trawa

Autor Wątek: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?  (Przeczytany 9336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Nie chodzi mi konkretnie o ten portal, ale ogólnie o możliwości jakie daje twórcom komiksowym finansowanie społecznościowe. A więc moi drodzy jakie komiksy chcielibyście zobaczyć tak bardzo, że gotowi bylibyście wyłożyć kasę na obietnice jego wydania? Jak temat się rozwinie to może pchnie twórców do działania. Oby.
Mi pierwsza rzecz jak przychodzi do głowy to kontynuacja Pierwszej brygady. Obstawiam że miałaby szanse przyciągnąć uwagę i co ważniejsze fundusze. Chyba sporo ludzi chciałoby kontynuacji. Mylę się?
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 09:22:54 am wysłana przez krytyk »

Offline Daniel Gizicki

Odp: Polak potrafi i możliwości jakie daje
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2014, 09:02:19 am »
1. Mam o tym notkę --> http://komiksyinietylko.blox.pl/2013/06/Crowdfunding-kickstarter-polakpotrafi.html

2. ciekawa zmiana optyki. Najpierw nazywasz twórców oszustami, ale teraz chcesz im dać z góry pieniądze przez crowdfunding? Zdecyduj się.

3. Poza tym już gdzieś na forum jest taki temat

Offline vision2001

Odp: Polak potrafi i możliwości jakie daje
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2014, 09:09:23 am »
3. Poza tym już gdzieś na forum jest taki temat
Prawda - jest taki temat.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline krytyk

Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2014, 09:27:24 am »
Skoro to dla was taki problem, to poprawie. Proponuje skupić się na konkrecie:
Ilu z was chciałoby zobaczyć kontynuacje Pierwszej brygady w finasowaniu społecznościowym?
Może gdy takich osób będzie więcej to pobudzi twórców do działania.

Offline Kokosz

Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2014, 09:32:57 am »
Ilu z was chciałoby zobaczyć kontynuacje Pierwszej brygady w finasowaniu społecznościowym?

Według mnie pytanie jest źle postawione. Wydawca w odpowiedzi na Twoje kalumnie mówił, że z jego strony są checi i kasa. Więc finansowanie społecznościowe raczej niewiele zmieni w kwestii powstania lub nie powstania kontynuacji.

Offline krytyk

Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2014, 09:42:10 am »
Kalumnia oznacza oszczerstwo. Zarzucasz mi oszczerstwo?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2014, 09:45:36 am »
A czy, aby nie było wspomniane ostatnio, że wydanie Pierwszej Brygady to nie jest kwestia braku pieniędzy, a samych autorów? Jeśli oni nie znajdą ochoty na to, aby stworzyć kontynuację to i nie ma sensu żadna zbiórka. Poza tym sądzę, że w tym wypadku nakład bardzo szybko by się sprzedał więc nie jest to chyba główny problem ewentualnych wydawców.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2014, 09:46:43 am »
Według mnie pytanie jest źle postawione. Wydawca w odpowiedzi na Twoje kalumnie mówił, że z jego strony są checi i kasa. Więc finansowanie społecznościowe raczej niewiele zmieni w kwestii powstania lub nie powstania kontynuacji.

przychylam, nie rozumiem tej akcji.
Krytyku, jesli masz problem, to moze najpierw zorientuj sie, co i jak, a dopiero potem rozkrecaj te swoje inicjatywy?

Offline Julek_

Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2014, 09:46:54 am »
jakie komiksy chcielibyście zobaczyć tak bardzo, że gotowi bylibyście wyłożyć kasę na obietnice jego wydania?

W crowdfundingu nie wykładasz pieniędzy na obietnice. Jak projekt nie dochodzi do skutku kasa jest zwracana.

Offline krytyk

Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2014, 09:52:02 am »
@ Julek_
Wiem jak to działa. Projekt nie dochodzi do skutku oznacza ze nie zebrał określonych funduszy. Płacisz za obietnice. Choć nie spotkałem się z opisem żadnego problemu.
@ turucrop
Nic nie poradzę, że czegoś nie rozumiesz. Przeczytałeś temat od początku? Może warto to zrobić by zrozumieć czemu wygląda tak jak wygląda.   

