Autor Wątek: Komiksy IPN-u  (Przeczytany 74984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 02, 2015, 11:32:40 am »
Ja zamówiłem prenumeratę. O miejsce zacznę się martwić tak przy 30 tomie :) te książki nie są grube więc jakoś przesadnie dużo miejsca nie zajmą ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 17, 2015, 06:17:36 pm »
Jeśli ktoś chce sobie (lub komuś na prezent) kupić Wrzesień pułkownika Maczka po angielsku, to jest podobno taka możliwość. http://paradoks.net.pl/read/26327
Fajnie brzmi ten tytuł w tym języku. :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2017, 06:38:25 pm wysłana przez Death »

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 18, 2015, 02:42:12 pm »
Mam polskie wydanie i się trochę na niego wykosztowałem. Trochę to zniechęca do kupowania pierwszych wydań, nie? Za inne komiksy z IPN-u też dałem ze 2 razy tyle ile kosztują dodruki.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 24, 2015, 04:58:13 pm »
Czy w komiksie Uwolnić więźniów ma tak być, że jest strona tytułowa, potem dwie strony białe, po dwóch białych dwie strony komiksu, potem znowu dwie strony białe i potem dalej komiks?
Mój egzemplarz komiksu zaczyna się od słów "Co ty na to Czesław?" i są dwie strony komiksu i potem po dwóch białych przerwy dalej komiks.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 24, 2015, 06:21:31 pm »
Czy w komiksie Uwolnić więźniów ma tak być, że jest strona tytułowa, potem dwie strony białe, po dwóch białych dwie strony komiksu, potem znowu dwie strony białe i potem dalej komiks?
Mój egzemplarz komiksu zaczyna się od słów "Co ty na to Czesław?" i są dwie strony komiksu i potem po dwóch białych przerwy dalej komiks.
Niestety, obawiam się, że masz felerny egzemplarz. Nie powinno być żadnych białych stron, zaś słowami "Co ty na to Czesław" zaczyna się 2. strona plansza komiksu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2015, 06:47:12 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 24, 2015, 07:53:21 pm »
Dzięki. No to będę musiał reklamować.  :sad:

Offline adam and arluk

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 21, 2015, 10:10:12 am »
Skuszony promocją sklepu gildia zakupiłem Wrzesień płk. Maczka i niestety czuję się nieco rozczarowany.
Scenariusz nie porywa, miałem wrażenie, że czytam kronikę i podane w niej "such fakty", nie potrafiłem utożsamić się z żadnym z bohaterów. Nie przekonały mnie również rysunki Bereźnickiego, w których brak drugiego planu, choć położony kolor jest wartością dodaną.
Scenariusze Zajączkowskiego niesamowicie zyskują w oprawie Wyrzykowskiego.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 07, 2015, 02:25:45 pm »
Nowa seria komiksów. Dla dzieci.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=913712891999919&id=132157836822099


Ps. Na razie nie wiem kiedy w końcu ukaże się Bitwa pod Arsenałem. Miała być we wrześniu... Chyba nadal trwa nakładanie kolorów.


Dyskusja, która się wywiązała poniżej została przeniesiona do nowego tematu.
graves
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2015, 02:59:33 pm wysłana przez graves »

Offline Hubert Ronek

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 10, 2015, 08:40:23 pm »
"Wojenna odyseja Antka Srebrnego" już do kupienia (wysyłka 24h) w Sklepie Gildii - cztery albumy za 40 zł.
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/291395-wojenna-odyseja-antka-srebrnego-tomy-1-4
 
Więcej informacji na bieżaco tutaj:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010758671974#!/profile.php?id=100010758671974
lub na moim blogu:
http://mundialman.blogspot.com/search/label/ANTEK

Offline Kris1982

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 10, 2015, 11:29:50 pm »
Ta Wojenna Odyseja... to dobry komiks? Jakie macie opinie o nim?

Offline Nawimar

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 11, 2015, 09:12:45 am »
Jeszcze nie czytałem, ale wizualnie wygląda to bardzo dobrze. Rysunki Huberta Ronka zdecydowanie zyskują w kolorze. Według opinii kolegi, który już czytał całość z tomu na tom jest coraz lepiej.

Offline adro

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 11, 2015, 07:34:51 pm »
fajnie zapowiada sie ten nowy kalendarz z niezlomnymi :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 22, 2015, 01:12:47 pm »
Macie już zajefajny kalendarz na następny rok? W kilku miastach w Polsce można go otrzymać jeśli kupi się jakąkolwiek książkę z IPN. We Wrocławiu kalendarz jest do wyrwania w Tajnych Kompletach na rynku. 10 pierwszych osób zawiesi sobie takie cudo na ścianie:
http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2015/centrala/kupujac-ksiazke-ipn-dostaniesz-kalendarz-22-grudnia-2016

Nie wiem jak w reszcie Polski, ale u nas rano jakieś 20 minut po godzinie 10:00 były jeszcze wszystkie minus jeden (czyli mój  :wink: ), a pytała o niego jeszcze tylko jedna osoba, choć księgarnia jest otwarta od 9:00 (czyli nie było walki jak we Biedro. Gdyby rozdawali za darmo, a nie za zrobienie zakupów, to byłoby pełno łasych na gratisa, a tak dostaną tylko ci, którym naprawdę zależy. Bardzo spoko). Myślę, że powinny jeszcze być.

Jak się komuś nie uda, to niebawem mają być konkursy na facebookowym profilu IPN (w ten sposób zdobyłem kalendarz w ubiegłym roku). Kalendarza nie będzie można nigdzie normalnie kupić.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2015, 01:17:34 pm wysłana przez Death »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 22, 2015, 06:41:51 pm »
Według mnie to jest bardzo słabe posunięcie ze strony IPN... Wydali fajną rzecz więc nie wiem dlaczego nie można jej normalnie kupić, tylko trzeba się czaić na konkursy albo promocje w stylu "kto pierwszy ten lepszy". Nie widzę sensu czegoś takiego.
Ja niestety drugi rok z rzędu będę bez tego kalendarza, a szkoda.


Ps. ten ubiegłoroczny był ciekawszy moim zdaniem.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:37:03 pm »
Ja też cały czas krytykuję i krytykowałem w ubiegłym roku. Miałem niesamowite szczęście w obu przypadkach. W ubiegłym roku brałem udzial chyba w kilku konkursach i tylko raz mi się udało, a odpowiedzi tam trzeba wysyłać w pierwszych minutach po pojawieniu, żeby w ogóle mieć jakiekolwiek szanse. A w tym roku miałem szczęście, że mieszkam we Wrocławiu. I to podwójne, bo akurat dziś już musiałem wracać do domu rodzinnego na Święta, bo jutro mam coś do załatwienia. I akurat rano była akcja z kalendarzami, a 2 godziny później już miałem pociąg. Rzutem na taśmę.

Spróbuj się zaczaić na konkursy. W ubiegłym roku przeważnie informowali najpierw, że np. "dziś po 13 pojawi się konkurs". I już wiesz, że kilka minut później będzie post z pytaniami.

Edycja.
Nakład kalendarza to 4000 egzemplarzy.

I jeszcze taka ciekawostka: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=760658007411552&id=391917487618941
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 12:07:30 pm wysłana przez Death »