pozmieniało.


Ciekawi mnie, czy koniec serii jest definitywny.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2014, 04:01:05 pm wysłana przez DarekŻory »

fragsel

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:36:59 pm »
skoro po 10 (DZIESIĘCIU!!!!!) latach idzie po naprawdę korzystnej cenie, to chyba logiczne jest, że się nie wyprzedała. a jak się nie wyprzedała to chyba logiczne jest, że nie było zainteresowania. to jak myślisz, jakby się przyjęła druga część?  :roll:

Offline rymski

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:53:28 pm »
Może ktoś z was ma kontakt z tymi autorami. Komiks świata kropli idzie obecnie kupić po naprawdę korzystnej cenie. Ciekawy jestem jak, by się p***bała kontynuacja? Na, którą niecierpliwie czekam.

jak mniemam chodziło o przyjęła:lol: 

Offline DarekŻory

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 24, 2014, 04:01:43 pm »
Może za duży nakład??

Offline Julek_

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 25, 2014, 12:20:05 am »
Nie.

To po prosu żałośnie słaby komiks był, który słusznie skończył na stoiskach z tanią książką. Nikt, oprócz Ciebie za niim chyba nie tęskni, szczególnie, że na rynku wychodzi tyle dobra.

Offline DarekŻory

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 25, 2014, 09:25:39 am »
Z tamtego okresu pamiętam jeszcze 'Kosmicznego detektywa'.  Ten komiks również może być serią. Szkoda, że Polskie komiksy tamtego okresu tak łatwo zostały porzucone.
Komiksy Polskie (serie), są rzadkością.


Najlepiej nic nie naprawiać, nie próbować stare zgnoić i kupić nowe lepsze z zagranicy?.

Nie tęsknie za tą konkretną serią tylko uważam, że ma potencjał. Brak jej szlifu. Zastanawiam się która starą serię szło by reanimować.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 09:29:37 am wysłana przez DarekŻory »

Offline Koalar

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #160 dnia: Lipiec 25, 2014, 09:53:05 am »
Z tamtego okresu pamiętam jeszcze 'Kosmicznego detektywa'.  Ten komiks również może być serią.

To było fajne, śmiechowe (tylko czemu kalafior był nazywany śmierdzielem?). Niedawno przeczytałem Planetę robotów, myślałem, że to kontynuacja. A to co innego, inni scenarzyści, a tylko rysownik ten sam i nie podobało mi się. A to już miała być co najmniej seryjka.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

N.N.

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:10:34 am »
Szkoda, że polskie komiksy tamtego okresu tak łatwo zostały porzucone.
Komiksy polskie (serie), są rzadkością.

Najlepiej nic nie naprawiać, nie próbować stare zgnoić i kupić nowe lepsze z zagranicy?.

Nie tęsknie za tą konkretną serią tylko uważam, że ma potencjał. Brak jej szlifu. Zastanawiam się która starą serię szło by reanimować.

Trochę dziwne są te żale nad dawno porzuconymi seriami przy zupełnym braku zainteresowania seriami, które obecnie się ukazują. Tamte serie nie były kontynuowane, bo nikt ich nie kupował. Dziś zaś są opłakiwane przez tych, którzy potrzebowali co najmniej dziesięciu lat na uznanie, że jednak im się podobało.
Nad brakiem kontynuacji czego będziemy rozpaczać za następne dziesięć lat?

Z innej beczki: pamiętacie "Kica Przystojniaka"? To był komiks z potencjałem.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:21:23 am »

Komiksy Polskie (serie), są rzadkością.


Wilq - 20 zeszytów (i dalsze w planach)
Osiedle Swoboda - 6 zeszytów + 2 wydania integrala (trzecie w planach) + 2 planowane spin-offy
Biały Orzeł - 7 zeszytów (i dalsze w planach)
Dom żałoby - 7 zeszytów
Czowiek bez szyi - 4 zeszyty
Blaki - 4 tomy
Bler - 3 zeszyty (i dalsze w planach)
Wilcze tropy - 3 zeszyty
W imieniu Polski walczącej - 2 zeszyty
Fotostory - 2 tomy
Vreckless Vrestlers - 2 zeszyty póki co (z planowanych sześciu)

To tak na szybko, pewnie jest tego więcej. Nie wspominając o licznych pojedynczych albumach. Ale jasne, nic się nie ukazuje. Absolutnie nic, posucha i same przedruki z Hameryki.

Offline donTomaszek

Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #163 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:43:40 am »
Dodalbym jeszcze moje ulubione, ciagle ukazujace sie - Rewolucje.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Niedokończone serie komiksowe .
« Odpowiedź #164 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:51:58 am »
No właśnie - wiedziałem, że coś mi umknęło. :) A to już 8 tomów (i kilka w planach)

 

anything