Autor Wątek: Komiksy IPN-u  (Przeczytany 73968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Komiksy IPN-u
« dnia: Luty 10, 2014, 06:58:18 pm »
Temat został założony, aby porozmawiać o komiksach jakie od 2008 roku ukazują się w naszym kraju sygnowane jako Wydawnictwo Instytutu Pamięci Narodowej.


Nieodłącznie z samymi komiksami publikowane są również archiwalne materiały z IPN-u przedstawiające oryginalne raporty z przedstawionych w komiksach wydarzeń, biografie ludzi oraz materiały zbierane przez ówczesny Urząd Bezpieczeństwa jak zdjęcia archiwalne żołnierzy, często również pośmiertne.


Do tej pory wydane zostały poniższe albumy:

2007   Wbrew nadziei - Opowieść o Łukaszu Cieplińskim ps. "Pług" (Wojciech Birek   Grzegorz Pudłowski)


2008   Uwolnić więźniów.   (Wojciech Birek   Grzegorz Pudłowski)



2009   Łupaszka - 1939    (Sławomir Zajączkowski   Krzysztof Wyrzykowski)



2010   Wyzwolenie? 1945   (Sławomir Zajączkowski   Krzysztof Wyrzykowski)



2010   Cichociemni z "Ospy"   (Wojciech Birek   Mikołaj Birek)



2011   Wilcze tropy - 1 - "Zygmunt"   (Sławomir Zajączkowski   Krzysztof Wyrzykowski)



2011   Wilcze tropy - 2 - "Orlik"   (Sławomir Zajączkowski   Krzysztof Wyrzykowski)



2013   W imieniu Polski Walczącej - 1 - Zamach na Kutscherę   (Sławomir Zajączkowski   Krzysztof Wyrzykowski)



2013   Wilcze tropy - 3 - "Młot"   (Sławomir Zajączkowski   Krzysztof Wyrzykowski)


2014 Radomski Czerwiec 1976 (Przemysław Ochnia)



2014   Wrzesień pułkownika Maczka   (Sławomir Zajączkowski   Tomasz Bereźnicki)


2014   W imieniu Polski Walczącej - 2 - Kampinos '44   (Sławomir Zajączkowski   Krzysztof Wyrzykowski)



2015 Wojenna odyseja Antka Srebrnego - 1 - Obrona Grodna 1939 r. (Tomasz Robaczewski, Hubert Ronek)


2015 Wojenna odyseja Antka Srebrnego - 2 - Ucieczka z nieludzkiej ziemi 1940 r. (Tomasz Robaczewski, Hubert Ronek)


2015 Wojenna odyseja Antka Srebrnego - 3 - Szczury Tobruku 1941 r. (Tomasz Robaczewski, Hubert Ronek)


2015 Wojenna odyseja Antka Srebrnego - 4 - Bitwa pod Monte Cassino 1944 r. (Tomasz Robaczewski, Hubert Ronek)


2016   W imieniu Polski Walczącej - 3 - Akcja pod arsenałem   (Sławomir Zajączkowski   Krzysztof Wyrzykowski)



2016   Wilcze tropy - 5 - "Żelazny"    (Sławomir Zajączkowski   Krzysztof Wyrzykowski)



2016 Wojenna odyseja Antka Srebrnego - 5 - Kocioł Falaise 1944 r. (Tomasz Robaczewski, Hubert Ronek)


2016 Wojenna odyseja Antka Srebrnego - 6 - Operacja "Market Garden" 1944 r. (Tomasz Robaczewski, Hubert Ronek)


2016 Skarb (Bartosz Sztybor, Paweł Wojciechowicz)


2017 Wojenna odyseja Antka Srebrnego - 7 - Kierunek Wilhelmshaven 1945 r. (Grzegorz Drojewski, Hubert Ronek)


2017   Wilcze tropy - 4 - "Zapora"    (Sławomir Zajączkowski   Krzysztof Wyrzykowski)[/size]


2017 Wojenna odyseja Antka Srebrnego - 8 - Na partyzanckich ścieżkach 1946 r. (Michał Konarski, Hubert Ronek)


2017 Wojenna odyseja Antka Srebrnego - 9 - W matni 1946 r. (Michał Konarski, Hubert Ronek)


2018 Pochód zimowy 1918-1920 - Epopeja 5. Dywizji Syberyjskiej (Sławomir Zajączkowski, Krzysztof Wyrzykowski)


2018 Niepodległość na Namiestnikowskiej  (Tomasz Wilczkiewicz)


2018 Srebrni na szlakach Niepodległej (Michał Konarski, Hubert Ronek)

Jeśli pominąłem jakieś komiksy, proszę o informację - spis zostanie uzupełniony.[/size]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2019, 06:50:40 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2014, 07:04:32 pm »
Akcja pod arsenałem nie będzie jednak drugim tomem serii. Jeszcze będzie ten tajemniczy tytuł, o którym wspomina Zajączkowski w wywiadzie, który przeprowadził Jarosław.