Offline Kokosz

Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2014, 10:02:19 am »
Kalumnia oznacza oszczerstwo. Zarzucasz mi oszczerstwo?

Kalumnia oznacza NIESPRAWIEDLIWE oszczerstwo. Ty mówiłeś o oszustwie, o niepoważnym traktowaniu i nieszanowaniu czytelników. Napisałeś wprost: "Autorzy i twórcy zbyt często lekceważą klienta/czytelnika".

Przywołujesz przykład "Pierwszej brygady", więc automatycznie odniosłeś swoją teorię do KG i autorów, i w tym kontekście jak najbardziej są to oszczerstwa, i jak najbardziej są one niesprawiedliwe.Wybacz, ale dalszych przykładów nie mam czasu szukać i szczegółowo analizować.

Poza tym fascynuje mnie, że absolutnie nie odniosłeś się do sensu mojej wypowiedzi, tylko do użytego sformułowania. I możemy teraz przez dwie strony się przerzucać, czy kalumnie, czy nie kalumnie, czy oszczerstwo, czy nie oszczerstwo. A jakbym napisał "zarzuty", to coś by zmieniło? Dla mnie nic.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 10:06:48 am wysłana przez Kokosz »

Offline krytyk

Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2014, 10:06:48 am »
Cytat: Kokosz
Kalumnia oznacza NIESPRAWIEDLIWE oszczerstwo. Ty mówiłeś o oszustwie, o niepoważnym traktowaniu i nieszanowaniu czytelników. Napisałeś wprost: "Autorzy i twórcy zbyt często lekceważą klienta/czytelnika".
A widzisz różnice między słowami oszustwo a lekceważenie czytelnika? 
Cytat: Kokosz
Przywołujesz przykład "Pierwszej brygady", więc automatycznie odniosłeś swoją teorię do KG i autorów, i w tym kontekście jak najbardziej są to oszczerstwa, i jak najbardziej są one niesprawiedliwe.Wybacz, ale dalszych przykładów nie mam czasu szukać i szczegółowo analizować.
Automatycznie przeniosłem? Tylko według ciebie. Powtórzę bo widzę, że do niektórych nie dociera:
odpowiadam za to co pisze, nie za to co się komuś w związku z tym ubzdurało.

Offline turucorp

Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2014, 10:15:14 am »
@ turucrop
Nic nie poradzę, że czegoś nie rozumiesz. Przeczytałeś temat od początku? Może warto to zrobić by zrozumieć czemu wygląda tak jak wygląda.   

Nadal nie rozumiem (odsylajac mnie do swoich wczesniejszych wypowiedzi zamiaat po prostu wyjasnic o co ci chodzi, bynajmniej nie wyjasniasz sytuacji), chcesz zbierac kase na wydanie kolejnego tomu "Pierwszej brygady"?
Wczoraj chciales rozliczac wszystkich w komiksowie za "zaleglosci".
Dzisiaj chcesz zbierac kase na wydawanie komiksow, nie pytajac o zdanie autorow.
Co bedzie jutro?
Nacjonalizacja wydawnictw i przejecie ich "majatkow"?
Czy moze rysowanie komiksow "w czynie spolecznym"?

N.N.

  • Gość
Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2014, 10:16:59 am »
Kto będzie zbierał te pieniądze?
Jaką ten ktoś daje gwarancję, że komiks się ukaże, jak pieniądze zostaną zebrane?
I ile konkretnie ich trzeba zebrać?

Offline krytyk

Odp: Czy chcielibyście Pierwszą brygade w finansowaniu społecznościowym?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2014, 10:25:19 am »
Kto będzie zbierał te pieniądze?
Jaką ten ktoś daje gwarancję, że komiks się ukaże, jak pieniądze zostaną zebrane?
I ile konkretnie ich trzeba zebrać?
To tylko propozycja pod rozwagę dal twórców, ale:
1) Tylko twórcy mogli by to robić.
2) Jest parę takich portali i nie słyszałem by były z nimi kłopoty. Popatrz choćby na Polak potrafi.
3) To by musieli ustalić twórcy.