Autor Wątek: Komiksy IPN-u  (Przeczytany 75048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 24, 2014, 08:21:46 pm »
Może warto podskoczyć do nich jutro?

Nie no, nie będę znów drałował 250 km. :doubt: Będę musiał zadowolić się zniżkami 25%.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 25, 2014, 12:40:55 am »
72 zł to dokładnie suma cen komiksów Wyzwolenie, Łupaszka i Zamach na Kutscherę w SG. Czyli Wilcze tropy 1 i 2 na stoisku IPN ma się wzgledem gildiowych cen gratis. Ogromna różnica. 42 zł oszczędności. A komiksy genialne. 72 zł za te 5 komiksów to jak dostać je za darmo.

Offline starcek

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 25, 2014, 12:26:46 pm »
Ale jesteś świadom tego, że kupiłeś pierwsze wydania, a nie poszerzone o dodatki wznowienia (w niektórych z nich), których jeszcze nie ma na rynku?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 01:21:00 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline vision2001

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 25, 2014, 02:01:18 pm »
Ale jesteś świadom tego, że kupiłeś pierwsze wydania, a nie poszerzone o dodatki wznowienia (w niektórych z nich), których jeszcze nie ma na rynku?
Zgodnie z info na stoisku kupiłem dodruk tych komiksów. Porównałem z info za sklep.gildia.pl i nie widzę różnicy np. w ilości stron.
A o jakim rozszerzeniu dodatków piszesz?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 25, 2014, 04:17:23 pm »
Dołączam się do pytania. Są jakieś różnice?
Właśnie, a czerń w Łupaszce jest nasycona, czy może komiks jest tak jakby wyblakły?

Offline vision2001

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 25, 2014, 04:29:02 pm »
Właśnie, a czerń w Łupaszce jest nasycona, czy może komiks jest tak jakby wyblakły?
Czerń nie jest niestety tak nasycona jak np. w Krakersie #42. Co nie zmienia faktu, że tutaj druk wygląda dobrze.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 25, 2014, 04:47:31 pm »
A sorry, źle doczytałem o Łupaszce, fakt, wydania są takie same. Ale gdy przeglądałem je na stoisku nie znalazłem w nich oznaczeń, że to tegoroczny druk. Ja kupiłem tylko Zamach na Kutscherę i też w środku ani śladu informacji o II wydaniu..
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline vision2001

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 25, 2014, 05:49:00 pm »
Pewnie powodem braku wzmianki o II wydaniu jest zrobienie dodruku wydania I. Ale informacji o dodruku też nigdzie nie widziałem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 25, 2014, 07:28:55 pm »
Czyżby nie szanowali zwyczaju, że dodruk jednak oznacza się w wydaniu? Bo cen podejrzanie niska jak na nowe wydanie - chyba że jako budżetówka maja gdzieś zarobek i sprzedawali po kosztach.  :roll:
A swoją drogę Wyrzykowski nieźle radzi sobie w tych historycznych klimatach.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline vision2001

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 25, 2014, 07:42:13 pm »
Podczas zakupu spytałem się czy jest to dodruk i sprzedający mi to potwierdzili.
W stopkach brak przypisu o "dodruku", a daty wydania są "oryginalnymi" datami puszczenia komiksów do obiegu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 25, 2014, 07:46:57 pm »
Każdy komiks z IPN był drukowany w innej drukarni.
Po tym będzie można pewnie poznać czy to dodruk czy nie, że będzie inna drukarnia.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 06, 2014, 05:01:48 pm »
Przeczytałem pierwszy tom Wilczych tropów i szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowany. Graficznie nie mam żadnych zastrzeżeń, rysunki i kolor pierwsza klasa - nie ma co, Wyrzykowski ma talent i szkoda, że nie próbuje w frankofońskich wydawnictwach. Z drugiej strony, skoro podobno IPN dobrze płaci, to pewnie nie ma takiej potrzeby. Za to scenariusz nie powala. Nie wiem, może takie są wytyczne IPNu, ale dla mnie z takiego przelecenia po łebkach po kilku akcjach Zygmunta nic nie wynika. Ciekawiej byłoby, gdyby sam komiks szerzej skupił się na jednej akcji i wokół tej akcji nakreślona byłaby fabuła. A tak, brakuje mi tutaj jakiejś dramaturgii, żywych postaci... Szkoda, że za scenariusz nie odpowiadał Bogusław Wołoszański, wtedy o Zygmuncie czytałoby się z zapartym tchem.

Offline Qwant

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 06, 2014, 07:11:34 pm »
Czytałem Wilcze Tropy 1 i 2 i mam podobne odczucia. Wydaje się, że jest to raczej ilustracja do kilku średnio powiązanych ze sobą epizodów niż zwarta fabuła.
Graficznie również nie mam zastrzeżeń, choć czasami postacie wydawały mi się trochę dziwne (może robione na szybko?). Dymki kojarzą mi się z Thorgalem.

Na plus również dodatki. Może akurat nie w Wilcze Tropy 1, ale np w Zamach na Kutscherę są skany oryginalnych dokumentów i notatek, a także szkiców/planów zamachu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 06, 2014, 07:30:05 pm »
@Ramirez skąd pewność, że Wołoszański poradziłby sobie ze scenariuszem do komiksu? I skąd w ogóle ten pomysł?

Podejrzewam, że zadaniem komiksu jest przybliżenie poszczególnych postaci. Może nieco przekrojowe, ale dysponując tyloma stronami trzeba pewne rzeczy uciąć. pewnie, że lepiej byłoby mieć grube tomisko, gdzie przedstawiono żołnierza od urodzenia do śmierci, ale nie jest to możliwe.

Trzecia sprawa to podejrzewam, że IPN chce trafić z pewnymi faktami do osób, które niekoniecznie interesują się historią, a dzięki tym wydaniom zainteresują się tematem i sięgną głębiej samemu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 06, 2014, 07:33:05 pm »
Wilcze tropy 1 i 2 mocno zyskują po powtórce.
True story.