"Drugim tytułem, do którego pisałem scenariusz, a który powinien się ukazać w 2014 roku, będzie komiks, który robimy dla warszawskiego IPN-u w ramach serii W imieniu Polski walczącej. Nie będzie to jednak jeszcze zapowiadana Akcja pod Arsenałem. Tytuł na razie jest tajemnicą. Chcemy komiks wydać na sierpień, co może być pewną wskazówką, jakiej tematyki  można się po nim spodziewać".

Offline adro

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2014, 07:05:40 pm »
jeszcze wbrew nadziei i katyn 1940
nie wiem czy komiks o obronie poczty byl wydany przez ipn, nie jestem pewien.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2014, 07:13:29 pm »
jeszcze wbrew nadziei i katyn 1940
nie wiem czy komiks o obronie poczty byl wydany przez ipn, nie jestem pewien.
pzdr
Poczta i Westerplatte - nie były. Katyń też nie - to Zin Zin Press


Cytuj
Akcja pod arsenałem nie będzie jednak drugim tomem serii. Jeszcze będzie ten tajemniczy tytuł, o którym wspomina Zajączkowski w wywiadzie, który przeprowadził Jarosław.
Na razie tak jest wszędzie w zapowiedziach, więc jak nie ma jeszcze nowego tytułu, to może by zostawić...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline turucorp

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2014, 07:20:04 pm »
dobra, widze, ze poprawione z tym "Korfantym"  ;-) (Graves, ale dzisiaj mieszasz  :shock: )

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2014, 07:21:46 pm »
Na razie tak jest wszędzie w zapowiedziach, więc jak nie ma jeszcze nowego tytułu, to może by zostawić...
Można zmienić cyfrę w Akcji na 3, a wcześniej napisać:
2014 W imieniu Polski Walczącej 2 (Zajączkowski, Wyrzykowski).
Komiks wyjdzie w sierpniu, ale tytuł jest tajemnicą. Inna sprawa, że przecież wiadomo, iż Akcję pod arsenałem będzie robił Wyrzykowski, więc znak zapytania niepotrzebny. Wilcze tropy i W imieniu Polski Walczącej to komiksy tych dwóch autorów. To jak znać tytuł kolejnego tomu Thorgala i napisać nazwisko Sente, a zamiast Rosiński dać pytajnik. :smile:

Edit.
Aha, Akcja pod arsenałem zostanie prawdopodobnie przesunięta na kolejny rok.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 07:42:47 pm wysłana przez Death »

Offline graves

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2014, 08:15:20 pm »
dobra, widze, ze poprawione z tym "Korfantym"  :wink: (Graves, ale dzisiaj mieszasz  :shock: )
Zauważyłem mój błąd i poprawiłem :smile:



Wilcze tropy i W imieniu Polski Walczącej to komiksy tych dwóch autorów. To jak znać tytuł kolejnego tomu Thorgala i napisać nazwisko Sente, a zamiast Rosiński dać pytajnik. :smile:

Nie do końca. Znany to jest scenarzysta, ale nikt nie chce napisać w zapowiedziach rysownika, więc jakby nie jest to tak pewne jak mówisz.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 08:20:02 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2014, 08:25:43 pm »
Nie do końca. Znany to jest scenarzysta, ale nikt nie chce napisać w zapowiedziach rysownika, więc jakby nie jest to tak pewne jak mówisz.
Tydzień temu w Prosto z kadru Zajączkowski mówił, że robi ten komiks z Wyrzykowskim. :P

Offline adro

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2014, 08:50:01 am »
Szkoda, ze IPN nie wydaje wiecej komiksow. Licze, ze kiedys IPN wezmie na tapete rowniez inne okresy historyczne.
pzdr
PS tez bylbym zainteresowany zelaznym, IPN moglby wydac ten komiks w postaci albumu.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2014, 09:04:02 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2014, 09:19:59 am »
Była jeszcze Amnestia Ochni ale nie wiem czy to wyszło na papierze czy tylko w wersji elektronicznej:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.ipn.amnestia.Amnestia&hl=pl

Offline krytyk

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2014, 09:40:20 am »
Świetny ten antykomunistyczny Bogart  :)

Offline adro

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2014, 10:09:47 am »
Amnestia byla chyba tylko w wersji elektronicznej, dlatego jej nie wymienilem :razz:
Szkoda, ze nie bylo wydania papierowego :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2014, 10:19:59 am »
A jednak jest wersja papierowa. Dopytałem u źródła i wiadomo już że Amnestia ukazała się w druku jako rozdział książki "Bić się do końca" wydanej przez IPN.
http://ipn.gov.pl/publikacje/ksiazki/bic-sie-do-konca.-podziemie-niepodleglosciowe-w-regionie-radomskim-w-latach-19451950

Offline adro

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2014, 10:32:18 am »
no taaaak, jak kliknalem w ten link, od razu przypomnialem sobie te pozycje.
Punkt dla Ciebie i dzieki za przypomnienie :biggrin: :razz:
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Strefa Komiksu

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2014, 11:20:03 am »
Cytuj
A jednak jest wersja papierowa. Dopytałem u źródła i wiadomo już że Amnestia ukazała się w druku jako rozdział książki "Bić się do końca" wydanej przez IPN.
Elegancko wydrukowana na papierze kredowym :) Bardzo zacna pozycja.