Autor Wątek: Daniel Grzeszkiewicz  (Przeczytany 3127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Daniel Grzeszkiewicz
« dnia: Luty 17, 2014, 10:59:46 pm »
Przyznam szczerze, że jako nigdy nie miałem szczęścia do twórczości Daniela Grzeszkiewicza.


Osławione "X2", które zostało wydane w maciupeńkim nakładzie nigdy nie trafiło do moich zbiorów. Z drugim albumem lubelskiego twórcy, "Gedeonem zebranym", stało się podobno, ale tym razem nic mnie nie usprawiedliwia. Ze stylem, jaki reprezentuje artysta pochodzący z Lublina (z tego co wiem, Grzeszkiewicz przyznaje się do inspiracji Alexem Rossem i Simonem Bisley`em) również niespecjalnie było mi po drodze, szczególnie, że pamiętam jak bardzo rozczarowałem się "Snem Spielberga", który zdobył Grand Prix na którymś z łódzkich konwentów. Płytki, pretensjonalny i "efekciarski" szorciak mnie zraził do swojego autora.


Ale kiedy patrzę na ziniolowego kibicowanie "Rzeczom, o które potykasz się nocą" to nie mogę powstrzymać entuzjazmu. Zapowiada się bowiem kolejny, polski album na co najmniej europejskim poziomie. Sprawdźcie, co Grzeszkiewicz ma do powiedzenia o swoich najnowszych komiksie, obejrzyjcie jego prace i dołączcie do kibicowania. Mam nadzieję, że ten album stanie się przełomem w jego karierze.


http://ziniol.blogspot.com/search/label/Kibicujemy%20-%20Rzeczy%20o%20które%20potykasz%20się%20nocą



Offline gość

Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2014, 05:25:51 pm »
Bardzo mi się podoba, kupię. Czekam z niecierpliwością na ten komiks
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline adro

Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2014, 09:55:51 pm »
Kurcze mam x2, mam gedeona, ale faktycznie Grzeszkiewicz to autor, ktory jakos wciaz nie za bardzo zaistnial na naszym ryneczku. ciekawe w sumie dlaczego, rozumiem problemy z prawem itp, ale przeciez wiezienie nie jest miejscem, ktore jest totalnie odciete od, ze tak powiem "normalnego" swiata. Pamietam jak  zagraniczni autorzy zachwycali sie pracami Grzeszkiewicza, na ktoryms z festiwali i juz wtedy napalilem sie na komiksy tego kolesia, a tu nie bylo nic konkretnego. Tez czekam na ten komiks i licze, ze w koncu Grzeszkiewicz mocniej zaistnieje w Polsce. Licze rowniez na kolejne komiksy tego Pana :biggrin:
duzy talent, ale potrzebny jest przelom i pelen wybuch mozliwosci  :razz:
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2014, 04:57:16 pm »
Mam pytanie. Dysponuje ktoś informacjami w jakim nakładzie ukazało się  drugie wydanie "X2" i czy było dostępne w normalnej dystrybucji?                               

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2014, 07:40:05 pm »
Adro, pamiętaj też o tym, że Daniel przez długi czas wykonał ogrom pracy ilustrując dla Fabryki Słów (książki i magazyn Science Fiction).
Z komiksów to przypominam też o ostatnim zeszycie Domu Żałoby gdzie Daniel zrobił fenomenalną okładkę i kilka świetnych plansz.

Offline Death

Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2014, 07:46:08 pm »
Tak, okładki ma arcygenialne (najlepsza ta do antologii wspominkowej Janusza Christy). Mógłby je robić do komiksów Similaka.  :wink:

Offline adro

Odp: Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2014, 11:19:33 pm »
hej hej, a co tu robi Chochowski  :razz:
BTW Death dont judge book by the cover :lol:
Maciejaszku mam nadzieje, ze kiedys doczekam sie zbiorczego domu
A co do Grzeszkiewicza to wiem, ze dzialal artystycznie tu i owdzie, ale mam wrazenie, ze jednak troszke o nim przycichlo
Po zachwytach spodziewalem sie prawdziwego hype'u na tworczosc tego Pana, a tu tak jakos wszystko rozeszlo sie po kosciach. Pewnie mialem zbyt duze oczekiwania.
Oby zapowiedziany tytul byl poczatkiem czegos wiekszego, jesli chodzi o tworczosc komiksowa Grzeszkiewicza.
pzdr


Już tu Chochowskiego nie ma.
graves
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2014, 08:16:47 pm wysłana przez graves »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Motyl

Odp: Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2014, 06:22:52 am »
Mam pytanie. Dysponuje ktoś informacjami w jakim nakładzie ukazało się  drugie wydanie "X2" i czy było dostępne w normalnej dystrybucji?                               
Chyba 100 sztuk, był sprzedawany na Bydgoskiej Sobocie z Komiksem 2013 a resztkę nakładu miał też sklep gildii.

Offline wilk

Odp: Odp: Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2014, 07:27:08 am »
Chyba 100 sztuk, był sprzedawany na Bydgoskiej Sobocie z Komiksem 2013 a resztkę nakładu miał też sklep gildii.
Faktycznie, X2 było dostępne w Sklepie Gildii ale w jakiejś horrendalnie wysokiej cenie. Nie pamiętam jej dokładnie ale niestety skutecznie zniechęciła mnie do zakupu. A "Gedeon" to fajny zbiór szorciaków. Szczególnie od strony graficznej. Czy się to komuś podoba czy nie, Grzeszkiewicz to chyba jeden z najbardziej utalentowanych polskich rysowników. :)

 

anything