Autor Wątek: Komiksy IPN-u  (Przeczytany 74967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 02:01:36 pm wysłana przez Death »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 02, 2016, 09:01:45 pm »

Kalendarz IPNu był nagrodą dla dwóch pierwszych osób, które zamówiły prenumeratę Wyklętych.

To tak w temacie. W najnowszym numerze Polski Walczącej jest ilustracja Marka Szyszki. Wygląda pięknie.


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 02, 2016, 09:15:22 pm »
Klasa!

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 01, 2016, 12:44:17 pm »
Halo, fani Wilczych tropów.

IPN organizuje dzisiaj konkursy, w których można wygrać dwie koszulki. Jedną z logiem Wilczych tropów i drugą z rysunkiem Krzysztofa Wyrzykowskiego z okładki komiksu "Łupaszka 1939".
Konkursy będą pojawiać się tutaj: https://www.facebook.com/ipnwarszawa


« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 02:04:47 pm wysłana przez Death »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 01, 2016, 12:55:09 pm »
Death, a nie wiesz czy gdzieś można kupić te koszulki?

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 01, 2016, 12:58:34 pm »
No właśnie nie można. Tak samo jak nie można było kupić kalendarza. Trzeba je wygrać w konkursach.
Już mi się udało. Miałem szczęście, bo nie miałem pojęcia o koszulkach i konkursach, ale akurat wszedłem na fejsa. :smile:
Ps.
3 minuty temu pojawił się drugi konkurs! Atakujcie!

Offline Nawimar

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 08, 2016, 01:22:10 pm »
Informacja dla wszystkich tych, którzy mieliby ochotę uzupełnić swoje kolekcje o komiksy z serii "Wilcze Tropy"
 
Na profilu FB warszawskiego oddziału IPN pojawiała się taka informacja:  "(...) uruchomiliśmy już procedurę dodruku i w przeciągu 1,5 miesiąca cała seria Wilcze Tropy będzie wznowiona".

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:52:01 am »
Już niedługo nowy komiks z serii Wilcze tropy (tym razem o "Żelaznym"). Ktoś może być taką informacją zaskoczony, bo dopiero co na rynku pojawiła się Akcja pod Arsenałem tych samych twórców. Komiks o Żelaznym był już w większości narysowany, bo wychodził kiedyś w odcinkach w magazynie Rzeczpospolita (8 razy 4 plansze, czyli w sumie 32). Teraz jego rozszerzona wersja (o 18 plansz, co daje razem 50 stron komiksu) została pokolorowana i zapewne niedługo trafi do druku. Pewnie będzie jeszcze jakaś korekta, czy coś. W komiksie występują dwaj bracia Janusza Christy, czyli Olgierd Christa, pseudonim "Leszek" i Zdzisław Christa "Mamut". Tutaj opisano całą sprawę: http://na-plasterki.blogspot.com/2011/04/bracia-janusza-christy-w-komiksie.html  W rozszerzonej wersji ma być jeszcze więcej Olgierda Christy. Nie ma jeszcze okładki, ale są plansze:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 02:00:56 pm wysłana przez Death »

Offline Itachi

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 29, 2016, 07:39:59 pm »
W imieniu Polski Walczącej Akcja pod Arsenałem powinna znaleźć się w ścisłym topie polskich komiksów w 2016 roku. Jak przecudowna jest to pozycja dla wielbiciela komiksu i historii, to aż trudno określić. Duet Zajączkowski/Wyrzykowski znowu przelał na papier jedną z większych legend okresu wojennego, a po lekturze stwierdziłem że wymaganie od gimnazjalistów zapoznania się z "Kamieniami na szaniec" nie jest dobrym pomysłem, dojrzałość w zrozumieniu tej historii jest bowiem niezbędna. Sam komiks byłby dzięki dodatkowym stronom tzw. wkładce historycznej wspaniałym uzupełnieniem lektury.

Serducho się raduje czytając kolejne pozycje z serii "Wilcze tropy" i "W imieniu Polski Walczącej", a po każdej kolejnej chce się więcej, więcej i więcej!

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 20, 2016, 12:44:26 pm »
IPN dodrukował wszystkie komiksy. Można je kupić na wiadomych targach.
https://www.facebook.com/ipnwarszawa/posts/474251022768265
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 02:05:49 pm wysłana przez Death »

Offline starcek

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 21, 2016, 11:52:29 am »
Ceny na stoisku to jakiś szalony sen - "W imieniu Polski walczącej" poniżej 20 zł, "Wilcze tropy" poniżej 10 zł.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 21, 2016, 12:09:45 pm »
Ceny na stoisku to jakiś szalony sen - "W imieniu Polski walczącej" poniżej 20 zł, "Wilcze tropy" poniżej 10 zł.
Lewica płakała jak płaciła podatki. :biggrin: #dobrazmiana :wink:

Offline Mati380

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 16, 2016, 06:44:27 pm »
Jeżeli ktoś jest zainteresowany obecnie wydawanymi seriami komiksowymi IPN-u ("Wilcze tropy" i "W imieniu Polski Walczącej")  to zapraszam wszystkich na mój kanał na portalu YouTube o nazwie Analityk kultury.

Pierwszy film na kanale jest poświęcony komiksom historycznym (w tym również komiksom IPN-u) , ponieważ jest to gatunek powieści graficznych, który rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, a w związku z tym warto pomóc ludziom, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z komiksami historycznymi, lecz nie wiedzą gdzie. Mój materiał jest dedykowany właśnie takim osobom i z tego co zauważyłem jeszcze nikt takiego przewodnika po historycznych opowieściach rysunkowych nie zrobił, a ja zawsze chciałem aby ktoś na YouTube zajął się tym tematem, więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce.

Link:
https://www.youtube.com/channel/UCDnA2IRvpR1qthmnU5aposA


Offline absolutnie

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 16, 2016, 07:31:31 pm »
Jeżeli ktoś jest zainteresowany obecnie wydawanymi seriami komiksowymi IPN-u ("Wilcze tropy" i "W imieniu Polski Walczącej")  to zapraszam wszystkich na mój kanał na portalu YouTube o nazwie Analityk kultury.
[...]
YouTube zajął się tym tematem, więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce.

Link:
https://www.youtube.com/channel/UCDnA2IRvpR1qthmnU5aposA


Myślę, że powinieneś zapoznać się z tym komiksem:
Szczęściarz z rocznika 1917


Przekonałbyś się, że są na rynku rzeczy, na które czekasz i których Ci brakuje.


Polecam też tę książkę:
Historia Polski w komiksowych kadrach


Bo przydałoby Ci się lepsze rozeznanie w temacie.


Pozdrawiam
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 24, 2016, 05:36:51 pm »
Najnowszy album już wydrukowany. To pokolorowana i rozszerzona wersja komiksu, który wychodził w odcinkach w specjalnych wydaniach Rzeczpospolitej. Pojawiają się w nim bracia Janusza Christy. Na poprzedniej stronie tego tematu napisałem o nim trochę więcej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 02:07:34 pm wysłana przez Death »

 

anything